üzenetek

hozzászólások


Joccc07
(addikt)
Blog

Jó írás, tetszett.

Gondolkoztam én is már az Ubuntu vagy más disztró használatán de túl sok minden köt a windows-hoz.
(Unity 3D, FL Studio.... és játékok.)


batai15
(félisten)
Blog

Szia! Jó írás lett !
Mivel végre PS4 tulajdonos vagyok, így már abszolút semmi nem köt a Windows hoz
Kérdésem lenne hogy totál commander van e ill van e bs player,vagy olyan lejátszó ami automatikusan tudja a filmekhez a feliratot keresni? Mert az nagyon jó lenne . Lehet valamelyik nap fel is dobom az Ubuntut.
Az igaz hogy Ubuntura nem kell vírus irtó?
Ill melyik disztro lenne a megfelelő? Valamint a Chrome szinkronizálás teljes értékű? A jelszavak miatt kérdezem .

[ Szerkesztve ]


salaud
(aktív tag)

Kétpaneles fájlkezelő amilyen a tc több is van, a double commander áll hozzá a legközlebb.
Több olyan filmlejátszó van, ami automatikusan bekeresi neked a feliratot, ha jól emlékszem az alap totem videolejátszó is képes rá, ha telepíted a plugint.
Vírusirtó meg nem kell, ha nem töltögetsz le minden vackot, csak a saját áruházat használod.
Googl chrome ugyanaz, "teljesértékű". Ha erős géped van, tisztességes felbontású kijelzővel, értsd 1366x900-nál nagyobb a felbontás, simán mehet az ubuntu. Egyéb esetben az Xubuntu szvsz praktikusabb.

[ Szerkesztve ]


csiki_92
(aktív tag)

Szia!

Nálunk is már évek óta több gépen is mennek különböző Linux disztribúciók. Úgy tudom, hogy total commander nincs, de rengeteg alternatíva van rá. Vírusirtót én még soha egyik gépen sem használtam, és még semmiféle vírusra utaló jelet nem tapasztaltam (de ebben a kérdésben lehet fel kéne keresned a Linuxos fórumot, ott a srácok jobb választ tudnak adni). A Chrome szinkronizáció is működik, ugyan úgy, ahogy Windows alatt is (a környezetemben legalábbis aki Chrome-t használ, nem panaszkodott). Az, hogy melyik disztribúció, az meg teljes mértékben az ízléseden múlik, hogy neked pl melyik felület tetszik a legjobban. Szerintem kezdőként érdemes valamelyik Ubuntura alapuló rendszerrel kezdeni (Ubuntu 16.04, Linux Mint, Ubuntu Mate stb..., hugom, anyukám, de még nagymamám is Ubuntu alapú rendszert használnak, ugyanolyan könnyen, mint anno Windows-t, sőt, régen minden alkalommal látogatásnál rá kellett nézni a gépre, mert valami "elromlott", amióta Linux van a gépeiken, egyszer sem kellett utólag foglalkozni vele), ezek nagyon kezdőbarát rendszerek.

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Ki kellene egészítenem az írást, még pedig azzal, hogy aki belevágna, az indítson tiszta lappal/fejjel, érdemes elszakadni a megszokott/ismert Windows programoktól. Szinte mindenre van alternatíva, itt érdemes körbenézni. Kétpaneles fájlmenedzser is van, az Ubuntu beépítettje nem ilyen, de telepíthető utólag többféle is.

De konkrétabban: fájlmenedzsernek ott a Nemo, vagy a MidnightCommander stb, filmekre VLC, Kodi (ez tuti tud feliratot letölteni) stb, vírusirtó nem kell, Chrome szinkron teljes (beállítások, jelszavak, pluginek stb.)

[ Szerkesztve ]


batai15
(félisten)
Blog

Köszönöm a válaszokat ! Most elég nagy kedvet kaptam az ubuntuhoz.
Ha még találok Ubuntu <-> miui, aosp rom alá olyan témáját amivel gyakorlatilag ugyan az lesz kinézetbe a két rendszer akkor az lesz a legjobb. Szeretem ha egyformák a dolgaim.


cuebler
(senior tag)

ez engem is érdekel, win7-et használok amivel semmi bajom, de hamarosan gépet kell váltanom és ott már bizony vagy win10 vagy linux :W 16-bites DOS applikációkat tud futtatni az ubuntu? játszani úgyis csak a telómon játszok vagy veszek egy ps4/xo-t...


Dave™
(nagyúr)
Blog

Natívan biztosan nem, emulációval lehet, de ilyet nem próbáltam, passzolom.


zarayg
(aktív tag)
Blog

nagyon tetszik, kedvem támadt felpakolni egy ubit, csak kicsit bajban vagyok, mert ha játszani szeretnék, na akkó' miva'? ;]


shifty!
(senior tag)
Blog

Dual boot csupasz Win7 + Ubuntu :) Játékra meg olyan progikra amik nem futnak el Wine alatt / VirtualBox-on, ott a ringyóz, amúgy meg default Ubuntu.

[ Szerkesztve ]


HiPPoNaX
(csendes tag)

Natívan nem futtat semmiféle DOS-os alkalmazást, ellenben a DOSBox működik Ubuntun is.


Dave™
(nagyúr)
Blog

Van Steam Ubuntura is, elég sok cím elérhető rá, de legrosszabb esetben ott a dual boot.

[ Szerkesztve ]


c4
(őstag)

Egy átlagfelhasználó részére már elég régóta elég lenne egy Ubuntu is, netezni, zenét hallgatni, torrentezni, filmezni, levelezni... Mégse ezt választják az emberek. :(


d@vee
(őstag)
Blog

Miféle ringyóz?
Én nemrég tértem vissza win-re, sajnos a linuxos steam gyatra teljesítményt nyújt játékok alatt. Plusz a megszokott programjaim nem mentek rajta. Total Commander alternatívát találtam, de pl. a Rufus-t semmivel sem tudtam helyettesíteni. A gyári iso író program pedig nem volt valami faszentos, nem tudtam boot-oltatni a pendriveot, akármit írtam ki vele.
Pedig el voltam a linuxal egy darabig, próbaképpen feltettem, fennt is maradt. Majd mikor nem tudtam tovább bírni a kompromisszumokat, ment is vissza a win.


bimbiri
(tag)

Lehet nem leszek túl népszerű az álláspontommal és nem szeretnék parrtalan vitát indítani ebben a topikban, de az könnyelmű kijelentés, hogy Linuxra nem kell vírusírtó. Szerintem kell, még ha nem is olyan formában, mint Windows alá.
Az egy dolog, hogy a Windowshoz képest elenyésző számú malwaret írtak Linuxra és az operációs rendszer jogosultságrendszere a legtöbb esetben megvédi a rendszert a kártevőtől. De ez felelőtlen gondolkodás.
Attól, hogy a vírus a te rendszeredben nem tud kárt tenni, még vírus marad! Érkezzen az bármilyen formában. Ne tárold és ne terjeszd a nálad parkoló vírust! Desktopon nem kell real time védelem, mert a rendszer "biztonságban" van, de a fájlrendszert, főleg a felhasználó állományait át kell vizsgálni időnként.

Davenek gratulálok a cikkhez, szép munka!


tatararpad
(őstag)

Mert ha már egy olyan dolog van ami Windows only, akár játék, vagy más program, senki nem fog tökölni dualboottal, wine-nal, meg alternatíva kereséssel. És ha valaki vesz egy gépet jó eséllyel már Windows van rajta, ha nincs lewarezol egyet, neadjisten vesz. De ez már így van amióta világ a világ. És ezt minden trollkodás, vagy jobb/rosszabb rendszer kikiáltás nélkül írtam. A népeket kevésbé érdekli a hitvita, működjön amit eléraknak és kész, lásd Android.

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

A Windows 10 előtt én sem gondoltam rá, hogy mást is használhatnék, de az szerencsére elég nagy löketet adott a váltáshoz. Minél többen tudnak arról, hogy ez sem az ördögtől való, meg érteni sem kell hozzá, hanem elég csak használni annál többen tudnak elgondolkodni arról, hogy miért is szívatják magukat a Windows Update-tel, hogy az egyik kedvencemet megemlítsem.

tatararpad: nagyon sok játék van Linuxra is, amúgy meg ott a virtualizáció is. Ma már olyan hardverek vannak amiknek meg sem kottyan a virtualizált környezet. Ha ingyen lenne (a géphez járt) sem kellene, sőt, fordított esetben is inkább fizetnék az Ubuntuért.

[ Szerkesztve ]


aytukabozs
(addikt)
Blog

a Zemberek nevében ezt kikérem magamnak :)
50-es kolleganőm már a családja több őskövölet laptopját átállította valamelyik lightosabb disztróra a segítségemmel, pont azért amit te mondtál.
Ezekre a dolgokra teljesen jó, játszani meg nyilván nem játszanak vele.

Én valamikor 2-3 éve engedtem el a W kezét, ennek az írásnak a hatására.
(Szükséges rosszként dualboot formában megmaradt, néha kell a telefonokhoz)


Dave™
(nagyúr)
Blog

Én Windowson sem használtam, oka pedig egyszerű: nem telepítettem csak megbízható dolgokat, nem néztem csak normális oldalakat, nem nyitottam meg ismeretlen forrásból származó fájlokat. Utolsó vírusom valamikor 98-ban, 2001-2002 körül, a blaster volt. De akkor még nem voltam ennyire tudatos :) Linuxon annak az esélye, hogy bekapsz valami vírust, erősen konvergál a nullához, és leginkább elvi szintű. Emiatt számomra teljesen felesleges, ha be is kapnék valami csoda folytán valami ransomware-t, van mentésem. De a fentiek okán úgy érzem nincs rá nagy esélyem :)

[ Szerkesztve ]


pengwin
(addikt)
Blog

Chrome, Firefox, Vivaldi mind teljes értékű alkalmazások, ráadásul a Chrome-nak igazából a linux az elsődleges platformja.

(#6) batai15
Windows-os menekültként lehet könnyebb az átállás Cinnamon vagy KDE asztali környezetet használó linux-ra, azok egészen hasonlítanak alapállapotban is a Windows-ra, bár a KDE-nek elsőre ilyesztően szerteágazó a funkcionalitása.

&& Cikkíró
Nagyon jó írás lett, köszönjük szépen! :R
Fájlkezelőben próbálj meg egy F3-at nyomni, mert emlékeim szerint az hozza elő a második panelt...
Ez igaz a Cinnamon, a Gnome és a KDE beépített fájlkezelőire is, ha jól emlékszem.

(#7) cuebler
Van WINE és hozzá PlayOnLinux, ezek teszik futtathatóvá a Windows-os alkalmazásokat.
A PlayOnLinux tud több WINE verziót és "C:\" meghajtót kezelni, értsd: lehet WIn 95-ös C meghajtód és Windows 10-es is, egymás mellett, az alkalmazásokat meg arra telepíted, amelyikre akarod.

[ Szerkesztve ]

üzenetek