[Re:] Néhány szó a tintapatronokról - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Klaus Duran
(senior tag)
Blog

Soha többe Canon. :(((
Most HP van.
Következő talán Epson lesz. ;]

[ Szerkesztve ]


Simivok
(senior tag)
Blog

Soha többet HP.
Az enyém sem nyomtatott rendesen utángyártottal.
De ami a legjobb: nem engedett szkennelni, mert nem volt fekete tinta! :DD


Vladi
(nagyúr)
Blog

Tényleg a legjobb. :DD Ezek egyértelműen szoftveres korlátok.


Klaus Duran
(senior tag)
Blog

A Canon se jobb. Utángyártott színest raktam bele mert az erdeit kidobtam, és anélkül nem engedett nyomtatni, és semmit se tudtam vele csinálni aztán. -18E thx Canon.

Nyomtatás minősége kicsit rosszabb, de a készülék minősége jobb. Majdnem a 2x volt a Canon, recsegett és nyekergett érintésre,, a nyomtatás közbeni hangjáról ne is buszéjünk. Utólag az eladó is inkább az Epsont ajánlotta, de a "milyen nyomtatót vegyek" topicban HP-t javasoltak olcsóért.


bambano
(titán)
Blog

én egyszer nagyon rútul jártam hp tintafröcsi mindenessel, azóta nincs itthon tintafröcsi csak lézer.
a hp lézerekkel nincs komoly bajom.


#73173120
(tag)

Dokumentum nyomtatáshoz van itthon egy Xerox 3117. Szeretem. A gyári toner kazettát töltik, 4K-ért. Több mint ezer oldalra elég. Sose szárad be :) mi kell több.


Hieronymus
(addikt)
Blog

Az Epson nyomtatók (többsége) pigment alapú tintát használnak.
Egyrészt szuper, nem reagál a nevességre. A színek sem változnak az évek múlásával. Még egy kis közvetlen napsütés sem gond.

Másrészt rémálom. Legalább hetente kell nyomtatni egy oldalt, hogy ne száradjon be fúvókarendszer.
Ki-be kapcsolgatni nem szabad a gépet. Minden induláskor jelentős mennyiségű tintát használ fel a tisztításhoz.
Az utángyártott tintapatronokba töltött tinta mennyisége változó, de közelében sincs a ráírt mennyiségnek.
(A tinta minősége szintén változó.)
Az eredeti tintát hamisítják. A lejárt szavatosságú tintában csökkent az oldószer mennyisége, ezért könnyen szárad be.
(Az újabb, nagy tartályos nyomtatók gazdaságosabbak, ha sokat nyomtatsz. Ha nem, akkor több tinta sűrűsödik a gépben.)


bambano
(titán)
Blog

anno láttam nagytartályos plottert egy cégnél. akkora tartályai voltak, mint a literes dobozos tej :) egy-egy nyomtatás a0-s méretben 30-40 méter hosszú volt náluk :)


joghurt
(addikt)
Blog

Én is a poszthoz hasonló kedves gondolatokat írtam volna a PR-cikk hozzászólásába - ha engedélyezve lenne.

Az aktuális HP gyártmány itthon azt játssza például, hogy ő eldöntötte, hogy ideje új nyomtatót vennem. Hibaüzenetet nyilván nem adhat, mert az egy konkrét hibajelenség, amivel lehetne a szervízbe vinni. A tervezett avultatást viszont valahogyan meg kell oldani. A HP erre azt a módszert választotta, hogy minden lapra csak adott mennyiségű tintát engedélyez a fejnek. Ha nagyon ritkás a szöveg, akkor kijön a teljes oldal, ha fekete téglalapot nyomtatnék, akkor egy centi után elfogy a kvótám. Egy átlagos oldalnak kb. a fele lesz kinyomtatva. (Vadiúj patronnal.)


#41635072
(addikt)

Volt 3 canon tintasugaras nyomtatóm, egyik sem bírta az utángyártottat, rendre beszáradtak meg tudom is én milyen egyéb problémájuk volt.
Xerox lézerről is tudnék mesélni....
Ezek tök drága felsőbb kategóriás nyomok voltak, aztán elegem lett és megvettem a kb legolcsóbb mono epson lézert kb 13.000Ft-ért... Na ezzel évek óta elvagyok és teljesen jól bírja, utángyártott toner is viszonylag olcsó, minőséggel sincs probléma.


Hieronymus
(addikt)
Blog

Az első nyomtatóközi konferenciát Nihillben rendezték meg 1990 évében.

A gyártók kutatói és fejlesztői, a markertingesekkel közösen megállapodásra jutottak.

Bevezették a nyomtatóeladási versenyt. Ettől kezdve az eszközöket közel önköltségen hozzák forgalomba.
Ennek alapján majdnem az összes gyártó, a végtelenségig leegyszerűsítve tervezi a nyomtatóit.
(A versenygyőztes gyártó - aki azóta be adta a kulcsot - egy oldal kinyomtatásához 3 lapot és 4 oldalnyi tintát igényelt. Egyenesen lapot még véletlenül sem húzott be a mechanika. Nagyon ferdén viszont minden második - harmadikat. A begyűrődésre nyomtatni csak addig lehet, amíg a papír és nyomtatómű között légrés van. Ha már nincs, akkor fejet kell tisztítani a papírcsere után. A következő lapra még így is rákenődhet némi tinta a mechanikáról.)

Nagy gondban voltak a tervezett elavulással. Azt már tudták, hogy néhány évtized múlva fel fogják fedezni, de nem tudták kezelni a kérdést. A tudósok hosszas töprengés után, meglepő felismerésre jutottak.
Ezt a problémát elrendezik a felhasználók önállóan.
Folyamatosan ki- és bekapcsolgatják a gépeket. Gyorsan betelik a használt tinta tartálya.
Mindenféle utángyártott festékeket használnak. Ami vagy olcsóbb vagy nem, de tinta minősége és mennyisége változó. A drágább nyomtatókban ez kritikus, mert a nincs egybe szerelve a fúvókarendszer és a tintatartály.
Picit nagyobb viszkozitású tinta, (öreg vagy nem megfelelő minőség) képtelen megfelelő sebességgel befolyni a fúvókákhoz. Ezért csak ritkán szedett szöveget lehet nyomtatni. További előnye a gyorsabb beszáradás. (Bár ez ellen a felhasználók egy része már tud védekezni.)


joghurt
(addikt)
Blog

NEM utángyártott patronról beszélek, és nem csíkozza a szöveget, hanem a lap (tökéletes) nyomtatása után oldal közben egyszer csak abbahagyja.

Az garantált viszont, hogy ha új nyomtatót kell vennem, az nem HorsePenis™ lesz.


Hieronymus
(addikt)
Blog

Az Epson nyomtatóknáll úgy van, hogy a tintatartóban van a tinta nagy része.
A fúvókák fölött kis mennyiségű tinta van folyamatosan tárolva. Ez a tinta mennyiség egyfajta vésztartalék. Még akkor sem ürül ki, ha a felső tartály kiürül. Ekkor sztrájkolni kezd a nyomtató. Megszakad a patronnal a kapcsolat, vagy hasonló hibaüzenettel.
Ha van még tinta a tartályban csak lassabban folyik le a szükségesnél, akkor jelentkezik az a hiba, amit leírtál.

Miután belefáradtam a tintasugaras nyomtatóm problémaiba, lecseréltem egy Brother lézeres multifunkciós berendezésre. Ennel sem jó minden után gyártott toner, (pofátlanul alul tölti néhány "gyártó") de sokkal kényelmesebb az együttélés. Nem színes, de teszi a dolgát.


#73173120
(tag)

Most felteszek egy buta kérdést. Minek a színes nyomtató otthonra? Nem is emlékszem, hogy mikor kellett valamit utoljára színesben kinyomtatni. Egyetemen, munkahelyen, hivatalos ügyintézés alatt se kellett sose.

üzenetek