[Re:] [Oliverda:] 2 méteres USB kábel 100 ezerért - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Oliverda
(félisten)
Blog

Nem kifejezetten ethernet kábel, de ha jól láttam, akkor a csatlakozó szabvány RJ45. Talán a bekötés más, de ha valaki ismeri, akkor ugyanezt (na jó, nem lesz ilyen szép) akár otthon is legyárthatja 3 dollárból.

A zenei CD más tészta.

[ Szerkesztve ]


Crystalheart
(senior tag)
Blog


bambano
(titán)
Blog

fórumok szerint egy legalább cat6, de lehet, hogy cat7 szabványnak is megfelelő, EIA/TIA 565B bekötésű, rj45-ös dugóval felszerelt kábel.

Ettől még egyáltalán nem biztos, hogy eredeti funkciója szerint ethernet, függetlenül attól, hogy teljesíti a gigabites ethernet szabványt is.

Szerk: elfogadom, hogy ebben az árban meg kell fizetni a márkanevet is (lol, denon mint márka...), de azért azt nem hiszem, hogy 3 dolcsiból legyártod.

[ Szerkesztve ]


chrisnagy13
(senior tag)

Ajjaj... Éljen a süketség! :O Aki ilyeneket állít legalább hallgatná meg. :W


Oliverda
(félisten)
Blog

Oké, ha CAT7, akkor legyen 10 dollár.


Dorian
(félisten)

Először is szeretném leszögezni, nem azzal vitatkozom, hogy 100ezret megér-e egy kábel, ill. az azzal elérhető minőségjavulás. Ill. magam is fenntartással kezelem az ilyenkor elhangzó "ég és föld volt a különbség" kijelentéseket. Ezek apró különbségek, de egy bizonyos szintű hifirendszer felett kétségkívül hallhatóak. (Itt nem a teszkós házimozinak csúfolt hangkeltőkre kell gondolni) Hogy kinek, milyen minőségjavulás ér meg mennyi pénzt az most nem ide tartozik.

De, van digitális átvitelnél különbség. Először is, a zenénél használatos adatátvitel nem egyezik az számítástechnikában használatossal, itt nincs idő az adatok ellenőrzésére és újraküldésére "amíg minden bit passzol" Van bizonyos hibajavítás, de ez tökéletes nem lehet. Sajnos ilyen a spdif meg az usb audio szabvány, ez van.
Ezen kívül itt van mindjárt a jitter: időalap-hiba. Ez azt jelenti, hogy bináris információ ugyan nem sérül, de az az időzítés csúszik, amellyel az „1”-esek és „0”-ák a kimenetre kerülnek és a bemenetre érkeznek.
Ezen kívül mivel valójában nem „1”-esek és „0”-ák lovagolnak a kábelen, hanem elektromos jel, környezeti zaj is befolyásoló tényező lehet. Ha a külső eszköz a tápot is USB-n kapja, akkor ez kiemelten fontos.

A tápkábelt sem kell Pakstól a készülékig cserélni, az utolsó 1-2m kiemelten fontos. Gondolom azt nem kell magyarázni, hogy a hálózati 50Hz, 230V szinusz csak elméletben az, a feszültség sokszor ingadozik, tele van tüskékkel és a rá rakódó magasfrekis zavarokkal (rádióadás, más készülékek által a hálózatba visszatáplált zavarok) Egy jó tápkábel képes a feszültségtüskék csökkentésére, a magasfrekis zavarok csökkentésére (nem csak a vezető, a dielektrikum sem mindegy). Egy erősítő pedig leegyszerűsítve a bejövő áram segítségével erősíti a bejövő jelet amiből a hang lesz, ezért nem mindegy. Nyilván kávéfőző nem csinál jobb kávét. Ha már hasonlatok: szűk, kanyargós, kátyús földút után széles jó minőségű sztráda.

Ezek a dolgok néhány százezres hifi láncban simán kihallhatóak, neten csomó anyag van róla, ezért lep meg mindig a topikindító állítás. Nem akarom itt vállalni a magányos harcos szerepét, mert más dolgom is lenne, további kérdésekkel javaslom pl. a fórum házimozis topikját felkeresni.


deicide
(veterán)
Blog

Egyébként a HIFI lánchoz hogy jön a digitális adatátvitel? Jobb a CD lejátszót optikai kábellel kötni az erősítőhöz, mint analóg interconnecttel? Mert még sosem próbáltam, de a NAD lejátszón van optikai kimenet.


Zolaash
(aktív tag)
Blog

Jó ez a topic. Hitetlenek, és térítők. Popcorn bekészítve. :DDD


bambano
(titán)
Blog

kávéfőzőnél a vízforrás veszi át azt a szerepet, amit itt a betáp kábel.

sörfőzőt sem telepítenek akárhova, csak oda, ahol a főzőmester ízvilága szerint megfelelő víz van.


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

számítástechnikában sincs feltétlenül handshake, protokolfüggő.

elektromos jel, környezeti zaj: optikai kábelnél ez nem probléma.

cikkhez: uramatyám. mondanám, hogy remélem, hogy csak viccelnek, de sajnos nem hinném.


bambano
(titán)
Blog

ez a részletektől függ. ha analóg interconnecttel kötöd össze, akkor az felszedhet zajokat, rossz kábelezés esetén akár brummoghat is, mint egy medve, viszont a cd d/a konverterét használod.

ha meg digitálisan kötöd össze, akkor az erősítő d/a-ját használod, aminek lehet nagyon más a minősége (jobb is, rosszabb is).

a fémmentes optika elvileg megakadályozhatja a földhurok létrejöttét. ez a nagy előnye.


Dorian
(félisten)

Attól függ melyik eszközzel szeretnéd a D/A átalakítást végeztetni. Sztereó erősítőkben nem szokott beépített DAC lenni, mozierősítőkben igen (de valószínűleg a CD-ben jobb van, mint egy mozierősítőben). Én külső DAC-t használok, ami sokkal jobb, mint a CD-mben lévő, így koax-szal megy a jel bele. Ha van a CD-den koax kimenet is, javasolt azt használni optical helyett, mert az optikai 2x-es átalakítást önmagában 300 ps feletti jittert okoz.
Amúgy számítógépről is lehet lejátszani, ahonnan szintén mehet egy külső DAC-ba a digitális jel koax, usb vagy optikai kábelen.


SunSoul
(tag)

A digitális technikának van egy elmélete, ahol az tényleg csak 0-álból és 1-esekből áll, és minden szépen pontosan kiszámolható. Viszont ennek a megvalósítása már valamilyen absztrakcióval történik, például elektromosan feszültség szintekkel. A hibát a konkrét megvalósítás hozza be a technológiába. Jelen esetben ez valahogy így néz ki:

http://www.camiresearch.com/Data_Com_Basics/image17.gif

A képet ebből a rövid kis összefoglalóvól emeltem ki.

Tehát létezik a jelenség, ez mérhető. Hogy ebből a digitális audióban ki mit hall, kinek mi az ésszerűségi határ, ki mennyit tud/akar ilyesmire költeni és a gyátók ezt hogyan árazzák be az egy külön sokváltozós kérdés.

[ Szerkesztve ]


Archer
(őstag)

"Egy jó tápkábel képes a feszültségtüskék csökkentésére, a magasfrekis zavarok csökkentésére (nem csak a vezető, a dielektrikum sem mindegy). " Akkor nem lenne célravezetőbb egy erre készített céleszköz beiktatása (pl. egy jó minőségű UPS) az erősítő és az elektromos hálózat közé mint csillió dolláros kábeleket venni "az is javít valamit" címszó alatt? Egy 1-5-2 m-es kábel mit tud javítani ha a 230 helyett csak 200V jön a konnektorból? Feltranszformálja? Pl. nyáron amikor mindenki klímázik meg megy az összes hűtő ezerrel eléggé instabil lesz a rendszer (legalább is felénk).

[ Szerkesztve ]


Neil Watts
(veterán)
Blog

Minden tiszteletem a tiéd, csupán egy dolgot nem értek:

Jelen "vitahelyzetben" miért is releváns információ a cd grabbelés mint eljárás? Az egy "picit" más, tudvalevő nem ugyanúgy dolgozik egyik iró/olvasó egység sem, ezért is van hatalmas szórás. S akkor még az előző írási sebességet, meg az adathordozó minőségét. Tény, hogy a legjobb eszközökkel is lehet rossz minőséget előállítani, de egy optimális állapotot - melynek kéne az alapnak lennie! - feltételezve nem szabad lennie és nem is lehet akkora eltérének lennie, hogy az észrevehető legyen.

Üdv. core2


Oliverda
(félisten)
Blog

Zene = adat, kép = adat, excel dokumentum = adat, stb.

Az USB nem foglalkozik azzal, hogy milyen adatot továbbít, nem tesz különbséget.

A tápkábel helyett pedig van zajszűrő néhány ezer forintért, ami az általad leírt dolgokra találtak ki. Persze az nyilván nem olyan menő.

Mérési eredményekre, és hiteles vaktesztekre lennék kíváncsi az ízes mázba tekert általánosítások helyett.

[ Szerkesztve ]


bambano
(titán)
Blog

mert a cd-ről is mindenki azt hiszi, hogy ugyanaz jön ki belőle, közben mégsem.
a drótról is mindenki azt hiszi, hogy ugyanaz jön ki mindegyikből, mint amit beletoltál, közben mégsem.


Neil Watts
(veterán)
Blog

Ja, analóg jeltovábbításnál ez így is van, de a poszt szerzője nem csak erre gondolt, s én sem feltétlen... :U

Üdv. core2


Oliverda
(félisten)
Blog

Ha jól sejtem a be-, majd kijövő adatot nagyon könnyen, bitre pontosan össze lehet vetni. Jól jönne néhány pontos eredmény, mert ez így csak egy újabb általánosítás.

[ Szerkesztve ]


bambano
(titán)
Blog

optimális esetben nem csak a konnektorból, de a bedugott kábel másik végén is szabályos 50Hz-es szinuszjel jön ki, semmi más. na ezt az optimális esetet nem lehet elérni kb. soha. és ez nem csak arról szól, hogy mekkora feszültség jön rajta vagy mekkora a fázisszög.

hanem arról is, hogy az 50Hz-en ül-e 120KHz-es kapcsolóüzemű táp zavarjele, vannak-e felharmonikusok, egyéb tüskék, stb. Ezekből sokat el tud nyomni egy jó kábel. Nem mellesleg az is számít, hogy a kábelnek mennyi az ellenállása, illetve hogyan megy át rajta az áram, ha az erőlködőnek hirtelen sok áram kell. Egy crescendonál elég érdekes dolgokat csinál a teljes átviteli lánc az erőműig bezárólag. Ha nem szűrik ki. És nem szűrik, mert ez sok szakembernek se jut eszébe (személyes tapasztalat).

Ezeket talán egy jó, méregdrága online ups lenne képes szűrni, vagy még az sem. Nem véletlen, hogy a minőségi erősítőkben sok fokozatú szűrés van a tápegységben.

üzenetek