[Re:] [Oliverda:] 2 méteres USB kábel 100 ezerért - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


bambano
(titán)
Blog

hmm. pontosan melyik állításomra gondolsz?
ha begrabbeled két különböző meghajtóval ugyanazt a cd-t, a legeslegjobb esetben is számonként legalább két bithiba lesz a két wav-ot összehasonlítva. Általános esetben jó eséllyel nem fogsz találni egyetlen azonos szót sem.

Sőt, ha ugyanazzal a meghajtóval begrabbelsz 10x egymás után egy számot ugyanarról a cd-ről, azok között is lesz különbség. Ez gyári lemezre vonatkozik, mert írott hang cdnél az is előfordulhat, hogy be sem tudod grabbelni, de a lejátszó még lejátssza.


bambano
(titán)
Blog

a cd és annak grabbelése nem analóg folyamat.

az s/pdif szabvány is nrzi pcm, ha jól olvastam itt a wikipediát, ha nincs rajta fec, akkor ott nagyon durva eredményeket hozhat a bithiba.


Oliverda
(félisten)
Blog

Én nem a CD-ről beszélek, ezt a témát te hoztad fel. Az USB-ről írtam a bejegyzésben.


Neil Watts
(veterán)
Blog

Már ne is haragudj, de a CD grabbelést nem én hoztam fel... :U

Üdv. core2


Dorian
(félisten)

"Zene = adat, kép = adat, excel dokumentum = adat, stb.
Az USB nem foglalkozik azzal, hogy milyen adatot továbbít, nem tesz különbséget."

Na én itt feladom. ha van valaki türelmesebb magyarázza el neki...

(Más az adatátviteli protokoll!) + Ne mond már hogy a gugli nem dob ki a jitter szóra 5000 mérést?

Táp előtt a néhány ezres zajszűrők meg frankón tönkre teszik a dinamikát.

A szaros kis párszázezres láncomon simán kihallani az ilyesmit, most itt van nálam néhány fajta USB meg tápkábel. De nem is kell drága. 1000 Ft-os kábelek közt is más hangja van egy tömör drótból készültnek és egy sokszálas sodrottnak.


bambano
(titán)
Blog

volt itt olyan kérdés vagy állítás, amire ez a mondatod adekvát válasz?
hol?


bambano
(titán)
Blog

A példa, mint írói eszköz, megvan?


dabadab
(titán)
Blog

"Na én itt feladom. ha van valaki türelmesebb magyarázza el neki...

(Más az adatátviteli protokoll!) + Ne mond már hogy a gugli nem dob ki a jitter szóra 5000 mérést?"

A konkret adatatviteli protokoll (az, ami a bitek szintjen van) teljesen ugyanaz pendrive meg hangkartya eseten.
A digitalis atvitelnek meg megvan az a szepsege, hogy tok mindegy neki, hogy mekkora a jitter (leszamitva persze az extrem eseteket, de nehany szazalek nem oszt, nem szoroz). A jitter az analog atvitelnel szamit.

Szerintem inkabb te gyujts egy kis turelmet es ismerkedj meg az alapfogalmakkal, mielott masokat oktatnal, mert ez igy nagyon felemasan veszi ki magat.

(#20) bambano: a CD nagyon rossz pelda, mert ott uzemszeru mukodes kozott is viszonylag magas lehet a bithibak szama (legalabbis naiv megkozelitesben, normalis grabber programot hasznalva nem lesz, csak akkor, ha tenyleg nem birja az olvaso olvasni a lemezt), az USB-re ez egyaltalan nem igaz.

[ Szerkesztve ]


Neil Watts
(veterán)
Blog

Mérésekkel alátámasztott érvek még mindig nem hangzottak el / nem láttunk egyetlenegy mérési adatot az ügyben. Hallani lehet sokmindent, de ezekenek jó ha 1%-a valós, a többi placebo. (itt jegyezném meg megint, hogy digitálisnál. analogon van különbség e téren))

Üdv. core2


bambano
(titán)
Blog

[link]

I2S RJ-45 connector pinout

Pin 1 - SCLK
Pin 2 - SCLK return
Pin 3 - SDATA
Pin 4 - SDATA return
Pin 5 - L/RCLK
Pin 6 - L/RCLK return
Pin 7 - MCLK
Pin 8 - MCLK return

szóval az a dlink kábel valószínűleg nem ethernet kábel.

szerk: ugyanitt érdekes gondolatok a jitterről. "The Off-Ramp 5 virtually eliminates the sibilance and harshness due to jitter, making your digital closer to analog."

szerk2: további érdekes linkek: [link]

szerk3: [link]

[ Szerkesztve ]


bambano
(titán)
Blog

most már látszik, hogy a gugliba tényleg be lehet írni az usb audio jitter keresőkifejezést, és van eredmény.

a méréssel az a probléma, hogy két jól működő high-end cucc között is van különbség, amit lehetetlen kimérni.


Dany007
(veterán)
Blog

Az egész egy meddő vita. Teljesen fölösleges ennyi energiát belefektetni. :)
Nyilvánvaló, hogy az ilyen 100 ezres kábel nagyrészt parasztvakítás. A millás audiofil embereknek készült. Mert ők megveszik és már a kiadott összeg hatására is jobbnak hallják vele a zenét.

Nem is olyan rég a fejhallgatósok írtak egy bejegyzést egy vaktesztről. Ott is a kábel volt a téma, illetve a fő kérdés. A dolog lényege, hogy ők se szarral dobálóznak. Több százezres fejhallgatók több százezres láncokon.
Tudod mi lett az eredmény? :) Az, hogy a tényleg szakértők, akik évek óta talán már milliókat is költöttek technikára nem tudták eldönteni, hogy vajon tényleg hallanak-e különbséget két kábel között vagy csak pszichikailag beképzelték a pozitív változást! És ez a durva. Ők se tudták eldönteni, hogy egyik kábellel vajon jobb lett-e az eredmény, mint a másikkal. Náluk is felvetült a kérdés, hogy lehet csak beflesselték az egészet, csak beképzelték...

Na erre mondom én, hogy ezen szinten már semmi értelme az egésznek. Amikor ilyen szinten kell tesztelni ahhoz, hogy egyáltalán kihalljál valami különbséget akkor az nem ér semmit. Régen túl van misztifikálva a dolog. A vakteszt szintén ide tartozik. Amikor két rendszer közötti különbséget csak úgy tudod kihallani, hogy vaktesztelsz akkor az annyit is ér. Mert az a különbség amit csak így tudsz kimutatni az a valóságban, valós körülmények között kb a semmivel egyenlő.

Ennek úgy kéne működnie, hogy berakod az egyik kábelt és meghallgatod -> Ok. Majd berakod a százezres kábelt meghallgatod és azt mondod: "aztakurva,ez igen!". Na ez lenne az a különbség aminek már van értelme.
Amikor mindenféle spéci tesztek és spéci teszt metodika nélkül is elsőre simán megmondod, hogy igen ez sokkal faszább mint a másik. Akkor lenne értelme.
De az, hogy mindenféle különbséget csak "vak" tesztekkel, spéci több százezres technikával, meg gondosan elszeparált szobában mozdulatlanul is csak úgy vélsz(!) kihallani.... na az nem más mint időpocsékolás és önámítás, hogy ez bármit is számítana a valóságban.


Oliverda
(félisten)
Blog

Eredmények, eredmények, eredmények.

Az ezek közti különbségek műszerrel mérhetőek. Érdekes módon ezekkel valamiért mégsem dicsekednek a gyártók, ahogy azzal sem, hogy ilyen vagy olyan független tesztben jobban bizonyult a cucc a mezei vackoknál. A szép burkolat és a menő márkanév olcsóbb, és egyszerűbb, mint bebizonyítani, hogy hol van a különbség (már ha van).

Mondjuk aki több 10 vagy netán 100 ezret ráköltötte erre (hívő lett), attól nem is várom el, hogy majd itt és most belássa, hogy a pénzének egy részét gyakorlatilag kidobta ablakon.

Bár ez így lehet, hogy erős, mert ahogy a placebónál, itt is a gyógyulás a lényeg, és nem a miért vagy a mitől.

Dany007: Igen, erről van szó. :)

[ Szerkesztve ]


bambano
(titán)
Blog

ahogy egyre többet költesz, egyre kisebb a javulás. megkockáztatom: akár logaritmikusan is.

tehát egy ezer forintos meg egy 10 ezer forintos kábel között ott van a húha. de egy 100k meg egy 200k-s kábel között nincs húha, csak árnyalatnyi különbségek.

ugyanúgy, ahogy egy 750il meg egy 600s között sincs már akkora különbség, mégis különböznek.

ajjaj, példát hoztam, ez meg fog kavarni itt pár embert...


Oliverda
(félisten)
Blog

dabadab
(titán)
Blog

De, ez egy ethernet kabel, tenyleg nem lenne ertelme valami mast kitalalni helyette, es teljesen jol mukodik a Denon kabel helyett egy sima patch kabel.

Ezt a jittert meg tegyuk mar helyre: akkor van jelentosege, ha valakinek az a remek otlete tamad, hogy az adatkapcsolat orajelevel hajtja meg a DAC-ot, vagyis az orajelet, mint olyat, analog jelkent hasznalja. Igen, akkor van jelentosege. Egyebkent nincs (addig, amig a specifikalt ertek alatt marad, de ez a valos eletben nem jelent problemat, mert ott marad).

[ Szerkesztve ]


Dorian
(félisten)

Dabadab:
A digitalis atvitelnek meg megvan az a szepsege, hogy tok mindegy neki, hogy mekkora a jitter (leszamitva persze az extrem eseteket, de nehany szazalek nem oszt, nem szoroz). A jitter az analog atvitelnel szamit.

:Y
az első guglis találatok egyike

Léteznek ilyen mérések, bevett dolog. Nem is értem a megkérdőjelezését. Amúgy meg nagyon furcsa, hogy azt képzelitek, ma mindent meg tudunk mérni. 10ezer évvel ezelőtt csak a lábuk közti fityegőt tudta az ember megmérni, de a világ pont ugyanígy működött, meg 10ezer év múlva is így fog.

Eredménynek meg bőven elég, ha itt vannak a lakásban a különböző kábelek, aztán hallom a különbséget.
én is azt vallom amúgy, hogy hangyaf..sznyi különbségekkel nem érdemes foglalkozni, csak hifis körökben ez nem ugyanazt jelenti, mint akit nem érdekel annyira a hangminőség.
Nem az ár számít. Cseréltem már le 96ezres tápkábelt, 13ezresre.
Nemsokkal ezelőttig én is meg voltam győződve, hogy USB kábel (ha normális) tökmindegy. De mondom, itt van mellettem pár kábel, saját fülemmel hallom. A Belkin és a drágák közti különbséget nem kell keresni, (analóg IC változtatás szintű) a különböző drágák közt már nem olyan eget-verő, hogy engem izgasson, de kétségkívül van.


dabadab
(titán)
Blog

"az első guglis találatok egyike"

Ami pont azt irja, amit en is. Erdemes lett volna linkeles elott elolvasni :)

"Amúgy meg nagyon furcsa, hogy azt képzelitek, ma mindent meg tudunk mérni."

Valoban furcsa lenne, ha ezt kepzelnem, nem is teszek ilyet. A konkret ismereteink viszont egyelore azt mutatjak, hogy a meromuszereink joval pontosabbak, mint a fulunk.

"Eredménynek meg bőven elég, ha itt vannak a lakásban a különböző kábelek, aztán hallom a különbséget."

Tekintve, hogy a placebo hatas nagyon jol ismert es tudott rola, hogy nagyon komolyan befolyasolja az eredmenyeket, ezert ez edeskeves.


bambano
(titán)
Blog

akkor lenne ethernet kábel, ha ethernet vagy 802.3 protokollal kommunikálnál rajta.
mivel ilyen irányú infót nem találtam, csak i2s-t, ezért ez i2s kábel, ami, mellesleg, megfelel az ethernet szabványnak is.

oké, tegyük helyre a jittert: a linkelt források szerint hallható a különbség.

adatkapcsolat órajelével meghajtani a dacot? melyik órajellel? az usb 1.1, 2.0, 3.0 vagy 3.0+-os órajelekkel?

az egyik linkelt forrás azt is emlegeti, hogy a megcélzott 10^-12-es hibaarány helyett 10^-4 -- 10^-5 közötti hibaarányt tapasztaltak. Ami már számít, tekintve, hogy a legótvarosabb formátum is 10^7 nagyságrendű bitet visz át másodpercenként. Mivel a képletek lelógtak a monitorról, fenntartom a jogot, hogy az értelmezésem nem teljesen az, amit a cikk szerzői terveztek :)

üzenetek