Képregény topik - Kultúra, művészet, média fórum

üzenetek

hozzászólások


Hintalow
(senior tag)

én kb 100 számig olvastam a Walking Dead képregényt, ütős, naturális (a sorozathoz képest) a sorozatot nem néztem, csak pár jelenetet láttam, nem tetszett, mert nagyon átírták a képregényhez képest.


Bad Pritt
(félisten)
Blog

Na, írok egybe egyet.
A Superman/Batman tényleg zagyva lett, ráadásul szerintem nem is jó, a Mongulos történet kifejezetten bárgyú, unalmas, az alternatív univerzumos viszont jó volt, csak ott meg a rajzolás stílusa nem jött be, Superman feje el lett rontva szerintem. Kíváncsi leszek a folytatásokra, de annyira azért mégsem várom, valahogy nem koherens nekem ez az egész történet, nem tudom, mit fognak kezdeni a két hőssel.
The Walking Deadebe belenéztem, egyik csoporttársam olvassa rendszeresen, de nem nyerte el a tetszésemet, amúgysem vagyok nagy képregényes, pár dolog érdekel és ennyi. 300 megvan, Watchment olvastam, Sandmant tervezem, hogy megveszem, de kicsit drága.
A Magyar Szuperhős Mesék viszont abszolút kellemes csalódás, garázsprojekt lévén nem számítottam ilyen minőségre. Egyrészt nem akarja majmolni a nyugati társakat (nem is képregény, inkább illusztrált novellásgyűjteménynek mondanám), másrészt nem lett olyan "richtig magyar", szerintem érted, mire gondolok. Ami külön tetszett viszont, hogy nem alien invázió meg világmegváltás a téma, hanem valós, itthoni helyzetekbe helyezték Hungária Kapitányának történeteit, szerintem abszolút elfogadható történetekbe ágyazva. Nem mellesleg maga a minőség sem kutya, nagyon igényes a füzet, a rajzok is igényesek, jók a színtónusok, olyan felismered, hogy magyar, de mégis nagyon modern stílus. Abszolút ajánlom bárkinek megvételre, 1000 pénzt simán megér, de figyelembe kell venni, hogy szárnypróbálgató srácokról van szó. Beszéltem a formával, aki nem tudom kicsoda a projektben, de mondta, hogy eddig pozitív a fogadtatása a produktumnak, úgyhogy lehetséges a folytatás, engem abszolút megvettek.
Most megszereztem az All-Star Supermant, 12 füzet, az egyik elgjobb azt mondják (Snyder is sokat merített belőle a MoS-hoz), ez lesz a következő vállalkozás. :))


.LnB
(titán)
Blog

Na jó hírek a magyar képregénnyel kapcsolatosan. All Star Superman az ez? Mert akkor nekiállok én is. 12 részes ha jól olvastam utánna. Én Injustice-t kezdtem el, de még csak az első füzetet. Az mellett Zöld Lámpást olvasok melóba ;)


Bad Pritt
(félisten)
Blog

Szerintem ez, igen, én angolul szereztem meg. :B
Akkor néztem kicsit jobban utána, miután volt egy interjúban, hogy az egyik Man of Steel előzeteshez innen vették a Jor-El szöveget (angol, magyar), és mondták, hogy az egyik legjobb Superman-szál az elmúlt 75 évből. Ez a pár sor olyan jól megfogja szerintem Superman lényegét, meg azt, hogy mit is akarnak a komoly rajzolók/írók átadni az ő türténeteivel, hogy ezt muszáj lesz elolvasni, főleg ha ennyire istenítik.
A másik a The Death of Superman, amire mindenképpen sort kell keríteni, a Doomsday szerintem az egyik legjobb DC rajzfilm lett a 2000-es évekből.

[ Szerkesztve ]


Bad Pritt
(félisten)
Blog

Alexandránál ismét féláron az első három Sandman kötet. :))
Nálunk miért csak 4 jelent meg a 10-ből? :(


Wolverine
(félisten)
Blog

Nem volt elég érdeklődés és vevő, ezért nem érte volna meg folytatni.


Cranium
(tag)

Hali, most találtam rá erre a topikra, szóval leírom, hogy miket olvastam, csak, mert miért ne? :D
Először 2012-ben kezdtem el olvasni a Spawn c. képregényt (eddig, sajnos, anyagi szempont miatt, csak "kölcsön" tudtam olvasni az eddig elolvasott képregényeket), majd utána hála a Batman: Arkham játékoknak, elkezdtem a DC Comics New 52 Batman-jét. Utána elkezdtem a szintén New 52 The Flash, Red Lanterns, Injustice Gods Among Us, Earth 2 című képregényeket. Továbbá még a Marvel-től a Superior Spider-man-t, de mivel SPOILER visszatért Peter, így már nem olvasom tovább. Rákaptam még az Image Comics-tól az Invincibe c. képregényre, a Spawn-t már annyira nem kedvelem, mivel nem igazán jön be a grafika. Legelső fizikai képregény vásárlásnak vagy a The Flash New 52 Vol. 1. TPB-t tervezem, vagy a Batman: Death of the Family TPB-t, Joker maszkkal.
A kedvenc íróim: Scott Snyder, Garth Ennis.
Kedvenc rajzolóim: Greg Capullo, Francis Manapul, Brian Buccellato, FCO Plascencia

[ Szerkesztve ]


.LnB
(titán)
Blog

Te nem ma kezdted :)
Amiket írsz azokat egyszer majd én is el akarom olvasni (mondjuk Marvel-es jelenleg nincs tervben), de sokat sem szeretnék egyszerre. Már így is nekiálltam jó párnak. Kedvenc írót nem tudok még írni ahhoz nagyon keveset olvastam még. Rajzokból nekem abszolút Jae Lee a kedvenc eddig. Bár bevallom ő talán ki is lóg a megszokott képregényes stílusból már.
Lenne is egy kérdésem, Most a Green Lantern V4-ben (látom nem írtad, hogy olvastad) említik sokszor, hogy Coast City-t elpusztította Mongul. Esetleg tudod melyik sorozatban szerepel ez pontosan? Lehet el kéne olvasnom annyit emlegetik :)

[ Szerkesztve ]


Cranium
(tag)

Hát igen, eléggé beleástam magam a képregényekbe, most már mondhatom, hogy valamennyire vágom, a DC Comics univerzuma történetét kb. 50-60%-osan :DD
Marvel részről Garth Ennis Punisher MAX sorozatát ajánlom!
Geoff Johns Green Lantern-jét elkezdtem olvasni, de csak a Brightest Day-ig jutottam. Google-val utána keresve elméletileg egy Superman képregényben történik meg ez az eset, a Reign of the Supermen -ben (Superman Vol 2. Issue 80).


.LnB
(titán)
Blog

Én még csak most "kaptam rá", igazából az egész amerikai képregény kultúra érdekel. Sokat olvastam utána. És szeretek új dolgokat megismerni. És egy nagyon jó művészeti ágnak tartom, sajnálom is, hogy itthon ennyire sanyarú sorsa van ennek az egésznek. Kicsit ezért bajban is vagyok, mert angol nem megy túlzottan jól, régen tanultam iskolába de sose voltam rászorulva, hogy használjam :) "kocka nyelven" eddig is megértettem magamat, de ez kicsit más. Jó gyakorlás is. Bár kicsit lassan is haladok ezáltal.
Érdekes viszont, hogy a képregény filmek többségétől hányok, és bosszant, hogy ilyen irányba ment el az években Hollywood. Van persze kivétel (Watchmen, The Dark Knight trilógia st. stb.).
Az a legnehezebb számomra a képregényekkel kapcsolatban, hogy megtalálni minden szériánál a legalkalmasabb "belépő pontot". Igaz ebben a nagy 52-es reboot sokat segített. És azért sok dolog fura még nekem. Például az említett Coast City pusztulása. Ahogy mondtad a Superman V2 80.számában következik be. Ami ha jól látom 1993-ban jelent meg. A Green Lantern V4 pedig 2005-ben indult. Mégis úgy beszélnek róla, mint ha tegnap lett volna. Teljesen ismerni kellene az DC univerzumot úgy kb 20évre visszamenőleg. :)
Nem kis dologba vágtam a fejszémet.


Hintalow
(senior tag)

Valószinűleg a dc-nél is "csúszó univerzumot" használnak, ahol a szereplők nem öregszenek, de az univerzum mindig a mi aktuális valóságunkhoz van igazítva, így nem válik anakronisztikussá, és a szereplők "kortalanok" tudnak maradni.
(csak egy példa: Tony Stark megjelenésekor eredetileg a vietnámi háborúban esett fogságba, és alkotta meg az első vasember páncélt, majd késöbb ez "átcsúszott" az iraki háborúba, azt követően pedig az afganisztániba, így soha nem lóg ki a jelenből, mindg a 30as éveiben jár, és pár éve történtek meg ezek)
A dc-nél ugyanez van, mindig a mában élnek, az ő világukban a 90es évekbeli sztori is csak "nemrég történt"


Cranium
(tag)

Számomra a képregények semlegesek voltak, aztán egyszercsak belegondoltam, hogy de jó lenne a Spawn-t elolvasni, lévén, hogy voltak halvány emlékeim a filmről. Onnantól kezdve nem volt megállás. Először nem nagyon néztem, hogy ki volt az író, és ki volt a rajzoló, színező, csak olvastam a történeteket. Spawn 168. fejezetétől volt egy kreatív csapat váltás. A rajz ormótlan volt, gusztustalan, el is vette a kedvemet az egésztől...aztán megint rákaptam.
Én németet tanultam kicsi koromtól kezdve az érettségéig. Egy szót nem tudtam angolul. Utána elkezdtem nézni filmeket feliratosan, sorozatokat feliratosan, rajzfilmeket feliratosan, stb. Most már mondhatom azt, hogy valamennyire tudok angolul.
Viszont még mindig összerezzenek a fájdalomtól, mikor látom, hogy egy kis képkocka van, mellette meg akkora szövegbuborék, mint a Szaturnusz :D
A filmek nekem bejönnek, viszont érdekes, hogy nem segítik elő a képregény piacot, ugyanúgy stagnál.
A belépő ponttal én is bajban voltam, mindenféle guide-ot elolvastam, hogy mint, s merre, de akkora kusza az egész, hogy az valami hihetetlen, szerintem még maga a főszerkesztő se tudja, hogy mi van. És igen, rátalálván a New 52-re segített kiigazodni, hogy merre van az arra.

Amúgy röviden, tömören ez volna a DC univerzum:

Ugye a képregény időszakokat külön részekre lehet bontani, az Arany-kor, Ezüst-kor, Bronz-kor, Modern-kor. Az Arany-kort

Superman megjelenése indította el. Továbbá ebben a korban jelent meg Batman, Robin, Alan Scott Green Lantern, Jay Garrick, mint The Flash stb. Jól segített a képregényeknek a 2, világháború, az emberek csak zabálták, ahogy az amcsik behúztak egyet a németeknek.
Viszont miután a II. v.h. végetért, az eladások csökkenni kezdtek, ezért elkezdtek horror, western, romantika, stb. képregényeket publikálni a DC.

Eztán jött az Ezüst-kor, melyet Flash (Barry Allen) első feltűnése indított el.

Ekkorra a DC univerzum eléggé kesze-kusza volt, ezért döntöttek úgy DC-nél, hogy az univerzumot érdemes rendbe szedni.

Ez az event a Crisis on Infinite Earths volt mely 1985-ben jelent meg. (Figyelem, nem vagyok professzionális fordíto, számtalan hibát elkövethettem, és félrefordítottam, de megpróbáltam érthetően visszaadni amit csak tudtam)

Crisis of Infinite Earths:
A történet megismertet minket a jó Monitor-ral, és a gonosz Anti-Monitor-al, aki annak az eredménye, ami alkotta a Multiverzumot. Monitor több képregényben feltűnt, előrejelezvén ezt a történetet. Először úgy tűnik, hogy gonosz lenne, de később kiderül, hogy kétségbeesetten meg akarja menteni a Multiverzumot Anti Monitortól. Monitor kiválaszt. több csoportnyi hőst, hogy felállítsanak egyfajta hangoló villát, mely segít egybeolvasztani a különböző, párhuzamos univerzumban levő Földeket, így védelmet kap az antianyagtól, ami számtalan Földet bekebelezett. Végül a konfliktus csak tovább gyarapodik, és majdnem minden DC hős becsatlakozik a harcba. Monitort megöli az egyik társa, Harbinger, miközben egyik klónját, időlegesen megszállta Anti Monitor egyik "árny démona".

Azonban Monitor számított erre a támadásra, és mikor elhalálozik, elég energiát szabadít fel, ami elhelyezi az utolsó 5 darab párhuzamos földet (DC univerzum földjeit) egy időleges Limbó univerzumba. Közben Anti Monitor beszervezi Psycho-Pirate-t (aki akkor még nem lépett be a Limbó univerzumba, követvén Earth 1, és Earth 2-t), és időlegesen belé helyezi energiája egy részét, hogy kontrollálni tudja a maradék három földet (Earth 4, Earth S, és Earth X). Ám ez meghíusulni látszik, miután mind az 5 db Föld a Limbó univerzumba csatlakozik. Harbinger ezután összeszed néhány csoport hőst a megmaradt Földekből, hogy elkövethessenek egy támadást Anti Monitor ellen. Vezetésével, és Alex Luthor antianyag erejének segítségel egy portált nyitnak a Limbo, és az Antianyag univerzum között. Alexander Luthor Jr. és Pariah kinyomozzák Anti-Monitort, aki eközben egy csillag(?) energiával működtetett konvertert használt, hogy a megmaradt 5 földet egybe olvassza, és elpusztítsa azokat (mivel rájött, hogy mit tett Monitor, hogy megmentse ezeket a földeket.) A hősök győzedelmeskednek, mivel elpusztították a konvertáló berendezést. Supergirl egy orbitális harc után megsebesíti Anti-Monitort, aki hátrálni kényszerül, később Supergirl elhalálozik.
Ezáltal a hőseink fellélegezhetnek, azonban néhány gonosz Brainiac-el összeáll, aki megöli Alexei Luthor-t Earth 2-ről, mivel át akarta venni a vezetést, de Brainiac azt mondta, hogy nem kell neki két Luthor, elég neki az, aki az Earth 1-ről van, és egyben ő a partnere is. Eközben Flash (Barry Allen) meghal, miközben megakadályozta Anti Monitor B tervét, ami az lett volna, hogy egy anti anyag ágyuval behatoljon a Limbo univerzumba, ezáltal elpusztítván az 5 db Földet. De Flash a szuper sebessége segítségével egybeolvasztja ezeket a földeket. (Nem tudtam normálisan lefordítani, talán a szuper segességével olyan energiát szabadított fel, ami megakadályozta hogy az egybeolvasztott Földek elpusztuljanak).
Immár idegbeteg, és újra megsebzett Anti Monitor megesküszik, hogy megállítja hőseinket az idő kezdetén.
The Spectre közbeavatkozik, és értesít mindenkit, hogy Anti-Monitor az időlk kezdetére utazik, hogy megakadályoza a Multiverzum megszületését. Hősök, és gonoszok egyesítik erejüket, a hősök Anti-Monitort veszik üldözőbe, a gonoszok Oa-ra utaznak, hogy megállítsák az egyik renegát tudóst, Krona-t, aki egy történelmi kísérletet hajtson végre, ami segíthet Anti-Monitornak bevégeznie tervét.
A gonoszok elbuknak, Krona folytatja kísérletét, és Anti-Monitor csapádba ejtette hőseinket. Azonban The Spectre közbeavatkozik, aki Anti-Monitorral harcol, ezáltal olyan féle lökéshullámot ad a mindenségnek, hogy összetöri az időt, és az űrt. Egy egyedülálló univerzum megszületik, minden hős visszatér a mindennapokba, ahol az 5 Földből 1 Föld születik meg.
Anti-Monitor utoljára támad, miközben Kal-L-el harcol (Earth 2 Superman), Alexander Luthor-al (Earth 3), Superboy-al (Earth-Prime) mellé Darkseid is jön. Végül Anti-Monitort legyőzik, egy csillagba ütközik, és meghal, Alex önmagát, Earth 2 Superman-t, Earth 2 Lous Lane-t, és Earth-Prime Superboyt egy paradicsom világba küldi.
A Crisis befejezése abban merül ki, hogy Wally West válik az új Flash-é.

Lehet következőleg az Infinite Crisis-t "fordítom" le. :DD


Cranium
(tag)

Sajnos a DC elég nagy baklövést követett el Green Lantern-el, és Batman-el. :( Miközben a többi hősöknek az eredetét, háttérsztoriját rebootolták, addig Batman-nek megmaradt a 4 Robinja, és minden ami vele történt. De közben elméletileg a hősök csak 10 éve kezdtek el aktívan tevékenykedni, és 5 éve van a Justice League. Ezt elég nagy bakinak tartom a DC részéről. Továbbá az sem tetszik, hogy most karaktereknek változtatják meg az etnikumát. Nem az, hogy új karaktert generálnának, nem, egy létező, bejáratott karaktert változtatnak meg. Az egyik minden bizonnyal Wally West.


.LnB
(titán)
Blog

Ez nem egyszerű, de gondolom sok sok éves történet ez, nem egy sorozatban mesélik el ugye?


Cranium
(tag)

Ezek az eventek maximum 1 évesek, vagy egy kicsit többek, pl a Crisis on Infinite Earths az 1985 áprilisától, 1986 márciusáig tartott. Úgy kell elképzelni, hogy van egy fő képregény sorozat, és mellé a tie-ins, az összekötő képregények, amik vagy a történet kiegészítésére szolgál, vagy pedig csak töltelék rész. Pl. az Infinite Crisis az 2005 decemberétől, 2006 júniusáig tartott. A Flashpoint Paradox az csak pár hónap. Ugye a havi megjelenés eléggé elhúzza ezeket az eventeket, többek között ezért is fura, összehasonlítva pl. a mangákkal, amik hetente jelennek meg. :D


Wolverine
(félisten)
Blog

A New 52 egyetlen DC-hőst nem rebootolt, és az Green Lantern (illetve a komplett Lantern Corps brancs).

Az olyan komolyabb crossoverek, mint pl. a Crisisek (mert több is volt a Végtelen világok krízise után), jellemzően 6-8 hónapig tartanak, és sok címet érintenek. Ezért van az, hogy pl. a Marvel Civil War 107 epizódot tartalmaz a tie-inekkel együtt, de maga a Civil War minisorozat 7 részes.


.LnB
(titán)
Blog

Igen a New 52-ről ezt tudtam, hogy csak ezt a kettőt nem rebootolta. Attól még mindig zavaros az egész. Ez nem olyan, hogy az ember egy hét alatt megtanul mindent a nulláról.


Bad Pritt
(félisten)
Blog

Bele kell szokjunk. :)
Ezért kikerestem inkább a jó kis standalone storykat és azokkal kezdek. Ez az All-Star Superman tényleg elég jó, élvezet olvasni, a Batman and Supermant nem volt sajna. :(

Tudtok amúgy valami oldalt eBay-en kívül, ahonnan lehet rendelni füzeteket angol nyelven?

[ Szerkesztve ]


Bad Pritt
(félisten)
Blog

Befejeztem az All-Star Supermant.
Ez tényleg elég jó volt és a hozzám hasonló laikusoknak is élvezetes olvasmány, mivel kevés szállal kötődik bármelyik másik történethez (mondjuk e nélkül a Kandorról szóló részt nehezen értettem volna meg).
A történet nagyon okosan és jól lett felépítve, a héraklészi párhuzam remekül működött. Ami külön tetszett, hogy a mellékszereplőkre nagyon figyeltek, Quintum, Atlas, Samson, Zibarro mind érdekes és érthető karakterek lettek.
Ugyanakkor egy dolog nekem kicsit kettős volt Superman jellemében: mivel a történet arról szól, hogy meg fog halni hamarosan, nagyon ráfeküdtek arra, hogy mennyi embert ment meg, amíg él, viszont kicsit sokat ígérgetett, amit megtartani nem tudott, gondolok itt Zibarro-ra, Kandorra és a Bar-El szálra.
A rajzolás módja nagyon kellemes a szemnek, elég modern is, ami mindenképpen jót tett a történetnek.
Összességében egy nagyon jó képregény az All-Star Superman, nem a küzdelemre helyezi a hangsúlyt, sokkal inkább azokra a morális kérdésekre, amik egy ilyen nagy hatalmú embert foglalkoztathatnak. Nem olvastam annyi képregényt, hogy meg tudjam mondani, megérdemli-e azt a sok kitüntetést, amit kapott, de el tudom képzelni, hogy ott legyen a DC legjobbjai között.


.LnB
(titán)
Blog

Majd én is elolvasom valamikor, csak most van pár képregény aminek nekiálltam.
A rajzfilm nálam ki van zárva, én nem tudnék egyet sem végignézni. :)
Kezd egy kicsit frusztrálóvá válni ez a szerteágazó univerzum. Zöld Lámpás témában, elolvastam direkt az ajánlott Rebirth sztorit, majd nekiálltam a V4-nek. Most olvastam el a 10.füzetet és ha 6 utalás nem volt korábbi történésekre, akkor egy se. Hétvégén pedig olvastam a Justice League-t. A 16 kötet után, következett a 17. Olvasom, de mondom itt valami nagyon nem stimmel. Mint ha valami kimaradt volna. Erre visszalapozom a 16.részt, ahol írják, hogy a sztori az Aquaman egyik számában folytatódik. Na mondom fasza, úgy is utálom Aquaman-t, most még külön olvashatom is :)

üzenetek