Ásványgyűjtés - Technika, hobbi, otthon fórum

üzenetek

hozzászólások


Robar
(csendes tag)

Sziasztok.
Nem találtam topikot erről a témáról és gondoltam, hátha akad valaki, akit még érdekel rajtam kívül az ásványgyűjtés.
Nekem van egy elég szép gyűjteményem, amit magam szedtem össze darabonként. Nagyon sok helyről gyűjtöttem be őket, volt amit barlangokból, volt olyan amit elhagyatott bányákból tudtam kivésni az aljkőzettel együtt. Sokszor repedésekbe kellett bemásznom, alattam szakadék tátongott, de megérte, mert nagyon szép kőzeteket és ásványokat tudtam begyűjteni. A kötél és egyéb felszerelések azok természetesen mindíg nálam vannak ilyen túrák alkalmával, mivel ezek nélkül nehéz bejutni eldugodtabb helyekre, vagy magasabb barlangi termekben nem lehetne leereszkedni pl kürtőkbe.Persze sohasem megyek egyedül, mivel nem tanácsos segítőtársak nélkül elindulni.
Külszíni fejtéseknél is találtam már sok szép ásványt, mint pl aragonitot vagy egyéb kalcit változatokat(izlandi pát pl.).
Ha valakinek van tapasztalata e téren, kérem ossza meg velem és velünk, akiket ez érdekel.


pohár
(félisten)
Blog

Nagyon jó ötlet! :K :C

Én régebben, mikor megjelent az Ásványok című magazin (?), annak megvettem az első számát, járt vele egy tigrisszem, és egy nagyon szép ametiszt darad, azóta vettem még egy ametiszt darabkát (kb 3x4cm-sek), a tigrisszem akkora mint egy kavics :K
Meg van itthon valami kristályom, szerintem hegyi kristály, az megvan 10cm hosszú is :K

Fényképeid vannak a "köveidről"? :D


Robar
(csendes tag)

Szia.
Nincs fényképem az ásványokról, de adtál egy jó ötletet. Le fogom őket fotózni.
Ametisztem van nekem is természetes formában, amit egy hegyipatak medréből szereztem, és van még több darab, amit lecsiszoltam. Nagyon szépek tudnak lenni. A csiszoltak eredetileg egy barlang üregében voltak, olyan helyen, hogy álmodni sem mertem volna róla, hogy ott valamit is találni fogok. Tulajdonképpen egy repedés volt, amibe csak hason tudtam bekúszni enyhén fölfelé, és tele volt denevérekkel. Egyébként a denevérek roppant aranyos kis állatok. Sokszor megfigyeltük őket a társaimmal, és azt kell mondjam, hogy nagyon összetartó kicsi lények, óvják egymást, tisztítják egymást, etetik a piciket stb. Sokan irtóznak tőlük, és tévhiteknek engednek velük kapcsolatban, de ha jobban megismernék őket, rájönnének arra, hogy semmi félnivaló nincs tőlük.
Tigrisszem kövem is van egyébként, de az nem tartozik kedvenceim közzé, mert azt cseréltem egy ismerősömmel és nem magam gyűjtöttem be. Hegyi kristályom sok van, a legnagyobb egy darabból álló több mint egy kilós.

[ Szerkesztve ]


dokar
(addikt)
Blog

nekem is van egy ametisztem az autómban, az véd meg a közlekedési balesetektől. :B


Robar
(csendes tag)

Minden ásványnak tulajdonítanak gyógyhatású kisugárzást és sokan foglalkoznak is ásványok általi gyógyítással. Én nem foglalkozom ilyenekkel, csupán a szépségük ragadott meg és a beszerzésük sem egy utolsó kaland. Az ametisztről azt tartották, és tartják, hogy segít a másnaposság elűzésében. Hogy ez igaz vagy sem, nem tudom, nem próbáltam ki.


pohár
(félisten)
Blog

Egy kilós? :Y
Az már szép nagy lehet! :K :C
Mondjuk nekem a szép, színes ásványok jobban tetszenek, mint az opálos színűek, inkább csillogjanak, azok olyan szépek :D

dokar... elvileg az ametisztnek sok hatása van a szervezetre (jó), és ezért nyakláncon is szokták hordani, véd a betegségektől azthiszem :U
Kocsiba még nem hallottam, de ha eddig bevált, akkor szerezz be egy nagyobbat az ametisztből, akkor még szerencséd is lesz ha autóba ülsz :D

[ Szerkesztve ]


dokar
(addikt)
Blog

elütöttem egy nyulat. ha nincs az ametiszt, akkor lehet, hogy szarvas lett volna. :DDD


pohár
(félisten)
Blog

Ma a Discovery Channel-en 16:00-tól Piszkos munkák cíű műsorban az ásványok lesznek a főszereplők, én biztos nézem! :D

dokar... jaja, lehet, de lehet hogy szarvas helyett meg vaddiszót csapsz el, mint buher anno :U

[ Szerkesztve ]


dokar
(addikt)
Blog

emlékszem, brutálok azok a képek. kérdezd csak meg tőle, hogy volt -e nála ametiszt. :)


pohár
(félisten)
Blog

Biztos nem :D :(


SystemRoot
(őstag)
Blog

kamuk ezek a pozitív hatások, meg kisugárzások. olyan kisugárzást el tudok képzelni mint ami az uránércnél van, de arra nem mondanám hogy gyógyító hatású.:D

egyébként mennyit érnek ezek az ásványok, érdemes lehet velük üzletelni, pl veszek jóáron és sokkal többért eladom külföldön? ilyen van?


pohár
(félisten)
Blog

Hát ha nem vagy rákos akkor nem használ annyira :D


Robar
(csendes tag)

Szia.
Én sem vagyok meggyőződve az ásványok pozitív kisugárzásáról, de nem is érdekel annyira. Viszont a multlor, egyik kirándulásunk alkalmával vittünk magunkal egy Geiger féle számlálót. Megdöbbentő volt tapasztalni, hogy mekkora az egyes kőzetek részecske kibocsájtása. Nem is kell mondanom, hogy a gránit van az élen a többivel szemben. Az urán is gránitban fordul elő. Vagy a másik érdekes dolog amit észrevettünk, hogy pl régi várromoknál, ahol a falakat kövekből rakták fel, és főleg gránitból a keménysége miatt, szinte át is lépte a megengedett határt a sugárzás.
Sokan viszont hisznek a hegyi kristályok pozitív-gyógyító hatásában. Vannak ilyen jellegű kezelések is. Egy ismerősöm is járt hasonló kezelésre és azt mesélte, hogy jó hatással volt rá. Elmondása szerint a kristályt le kellett tisztítania sós vízzel, majd kitette a napfényre három napra, hogy az feltöltődjön vele, de más személy nem volt szabad az ő kristályát érintse, csak ő. Kezelés alatt pedig a testének külömböző tájékaira kellett helyezni és ott tartani. Nem tudom mit mondjak erre, de ha jó hatással volt, akkor én csak örülni tudok neki, bár nem vagyok meggyőződve felőle, hogy ez valóban működik és nem csak egy placebó.


Robar
(csendes tag)

Vannak olyan ásványaim is, amelyek mérgezőek. Pl. van egy szép argentit darabom és rajta kloantit gumók vannak.

Hahó. Senki sem foglalkozik ásványokkal ?


pohár
(félisten)
Blog

Azok milyenek? :F :B


Robar
(csendes tag)

Szia.
Bocsánat, hogy későn válaszolok, de nem volt időm gépezni mostanában.
Szóval az argentit szürkésfekete ásvány, nem különösebben látványos, de azért szépnek mondható. Viszont a kloantit egy ezüstszínű kicsi tűs gumó formájában fordul elő általában. Szinte nem is lehet észrevenni, mert elég apró, ritkán kristályosodik ki nagyobb darabban. Tapintása nem mondható kifejezetten veszélyesnek, de nem tanácsos, hogy a szervezetbe kerüljön, mert mérgező. Cianidokat is tartalmaz. Egyébként az argentit ezüstöt is tartalmaz nagy mennyiségben.
Vannak olyan ásványok, amelyeket sötétben kell tartani, mert a fénytől, főleg a direkt napfénytől megváltozik a színük.
Neked az ametiszted csiszolt vagy természetes? Mind a kettő szép egyébként. Féldrágakőnek számít még manapság is.


Robar
(csendes tag)

Azt hiszem, ezt a topikot nyugodtan be lehet zárni.


pohár
(félisten)
Blog

Azt hiszem természetes darab az enyém, most néztem, van itthon 2 is :D
Az egyiket egy gyufásdobozban árulték, szal nem nagy, rombusz alakja van kicsit deformálódva :D

Azért zárni nem kell, csak kell egy jó téma ;)


Robar
(csendes tag)

Szia.
Akkor valóban természetes formájában van meg, és nem kerekített és csiszolt. Ha rombusz, akkor valószínű, hogy béta kristályok. Az alfa az hosszúkás nyúlt forma, mint a kvarc szokott lenni általában, persze természetes formájában.
Vannak tűs kristályosodási formák is, mint pl. az antimonit, ami hasonlít egy sünire. De van gipsz kristályom is ami ugyancsak tűs formában kristályosodott ki, viszont nem apró szálakban, mint az antimont, hanem nagy 1cm-es sávokban. Csak az a gond ezekkel a tűsekkel, hogy roppant érzékenyek, törékenyek. Vattán tartom őket elzárva dobozban.
De vannak olyanok is amelyek sajnos a nedvességtől kezdtek porladni. Pl. a malakhit vagy a barit. Ez ellen nem tudok mit tenni.


pohár
(félisten)
Blog

A nedvességtől?
Valahogy próbáld meg csökkenteni a szobád páratartalmát :D

üzenetek