Bonsai-t házilag, hogyan? - Technika, hobbi, otthon fórum

üzenetek

hozzászólások


Obi-1
(őstag)

Az a gazdaságos bonsai csak egy földbe dugott ág, gyökerek nélkül. :)


balesz^
(tag)

Nekem is van egy ilyen gazdaságos fám... :)

Időnként nő egy két új ág és rajta pár levél, aztán idővel lepotyognak ezek a kis levlelek...

Nem elég párás a levegő a szobámban és erre elég érzékeny, pedig párásítok is időnként :)


Smogus
(őstag)

Én személy szerint a tölgyfát nem ajánlom kezdésnek :D
túl nagy levelű fa nehéz lenne vele
sokkal mutatósabb egy kisebb levelű fafajta
Érdemes a természetben keresni érdekes formájú kisfákat, facsemetéket és ezeket cserépbe ültetni, ez kicsit hosszú folyamat mert alapból a kis facsemetének a gyökerei terebéjesek és első éveben földlabdástúl kell valami nagy cserépbe ültetni majd a következő átültetésnél már elkezdhető a gyökerek metszése és kissebb cserépbe való ültetése és így tövább amíg elérsz a neked megfeleő cserépmérethez


bnorci71
(addikt)

A könyv fűzfát javasol kezdésnek :) Gyakorlatilag ha egy 15-20 cm átmérőjü rönköt füldbe dug az ember és kap elég vizet akkor is megfogan tehát jól bírja a gyürődést csak vizet kapjon :)


Jégkokó
(veterán)
Blog

Egyébbként nekünk is van egy ilyen bonsaiunk, de azt uigy kaptam még régebben, és időnkén fogja magát és lehullajtja a leveleit, aztán meg visszanöveszti.Bár nem nőtt azóta egy centit se
:D


Smogus
(őstag)

Hát igen a fűzfa boldugul mindenhol még sokszor az sem zavarja ha nem éppen a legjobb vízet kapja nálunk falun soka azért ültettek fát hogy az az emésztő gödörből szívja a felesleges vizet :D
Na mindegy
szerintem vegyél egyet valahol virágboltokban egy-két ezer forintért lehet kapni azon lehet megtanulni hogy hogy kell róla gondoskodni :D
és esetleg közben lehet csinálni is egyett, de ha te csinálod az egészen időigényes tud lenni
első cserépbe ültetés után 1-2 évre rá érdemes majd metszegetni meg drotozással alakítgatni


Algieba
(őstag)
Blog

Találtam egy bonsai könyvet a könyvtárban.
Ferenczy könykiadó, A bonsai titkai


Digital
(addikt)

Tegnap kaptam egy kínai fagyalt:) Nagyon tetszik:) Picit meg szeretném igazítani a lombját,de nem tudom hogy kezdjek hozzá:F Az itt talált linkeken nem igazán találtam meg hogy mit is kellene levágni róla:F


Digital
(addikt)

UP!


Digital
(addikt)

:F


Digital
(addikt)

UP!


Digital
(addikt)

UP!


Digital
(addikt)

Senki :F :(


DeusHun
(őstag)
Blog

Hi!

Pár hónapja van egy Japán Juharom (vörös levelű, eszméletlen szép) és gondoltam mostmár társítok mellé még valami egzotikusat. Nézegettem és fűzfát bonsai-ban még nem találtam, gondoltam megcsinálom. Vágtam 2 ágat (ez a 3. próbálkozás, eddig mindig csak 1 ágat vágtam), most vízben vannak immár 4 napja, várom, hogy gyökerezzenek. Utána hogy tovább? Azt olvastam, hogy érdemes egy tejfölöspohárban kő-föld vegyesbe (50-50 arányban) ültetni az összes leendő bonsai-t, ezt egy félbevágott üres ásványvizes palackba tenni és rátenni a tetejét (azaz lezárni. Párában gyorsabban nő a gyökere), 1 cm magasságnyi vizet önteni rá és 2 hetente cserélni. Viszont így bepenészesedik a fakezdemény és meghal (tapasztalat :( ). De csak a fűzva, mert kb 2 hónapja van egy zöldlevelű másik fa is hasonlóan palackban és az nem penészesedik. Próbált már valaki ilyet?

Ja meg van még egy kérdésem. Igaz ott tartási kérdés nem növesztési. Mégpedig: a japán juhart, hogy több fényt kapjon kivittem az erkélyre. Mióta kinn van az összes levelének a pereme elkezdett száradni, mind, kivétel nélkül. Ez mitől lehet? A túl erős napsütés? Vagy a pára hiánya?


DeusHun
(őstag)
Blog

Ágak, hajtások metszése

Miután elképzeltük a bonsai-unk leendõ alakját, (vagy az eredeti alakot szeretnénk vissza állítani) ne ragadjunk rögtön metszõollót, néhány dolgot elõtte nem árt tudnunk. A metszés utáni növekedést az ág végén lévõ rügy iránya fogja a leginkább befolyásolni.
Ha a rügy felfelé álló, a növekedés intenzívebb lesz mint oldalra vagy lefelé álló rügy esetén. Természetesen, ha mondjuk egy ágat baloldali irányba szeretnénk növeszteni, akkor egy olyan rügy felett metszünk amely balra néz. Így az ág további növekedése a rügynek megfelelõ irányba fog folytatódni.
Vigyázzunk, hogy a metszés ne legyen túl közel a rügyhez, mert könnyen beszáradhat, és ebben az esetben nem hajt ki, vagy túl messze a rügytõl mert a megmaradó ágdarab elrontja az összképet.
A metszés ideje általában kora tavasz, az ilyenkor lemetszet ágak helye a növekedési idõszakban gyorsan gyógyul. Ha egy ágat vastagítani szeretnénk hagyjuk megnõni 6-8 levél(párig) utána vágjuk vissza 1-2 levél(pár)ra. Minél több levél van egy ágon, annál több energia áll rendelkezésére a növekedéshez.
A fenyõfélék esetében a tavasszal megjelenõ hajtások közül, a legerõteljesebbeket és a leggyengébbeket távolítsuk el. Ezek eltávolításához általában elegendõ a körmünk. Mivel a metszés elég drasztikus beavatkozás, mindig csak jó erõben lévõ növényeken végezzük és mindig csak fokozatosan.
Tehát elsõ lépésben a lobkorona felsõ részén, 1-2 hét múlva a korona középsõ és végül az alsó részén.


DeusHun
(őstag)
Blog

Valaki?


burgatshow
(veterán)
Blog

Egy pillanatra valami RGB reinkarnáció topikjának hittem a dolgot! Bocsi! :B


DeusHun
(őstag)
Blog

Milyen földbe érdemes átültetni a már meglévő bonsai-t?

üzenetek