Call of Duty: Modern Warfare II (2022) összefoglaló segédtopik - Logoszféra fórum

üzenetek

hozzászólások


KaitouP
(veterán)
Blog

RICOCHET anti-cheat rendszer

A játék tisztaságát és csaló-mentességét a RICOCHET anti-cheat rendszer biztosítja ezúttal is, már a megjelenés napjától. Az anti-cheat rendszerben a tavalyi debütálása óta további fejlesztéseket eszközöltek, melyeknek köszönhetően még csaló-biztosabb szórakozást ígérnek a rendszer fejlesztői. Lássuk, milyen fejlesztésekről van tehát szó!

Játékon belüli mitigáció:

A RICOCHET rendszer mitigációs (csökkentő, enyhítő) technikákkal is keresztbe a csalóknak. Ilyen például a Damage Shield, amivel a Vanguard és Warzone játékosok tavaly december óta már találkozhattak. A megnevezett technika a csaló hatékonyságát, alkalmazott fegyvereinek az erősségét nerfeli zéróra, miközben a rendszer adatokat gyűjt arról, hogy milyen csalást és hogyan alkalmaz használója. A Damage Shieldnek köszönhetően a csaló nem tudja megsebezni a becsületes játékosokat, míg azok viszont igen őt. A csalókat olyan további mitigációs technikák is hatástalanítják, mint a Cloaking és Disarming.

Szerver és kliens:

A Call of Duty játékok számos fejlesztőivel együttműködik a Team RICOCHET abban, hogy közösen alakítsák a játék kliensének és a szerver egymással való kommunikációját, és egyes folyamatokat szerver-oldalon is működtetnek majd, hogy hatékonyabbá tegyék a csalók szűrését.

Kernel-szintű illesztőprogram frissítések:

A RICOCHET PC-és kernel-szintű illesztőprogramja egy nagyobb frissítést fog kapni a Modern Warfare II megjelenésére, ami biztosítja a jövőben azt, hogy az anti-cheat rendszer lépést tartson az újabbnál újabb csalások megjelenésével. Ennek köszönhetően amellett, hogy a rendszer folyamatosan adatokat gyűjt az alkalmazott csalásokról, de a folyamatos fejlődés miatt soha nem avul el.

Fontos megjegyezni, hogy a RICOCHET csak PC-én működik, azonban a konzolos játékosok is profitálnak a hatékonyságából, ha cross-play játszanak PC-és játékosokkal. A dolog érthető, hiszen a zárt rendszernek köszönhetően a konzolokon való szoftveres csalás nagyon ritka, és ha valaki mégis ilyesmihez folyamodna, az súlyos következményekkel jár, nem csak a játékra nézve.

A RICOCHET hatékonyságát annak fejlesztői azzal igazolják, hogy a Modern Warfare II bétája alatt több mint 20.000 bant osztott ki a rendszer. Ezeknek a személyeknek a 72%-a esetében a csalás már azelőtt felismerésre került, mielőtt el tudtak volna indítani egy meccset. A Team RICOCHET úgy nyilatkozik, hogy a játékban lévő bugok önmagukban nem váltanak ki bant. Aki bannolva lett, az okkal kapta azt.

[ Szerkesztve ]

üzenetek