D-Link DNS-323 - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

Én most egyenlőre úgy használom, amíg nem oldódnak meg a letőltési gondok hogy a rendes gépen letőltök, majd a 313-al meg seedelek.


emerzee
(aktív tag)

Jaj! Ne keskenyítsetek el! :O Épp azért vettem a kütyüt, hogy ne kelljen a gépnek állandóan mennie a torrentek miatt. Most meg azt mondjátok, hogy nem megy rendesen a dolog? :W :F Így, kidobtam egy értelmetlen dologra egy halom pénzt. :((( Hétfőn hazamegyek, és megpróbálom én is összelőni a cuccost. (nem hiszem, hogy több eredménnyel... :( ) Ne adjátok fel légyszi! Harcoljatok! Küzdjetek! Bennetek, Gurukban van minden reményem! :C A Hazának, izé, a házamnak, és főleg a villanyszámlámnak, szüksége van rátok! Előre, töretlenül a göröngyös úton! :( :)

EGY KÉSZÜLÉK NEM TOLHAT KI VELÜNK!!!!


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

Én sosem adom fel :)


MoKiLoK
(csendes tag)

Nyugi, nem a készülékben van a hiba, csak az mldonkey ezen verziója DNS-323-ra lett ferdítve, amiben más proci és több memória van - valszeg ezért hibázik a szoftver.
Én kipróbáltam a gyári letöltésvezérlőket és azok hibátlanul működnek, ezért remélem hamarosan jönnek a beépített bitorrentes firmware-k (a D-Link már kikommunikálta).

Szerintem max. egy hónapon belül biztos lesz DNS-313-ra mldonkey ferdítés is, még csak most kezd elterjedni ez a cucc.


Encian
(tag)

Töröltem az mldonkeyt, kivárom a működő gyárit.
Vajon gex-nél miért tölt jól?


emerzee
(aktív tag)

MoKiLoK: Firmware-ba beteszik a torrent támogatást? Hujjé! Erről nem tudtam... :D Tényleg így legyen! Köci az infót! (Egyébként, ezt hol lehet olvasni? ;) )
[CM]Crusher: Köci! ;)
Encian: Én is Gex mesterre várok!

Kérdés:
A kütyüknek ugyibár, ugyan az a felépítese (proci, mem, és egyéb hardver elemek), ebből adódóan az jutott eszembe, hogy ha valaki összelő egy működő rendszert, akkor azt ki lehet másolni, és más ha felmásolja a 313-asára, akkor az ugyanúgy fog működni. Jó az elmélet? ...és megvalósítható? (Nem ismerem a linuxokat, nemtom, hogy működnek, de szerintem, ha két vas ugyanaz, akkor ha átmásolom a másikra, akkor ugyanúgy kellene mennie.)


#55573504
(csendes tag)

Üdv !

Olyan gondom van sajnos: Regisztráltam magam a Dyndns.org -on. Beírtam az adatokat a DNS-313 -ba a Maintenance/Dynamic DNS menüpontba. Ki is írta hogy Connected --> tehát műxik. Megcsináltam a felhasználókat a jogokat meg mindent. A Routeren csináltam Virtual Servert a 313-asnak, ami így néz ki: a 192.168.1.4 a 313-asé :

http://kepfeltoltes.hu/080113/286083446n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A gond, hogy ha beírom a regisztrált címem (http://www.nevem.ath.cx), akkor csak a Routernek (ASUS WL-520g) a Configja jön be. Beírom a user/jelszót és tudok álligatni mindent. A 313-ast még mindig nem érem el sajnos!

Ha tudtok még erre tanácsot adni azt megköszönném. Már eddig is sokat segítettetek.
Köszönöm !

[ Szerkesztve ]


gex75
(tag)
Blog

Gyors leszek mert nincs sok idöm :

- nálam egy beta firmware fut a dns-313-on - lehet hogy ez annyit javit rajta hogy normálisan
megy az mldonkey.
Mint kiderült a gyári 1.00 fw verzióról nem lehet frissiteni 1.01b5-re , ezért halt meg Moki eszköze, a firmware mellett a bootloader-t is frissiteni kell (ez kicsit macerásabb) - erre kapok
a jövö héten egy firmware-t amiben a kettő együtt lesz. Akkor kipróbálom egy gyári 1.00 verziójú eszközzel - ha megy rendesen felrakom nektek.

Törrent : Megjelent egy sajtóhir miszerint a DNS-323 már megkapta a bittorrent inc. tanusitványát - és is ezért sirok-rivok a fejlesztőknek hogy nyomják bele végre a torrentet -
anno volt egy beta firmware amiben volt, de nem ment rendesen - erre kivették, a megjelenő 1.05-ös végleges firmwareben már benne lesz, ezt igérik.

"A gond, hogy ha beírom a regisztrált címem (http://www.nevem.ath.cx), akkor csak a Routernek (ASUS WL-520g) a Configja jön be." - FTP-re csináltál port forwardot - akkor hivatkozz FTP-re is ! tehát ftp://www.nevem.ath.cx legyen

szép napot


MoKiLoK
(csendes tag)

Fasza :)
Csak nehogy túl sok eszköz menjen tönkre a kezeid között tesztelés közben, mert rossz szemmel néznek majd rád a HQ-ben :D


maxtro
(csendes tag)

Hali!

DNS-323-on belőttem az FTP servert, felhasználónév, jelszó stb. regisztráltam a dlinkddns.com és a dyndns.org-on is. Routeren a port forward megcsinálva, távolról FTP kliensel el is érem mindkét címről. A gondom az, hogy ha windows explorer-el akarok csatlakozni az FTP serverhez akkor hibaüzenetet kapok. PL. ha ezt gépelem be: ftp://valami.dlinkddns.com akkor

"FTP-mappahiba
A Win. nem tud hozzáférni ehhez a mappához. Ellenőtizze, hogy a fájlnév helyes-e és hogy van-e engedélye a mappa eléréséhez.
Részletek: A kiszolgálónév vagy cím nem azonosítható."

Ha emlékeim nem csalnak ekkor egy ürlapnak kellene beurani és kérni a felhasználó nevet és a jelszót, vagy anonymous.
Mi lehet a gond?
Válaszokat előre is köszönöm.


#55573504
(csendes tag)

Nálam sajnos ezt írja , ha Mozillából szeretnék csatlakozni :
Sajnos mással sem bírok csatlakozni. Az MlDonkeyt látom kívülröl. A Web-es kezelőfelületet elérem a 313-asnak. De ha a Winchestert akarom látni amit megosztottam, létrehoztam, korlátoztam akkor semmi.

http://kepfeltoltes.hu/080113/497642491n_vtelen1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Router be van lőve :

http://kepfeltoltes.hu/080113/286083446n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sajnos ! :O


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

Akkor nincs más dolgunk mint várni :) Reméljük a legjobbakat! :R


maxtro
(csendes tag)

Hali!
Amint az előző hozzászólásomban említettem, nekem FTP kliensel (FlashFXP) sikerül csatlakozni a DNS-323 HDD-jéhez gond nélkül. A sever vagy URL címhez beírom:
valami.dyndns.org és felhasználó név és jelszó és csatlakozik. Ha másképp nem megy próbálkozzál egy FTP kliensel, mindegy melyik. Ha a dyndns.com-on jól létrehoztad a hostot és az IP-cím a DNS-313(323) IP címére mutat, akkor sikerülnie kell.


gex75
(tag)
Blog

ha jól emlékszem az ftp-hez két port kell

TCP 21
UDP 20


gex75
(tag)
Blog

Ja, UDP 20 is kell.

Itt az én otthoni routerem beállítása (ftp szépen megy rajta keresztül) :

http://kepfeltoltes.hu/view/080114/dns323_ftp_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


MoKiLoK
(csendes tag)

Nálam UDP port beállítása nélkül is megy az FTP, szépen látom a winyómat innen a gyárból is.


redstar
(csendes tag)

Sziasztok!

Gondolkodom egy DNS-313-as beszerzésén, de lenne 2 kérdésem a tapasztalt felhasználókhoz:

1. Mennyire hangos a cucc? A venti mindig forog benne?

2. Főleg backupra használnám és úgy álmodtam meg hogy a backup progi 12-24 óránként csinálna egy mentést a gépemiről. Valahol azt olvastam, hogy ha nincs használatban akkor alvó üzemmódba kerül (remélem ilyenkor hangtalan), illetve azt is hogy 1-2 perc is lehet, mire elindul. Na most ha ez így van akkor a backup progim valószínűleg ki fog akadni, hisz nem fogja látni a meghajtót, mikor indul, 2 perc múlva meg már hiába látható, addigra a backup progi hibával leáll. Vagy nem?
Erről van valakinek tapasztalata?


kopasz79
(tag)

redstar
én is most akarok venni egy ilyet ;)
az engem is érdekelne hogy mennyire hangos a cucc de azt mondják hogy nem veszélyes mondjuk szerintem egy hálószobába minden hagos (én oda akarom ;) )

a 2. kérdésedet meg ha végigondolod hogy mit kérdeztél akkor rájösz
a 2 perc az az amikor megnyomod a power buttont :) ennyi idő alatt bootol fel az eszköz
tehát ha megy még ha a HDD-ket le is állítja akkor nem kell 2 perc hogy működjön
amint hozzáfordul elindulnak a HDD-k és már zörög is :)


gex75
(tag)
Blog

A ventilátora nem hangos (szerintem) ami hangos benne az maga a HDD.
Volt nálam egy Seag. 750-es, na az bazi hangos volt, úgy kattogott mint egy traktor.


redstar
(csendes tag)

A kérdés már csak az, hogy sleep módban megy-e a venti vagy nem?

üzenetek