D-Link DNS-323 - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


Hemüveg
(csendes tag)

Kösz a segítséget. Partició magic-kel töröltem a particiót és így már ok.
Jöhet a konfig.
Köszi Mindenkinek.


tkesy
(őstag)
Blog

sikerült talán valamit pozitiv irányba is állítanom, de mostmár tudnak kapcsolodni hozzám többen is... 1. 2.
Kiváncsi leszek, hogyha végzett a letöltéssel, miként alakulnak a dolgok...


#55573504
(csendes tag)

Tehát a DNS-313-on létrehozott FTP-servert kintről úgy tudom elérni , hogy
ftp://313-as ip-címe:port/ -és ennyi ?? Mert ezt az egyet nem tudom.
Valaki segítsen ?!!
Üdv.

[ Szerkesztve ]


MoKiLoK
(csendes tag)

Nem, az internet szolgáltatód által adott IP címeden tudod majd te meg mások elérni a DNS-313-at.
Ehhez először hozz létre usereket (a DNS-313 kezelőfelület/advanced fül/user/groups)
Aztán az FTP server menu alatt oszd ki, hogy melyik user milyen jogosultsággal rendelkezzen és melyik könyvtárhoz férjen hozzá, majd a lap alján indítsd el az FTP servert - start FTP server.
Amennyiben router mögött van a 313-as, akkor virtual serverként is be kell állítani, ott adod meg a 313-as IP címét - legalábbis én ezt csináltam.

Ezeket én is tegnap este állítottam be és ma egy másik helyről, a hugoméktól simán fel tudtam csatlakozni és láttam mindent, ami a 313-as winyóján van.

Nekem szerencsére kábeles netem van így - bár dinamikus IP címem van, viszont a szolgáltató mindig ugyanazt az IP-t ossza ki - tulajdonképpen bárhonnan tudok csatlakozni.
Sajnos az ADSL-nél minden 24 óra után más az IP cím, így ott még különböző mahinációk is vannak, de erről én már nem sokat tudok.

Remélem segítettem, bocs, ha szájbarágósra sikerült, nem tudom, hogy meddig jutottál.
Szívesen segítek még.


#55573504
(csendes tag)

Köszönöm a segítséget így lehet már menni fog !
Nekem is kábeles netem van , de sajnos nem ugyanazt az ip osztja , de küzdök vele egyet :D
Majd írok.
Üdv.

[ Szerkesztve ]


tkesy
(őstag)
Blog

itt van hasznos infó az ftp szerveredhez az internetről való eléréshez... (4-es, 5-ös pont)


jegib
(csendes tag)

Egyszerűen beregisztrálsz a dyndns.org oldalon, kapsz egy elérést és ftp://valami.dyndns.org lesz a te ftp helyed, amire az általad kreált user/pass kombóval be tudsz lépni. illetve a www.valami.dyndns.org oldalon pedig az ezköz konfig felületét éred majd el, a www.valami.dyndns.org:4080 -on pedig az mldonkeyt. ( valami= az általad választot dyndns login)


Encian
(tag)

DNS-313 letöltés lassúságára tudnátok segíteni?
mldonkey+sancho megy, de nagyon lassú. mit és hol állítsak, hogy gyorsabb legyen?

Köszönöm !


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

Ment válasz kérdésedre, olvass vissza :)


tkesy
(őstag)
Blog

nálam most így van beállítva:
1. 2.
Most stabilan 550k-val (vagy felette) jön, és a feltöltés is 27-28k ( 30k van engedélyezve)
kérdés, mire lesz elég ez a beállítás, mikor májd csak seedelni kell..


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

Tudnál nekem kűldeni, kilinkelni ftp-re egy bittorent.ini és download.ini fájlt, kipróbálnám hogy a te beállításaiddal az én 313-as kütyüm hogy reagálna. Vagy ha nem probléma elfogadnék egy teljes 313-as mentést egy rarba. Hátha megoldodnának a gondjaim. :)

Előre is thx :R


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

Látom egyszerre írtunk :) Kipróbálom a képen linkelt beállításokkal, kivi leszek mennyivel lesz roszabb vagy jobb a jelenlegi beállításaimnál. :R

[ Szerkesztve ]


Encian
(tag)

Nagyon köszönöm! így már egészen jó :))


Encian
(tag)

Köszönöm! megtaláltam !


MoKiLoK
(csendes tag)

Nálam is hasonlóan van beállítva, fel is töltöttem a héten vagy 15GB-ot... viszont a letöltéseim elég gagyik lettek.
Gex fórumán már írtam, hogy amiket 100%-ban letöltöttként jelzett az mldonkey, azok valójában csak 30-40%-os készenléttel rendelkeztek. Ez ott jött elő, amikor egy DVD filmet próbáltam kicsomagolni és folyamatosan dobálta a crc hibákat.
Behúztam utorrentbe a gépemen és a hash ellenőrzés után derült ki, hogy csak a harmada van letöltve a filmnek.
Ez eddig mindhárom DVD letöltésemnél előjött.

Egy kérdés a beállításaidhoz: a nolimit_ips-nél milyen IP címet adtál meg?
Nálam eddig a default 127.0.0.1 van.


tkesy
(őstag)
Blog

én csak a napokban szereztem be az eszközt, így még nme volt tapasztalatom ilyen téren... de most megy a főproba, van bennt sok csomagolt állomány, kiváncsi vagyok az eredméynre... (olvastam egyébként a problémádat a fórumon)
viszont a teljes sávszélt nme tudom kihozni belőle.. :(
(utorrent-el win alól pedig kilehet hozni a 930k stabilan)

az a router belső ip-je, probaként átírtam, hátha használ, aztán úgy maradt


Encian
(tag)

valami továbbra sem jó nálam. kb. 5 percig jó a letöltés, azután visszaesik nullára.
ujraindítom a sancho-t akkor megint jó egy ideig. mi lehet a baj?


tkesy
(őstag)
Blog

no igen, nálam is megkattan valami most estére.... :(

tünetek:
- le és feltöltés szinte nulla (pár kb/s)
- hdd teker mint állat,
- az eszköz alig érhető el a webes felületén,
- a sancho pedig nme kapcsolodik, rossz jelszó és/vagy felhasználó nevet ir ki hibaokként
gondoltam ujraindittom:
- leállítottam szabályosan a "mag"-ot,
- webes felületről kiadtam az ujrainditás parancsot, letelt a 2 perc, és az eszköz kifagyott...
se kép, se hang, a gombra se reagált, így kénytelen voltam a kihúzni a tápot...
aztán mikor bekapcsoltam, feállt mnden gond nélkül, és most stabilan 600k fölött tölt...
szvsz valami kevés, vagy a hw a gyenge, vagy az általunk rápakolt cucc gyenge, de valami nem stimm... :(

arról nme is beszélve, ha ezen megy a torrent akkor a router cpu leterheltsége 60% fölöttt van, ha meg a utorrent megy, akkor a 10% sem éri el...


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

Nekem most seedel egyenlőre rendesen 40-50k között (max az olyan 50 lenne) Letőltésnél meg azt csinálja, hogy tőlti egy darabig, majd megáll egy bizonyos helyen és pár megákat fel le ugrál. Statisztika azt jelzi downloaded 1,2gb azt közben 370mb-nál ugrálgat.

[ Szerkesztve ]


tkesy
(őstag)
Blog

no én jelenleg leszedtem ezt a kis pakkot a 313-ról, mert kiirta, hogy végzett, oszt semmit sem lehetett kicsomagolni...az összes fálj "hibás" volt... viszont ami nincs becsomagolva az meg jó lett... :F
így viszont míg ki nem jön a gyári torrent, vagy nem sikerül stabilabb/jobb klienst alkotni, addig marad az utorrent...

üzenetek