D-Link DNS-323 - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


gex75
(tag)
Blog

http://tomi.belcom.hu/dns323/

http://wiki.dns323.info

olvass utána a fenti weblapokon
vagy kérdezz itt.


Don1Vito
(csendes tag)

Sziasztok!

Par napja molyolok az mldonkey-el, ami lenyegeben teljesen jol mukodik, de vannak konfiguracios dolgok, aminel nem tudom eldonteni, hogy tenyleges konfiguracios problema, vagy egyszeruen ilyen az mldonkey. Lehet, hogy kisse bonyolultak lesznek a kerdeseim, de bizom benne azert ertheto leszek:

1. Azt vettem eszre, hogy egy torrent file letoltesenek inditasanal barmennyi seeder es leecher legyen is valojaban (akar 200-300), maximalisan 50db-hoz kezd el kapcsolodni az mldonkey, fuggetlenul a numwant valtozo erteketol (tehat ha azt 100-ra rakom, akkor is max 50 sources-t mutat az mldonkey). Ahogy telik az ido, a source-ok szama elkezd csokkenni, es altalaban olyan 15-25 db-nal megall. Azonban ebbol a kezdeti 50, majd 15-25 source-bol korant sem minegyikotol indul el a letoltes, ugy latom kb a feletol, tehat kb 8-15-tol. Aztan egy ido utan (kb 10 perc) mar csak ez a 10-15 lesz feltunteve sorce-kent, tehat amihez nem kapcsolodik (vagy nem tud kapcsolodni?), azt elveti veglegesen. Ahogy ebbol a 10-15db-bol kikapcsol valaki, az eltunik a listarol, tehat egy ido utan mar csak 4-5 source lesz, aminek ugyan 100%-atol tolt az mldonkey, de a valosagban 200-300 seeder van, abbol 4-hez kapcsolodik, ami nem tul jo arany. Amennyiben nyomok egy pause-t majd resume-t, akkor elolrol indul minden, tehat ismet 50 source-t mutat az mldonkey.
Kerdes: Ez a normal mukodese az mldonkey-nek, vagy lehet valahogy allitani ezen a probleman?
A dolog nem tuzfalproblema, a pc-n futo bitcomet teljesen jol mukodik ugyanazoknal a torrenteknel.

2. Amennyiben letoltodik egy file 100%-osan, akkor az mldonkey nem ossza vissza azt. A visszaosztast lehet valahol allitani?

thx elore is.

[ Szerkesztve ]


MoKiLoK
(csendes tag)

Szóval....

Köszönöm a segítséget.
Letöltöttem az oldaladról többek között a legújabb firmware-t is és upgradeltem vele a 313-asom.
Meg is halt tőle.
Szóval most abban segíthetnél, hogy miként lehet ezután életre kelteni a cuccot.


MoKiLoK
(csendes tag)

Nos, utánanéztem ennek a firmware-nek és sajnos más is járt így ezzel.
Szóval szerintem sürgősen töröld le, mielőtt még egy-két ember tönkrevágja vele a szerkezetét.
Úgy néz ki, hogy a két napos, 23k-s készülékemet dobhatom ki az ablakon......


maxtro
(csendes tag)

Csatlakozom Doni1vito megállapításához és kérdéséhez:
"2. Amennyiben letoltodik egy file 100%-osan, akkor az mldonkey nem ossza vissza azt. A visszaosztast lehet valahol allitani?"
Erre szeretnék én is megoldást.
Másik: mldonkeyben az alapértelmezett letöltési könyvtár az incoming. A dowloads.ini-ben lehet a jogosultságokat átírni a topikban már említett módon, köszönet gex75-nek. Sikerült is, csak annyi a szépséghíbája, hogy az újonnan letöltött tartalomra van teljes jogosultságom(777) a régebbiek maradtak(755) jogokkal, vagyis nem tudom törölni.
Most én csesztem el valamit és béna vagyok, vagy másképp kell átírni a hívatkozott részt a dowloads.ini-ben?
Még egy aprócska kérdés,megjegyzés: alapból, miért 755 jogok vannak erre a könyvtárba, nem lenne egyszerűbb a 777? Mivel ha nem lenne ez a topik még biztos pár napom ráment volna, hogy megtaláljam a beállítás helyét, lévén mezei windows user vagyok aki csak használni szeretné a linuxos guruk szellemi termékét.
Egyébként minden tiszteletem azoknak akik ezt az eszközt próbálják fejleszteni.


Don1Vito
(csendes tag)

maxtro,

Ami mar lejott, azt igy ird at:

1. elinditod a windowsban a command promot
2. telnet xxx.xxx.xxx.xxx (a storage ip cime)
3. chdir /mnt/HD_a2/allinone/mldonkey
4. chmod 777 temp

elvben atirja a tempben levo fajlokat is 777-re.
Ha megsem, akkor rosszul emlekszem, akkor csinald azt, hogy:
5. cd temp
6. ls
7. chmod 777 "az ls parancs altal kidobott fajlnevek egyesevel, ugyelve kisbetu-nagybeture is"

amugy ha erdekel honnan jon a 777, itt negtalalod:
http://unixhelp.ed.ac.uk//tasks/permissions_num.html

Gex, en is javaslom, hogy a kovetkezo release-ekeben mar a 777 legyen default, tenyleg szivas a 755 a teljesen kezdoknek.

Viszont az 1. kerdesemet megprobalom erthetobben megkerdezni:
Letolteskor mindenkinek elfogynak egy ido utan a source-ok, vagy nem? illetve mindenkinek maxiumum 10-15 aktiv letoltohoz csatlakozik az mldonkey fuggetlenul a seederek szamatol?

Attol felek ez meg a program bugja, de akar sima beallitasi hiba is lehet, de mar a gex fele es shadowandy fele beallitasokat is teszteltem, mindegyiknel ez van, bar a csokkenesi idot azt neha sikerul valtoztatnom, de nem tudom melyik parameter valtoztatasaval.

DV


maxtro
(csendes tag)

dns-313 firmware problémára.
Igaz nekem 323-as van azon gond nélkül fut a legújabb. Gyárilag 1.02-vel kaptam fríssítettem a http://tomi.belcom.hu/dns323/ letöltött 1.04b63 firmware-val. Próbaképpen a dlink hívatalos honlapról leszedtem az1.02 és az 1.03 firmware-t és "frissítettem" a régivel.( a 313-as meg sincs említve az oldalon)
Sikerült. Talán lehetséges ez a módszer a 313-asnál is, mivel állítólag csak a vincsik számában különbözik a kütyü. Tehát meg lehet próbálni a 323-ashoz adott 1.03 -al frissíteni. Egy utolsó próbát megér ha már semmi sem segít, persze saját felelősségre.
Bocs, ha hülyesédet írtam.


Don1Vito
(csendes tag)

Sot meg egyertelmubb kerdes:

Ahhoz, hogy ezeket a parametereket be tudjam allitani, pontosan melyik valtozonak milyen erteket kell megadni?

letoltesi sebesseg 100KB/s, fel 20KB/s, 5 upload slot, folyamatosan toltson amig le nem jon 100%-osan minden, letoltes utan ossza viszza a torrentet.

Egy ilyen vagy ehhez hasonlo beallitasokat tartalmazo ini-t vagy legalabb leirast, hogy mit allitsak, tudna valaki kuldeni/postolni a forumra?


MoKiLoK
(csendes tag)

Kösz, de a meghalást értsd úgy, hogy a firmware frissítés után már be se lehet kapcsolni a NAS-t. Nem világít semmi LED, nem bootol be, csak a venti pörög ész nélkül és teljesen elérhetetlen mind USB, mint hálózati kábelen, így nincs kezelőfelület, ahol bármit is lehetne csinálni - ergo nem lehet másik firmware-t feltölteni.
Külföldi fórumokat böngészve találtam rá, hogy mások is jártak így ezzel a firmware-el, így ezt minden disztribútor levette az oldaláról és teljesen unofficial lett.
A bosszantó, hogy az ember legalább olyan szakembertől elvárná, hogy ne tegyen az oldalára hibás firmware-t, mint gex75, aki a D-Link Mo. technikai igazgatója.
Remélem, hogy tud majd segíteni a probléma megoldásában, mert ki más értene hozzá jobban, mint ő.


maxtro
(csendes tag)

MoKiLoK
Ebben az esetben lövésem sincs.

Doni1Vito

Nekem a max.letöltési, max.feltöltési sebességet és max.upload slot-ot a sancho-ban sikerült állítani a tools/preferences/bandwidth menüpont alatt, ha erre gondoltál.

A már letöltött fájlok jogosultságainak beállítására írt megoldásra lennének kérdéseim amit inkább priviben mert igen láma.


Don1Vito
(csendes tag)

es ami te beallitasz tools/preferences/bandwidth-nel, az tenylegesen ugy lesz?

mert en azt barhova allitom, gyakorlatilag veletlenszeruen valtozik mind a le mind pedig a feltoltesi sebessegem, fuggetlenul az ott beirt parameterektol.

probaltam az mldonkey grafikus portjan is, de ugyanaz a tortenet.

a jogosultsaggal kapcsolatban nyugodtan kerdezz, azt a reszt kivetelesen vagom :)

[ Szerkesztve ]


maxtro
(csendes tag)

"es ami te beallitasz tools/preferences/bandwidth-nel, az tenylegesen ugy lesz?"

Ami a bandwidth-et illeti én úgy vettem észre hogy működik. Max.-ot lehet beállítani például alapba letöltés 50 KBps a feltöltés 10. Namost egy 512 KBps elméleti sávszél letöltésnél 512 nél nagyobbat nem érdemes beállítani, gyakorlatban ez mindíg kisebb. Azt hiszem ezzel nem mondok újat. Tehát függ az előfizetett sávszéltől és a torrent feltöltöinek,seedereinek számától sávszélességeitől.
A tapasztalatom az, hogy volt mikor a torrentek jöttek le olyan 400-450 KBps-el, akkor hogy maradjon sávszél másnak is (6 gép van hálóba kötve) levettem 200- ra és a statistics menüpont alatt grafikusan nagyon jól lehetett látni hogy lecsökken a letöltés sebessége ezzel együtt a torrentek mellet megnövekedett a letöltési idő is. A feltöltésnél ugyan az a helyzet. Upload slotot az alap 5 ről át állítom mondjuk 15-re akkor, hogyha van annyi seeder akkor felmegy 15-re. Ja még át szoktam állítani az egyidőben max. letölthetö torrentek számát is az alap 5 ről magyasabbra. Ez is működött. Persze ezek az álítgatások izlések és pofonok, mindenki úgy állítja ahogy neki jó a lényeg hogy működjön.
Nálam működik.
Örülök ha segíthettem


maxtro
(csendes tag)

gex75 egy korábbi hozzászólásából:
"Ha megy az mldonkey nálam akkor az fel is tölt, akkor is ha már nincs a látható listában a torrent -ezt addig csinálja amig ki nem pucolom a seeded könyvtárból a torrent file-t."

Ez valóban így van? A seed könyvtáram tele van torrentekkel, de a sancho-ban nem látom hogy töltene fel. Hogyan tudok megbizonyosodni arról,hogy valóban tölt vissza?
A tapsztalatom az,hogy amíg nincs 100%-osan letöltve a torrent akkor a sancho-ban látom hogy seddel, de ahogy lejöttek folyamatosan tünnek el az uploaders mezőből. Jobboldalt alul a bandwidth- nél is 0KBps-et látok.
Más.
szintén gex75 korábbi hozzászólásából:
"Nálam módosítva van a downloads.ini - nem szkenneli a könyvtárakat 30 percenként, stb...
ezért nálam szépen el is alszanak a HDD-k "
Tehát hogyan, vagyis pontosan mit kell módosítani a dowloads.ini könyvtárban hogy, az mldonkey kilövése nélkül aludni mennyebek a vinyók, persze ha nem használom a HDD-(ke)t?


Don1Vito
(csendes tag)

hmm erdekes, nalan nem mukodik barmit is allitok, teljesen veletlenszeru, hogy epp milyen savszelen jonnek a cuccok.

Meg egy kerdes: ha elkezdesz letolteni valamit ami nagyobb file (tehat GB tartomanyu), akkor lejon neked teljesen anelkul, hogy megszakadna a letoltes, es pause-t majd resume-t kellene nyomnod ahhoz, hogy ujbol elinduljon a letoltes?

Illetve meg valamit nezz meg legyszi: ha elinditasz egy letoltest, legyszi nezd meg, hogy mennyi sources-t mutat sancho. Majd legyszi nezd meg fel ora mulva is. Nekem fel ora alatt lenyegesen lecsokken (ha kezdetben 30, akkor fel ora mulva max 4-5), ha eppen le nem nullazodik teljesen, es meg nem szakad a latoltes.

koszi a segitseget!


maxtro
(csendes tag)

Azt én sen tudom befolyásolni hogy milyen sávszéllel jöjjenek a cuccok legfeljebb szabályozni bizonyos határok között. Csökkenteni, vagy növelni addíg amíg a saját sávszélem vagy a seederek feltöltési sávszélei engedik.

A GB nagyságú fájlok mint pl. DVD filmek gond nélkül lejönnek legfeljebb akkor áll le a letöltés,hogyha nincs seeder,de ha újra van akkor folytatja ott ahol abbahagyta.

A kérdésed harmadik részét majd holnap, igen késő van már és majdnem egész nap a gép alőtt ültem.


Don1Vito
(csendes tag)

ok thx, azt hiszem ezzel mindent meg is valaszoltal, mert nekem veletlenul sem kezdi ujra, ha egyszer lement 0-ra a source-ok szama legyen az barmi miatt is, tehat a hiba nalam van valahol egyertelmuen.

koszi a segitseget megegyszer!


maxtro
(csendes tag)

Don1Vito

Sasold már meg a privit ha ráérsz!


Don1Vito
(csendes tag)

valasz ment


quby
(őstag)

nekem nincs ilyen kütyüm, csak most akarok venni. Biztos van megoldás a problémádra. valahgy bizi ujra lehet irni a flash-t, csak még uj ez a tipus és nem sokan tudnak rola. Én mindenesetre gariztatnám a helyedben. szernitem van rá esély.


MoKiLoK
(csendes tag)

Persze, mindenképp viszem be szerdán vagy csütörtökön a D-Linkhez, átolvastam a garanciát (magyarul, angolul), azt írja, hogy a firmware-re is a hardware garancia érvényes én pedig a D-Link november 20-án kiadott firmware-ét töltöttem fel.

üzenetek