D-Link DNS-323 - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


gex75
(tag)
Blog

soha nem teszek fel hibas firmwaret vagy olyat amit en nem teszteltem. Ami
fent van a weben azt is kiprobaltam,nalam nem volt hibas. Termeszetesen a garancia ervenyes az eszkozre es kicserelheted egy ujra -jan. 3-an hivj fel az irodaban es megbeszeljuk.

Buek


MoKiLoK
(csendes tag)

Huhh, végre te is jársz erre :)
Figyelj, Tamás, akkor valószínűnek tartanám, hogy a hardware revízió miatt nem működik, bár ebből szerintem még csak egy revízió jött ki.
Egyébként erről a hibáról van szó a következő fórumban is, ahol te is regisztrálva vagy craft néven :)

http://forum.dsmg600.info/t1303-possible-restore-bricked-313%3F.html

Szóval valami baj biztos van ezzel a firmware-rel, ha minden hivatalos D-Link oldalról - még a tajvaniról is - levették.
Egyébként ha lesz időd, akkor szívesen megnézem a te cuccod működés közben, legalább egy-két szóban kiokítasz "howto"-ról :)

Köszönöm, hogy megnyugtattál a garival kapcsolatban, legalább nyugodtan tudok aludni :R

BUEK neked is


gex75
(tag)
Blog

Buek mindenkinek.
Akkor hivj fel 3.-án és megbeszéljük - nyugi a garancia érvényes minden olyan D-Link termékre amely hivatalos D-Link disztin keresztül került be az országba, 2 év a boradband eszközökre és 5 év vagy életteartam a nagyob switchek-re.
Ez hardware és software garancia - tehát ha firmware frissítés miatt pusztul el a routered, nas-od, modemed akkor is csere van 2 évig a vásárlás helyszinén a vásárlást igazoló számlával természetesen.

Jó bulizást mindenkinek

A DNS-313-ra NEHOGY felrakjátok a 323 firmware-ét !!!!!!!! Azért ennyire nem egyformák :)


MoKiLoK
(csendes tag)

Akkor mégiscsak megszoptam - bocsánat a fogalmazásért - ugyanis ezt a pixmanián vásároltam és az csak Franciaországban és talán Németországban hivatalos viszonteladó (megnéztem a francia D-Link oldalt, ott igen), szóval akkor oda kell visszaküldenem, ami megint pár ezer forint lesz....
Na mindegy, teliszaladt a hócipőm.
Most inkább megyek bulizni és jól leiszom magam, elvégre szilveszter van.


gex75
(tag)
Blog

Frissült az oldal.
Felraktam Andy simple_pack csomagját, továbbá kiraktam az én file-jaimat - lehet nézni hogy nálam mivel megy.

Megnéztem a "a csak 50 source-t enged egy torrentnél" problémát - nálam ment szépen 70 source-al is - természetesen ezek száma változott, volt hogy csak 47 volt volt hogy 60, a max. az 70 volt - de átlagban 60-al ment.

Egyébként nálam az arány most : letöltve 152 giga, feltöltve 168 giga (fél év forgalma a DNS-323-al ) :)


gex75
(tag)
Blog

"Ez valóban így van? A seed könyvtáram tele van torrentekkel, de a sancho-ban nem látom hogy töltene fel. Hogyan tudok megbizonyosodni arról,hogy valóban tölt vissza? "

Megnézed a Shared gombnál, vagy az mldonkey weblapján az Uploads fülnél.

Sajnos az mldonkey egyenlőre még nem tud olyat hogy adott ideig vagy adott arányig seedelje vissza a torrent file-okat. Ezt a jövöben fogják belerakni ahogy olvastam a weblapján.

[ Szerkesztve ]


Don1Vito
(csendes tag)

Koszi, hogy foglalkoztal vele, kozben sikerult megoldanom, tuzfal port forward problema volt.
4 nap alatt jottem ra :C


gex75
(tag)
Blog

:D

Akkor most már megy a letöltés ezerrel ?

[ Szerkesztve ]


maxtro
(csendes tag)

Valaki árulja már el, hogyan kell a telnetben az mldonkey-t leállítani és újra indítani, ha lehetséges. A pontos parancssor kellene, mivel nem nagyon vágom ezt a részét.
Az mldonkey helye: HD_a2/allinone/mldonkey
A startup.sh: HD_a2/allinone/fun_plug.d/start/startup.sh

Vagyis semmi extra alapból itt vannak.

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]


gex75
(tag)
Blog

"Szép" leállitás - a webfelületén a Kill Core gombal.

"nem szép" leállítás - telneten "killall -9 mlnet" parancsal :)

Elinditás telneten : "/mnt/HD_a2/allinone/mlnet.sh" - persze ha ott van az mlnet.sh file ;)


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

Üdv újra inmáron az új topikban :) Nemsokára megint nekiállok 313-as nyúzásának, ünnepek alatt sajnos nem volt időm vele foglalkozni. Gex-nek külön köszönet az eddigi sok segítségéért! :R


emerzee
(aktív tag)

Hali!
Nagyon kacérkodok egy 313-as kütyüvel, főleg az áramspórolás miatt. Torrentezésre használnám, és kezd szimpi lenni, csak épp a garanciák miatt nem merek így venni. Olyan boltból szeretném megvenni, ahol a magyar garancia érvényes. Hol tudnék ilyet venni? (Mehet privátba is...)


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

Szia, én itt vettem, korrektek, és 2 év gari.

[link]


emerzee
(aktív tag)

Köszönöm a választ, megkérdem majd, hogy a Magyar D-linknek partnerei e?
Más kérdés:
Ezt a TomiSimplePack, meg tomi pack2-őt, fel lehet e erre a kütyüre is rakni? (Gondolom, még ha a firmware nem is passzol, de azért softosan, ugyanúgy müxik a kettő...)
(Elnézést, ha láma vagyok, de azért van a fórum, hogy "hülyeséget" kérdezzünk... :) )


gex75
(tag)
Blog

Nem, a simple meg a tomi pack csak a dns-323-hoz jó.

A dns-313-hoz csináltam (régebben) egy mldonkey szerver+fun_plug csomagot.
itt fent van : http://tomi.belcom.hu/dns323/index.php

üdv.


Encian
(tag)

Végre megérkezett a nagykerbe a dns-313, meg is vettem :) remélem beváltja a hozzá fűzött reményeim!


emerzee
(aktív tag)

Akkor mégse olyan kicsi a kettő közti különbség... :( Köszönöm a letölthető cuccot! Leszedve... A magyarosítás se megy? (Majd megpróbálom akkor én... ;) ) Scriptek? (downloads.ini, mv_torrents.sh) Azok mennek?

Bocs a sok kérdésért... :D
Torrent megy; ftp megy; az usb-n nem lehet áttölteni, csak printer servernek jó :( ; de olcsóbb... Megyek is a boltba érte...


gex75
(tag)
Blog

A magyarositás fog menni - ha lesz annyi időm hogy lefordítsam a weblapokat - feb. eleje talán

Scriptek azok mennek.

Mit értessz az alatt hogy usb csak printer szervernek jó ? Nem, a DNS-313 esetében
USB-n keresztül is tudjuk csatlakoztatni a géphez - a DNS-323 ezt nem tudja.
A 313 hátulján van egy csúsztatható fülecske, ha jobbra húzod az USB eltünik és a LAN
port megjelenik - ilyenkor hálózati NAS-ként használod, ha visszahúzod a fület akkor
meg az USB tünik elő és ilyenkor USB diszkként használhatod egy gépen.


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

Sikerűlt egy kicsit foglalkoznom a 313-al. Jelenleg is tölt fel otthon, viszont.

- Ha restartolom, vagy kikapcsolom és be akkor nem megy az mldonkey ebből következik, hogy egyáltalán nem is tölt. Az mlnet.log-ba csak annyi van írva, hogy x és y torrent leállítva.

- Egyetlen egyszer sikerűlt elérnem azt, hogy maximális sebességgel kb 50k-val seedeljen, de azóta sosem. Bármit állítok be kb 25-30k a max. És még furcsaság, hogy kb 10-15 ember csatlakozok csak a kütyühöz.Próbálgattam már mindenféle beállítást, legtöbb helyen próbáltam, hogy beírom 999 de ekkor sem javúlt sokat a helyzet.

Ha ez a 2 gondom megszűnne, az nagyon jó lenne :)

Remélem tudtok segíteni. :R


emerzee
(aktív tag)

Wow! A srác aki a boltban volt, azt mondta, hogy 5db-t rendelt a dlinktől. Ma el is adta mindet. Azt mondja, nem tud eleget rendelni, úgyhogy szerintem, meg fog nőni az igény a magyarosított laphoz. Köszönöm, hogy lefordítod!

Ma felhívtam a dlink.hu-t. Kérdeztem, hogy rá lehet e majd kötni a gépre a dobozt. Azt mondták, nem, csak printer serverként tud működni az usb. Aztán mikor kézbekaptam, akkor láttam rajta a feliratot, hogy müxik direktbe kötve a géppel. Amikor kicsomiztam, láttam is a csatik fölött a csúszkát. Jó lenne ha tudnának erről, hogy más ne legyen félretájékoztatva. (Engem elkeserített első hallásra, hogy majd csak printerszerverként megy majd. Most boldog vagyok, hogy kacsa volt)

üzenetek