D-Link DNS-323 - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


gex75
(tag)
Blog

Szerintem összekeverték a DNS-323-al.
Annál van printer szerver funkció.


emerzee
(aktív tag)

:)


Encian
(tag)

befürödtem :( nem akarja felismerni a Samsung 500 GB-os HDD-t amit beletettem a DNS-313-ba.
normális, hogy a HDD led az eszközön zölden világít, és nem kéken?
A hálózati jelző led kék.

A merevlemezen nincs semmi, formázatlan partíció. A szgép tökéletesen látja a samsungot. /tehát nem rossz/.

mi lehet a hiba?


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

313-as tulajoktól várom szívesen az ötleteket, hogy tudnám megoldani az említett 2 hibát. :)


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

Nekem is Samsung 500gb-s van az eszközben, mind 2 led kék szinnel világít. Úgy csináltad, hogy a hozzá adott lemez segítségével végig mentél az egyes előkészítési pontokon?

[ Szerkesztve ]


peza
(csendes tag)

Szepjoestet! :)

lehet nem eroszakoltad be teljesen a vinyot a helyere, nalam is zold volt azt megnyomtam jobban s rogton mukodott :)


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

Szia Peza, rég beszéltünk :R

Reméljük megfogadja tanácsodat Encian és benyomja rendesen. :)


Encian
(tag)

Szerintem benne van rendesen. a telepítő CD-t nem tudom futtatni, mert leáll, azzal a hibával, hogy nem látja a HDD-t.


Encian
(tag)

ha USB-n csatlakoztatom közvetlenül a géphez, akkor kék


Encian
(tag)

másik satas HDD vel sem működik, a led zöld :(


emerzee
(aktív tag)

Én eddig jutottam:
Az usb-n keresztül látja a gép. Ez okay.
Ha összekötöm a géppel hálókábelen, akkor az easy search megtalálja. Receive dhcp. Ha enable-ra akarom tenni, akkor apply-nál kéri a jelszót, ami alapból ugyi üres, erre kiírja, hogy wrong pass...
Ha kiválasztom a listából a dns313-at (más nincs is), akkor nem engedi sem a configuration gombot, sem a drive mapping connect gombját...
A net így néz ki: Szomszédnál egy router, hozzám át kábelen a net. Az bele egy switchbe, abból ki a gépbe, és egy másik a dns313-ba.
Ilyenkor, a easy search nem találja...


Encian
(tag)

legalább neked a gép látja, én eddíg el sem jutottam :O


emerzee
(aktív tag)

eh, nem tudtam már módosítani a hozzászólást... :(
Ameddig most jutottam: amikor bekapcsolom a kütyüt, akkor a hdd led elkezd villogni, majd kétszer egy másodpercre halványabbá válik a bekapcsológomb.
Újraindítás után az easy search megtalálta a kütyüt, a vinyó nem látszódik benne szerinte.
A clicknconnect nem találja a merevlemezt...
(Nem sikerült felranom a talpat se. Nagyon szorul, és nem merem erőszakolni. (nem akarom erőszakolni)
mod:
újraindítottam a kütyüt. Most 3x villant a bekapcsoló... :) (lehet, az előbb nem figyeltem?)

[ Szerkesztve ]


gex75
(tag)
Blog

Fiúk (lányok)

Telepítettétek a vinyót bele ?
Módja :

- CD-t elindít
- DNS-313ba HDD bele
- DNS-313 LAN-on csatlakoztatva (nem USB!)
- Telepitő futtatása a CD-n
- telepitő megtalálja az eszközt/formázza/stb.

utána lehet használni LAN-on és USB-n is


MoKiLoK
(csendes tag)

Hi,

Meglátásom szerint nagyon óvatosan kell bánni a készülékkel és a winyó behelyezésével, nem túl erős a kontaktus a csatlakozó felületeken.
Én majd' infarktust kaptam a hétvégén, amikor egyik helyről átraktam egy másikra a 313-t, mert bekapcsolás után semmit se csinált (nem pörgött fel a winyó, nem világított a LED).
Nyomtam hard resetet - semmi.
Kivettem a winyót, újra betettem - semmi.
Aztán ahogy forgattam és egy picit mozgott az egész, újbóli próbálkozásra beindult.
Ezt eljátszotta akkor is, amikor visszatettem az eredeti helyére - mozgatás, winyó ki/be, forgatás - és ismét sikerült bekapcsolni.

Egyébként nekem is egy 500-as Samsung winyó van benne.


[CM]Crusher
(senior tag)
Blog

Látom raktál fel 2.9.2-t 313-hoz, este szerintem ki is próbálom, remélem megoldódnak gondjaim. :R


Encian
(tag)

Én vagyok a béna, álmomban sem gondoltam volna a sorrend fontosságára.

1. CD indítás!!!!! :Y

utánna a többi.

Köszönöm gex mester, hogy felnyitottad a szemem :)

Működik!


gex75
(tag)
Blog

Nálam ment, három file-t töltöttem le vele (700mb, 250Mb, 123Mb) mind a három jól jött le.
A teszt cuccomban egy Seagate Barracuda 750-es volt (marha zajos egyébként).
Gyári 1.00 firmware volt rajta és az az mldonkey csomag amit irtál.


simaz
(tag)

http://tomi.belcom.hu/dns323/index.php oldal nem műxik.
Letölthetőek a progik máshonnan is?

Win2003 alatt az easy search program nem listázza ki az eszközt, XP, Vista alatt tökéletesen látszik , hozzá lehet férni.
Ötlet erre?

üzenetek