Drón topik - Technika, hobbi, otthon fórum

üzenetek

hozzászólások


trialboj
(őstag)

Kár hogy ilyen gyéren látogatott ez a topik. Valószínűleg a legtöbben ha tudják is hogy van hobbi szinten felhasználható drón, azt gondolhatják hogy ez nagyon drága, és nem foglalkoznak vele(ahogy én is pár hónappal ezelőttig) Teljesen véletlenül bukkantam rá egy hirdetésre (ugye adblock mellett elkerül a legtöbb célzott szemét), ami egy DJI Phantomot reklámozott, és igaz hogy drágának találtam de mégsem több ezer euróba került mint ahogy én azt addig gondoltam.

A másik nagy gond szerintem, hogy a legtöbb játék besorolású gép 40-50 repülést bír, és utána cserélni kell minimum a motorokat. Saját gépet viszont nem kezd el csak úgy bárki építeni, mert fogalma sincs hogy mihez kezd ha megakad, talál-e valakit aki segít stb.

Ez utóbbit próbáltam meg orvosolni, és belevágtam egy saját gép építésébe ami elsőre igen meredeknek tűnt mivel nem értettem egyáltalán hozzá. Videókból és egy ismerős által sikerült kiválogatni mi kell a géphez. Megrendeltem, és sikeresen össze is szereltem, közben fotózgattam, mert úgy gondoltam hogy amint kész vagyok, leírom a tapasztalataimat, és készítek egy hosszabb cikket, ami nem arról fog szólni hogy lépésről lépésre veszem mit hogy kell, hanem összegyűjtöm a szükséges anyagot, és én csak a saját meglátásaimat teszem hozzá, ami mivel teljesen kezdő vagyok, nagyjából pont azokra a kérdésekre ad majd választ ami a legtöbb hezitálót érdekli.

Szóval itt az első bejegyzés ami a alkatrészek kiválasztására fókuszál. Remélhetőleg a hétvége folyamán befejezem a hogyan készült cikket is.

Remélem lesz aki hasznosnak találja, és kedved kap saját gépet építeni.


Ellia
(addikt)
Blog

Én is valami hasonló saját "gyártmányban" gondolkodok csak ResberryPi alapon. Ötleteim vannak, keretem meg még nem annyira, majd februártól, ha befejeztem a sulit. Mondjuk lehet elsőre túl nagy falat lesz, de helyből szeretnék komolyabb gépet, ami akár munkára is fogható lenne (geoinformatika).

Szerintem az írásod kicsit kiegészítve mehetne a logout-ra.


Geller72
(veterán)

A topicot nem rég nyitottam. Azért gyér, mert nagy valószínűséggel még elég kevés ember rendelkezik géppel és egyúttal kellő tapasztalattal bármivel kapcsolatban is. De bármivel hozzájárulhattok ahhoz, hogy ha valakinek kérdése merülne fel, itt megkapja. Lesz ebből is majd agyonlátogatott topic, ha felpörögnek a dolgok és eléggé hétköznapi lesz az, ami ma még gyerekcipőben jár. ;)


ittakary
(nagyúr)
Blog

kurva kényelmetlen lehet azt tartani egy idő után :D


trialboj
(őstag)

Nem kritizálni akartam, csupán felvezetés/tényközlés volt, de szerintem ez amúgy is érthető.

Az írásaimmal az lenne a célom, hogy amatőr szemszögből amatőröknek mutassam meg hogy nem akkora ördöngösség, egy alap gépet összerakni, főleg ha van egy teljes lista ami felsorolja a lépéséket, és nem nekik kell megtalálni minden egyes alkatrész beállítását(számomra ez volt a legfőbb gond).

Szívesen kirakom ide is a további cikkeket, első tapasztalatok, első repülés, balesetek, mit tanultam belőle, stb. Viszont egy ember az kevés, akinek van gépe, és hajlandó írni róla pár szót, vagy képekben bemutatni, az is bátran megteheti, így akár ötleteket kaphat/adhat, min lehetne javítani stb.


Geller72
(veterán)

Jó lesz ez ;). Csak így tovább. :).


szasza0802
(tag)

Valaki meg tudja mondani, hogy mit jelent, hogy wifi-vel irányítható? Azt olvastam, hogy a gépet párosítani kell wifin keresztül a tablet-tel vagy a telefonnal, de onnan hogyan tovább?
Csak olyan működik (tudom irányítani), ahol van olyan wifi hozzáférés melyet a teló meg a szárnyas is elér és azon keresztül? vagy hogyan ??


ittakary
(nagyúr)
Blog

A repülő eszköz maga hoz létre egy WiFi hálózatot, amire csatlakozni kell a kontroller eszközzel (teló, tablet, stb)


szasza0802
(tag)

Értem. Akor olyan mintha rádó frekvencián komminkálnának (vagyis azon beszélnek) csak ezt a teló vagy tablet wifi hálózatán keresztül. Létrejön a kapcsolat az eszközök között. Már csak az a kérdés hogy ez mennyire biztonságos, nem zavarja e be könnyen esetleg más wifif hálózat vagy magasfeszültség vagy bármi más.


ittakary
(nagyúr)
Blog

Más wifi nyilván zavarja :) Sőt lakótelepek mellett meg sem próbálnám a repülést különben szinte garantált a baleset.


EczkE
(addikt)
Blog

Sziasztok!

Az en fantaziamat is piszkalja ez a dronozas. Kis keresgeles utan talaltam is egyet ami jonak tunik.Syma X5C.

Neztem rola videokat egesz jonak tunik. Abszolut elso gepem lenne. Esetleg van valami meglatasotok otletetek.ezzel kapcsolatban? Elso gepnek jo lenne? Mindenkepp kamerasat szeretnek.


Ellia
(addikt)
Blog

Rossz a link, addig biztos nem lesz jó első gépnek, se. ;]

Rákerestem, aranyos, de valószínű ugyanaz a rákfenéje mint a legtöbb ilyen "olcsóbb" drónnak, hogy a motorok egy idő után (ergo viszonylag hamar) tönkremennek. Az alkatrészlistánál elég modulárisnak tűnik viszont nem látok motort - ami persze nem azt jelenti, hogy nincs és nem cserélhető, de azért elgondolkoznék ezen.

[ Szerkesztve ]


ittakary
(nagyúr)
Blog

Linkelést még tanulni, kell, de semmi baj. ;]

Jó cucc, Hubsan x4hez képest picit lassabb, nagyobb, kb ugyanannyiba kerül, kezdő gépnek szerintem jó lesz.

Go for it!


EczkE
(addikt)
Blog

Ez van ha az ember telorol probalkozik, de orulok hogy ismeritek a google-t. :DDD ;]

Akkor karacsonyra lehet meglepem magam vele. :))


Ellia
(addikt)
Blog

Szerkeszti nem enged már, viszont találtam motort egy kis keresgélés után, sőt nem is olyan drágán. Így már Én is azt mondom első gépnek, játszani jó lehet :)


EczkE
(addikt)
Blog

Remek. Tudnad linkelni?

Mennyire macera egy motor csere? En igazabol totalisan analfabeta vagyok elektronikabol. :D Pedig faternak villanyszerelo a vegzettsege es batyamnak is hasonlo. :D Bar egyikuk sem a szakmajaban dolgozik.


Ellia
(addikt)
Blog

Itt találtam. Biztos van máshol is, érdemes körbenézni. Ezek a gépek nagyon egyszerűek, általában a szerelésük is ilyen dugd ide-dugd oda a kábelt, tekerj be pár csavart...stb. De itt egy motorcsere video.


EczkE
(addikt)
Blog

Nagy vagy, koszi! :R


dbala
(tag)

Melyik lehet a legolcsóbb de még használható drón amire egy kb. 60g-os kamerát rá lehetne valahogy szerelni?
Vagy megéri inkább építeni egyet?


trialboj
(őstag)

Ezek a kérdések azért nehezek mert, ha meg is kapod rá a választ nem biztos hogy megérted a lényeget.
Sok kisgép elbírja ezt a súlyt, viszont itt a fő tényező az hogy ez mennyire befolyásolja a stabilitást és a repülési időt.

Nos sajnos lényegesen lecsökkenhet a repülési idő egy 50-60$-os gépen, 60 grammtól + ugye amivel felfogatod.

Építeni természetesen jobb ötlet, főleg ha érdekel is és örömöd leled benne. Na most ehhez elszántságon túl még több pénz és rengeteg kitartás is kell, mert ha abszolút kezdő vagy akkor lesz pár akadály amit egyedül nehéz megugrani.

Kezdő gépnek szerintem mindenki egy olcsóbb verziót ajánlana, ami lehet nem bír el nagy terhet, de megtanít kezelni a gépet, és persze segít eldönteni hogy tetszik vagy sem.

Én egy WlToys v262-el kezdtem, ami simán elbír egy 120g-os goprot is, főleg ha levesszük az ütközőt ami magában 80g. Az alapgép repülhető állapotban 90$, az egyetlen gyenge pontja a motor, aminek kicsit ki lehet tolni az élettartamát, de max 40-50 repülés után mind a 4-et cserélni kell, ami 16$. Itt találsz róla pár cikket, első benyomást, én mai napig használom, haverok jól elszórakoznak vele, szinte törhetetlen.

Remélhetőleg a holnapi nap folyamán lesz kész az első saját építési f450-ról készített cikkem(kezdő modellezőknek), ide is kirakom majd, ha érdekel nézz majd bele, és meglátod hogy miből áll saját madarat építeni. Addig is itt egy bevásárlólista, amiben az összes alkatrész be van mutatva.

üzenetek