Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


maxika2004
(őstag)

megprobáltam,
ez a hibaüzi fogad: :W

registration failed
error code -1

valami ötlet ?
yahoo-s emilcim
jelszoba volt kis nagy betü - szám is


vacs
(veterán)
Blog

Telefonon töröld a program ÖSSZES adatát (NE csak a gyorsítótárat, hanem mindent) és utána próbáld meg!


petakpa1
(őstag)

Ez jobb lenne esetleg mint a fentebb linkelt Wansview?

Hikvision-t sok helyen ajánlják/hypeolják, de ennek fókusztávolsága még kisebb (4 mm) azaz látószöge nagyobb, azaz a távolabbra kevésbé fog élesen látni. Vagy rosszul fondolom?


markussandor
(senior tag)

Ha a linkelt 2,8 mm-hez hasonlítod a 4 mm-es hikvisiont, akkor fordítva van, kisebb a hikinek a látószöge, közelebbinek fog látszani a távoli objektum.


petakpa1
(őstag)

Uhh, lehet, hogy belekavarodtam itt a paraméterekbe kicsit :DDD

Eredeti jelöltem: Wansview 1080P W2 típus. Ennek fókusztávolsága 6 mm. Látószöget sajnos nem írja.

Másik jelöltem: Hikvision DS-2CD2021G1-IDW1. Ennek 4 mm-es fókusztávolságú verziója is van (vagy állítani lehet?) mely esetében a vízszintes látószög 86 fok.

Jól gondolom, hogy a Wans-nak némileg még kisebb a látószöge, de ami abba belekerül, az élesebben fog látszódni, mert vízszintesen elérhető 1920 pixelben fizikailag kisebb képet fog rögzíteni, azaz amit rögzít az jobban kivehető lesz?

Wans 6 mm-es fókusztávolságával vajon mennyi lehet látószög?


bigrock
(addikt)

6mm objektív: 55 fok vízszintes, 43 fok függőleges
4mm objektív: 77 fok vízszintes, 62 fok függőleges
1/2,8" a CCD-t feltételezve.
Ezek a kamerák fix fókuszosak, nem tudsz rajtuk változtatni.


veenember
(csendes tag)

Sziasztok

A TechSon kameráiról, illetve rögzitőiről milyen vélemény alakult ki?
Kb hova lehet tenni ezt a gyártót?


petakpa1
(őstag)

Köszi. Írtam a Wansview-nek közben látószög ügyben, kíváncsi vagyok válaszolnak-e?

A Hik esetében viszont ezt írja az adatlap:
2.8 mm, horizontal FOV: 114°, vertical FOV: 62°, diagonal FOV: 135°
4 mm, horizontal field of view: 86°, vertical FOV: 46°, diagonal FOV: 102°

Ezek szerint mégis lehet változtatn a fókusztávolságon?


bigrock
(addikt)

Kb. Hikvision kategória, szerintem semmivel sem rosszabb. Talán a HIK-nek jobb a szoftveres háttere.

#11388: Valóban ezt írja az adatlap, én az értékeket a látószög kalkulátorral számoltam ki.
Tuti, hogy fix optikások, nem tudsz változtatni.

[ Szerkesztve ]


tammmy
(tag)

Azoknál a kameráknál aminek van audio ki és bemenete hogyan kell kábelezni (POE)? Külön kábel kell az audionak, vagy azis az UTP-n megy?
Hogyan kell ezt az audio ki-bemenetet elképzelni? Gondlom nincs mikrofon és hangszóró a kamerában...


jézusom
(addikt)

keress egy kalkulátort, az megmondja milyen messzire mekkora területet látsz be. Minél nagyobb a "mm" annál szűkebben látsz. Ez azt jelenti, hogy messzebre látsz ugyan, de ami közel van az lehet, hogy a képen kívül esik. Ha kicsi a "mm" tehát nagy a látószög, akkor sokat látsz széltiben, de messzire nem nagyon.

[ Szerkesztve ]


veenember
(csendes tag)

Köszi az infót


bigrock
(addikt)

Az audio stream ugyanazon az UTP-n megy, mint a video.
Van olyan kamera is (általában a csempekamerák) amelyekben van beépített mikrofon és kis hangszóró is, de jellemzőbb az, hogy a kábelen az UTP aljzat mellett van egy mikrofon BE/audio KI csatlakozó.


petakpa1
(őstag)

Köszi! Nekem inkább egy kisebb látószögű kell, ami messzebre lát. Próbálom majd úgy elhelyezni, hogy aki be akar jönni, az mindenképp átsétáljon a látómezején. Megnéztem egy pár videót a Wansview-ról és tetszik az alapján + Poland-ba egy kinyitott, de nem használt verzió 18 ezerért szállítással.

Ha Wansview support válaszol, akkor lehet rápróbálok.


benvolio
(őstag)

Itt egész jól látható a különbség: 2.8 vs 4 vs 6mm: [link]


petakpa1
(őstag)

Nagyon köszi. Szerintem nekem jó lesz a 6mm-es :)


bigrock
(addikt)

Nem rossz, de a 27%-os ÁFA borítékolható.


veenember
(csendes tag)

ezen a 8 csatornás rendszeren gondokodom
vélemény?

[ Szerkesztve ]


sambenez
(addikt)

Ez nem ip kamera.

üzenetek