Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


vacs
(veterán)
Blog

A telefonodban minőségi wifi (antenna) van, a kamerában pedig nem (a típusát mondjuk nem tudjuk).
Nem ok nélkül mondjuk itt a topikban, hogy vezetékkel ajánlott a kamerát a hálózatra kötni ...


tacsia
(lelkes újonc)

Köszönom az ötletet,de van nekem egy kínai nvr-em, azzal müködött a dolog. Gondoltam itt az ideje frissíteni ezért vettem az itt is ajánlott hikvisiont. Sokkal jobb, szebb vele minden. távoli elérés visszajátszás is csodás a saját appal. A kínaival ezek kicsit (nagyon) döcögősen mentek.
Tehát mindent ugyanúgy állítottam be ezen is, sőt még rá is van írva, hogy támogatja a más tipusú kamerákat. Csak az a fránya mozgásérzékeléses felvétel nem megy.
A kamera biztosan küldi az infót, mivel a régivel ment, ezért arra gondoltam mégis valami beállítási probléma lehet, akkor úgy tünik mégse támogatja teljes körűen.
Köszönöm a segítséget!


Vodike
(tag)

Ki mire szereli fel a kamerát? Ilyesmire gondolok: [link]


bigrock
(addikt)

Jó cucc :)
Én kétszer ennyiért veszem, igaz, az alumínium, meg hát számlás.


vampire17
(addikt)
Blog

Nem tudom, kinek mi a tapasztalata, de szuleimnel Sec-CAM NVR van es ahhoz a vmeyesuper nevu "szuper" app hasznalhato... Na ez az app kb egy hete teljesen hasznalhatatlan... Eddig is volt, hogy le-le fagyott, de most mar teljesen meghalt, kb 10 inditiasbol 9x mar a startnal osszeomlik, a maradek egy alkalomnal akkor, amikor a kamerat probalom megnyitni.... A tapasztalat az, minel ujabb verzioszamu androiddal probalom megnyitni, annal xarabb (ami nem meglepo, mert 2016(!!!!) ban frissult az app utoljara...)

En lecsereltem szuleimnel az NVR-t egy olcsobb Hikvision-re. Szoval aki ezt az appot hasznalja (kb a kinai cuccok 80%-a, meg a magyar atcimkezettek 100%-a :D ) az gondolkodjon el a cseren...


Jonesy84
(tag)

Szia
Én egy Reolink C1 Pro kamerát használok erre a célra. Német raktárból 1 hét alatt itt van és nagyon jó minőségű.


vacs
(veterán)
Blog

Kérlek, ha van még lehetőséged (esetleg kösd vissza 15 percre a kínai nvr-t), akkor próbáld ki az Xmeye appot!
Nem kell regisztrálni, Local Login gombnál kell hozzáadni a rögzítőt és kész.
Én xmeye-t (is) használok kb másfál éve és maximálisan meg vagyok elégedve vele.
Nem omlik össze, nem szakad meg a kapcsolat, mindent tud ami nekem kell.

:K


vampire17
(addikt)
Blog

Ha localkent adod hozza, akkor is megy p2p, neten keresztul?

Ha igy jol megy, az sem gond, nagyon kedvezo aron vettem az NVR-t mar kb van is gazdaja, ha megsem kell cserelni... :D

[ Szerkesztve ]


vampire17
(addikt)
Blog

Szia! Ugy nez ki, mukodik, koszi a tippet! Par napig meg tesztelik, ha minden OK, akkor nem fog kelleni a HIk NVR.

Csak azt ertenem meg, hogy a Sec-CAM oldalan ezt miert nem lehet feltuntetni... Ott meg mindig a masikat irjak...

[ Szerkesztve ]


MaCS_70
(félisten)

Rég nem jártam itt, de pillanatokon belül esedékes az idegborzoló visszatérésem! :)

Pillanatnyilag egy gyors és felettébb triviális kérdésem lenne. Szinte biztos vagyok abban, hogy a válasz az, hogy "hülyeség", de annyira biztosan állítja a SZAKEMBER, hogy inkább megkérdezem:

Barátom háza lépett a kivitelezés kábelezős szakaszába. Most kell eldönteni a vezetékek nyomvonalát.

Persze az is kérdés, hogy milyen 8 kamerás rendszer legyen, de most nem ez az égető kérdés, hanem az, hogy

1. Milyen kábelek vezessenek a kamerákhoz (szerintem a Cat6 megfelelő), illetve, hogy

2. Hol legyen a központ. Én bátorkodtam azt tanácsolni, hogy a pincében, ahol együtt a hűvösben jól ellesznek az elektronikus eszközök és lemezegységek, az éppen kint szemléző szakember szerint viszont ökölszabály, hogy az NVR-t mindig a tévéhez telepítjük. Ez szerintem ugye hülyeség, mert úgyis hálózaton érjük el a képét és a felvételeit is, de ő állítja, hogy sok éves kamerarendszer-telepítési tapasztalat alapján fontos a közvetlenül, videokábellel csatlakozni a tévéhez.

Ugye nem? Ugye mehet a pincébe a központ?

Köszönettel: MaCS


zsoika
(addikt)

:C :R


markussandor
(senior tag)

Praktikus a tv közelébe tenni (nekem ott van alatta), ha néha a tv-n akarod nézni. Legfeljebb kell egy megfelelően hosszú HDMI kábel, és oda teszed, ahová akarod.
A meleg nem indok a pincébe rakáshoz, mert az NVR nem egy tipikusan melegedő eszköz, ellenben a pincében az esetlegesen előforduló pára nem tesz jót neki.
Ha tipikusan böngészőből/appból fogod nézegetni, akkor oda tedd, ahová akarod, lehetőleg ne legyen szem előtt, nehogy a betörő azt is vigye :-D


MaCS_70
(félisten)

Köszönöm!

Kizártnak tartom, hogy tévén akarnák nézni a kamerák felvételét -- ha meg mégis, arra szerintem alkalmasnak kell lennie a médialejátszónak. Ugye???

A pince reményeink szerint nagyon száraz lesz, a melegtől meg nem az elektronikát, hanem a HDD-t tartanám távolabb. Meg a népeket a hangjától...

Kezdem a visszaolvasást, hogy milyen rendszer lenne jó, de nem ússzátok meg a kérdéseimet! :N

Köszönettel: MaCS


Spuri2000
(senior tag)

Ha biztosra szeretnél menni akkor Cat6 és a pince tökéletes megoldás ha temperált és páramentes.
TV közelébe biztos nem raknám mert ha bemennek a betörők akkor azt is viszik és volt-nincs felvétel!


exir
(csendes újonc)

Sziasztok,

Egy Hikvision DS-2CD2443G0-IW kamerát próbálok beüzemelni, a PIR szenzorát akarom használni riasztáshoz, de FTP -re és mail -re csak jpg képeket küld, hogy lehetne megoldani, hogy videót is oda mentesen? A Hik-Connect appban visszanézhető a riasztáskor készült video, azt szeretném elküldeni az FTP -re vagy mail -re.

[ Szerkesztve ]


adamrpia
(csendes tag)

Sziasztok ez NVR képes ennyiért ? https://ipon.hu/shop/termek/hikvision-ds-7104ni-q1/1678844 Az oldalon nincs ki írva, de a hikvision oldalán erre a cikkszámra csak NVR rögzítőt találok.


exir
(csendes újonc)

Hikvision DS-2CD2443G0-IW kamerának hogy lehet törölni a LOG fájljait?

próbáltam kijelölni, de nem akar előjönni valami delete lehetőség


bigrock
(addikt)

Szerintem nem lehet törölni.
Ha kilépsz és visszalépsz, elvileg üresen jön vissza a lista.
#12817: Az egy 4 csatornás NVR, elég jó áron.


exir
(csendes újonc)

Köszi a választ, valóban egy üres lap jön vissza, de mikor rákeresek a napra ezer felett vannak a bejegyzések.

Eseményvezérelt rögzítést állítottam be, de nem találom sehol a beállítsi lehetőséget, hogy a videót FTP -re küldje, csak képket másol oda és a mailhoz is csak képeket csatol

niem látok lehetőséget, hogy videóküldést állítsak be kép helyett, vagy valahol másutt kellene keresni a beállítást?
A Hik-Connect appban visszanézhető a riasztáskor készült videó, 5 másodperc a mozgás előtt és után.
Előre is köszi a tanácsokat.

üzenetek