Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


vacs
(veterán)
Blog

Néztem a linkjeidet, csak nem reagáltam rá. :))
A Reolinket ismerjük, tudjuk, hogy jól működik, ezért ajánljuk.
Az általad linkelt kamerák is lehetnek jók, csak azokkal nincs tapasztalat. ;)


helgi
(aktív tag)

Ja értem, azért köszi. A linkeken szereplőknél nem látom milyen mobil app alatt működik. Esetleg te láttad?


bigrock
(addikt)

A két switchet az uplink porton kell összekötni, sima egyenes patch kábellel. Bármelyikre csatlakozol, mindkét eszközön logó összes kamerát látnod kell elvileg.


VANESSZA1
(őstag)

Dafang kamera mai napig működik, csak a régiót átállítod és kész. Tök mindegy neki hol van.
Az egyik lakásomba az van és nagyon jól érzi magát.


vacs
(veterán)
Blog

Sehol nem írják, hogy milyen appal működik.
Viszont, ha kiválasztod, hogy Márka: DIDSeth, akkor feldob egy csomó átcímkézett kamerát, gyorsba rákeresve pl Anibux.

VANESSZA1: a Xiaomi okos otthon topik összefoglalójában olvastam.


helgi
(aktív tag)

Értem, köszi. Talán akkor mégis érdemesebb maradni a Reolink Argus Eco-nál.


david199801
(tag)

Kaputelefon rendszer lenne. Az első switch teli van a másodikba van 2 eszköz meg a gép. A gép a szoftverbe nem látja a 2 eszközt de az első switchben lévő eszközöket látja. Ez lenne a hibája a rendszernek. A két switch ahogy mondtad uplinkeken volt összekötve sima Bs kötésű utp kábellel

[ Szerkesztve ]


atos30
(aktív tag)
Blog

Aki dome kamerát használ kültéren, annak van problémái a pókokkal?
Csőkameráim vannak és hetente seprűzöm őket, mert a pókok szeretik beszőni őket. Októbertől áprilisik nem volt probléma, talán aludtak a pókok.
Gondolom a dome kameráknál nincsen hova rögzíteni a hálójukat.


zsoika
(addikt)

Dómot használok és csak elvétve okoznak problémát.... nem jellemző, a repülő bogarak inkább.

[ Szerkesztve ]


Cadal
(őstag)

Hello!

Tegnap üzemeltem be egy Hikvision IP kamerát (DS-2CD1043G0-I). A távoli elérés beállításához használhatom ezt a leírást, vagy inkább azt, ami az összefoglalóban van(1, 2).

Illetve mintha olvastam volna, hogy inkább ddns mint Hikvision HIDDNS?!?!?? :F

[ Szerkesztve ]


winotto
(tag)

Én is vettem ilyen kamerát de a cms programot nem tudom beállítani :-( Nem látja a kamerát..


Cadal
(őstag)

Ahol lakom csak mikrohullámú internetelérés van, ami elég karcsú, 3 Mbit/s feltöltési sebességgel rendelkezik. Ez lehet korlátozó tényező abban, hogy távolról elérem-e a kamerám élő képét, vagy elegendőnek kellene lennie?


bigrock
(addikt)

Ha egy kamera van, megfelelően paraméterezve, elég lesz.


Cadal
(őstag)

Egyelőre csak 1 kamera van. Így van beállítva: Link
Esetleg érdemes átállítani valamit? Kódolás típusát H265-re? vagy a bitrátát változtatni?


jézusom
(addikt)

Úgy emlékszem, csak 8080as porton megy.


bigrock
(addikt)

Vedd le a frame-t 20-ra, elég az bőven, ill. H265-öt kapcsolj, vagy H264+ is megteszi. A bitráta OK.


xcds
(őstag)

Sziasztok!

Egy kínai nvr-t kellene működésre bírnom. XVRView appal lehetne elvileg távolról elérni, de nem vágom, hogy kell. Néztem az első hozzászólást, de akkor se értem. :) Hálózaton belülről elvileg ip címmel el lehetne érni, ahhoz activex vezérlőt kellene engedélyezni az ie-ben. Na ezt engedélyeztem egy leírás alapján de minthe nem csináltam volna semmit..
A fontosabb az lenne, hogy távolról alkalmazásból elérjem. A szűkszavú használatiban csak annyi van, hogy jelentkezzek be a topscloud.net oldalon...
Szóval mi kell a távoli eléréshez?
Köszi előre is!


abw6291
(csendes tag)

Sziasztok!

Ha egy kis lakást szeretnék távolról védeni milyen megoldás az ami most jól használható és a lehető legolcsóbb?

Szóval vagy folyamatosan, vagy ha mozgást érzékel mindenképpen rögzít, kivehető az esetleges betőrő arca akár sötétben is néhány méterről vagy egy kisebb LED világítás mellett és a felvételt NEM HELYBEN tárolja hanem azonnal felküldi netre/felhőbe, ahol automatikusan rögzít és ahonnan legalább néhány órahosszáig visszanézhető, letölthető miután riasztást küldött a telefonomra. Nem merül le, bírja a folyamatos üzemet.
És tettenérésnél akár oda tudok szólni / valamilyen risztást, hangeffektet küldeni az elriasztásra.

Pl Xiaomi vagy TP Link megoldásai tudnak hasonlót?

Köszönöm!


VANESSZA1
(őstag)

Korábban meséltem, hogy van egy 3-4 éve a fiókomban egy HUISUN Mini Bullet PTZ kamera amit még nem szereltem fel.

Anno az Aliról rendeltem 2016 márciusában 129 USD-ért. Sajnos már az az eladónál nem elérhető pedig amit tud, hát valami elképesztő ahhoz képest, hogy egy nevenincs kamera.

Pár paraméter:

Csak ízelítőképpen, amikor a párom meglátta a kamera képét a Hikvision telefon applikációjában egyből azt mondta, hogy hihetetlen 1000x jobb mint a Hikvision.
A valós képet amit ide beszúrok bizonyosan árnyalja, hogy UHD kijelzőről bemásolt FHD kép ami képmetszővel lett kiszedve.

Az utolsó résznél a Mini Camera résznél jól látható, hogy mennyire jól konfigurálható, mennyi Preset pont adható meg, milyen útvonalakat, AutoScan-eket lehet megadni.
Egyszerűen ledöbbentett, hogy egy ilyen kis készülék mire képes.
Gyanítom, hogy a Provision is gyártat a céggel, és saját márkásítás alatt eladja:

De aki az Aliról akarja megrendelni, az még más eladónál elérheti. Nagy a gyanúm, hogy még egyet fogok venni.. :)
Tökéletesen integrálható a Hikvision NVR-be, minden további gond nélkül.
Gyári telefonos applikációját nekem nem sikerült működésre bírni.
De együttműködik a Hikvision telefonos applikációjával is, és az nekem épp elég, mert így egy applikációban látom az összes kamerát.
Webes ip cím alatti elérés, firmware frissítés lehetséges (bár utóbbiból ez évi verziót nem találtam).
Úgyhogy srácok részemről ez a kis PTZ ajánlott kategória. :R

[ Szerkesztve ]


aclandiae
(senior tag)

Sziasztok!

iVMS 4200-as szoftvert használok, de minden indításnál feldobja hogy rendszergazda user/pass-t írjam be. Ha bezárom ezt az ablakot, látom a kamerák képét. Ha beírom a user/pass-t akkor is. Biztonság fülön a szoftver által létrehozott mindkét mappánál Teljes jogosultságot adtam erre a felhasználóra. Mégis újra és újra feldobja az ablakot. Nem akarom az UAC-ot kikapcsolni, hogy lehet megoldani?

üzenetek