Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


markussandor
(senior tag)

A PoE-s részre koncentráltam, viszont nem is írja az adatlapja, hogy kül vagy beltéri.


sambenez
(addikt)

A gyártó oldalán írja.
"Smart Indoor Monitoring with PoE Connection"


cooi11
(senior tag)

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Ez [link] t találtam.
Ebben az ár kategóriában tudtok jobbat? :R
Rátok szeretnék számítania . Nekem ez kínai.
Először egyet veszek +sd kártyát, a ház sarkára gondoltam,
nincs mozgás érzékelős lámpa így fontos a éjszakai látás.


Fisha
(őstag)

Szeretném upgrade-elni a firmware-t az egyik hikvision kamerában. De sehogyse se lelem a vonatkozó listában. Gondoltam, megnézem, hogy egyáltalán, hogy megy a modell számozás, de ott se leltem semmit, hogy mi az, hogy a ds-2cd után 1-es van. Ilyen elvileg nincs is... Mit nézek be? Melyik firmware lehet jó hozzá? Hol keressem?

Modell: DS-2CD1123G0E-I
itt kerestem: https://us.hikvision.com/en/support-resources/firmware/camera

Előre is köszi a segítséget.


Fisha
(őstag)

Köszi, itt van reményteli, próbálom.
A hikvisionnek azért nem annyira összeszedett a szoftverkészlete. Minden van mindenhol össze-vissza.... :(


sambenez
(addikt)

Egyáltalán upgradelhető verzió? Nem kínából van? Mert azok nagy része tégla lesz upgrade esetén.


DCSS
(csendes tag)

Nyári idő miatt most UTC+2 vagyunk.


motrola
(aktív tag)

[link] Talán ez alapján keresd meg.


Fisha
(őstag)

Ezt honnan lehet eldönteni? Aquaból vettem, ha ez jelent bármit is.


sambenez
(addikt)

Az gondolom hivatalos lehet. Azokkal kell vigyázni amik aliról vannak.


Fisha
(őstag)

Köszi, innen végül, akkor fel is ment a legfrissebb (V5.5.82 build 190311)
Viszont továbbra se megy chrome alól a webes távoli elérés csak IE alól. Ez min múlik pontosan? Miért megy a másik Hikvision kamrámról és erről nem? A web version pontosan mit jelent az adminon, van köze ehhez? Azt a firmware-től függetlenül kell update-elni?

Bocsi az értetlenkedésért, csak maholnap nincs is IE és nem szeretném emiatt kidobni a most vásárolt kamerát, ha már prémium márkát választottam... :(

[ Szerkesztve ]


bigrock
(addikt)

Ezt tedd fel a Chrome alá.


Fisha
(őstag)

Köszi az ötletet. Közben elengedtem a webes felületet és nagy nehezen megleltem a Hikvisionnél a HiLookVision client-et, ami ingyenes és lehet vele nézegetni a kamerákat messziről. Ez nekem így jó B megoldásnak.

Mondjuk az továbbra is izgatna, hogy mi alapján lehet eldönteni egy Hikvision kameráról, hogy fog-e menni a webes kliense chrome-ban vagy sem. Nekem az egyiknek megy, a másiknak nem. És nem csak a live view nem megy, hanem be se jön a webes kliens login, csak egy rinya, hogy indítsak IE-t , ha erre vágyok.

Mindeközben mindene frissebb annak, amelyikkel _nem_ megy. (firmware, encoding, plugin)

[ Szerkesztve ]


Csorbi
(addikt)

Sziasztok!

Madárodúba (tehát rövid fókusztávolság, ha jól tudom) milyen kamerát ajánlanátok? Az elsődleges cél a 0-24 megfigyelés és rögzítés, esetleg streamelés. A felvételeket elsősorban felhőbe, vagy valamilyen SMB megosztásra (NAS, stb.) rögzíteném. Minél kevesebb kábel lenne a cél, ezért leginkább WiFi-s, és akkus/napelemes kivitel érdekelne. Ismertek ilyet? Előre is köszönöm!


jézusom
(addikt)

Ez tényleg speciális, és valóban kis fókusztáv. Vad kamera nem jó?


Csorbi
(addikt)

Nem tudom, nem értek hozzá, azért kérdezem :) Itt úgy kell elképzelni hogy a kis csipogók a kamerától kb max. 15-25 cm távolságra vannak. A vadkamerák érzésem szerint nagyobb távolságból filmeznek.


Jim12
(csendes tag)

Pár napja vettem egy Imou Ranger 2 4MP (új kiadás) kamerát . Mivel új széria nem sok infót találtam a kameráról viszont amit észrevettem az a kritikán aluli éjszakai képminőség. Nem tudom eldönteni vagy a kamera rossz vagy a fényérzékelő rossz , vagy minden :) . Gyenge fényviszonyoknál olyan szemcsés a kép , hogy alig látni valamit , az infra nagyon későn kapcsol be , szinte csak teljes sötétben . Gyenge fényviszonyokban a színek is brutálisan torzulnak , a fehér például kék ! Nappali körülmények között egész jó a kép. Van sok imou kamerám , a Ranger 2 -ből a régebbi 2Mp-es de ott nincs hasonló gondom. Ha van valakinek tapasztalata írja már meg :)......

[ Szerkesztve ]


cooi11
(senior tag)

Sziasztok!
A 25m-re lévő kamerához, cat5 kábelen poe injector keresztül indítanám a 12V fesz. és net kapcsolatot.
Ez így jó?


jézusom
(addikt)

Egyáltalán van infra benne?

üzenetek