Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


spiritex
(veterán)

Már be is üzemeltem, és sikeresen hozzá lehetett rendelni a meglévő D-Link fiókhoz, úgyhogy már 2 kamerát kezel egyszerre.


spiritex
(veterán)

Szerintetek.
Ha egy bejárati ajtó üvegére ragasztom belülről, akkor érdemes álcázni, eltakarni (mondjuk egy színes fóliát ragasztva elé), hogy csak a blendéje látsszon, vagy éppen ellenkezőleg az a jó, ha minél jobban látszik, mintegy elriasztásképpen?


wgaborw
(tag)

Az miért jó, ha az ajtóa rakod...? Azért még nem büntettek meg senkit, hogy egy ajtó elé állt....

G.


spiritex
(veterán)

Azért, mert ha már valaki tudja, hogy belenézett egy kamerába, és elvileg tudja, hogy le van fényképezve, akkor meggondolja magát tuti és nem áll neki feszegetni az ajtót, nem?
Minden mozgásról ugyanis küldi a kamera a file-t. Amúgy hova kéne tennem? A szobába? Mondjuk ott van a másik! :DDD

[ Szerkesztve ]


bigrock
(addikt)

Ha meg akarod fogni a rosszfiút, akkor álcázd a kamerát. Ha el akarod rettenteni, akkor épp ellenkezőleg.


Gsx-rr
(veterán)

Az üvegen nem teljes fénynél nem fog kilátni! Visszatükröződik a kép!!

Van valami jó kamerakezelő szoftver? Nem baj ha fizetős!
Az activeX-es megoldás nem működik valami jól!

[ Szerkesztve ]


bigrock
(addikt)

Sok ilyen van. Ha esetleg adnál több info-t a rendszeredről, biztos többet is tudnánk segíteni.


Gsx-rr
(veterán)

Apexis J011
eddig 1 kamerám volt és a márka miatt gondoltam a második is ez legyen

[ Szerkesztve ]


ManUnited
(aktív tag)

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Az alapfelállás az, hogy egy boltban lenne elhelyezve egy D-Link DCS-2132L ip kamera, aminek a képe otthonra egy NAS-ra (Synology DS213j) kéne hogy eljusson a Surviellance Station-re. A kérdésem hogy ezt hogy a legegyszerűbb megoldani? Ha valaki lépésről lépésre le tudná nekem írni az nagyon jó lenne.

Köszönöm a segítséget, ManUnited


Gsx-rr
(veterán)

Szia!

ez tényleg egyszerűbb ,mint mondjuk elolvasni az user manual-t?

Még képek is vannak!
http://www.dlink.com/-/media/Consumer_Products/DCS/DCS%202132L/User%20Manuals/DCS_2132L_Manual_v1_00_EN_UK.pdf

[ Szerkesztve ]


Gsx-rr
(veterán)

És itt találsz egy videót is a syonology-hoz ,igaz más a tipusszáma a kamerának ,de a beállítás ugyanaz!!!

http://www.youtube.com/watch?v=DSCs8oqY51g


ManUnited
(aktív tag)

Köszi de ezek pont a kérdésemre nem adnak választ. Hogy mi van akkor ha nem egy hálózaton van a NAS meg a kamera, hanem neten keresztül. Hogy jár-e a kamerához ingyenes ddns szolgáltatás, és ha igen hogy és hol kell beállítani.


wgaborw
(tag)

Igen, nálad az a kérdés, hogy a kamera, ami egy x belső hálózatban van hogyan megszólítható egy nas-ról, ami egy másik belső hálózatban van és mind a kettő egy NAT-olt hálózatban van és a kettő között internet van...

Ha tudsz kialakítania a két pont között S2S VPN-t, akkor semmi gond nem lesz, ha nem, akkor meg kell nézni, hogy hogyan tudnád eljuttatni az rtsp stream-et a nas-ra. DCS esetén 554-es portot használ a kamera, szóval ha ránézel a kamera belső hálózatában egy rtsp://kameraIPcíme:554/live1.sdp elérésre mondjuk VLC-vel, akkor menni fog. A kérdés, hogy ha ezt az 554-es portot kipublikálod a kamera oldalán, akkor mondjuk a másik oldalon meg tudod-e nyitni VLC-vel... nekem mondjuk sanszos, hogy a szolgáltatók nem engednek ilyen forgalmakat kószálni, de egy próbát megér.... ;)

G.


wgaborw
(tag)

Na én kipróbáltam....

A kamera oldalán kipublikáltam a belső 554-es portot egy 55554-re WAN irányba, amit egy másik site-ról VLC-vel gond nélkül elérek így:

rtsp://WANPUBIP:55554/live1.sdp

A synology-nak mi kell?

G.


wgaborw
(tag)

A synology támogatja egyáltalán a subnet-en kívülről jövő IP kamerákat? Mert a D-Link NAS-okra tehető megoldása pl. nem....


ManUnited
(aktív tag)

Ezer hála a segítségért, sajnos kipróbálni csak január közepe felé tudom, akkor járok megint ott ahol a kamera van. A syno programjának csak egy ip cím kell, az mind1 hogy milyen, csak ip cím legyen. Próbáltam beírni ddns elérhetőséget is (xy.dlinkddns.com-osat), azt sajnos nem fogadta el, csak a szám alapú ip címet. Ez alapján mennie kell neten keresztül is. Amint megint a kamera közelében leszek kipróbálom amit írtál, és még egyszer nagyon köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]


Vladiszlav
(újonc)

Sziasztok!

Én kaptam egy ilyen típusú IP kamerát. ( GP-280 IP CAMERA )
Visszont semmiféle programom nincs hozzá.
Ebben kellene segítség, a segédprogram megszerzéséhez.

Köszi: Vlad


bigrock
(addikt)

Itt bővebben olvashatsz róla, valamelyik fórumtárs szenvedett vele...


Vladiszlav
(újonc)

Igen, köszi, innen indultam ki, a kereső alapján ami feldobta ezt az oldalt.
De segédprogram letöltési, beszerzési linket nem találtam a hozzászólásokban sajnos.


regos
(tag)

Ingyenes Ispy progit próbáld.hátha...

üzenetek