Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

Hirdetés

üzenetek

hozzászólások


Greenbook
(tag)

Pontosan!
( az eszközöknél írva vagyon )
:R


bigrock
(addikt)

Nem látok a szememtôl... Köszi!


Real_Necro
(veterán)

Sziasztok!

Szeretnék egy kis mozgatható IP kamerát vásárolni, amire olykor távolról be tudok jelentkezni. Nézegettem Aldi-ban az akciós Maginon-t majd vaterán tp-link és d-link (ezek nem forgathatóak meg IR ledesek) példányokat. Aztán ráakadtam a Foscam FI9821W Ver2-re. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Esetleg jó felbontású mozgatható éjszakai IP kamerában 30eFt-ig mit érdemes választani még?

Köszönöm előre is a segítséget.


wgaborw
(tag)

Szia, milyen hw verzió...? Csak a csomagolásból saccolom, hogy ez egy korábbi, első szériás verzió lehet....
Amúgy szerintem nem hamisítják... Inkább csinálnak ócska gagyi műanyagot.... :)
G.


rover45
(senior tag)
Blog

Megfogom nézni, és jelzem.
Most azt nem tudom, hogy a TL-WR1043ND routerem alkalmas lesz-e PoE áramot adni neki, vagy szükségem lesz-e a külső adapterére.
Illetve megoldható valahogy az, hogy ugyanennek a routernek az USB portjára kötött vinyóra mentse a felvételeket? Jelenleg ddwrt van a routeren.


wgaborw
(tag)

Ha tud ftp szerverként működni a routerre kötött hdd, akkor igen.... Ez meg ugye attól függ, hogy a ddwrt tudja-e... De asszem a DCS-2130L tud hálózati meghajtóra is rögzíteni, bár nincs a fejemben a menürendszer... :)


rover45
(senior tag)
Blog

Olyanra láttam benne menüt, hogy SD kártyára tud menteni, majd megnézem, h hálózatira is tud-e.
Ha pendriveot dugok az USB csatira, azt tudom FTPzni :)


Real_Necro
(veterán)

Kiegészíteném találataimat:

Wansview NCM625W

Wansview NCM620W

Foscam korábban említett típusánál a hivatalos oldalon több panaszt is láttam újraindulásra vagy fagyásra, vagy éppen kapcsolat elvesztésére.

Megbízható típust szeretnék beltérre éjszakai fénnyel, forgathatót és olyan felbontásban amiből azért egy arc felismerhető.


bigrock
(addikt)

A 1043 nem tud PoE-t kiadni sajnos...


Zsmester89
(őstag)

Üdvözletem a fórumtársaknak!
Érdeklődnék, hogy a D-Link 825L -el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Vélemények?
Gyermekfelügyeletre keresek infrás kamerát, ami jó minőségben közvetíti a képet, elsődlegesen telefonon néznénk.
Köszönöm


rover45
(senior tag)
Blog

Köszönöm!


grabber
(addikt)
Blog

Én csak egy előzetes tervet csináltam egy ismerősnek,de neki is ezt a kamát szereltem volna fel,amit linekeltél:
NCM-625W
Ebay-ről sem sokkal olcsóbb szerintem és garancia is bonyolultabb.


Real_Necro
(veterán)

Köszönöm az infót. Jó lenne összevetni melyik lehet a jobb minőségre. Wansview vagy Foscam. Utóbbinak a honlapján elég sokat foglalkoznak problémákkal és firmware update-el. Így úgy tűnik elég jó a supportja. Wansview-ról nem sokat találtam még.


grabber
(addikt)
Blog

Csak akkor tudod,meg ha kipróbálod.Kerestem tesztet stb,de nem nagyon találni,valszeg mindekttőt a kis barátaink csinálják.Sok különbség nem lehet.
Analóg rendszer drágább lenne jóval.Ip kamera meg,ennyiért ilyen minőséget tud csak.Vedd azt amelyik minőségibbnek hat.Amit linkeltem az magyar cég,fel tudod hívni és rá tudsz kérdezni.Ebay-en 18 eur a posta.Ha gond van akkor már nyűg.


Real_Necro
(veterán)

A magyarhoz nem ragaszkodom.

Egyébként a Foscamnek az oldalán sok hasznos infót találtam, mintha jobb lenne a supportja. [link]

E-bayen meg van német viszonteladó: [link]

(aki lehet szintén kínai) :)

Találtam egy összehasonlítást is két Foscam IP kamera között: [link]

Meg egy felvétel még: [link]

Azt még nem tudtam eldönteni szükségem van e HD-ra vagy elég a 640x480 is.

[ Szerkesztve ]


grabber
(addikt)
Blog

Attól függ mi a cél.Mozgás megfigyelése,van ott valaki nincs akkor VGA.Ha netalántán arc vagy mit csinál,akkor HD.Én így jellemezném.Ip kameránál a kódolás is elég ratyi szép szóval és társítva egy VGA kamerával :U HD-t Javasolnám mindenképp.


Real_Necro
(veterán)

Igazából mozgás és vagyonvédelem, tehát az arc is fontos lenne, hogy valamelyest felismerhető legyen.


Greenbook
(tag)

IP kamerák esetében 720p felbontás alatt véleményem szerint ne gondolkodjon senki.
Akkor inkább jó minőségű minimum 650 soros analóg.
Szó szerint pár méter és az arc felismerés esélytelen lesz.

:R

Érdemes teszt felvételeket nézegetni, de olyat ahol arcok is vannak közelről, mert az mutatja mire képes a kiválasztott kamera.


rover45
(senior tag)
Blog

H/W Ver.:A1 F/W Ver.:1.00 (de ezt már frissítettem) :)


rover45
(senior tag)
Blog

Kaptam ma ajándékba egy ilyet egy helyi üzletben :) Nem fogadtak el érte semmit :)

üzenetek