Intel Core i7-3xxx "Sandy Bridge-E" és i7-4xxx "Ivy Bridge-E" (LGA2011) - Processzorok, tuning fórum

üzenetek

hozzászólások


gabipaci
(addikt)
Blog

Elkészült a bejegyzés, azt írta a modi, 1-2 nap míg kirakják.
üdv


jim_raynor70
(aktív tag)

:R


gabipaci
(addikt)
Blog

Délben rakják ki logoutra címlaposként.


Stukker1987
(senior tag)

Első hsz-es akarok lenni :DDD :DDD


sniper elite
(senior tag)

Végre már csak pár óra :) Amíg várjuk a cikket szeretnék kérdezni valamit, éppen coolert keresek a jövendőbeli 3930k procira, gyári cooler megint siralmasan gyengére sikerült ahogy láttam képeken. Ezért most Intel RTS2011LC vízhűtésen vagy valami másik lga2011 kopatibilis léghűtőn gondolkodom de egyenlőre nem találok ilyet :( Esetleg tudtok mondani típusokat?

[ Szerkesztve ]


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

Ennyit tudunk már várni. :) :R


gabipaci
(addikt)
Blog

Örülök, hogy így várjátok, remélem nem lesz csalódás... :(


C64
(őstag)

és hol van, nem találom... :F


gabipaci
(addikt)
Blog

C64
(őstag)

:R hú nagyon klassz lett :DD
te sem sz@rral gurigázol :DDD


KAMELOT
(titán)

Nekem elég lenne MSI X79A-GD45 vagy GIGABYTE X79-UD3 csak hát a proci ára kicsit magas!
Szép teszt lett ,jók a képek ,nagy felbontás! Szuper! :R

[ Szerkesztve ]


Gamer21
(tag)

Hellotok , lenne egy kérdésem , amivel még még nem vagyok tisztában , olvastam a ciket a Sandy Bridge -E processzoról és láttam hogy a memória támogatás vagy mi de javitsatok ki ha nem igy van 1600 MHz, akkor ez azt jelenti hogy én majd hiába veszek bele az ALAPLAPOMBA mondjuk egy 2133 MHz ramot akkor az csak 1600 MHz fog menni vagy mi , a válsztokat előre is köszönöm..


peterm711
(aktív tag)

Fog menni magasabb frekvencián, csak az már tuningnak fog számitani. Ha megnézed az ARK-n az előző generációs i7-es procikat, vagy a sima sandy-t, ott is a memória frekvencia 1600 MHz alatt van, és mégis mennek annyin, vagy még felette is.


sniper elite
(senior tag)

Hamarosan összeállítom a saját új rendszeremet, már csak javított kiadású 3930k-ra várok aztán mehet a menet. Ez az elképzelésem:
Alaplap: MSI X79A-GD65 (8D)
Ram: Corsair 4x4GB 1866MHz DDR3 Vengeance
Hűtő: Intel RTS2011LC (átmatricázott Corsair H70)
proci:3930k C2 stepping

Mi a véleményetek ez így okés lesz? Vagy valamin változtassak?

[ Szerkesztve ]


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

Az a huto nem lesz necces tuningnal? Nem jarnal jobban egy normalis vizhutessel?


peterm711
(aktív tag)

Megveszed előre a cuccokat proci nélkül, és várni fogsz amig ki nem adják a C2-t?


sniper elite
(senior tag)

Annyira 0 tapasztalatom van vízhűtés szerelése és karbantartás terén, hogy nem merek belevágni. Ilyen kompakt cucc jöhet maximum számba amit igazából egyszer felrakok aztán kész. Léghűtést akartam első szándékból de nagyon nem találok LGA2011 kompatibilis hűtőt még. A tuning nagyjából 4GHz elérése a terveim szerint azzal meg úgy gondolom elfog látni ez is. De van még 3-4 hetem a proci beszerzéséig addig lehet találok valami normális coolert akkor azt választom.

coonee: Elképzelhető, de lehet jobban járok ha kivárom amíg megjelenik a proci aztán akkor bevásárolok, mert sose lehet tudni mennyit késhet az új stepping.

[ Szerkesztve ]


peterm711
(aktív tag)

Én mindenféleképpen megvárom a procit, és egybe megveszek mindent. Három hónapja gép nélkül vagyok, ettől már csak az lenne a rosszabb, ha itt lennének a cuccok proci nélkül :DDD .

Én a Noctua NH-D14 hűtőt néztem ki magamnak, de nem tudom, hogy el fog e férni :F


Stukker1987
(senior tag)

Hőfokok tekintetében biztos jobban járna és a kompakt rendszerek nem is olcsók.

Ésszerű határokon belül semmi gond sem lesz a tuninggal ebben viszont biztos vagyok. (legjobb léghűtés hatásfoka környékén mozognak a vizes rendszerek(H60,H70,H80,H100))

Normál vízhűtést akkor merném neki ajánlani,ha pici műszaki érzékkel és tapasztalattal rendelkezik és persze ha nem probléma az ára,ami minimum 60k-ra rúg bolti árakkal és termékekkel számolva.

[ Szerkesztve ]

üzenetek