Intel Core i7-3xxx "Sandy Bridge-E" és i7-4xxx "Ivy Bridge-E" (LGA2011) - Processzorok, tuning fórum

üzenetek

hozzászólások


Zé_Mester
(őstag)
Blog

célszerű odafigyelniük erre.
aki megvesz majd egy ilyen R4E kategóriás lapot meg hozzá egy 300e forintos procit az egyrészt megalomániás, másrészt 2 perc után leszaggatja a lapról a gyári turbina hangú ventit és fellök rá egy épkézláb vizes rendszert :)


pszichiater
(senior tag)
Blog

Azért ez a 300 rongyos proci már-már erős. Én nem veszem meg. Majd ha kijön a 3980 :D


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

:C


Zé_Mester
(őstag)
Blog

durván kerekítettem egyet na :DDD


pszichiater
(senior tag)
Blog

Az a baj hogy 230-as dollár mellett annyi az, 230x1000$=230.000.-+25%áfa Mindösszesen: 287.500.-Ft


FireKeeper
(nagyúr)
Blog

a boltos hasznát nem számoltad ;]
+szállítási, raktározási költségek.

[ Szerkesztve ]


pszichiater
(senior tag)
Blog

Tényleg. Bár sztem a boltos nem ezerért veszi. Raktár meg nem kell annak a max háromnak, amit mer venni. ;]


joshua7
(veterán)

1.1.0 a Vantage verziója, nem ment a FIziksz, hiába van beállítva más a driverben.


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

Hm, akkor a default eredménye dobogós első hely?


joshua7
(veterán)

Turbo off kell a listához.


sniper elite
(senior tag)

Azt lehet tudni nagyjából mikor érkezik meg 3930k új steppinggel? Lehet érdemes lenne megvárnom és akkor beruházni rá.


jim_raynor70
(aktív tag)

Jovo ev eleje: [link], [link].


sniper elite
(senior tag)

Köszi! Akkor megéri várni az a biztos.


gabipaci
(addikt)
Blog

Én összeraktam a gépem tegnap, és fel is ment a win, de nagyjából ennyi, nem volt több időm.
Csak egy 4,3 körüli prime-et futtattam, az új vízhűtésemmel nem ment 35fok fölé a proci, csak pár pillanatra, de a 40-et nem érte el.

Arról tudunk valamit, hogy a C1 végülis lesz-e gariban cserélve C2-re?


jim_raynor70
(aktív tag)

Sajnos, ezt nem tudjak meg sokan. Ezert is varok, ha mar eddig vartam a C2-re. Sot, mi tobb, jovo ev elejen be leszek skalazva, ugyhogy nem is baj ebbol a szempontbol nekem, ha kesobb jon, de a 40 celsius alatti ertek nagyon biztato. :R


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

Végül milyen konfig lett?

Várom teszteket tőled is. :R


Mexildos
(aktív tag)

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy az Intel LGA2011-es XEON alapú processzorai mikor fognak piacra kerülni?
Illetve az érdekelne, hogy a XEON alapu processzorok mennyivel fognak többet nyújtani a sima LGA2011-es processzoroknál? Nem a tuning érdekel.

Illetve olyan kérdésem lenne még, hogy a dual foglalatú alaplapok esetében ha a másodlagos processzor memóriafoglalatai ki vannak töltve memóriával de foglalatba nincsen processzor a rendszer érzékelni fogja a memóriákat?

ECC ramokat ki gyárt? Nem nagyon látni boltokba? Mennyibe kerülnek a dual channeles ramok? 8*4 GB-os modulok érdekelnének.

Segítséget előre is köszönöm.


gabipaci
(addikt)
Blog

lap
proci
és a 8 db 4GB-os ram
A processzor és a vga vízhűtéssel, ha az alaplapra megjelenik, akkor az is kap.
A víz egy 2003-as opel corsa hűtőn megy át, ami fent van a padláson egy 200 literes víztárolóba mártva.
A vizem stabil 14 fokosan jön le a padlásról, úgyhogy van esélyem meghúzni a procit.
Már ha lesz rá időm is :(
De hétvégén összehozom.
Tesztek alatt mit értesz? Mire vagy pontosan kíváncsi?


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

Hát szokásos. Vantage pl. :)

ami fent van a padláson egy 200 literes víztárolóba mártva.

Ezen visítva röhögtem. :) :DDD Nekem is ilyesmi lesz majd.


peterm711
(aktív tag)

3DMark 11 és Vantage érdekelne engem is, kiváncsi vagyok, hogy hogy teljesít a 990x- hez képest. Külföldi oldalakon olvastam, hogy párban vannak, illettve gyorsabb is egy hajszállal a 990x- től, kíváncssi vagyok, mennyi igaz ebből ;)

üzenetek