Intel Core i7-3xxx "Sandy Bridge-E" és i7-4xxx "Ivy Bridge-E" (LGA2011) - Processzorok, tuning fórum

üzenetek

hozzászólások


Stukker1987
(senior tag)

Szerintem sokak kérését tolmácsolom feléd,amikor azt kérem, hogy erről képeket valahová rajk fel lécci-lécci! :K :Y :D

("A víz egy 2003-as opel corsa hűtőn megy át, ami fent van a padláson egy 200 literes víztárolóba mártva.")

Gratula a cucchoz :R

[ Szerkesztve ]


Mexildos
(aktív tag)

Valaki help az 57-es kommentre?


gabipaci
(addikt)
Blog

Mindenképpen, csak összeszedem a gondolataimat, meg sajna időm az nem nagyon van, de hétvégére kanyarítok teszteket is, meg egy kis blogbejegyzést is csinálok.

Elmentem termosztátot cserélni a hétvégén, és a szerelő egy kiégett corsából adott egy hűtőt ajcsiba. (mondjuk a melót is ingyen csinálta, úgyhogy dupla öröm) Levágtam róla a tartóbakokat, és így fért be pont a tartályba csont nélkül.
Nagyon remek, nyáron sem lesz rá panasz :) Kicsit szívtam vele, mert extra erős epoxi gyantát vettem, annak meg 6 óra a száradási ideje. % réteggel vontam be a csonkot, ahol becsatlakozik az 1/4-es csatlakozó. Jó játék volt :)


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

Ennyit lehet tudni elvileg.

Miben nyújt többet? Először is a megfelelő alaplapban akár két ilyen xeon procit is lehet tenni. Plusz ami nekem nagyon állat hogy nem egy procinak lesz 20MB L3 cache, plusz több memóriát is támogatnak. (na meg a 8C/16T se semmi szerintem)

Kíváncsi leszek a E5-2687W-nek pl mennyi lesz az ára. :) Jöhetne az SR2-es project. :DDD

"Illetve olyan kérdésem lenne még, hogy a dual foglalatú alaplapok esetében ha a másodlagos processzor memóriafoglalatai ki vannak töltve memóriával de foglalatba nincsen processzor a rendszer érzékelni fogja a memóriákat?"

Ezt passzolom, de tippre igen.

[ Szerkesztve ]


Stukker1987
(senior tag)

Nem semmi meló egy ilyet összehozni!

Várom nagyon a tesztet :R


Mexildos
(aktív tag)

Köszi a választ!

Én az EVGA SR3-as alaplapját néztem ki. De ha a Supermicro kijön jobb lappal akkor nyilván majd azt.

Ami még nagy kérdésem, hogy mennyire számít itt egy 8 magos esetében a Mhz különbség? Vannak 2,4 ; 2,6 ; 2,8 ; 3,1 Ghz-es darabok a XEON-okból. Egyes processzoroknál mit jelent az L és a W végződés. Bár utóbbit sejtem. Hozzávetőleges ár tipp? :D

Ami még fontos, hogy egyáltalán ki gyárt ECC ramokat? Mert ehhez vagy ezekhez az alaplapokhoz javasolt lesz ilyen hogyha ki akarom használni a memóriafoglalatok adta lehetőséget. Én Például quad channel ECC ramokat sehol sem találtam. Se a Kingston, Kingmax, OCZ, Corsair kínálatában! Ezzel kapcsolatban valaki tudna adni információt?
Természetesen más ECC ramokat sem. Egyáltalán ki gyárt ilyet és honnan lehet majd beszerezni?

Utolsó sorban a Xeonok játékok alatt is jobban muzsikálnak? (meg ne kövezzetek nem miatt veszem, de azért ezt is szeretek)

[ Szerkesztve ]


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

SR3-at akartam én is írni sorry. :(


sniper elite
(senior tag)

Valakinek van tapasztalata vagy véleménye MSI X79A-GD65 (8D) lapról? Nézegetem lapokat ez elég jónak látszik, bár asus lapok között is vannak kedvezők.

[ Szerkesztve ]


Mexildos
(aktív tag)

Memóriákról nem tudsz véletlen semmit? :D


gabipaci
(addikt)
Blog

Tapasztalatom nincs, véleményem van.
Nekem sajna kicsit szegényes az elrendezése, egy PCI csatlakozóra mindenképp szükségem van a műholdvevő kártya miatt. Egyébként, ha nem kellene PCI, akkor azt választottam volna :)


sniper elite
(senior tag)

Értem köszi, nekem nincs szükségem PCI csatlakozóra szóval lehet azt választom. Tudnál esetleg olyan itthoni boltot mondani ahol vannak már elérhető négycsatornás ramok?


gabipaci
(addikt)
Blog

Ebbe én is bele szaladtam... De nagynehezen utánaolvastam.
Olyan nincs, hogy 4 csatornás ram. Se 3 csatornás, se dual.
Az alaplap 4 csatornás!!!
Kell bele 4 egyforma ram.
Azokat a ramokat, amiket egy csomagban árulnak 4-et, azért hívják 4 csatornásnak, mert az ha 2 év múlva kerül eladásra, az akkor is 4 egyforma ram, mivel egy dobozban van. De ha rendelsz 4 egyforma ramot egyszerre, ami ugyanabból a szériából való, akkor az menni fog quad-ban, ez 99,99%
Én special 4 doboz 2x4GB-ost vettem, és szalad rendesen a quad.


Mexildos
(aktív tag)

Itt olyan nincsen hogy 1,65V maximum?


Mexildos
(aktív tag)

Lehetséges, hogy 1700 dollár lesz egy jobb 8 magos XEON proci???

LINK

Vagy ez csak kamu?


warcat
(veterán)

Nem asztali megoldásoknál annyi nullát írnak mögé,amennyit csak akarnak,ha van mögötte teljesítmény,ez így müködik.


shabbarulez
(őstag)

A C2 stepping január 20.-án jön, kérdés hogy Xeonba is vagy csak i7-be. Ha jön Xeonba is akkor szerintem ugyanúgy jan 20 lesz a start napja., ha még további validálásnak vetik alá a Xeonokat, akkor március a valószínűbb.

Az extreme desktop i7-hez képest többet nyújt a Xeon: +2 mag, +5MB L3, +2 QPI 1.1 (2, 4 utas rendszerekhez), RDIMM, LRDIMM támogatás így nagyobb kapacitású memória modulok is támogatottak: 16, 32GB, 12 slot/cpu kialakítás oda ahova a több memória a fontos. C600 déli hídban van egy 8 csatornás RAID SATA/SAS 6Gbps vezérlő PCIe 3.0 x4 uplinkkel, szerver lapoknál az onboard 10GE alap kellé válhat. PCIe 3.0 5-ször x8 csatlakozó i7-ben is van, de ennek szerepe elsősorban szerver környezetben érvényesül.

Dual foglalatnál, ha másik proci memó foglalatait kitöltöd, de procit nem raksz bele, akkor nem fog működni, mert a prociban van a memória vezérlő és a QPI link, amin keresztül a másik proci memóriáját, mint remote memory eléri az első proci.

Elvben készíthetnének olyan ASIC-ot amin van QPI és memória vezérlő és ami funkcionálisan ezt lehetővé teszi és amit másik proci helyére kellene a socketbe illeszteni, de gyakorlatban ennek nincs piaci realitása. LGA2011-et főleg 1 és 2 utas rendszereknél fogják használni és ezeknél nem szokták üresen hagyni a második socketet. 4 utas rendszernél már jobban értelme lehetne egy ilyen ASIC-os megoldásnak, de az elég kis piac, nem hiszem hogy bármely gyártónak megérné egy ilyen megoldásba invesztálni.

LGA1567 platformon a HP csinált ilyen ASIC-ot, de az 4, 8 vagy a fölötti socketes nagyvállalati rendszerekhez készült, így ott egy ilyen fejlesztés kifizetődő lehet, ráadásul még az Itaniumos megoldásukhoz is hasznosíthatták, mert a két rendszer alapja azonos. De pl. az IBM is csinált olyan saját megoldást: Max5, amivel 2 utas Xeon-EX rendszer 32 DIMM slotját ki lehet pótolni további 32 DIMM slottal, ha szükség van nagy memória kapacitásra.

LGA1366-on Cisco-nak volt olyan ASIC-ja ami a memória vezérlő és a memória közé ékelődött és így nyújtott nagyobb DIMM számosságot, 18 helyett 48-at, ezt a megoldásukat akár LGA2011-re is tovább vihetik némi fejlesztés árán.

Szerver memóriákat pl. Crucial, Elpida,Hynix, Micron, Samsung gyárt. Itt vannak az Intel által a Xeon E5-höz validált memóriák listája:
LRDIMM [link], UDIMM [link], RDIMM [link]

Árakat pl. a Crucial oldalán lehet nézni, oldalt a DIMM típust szelektálva lehet válogatni: [link]


shabbarulez
(őstag)

Nem kamu. Az elmúlt 3 évben a legdrágább LGA1366-os Xeon proci $1663 dollár volt. LGA2011 esetén a 2687W-nál lehetett olvasni $2000 feletti árazásról is. De az már elég régen szivárgott ki, azóta már a konkurens Opteron 6200 árazások is ismertek(ami a nem túl sikeres teljesítmény miatt erősen nyomott), így az Intel akár változtathat is az árazási politikáján, ha akar.


gabipaci
(addikt)
Blog

most 5GHz-en járatom, hátha stabil lesz. Az 5,1-et nem szerette :(


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

:Y :R


gabipaci
(addikt)
Blog

Az a baj, ha nem autón hagyom a feszültséget, akkor kifagy.
Autó fesszel stabilnak tünik az 5, de szeretnék 1,4v-nál, vagy a körül mozogni, nem 1,5 felett :(

üzenetek