üzenetek

hozzászólások


flexxx2
(őstag)

Azt csak a példa kedvéért írtam :) És amúgy ja :)


Busterftw
(veterán)

Épp most született, ma két hetes :)
Az összes szükséges papírt szintén úgy nyomtattam.

Szerintem ez azért nincs így, rengeteg családban valószínűleg nincs nyomtató. Ha kezdetektől nincs mivel nyomtatni, akkor nem lesz kérve színező ilyen olyan témában. Kap egy színező könyvet.
Nevelés kérdése :)


Hintalow
(senior tag)

Mondjuk az Epson soha nem volt túl acélos a piacon.
Én is inkább egy kis brother mono lézert válaszottam otthonra, ha hirtelen kell valamit nyomtatni (utána meg hónapokig nem) én sem vallom azt, hogy otthonra nagyon kéne extra nyomtatási lehetőség, a nagy részét én is munkahelyen csinálom. (annyi szerepjátékos cuccot, még soha senki nem nyomtatott a banki szines lézereken, mint én :D )


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Sajnos van egy régi berögződés, és ugyanazt ismétlik... Azt már nem veszik figyelembe, hogy új a technika, mások a kellékanyagok..

Láttam én is élőben az Epson új terméket, de még 4-5éve Szegeden egy kiállításon. Már akkor a tartályos megoldást kínálták, és mondták is ott is, hogy ebbe az irányba fejlesztenek.

Sajnos itt mindenki a 20 évvel ezelőtti tintasugaras élményeit ecseteli...


Dr. Romano
(veterán)
Blog

Brother DCP sorozatnál szivacsba megy a tinta (waste tank), és igen nagy méretű, szóval nem kell aggódni azon hogy a nyomtató élettartamán belül probléma lesz vele.
Folyni nem fog, mert van egy számláló ami tilt ha tele a tank. Max akkor fog folyni ha a szivacs cserét mellőzve és a hibakódot kiütve nyomtatunk vele tovább és még kb akkor sem.
(ez mind saját tapasztalat, 2db DCP nyomtatóval amik már közelednek a 10. évükhöz)

[ Szerkesztve ]


himpike
(aktív tag)

Yep, leesett már. Ha munkahelyre kéne nyomtató nekem eszembe nem jutna lézert venni kb 6-8 éve. Az Epsonoknál talán csak a milliós fénymásolók és a Brother külső tartályosai tudnak olcsóbban nyomtatni.
A használt festék tartályt elhasznált festék alapján mondja telinek minden nyomtató nem a tényleges telítettsége okán. Teli oldalnál, keret nélküli nyomtatásnál jóval gyorsabban megteltnek nyilvánítja.


togvau
(senior tag)

a gond akkor van amikor az oldalszámláló eléri a limitet, és többé nem nyomtat... kivéve ha van (fizetős) program ami reseteli a tervezett elavulás számlálót.

[link]

egyébként ezt nem csak az epson csinálja, hanem az összes féreg nyomtatógyártó.


bteebi
(veterán)

Igen, ez (is) mind problematikus. Ráadásul a nyomat se olyan szép, mint lézerrel, ami ráadásul víz hatására megfolyik. Fotókra persze jobb (pláne fotópapíron), de szerintem nagyon kevesen nyomtatnak házilag fotót, mert azért egy nem dedikált fotónyomtató nem stúdióminőséget csinál.

Emellett lassú és drága is. A gyorsabbak meg többnyire nem nyomtatnak annyira szépen. Mondjuk ezek már régi emlékek, lehet, hogy azóta sokkal jobbak lettek. De nem hinném. A megfolyás lehetősége pedig számomra nagyon zavaró, még akkor is, ha amúgy a gyakorlatban elég ritka jelenségről beszélünk.

#4: "Viszont az én nyomtatóm tényleg nem csap be. Tudtommal a lézernyomtatók mind patronosak, azt hazudik a patron a tintáról, amit csak akar. A tartályos tintasugarasokban látszik a tinta mennyisége, és az utántöltés is olcsóbb."

Azért ez nem ilyen egyszerű. MINDEN gyártó MINDEN nyomtatójánál nagyon kínosan próbál ügyelni arra, hogy új patront/tonert KELLJEN venned. Alapból nem is nagyon lehet talán utántölteni semelyiket (chipes védelem), sőt némelyik gyártónál már talán akkor is ugrik a garancia, ha nem eredeti - tőlük vásárolt, rohadt drága - patront/tonert használsz. Ha meg utántöltesz, valahogy megmókolod a chipes ellenőrzést, akkor meg eleve buktad a garanciát. Szóval nem mindenkinek éri meg a trükközés, vagy csak nem tudja megcsinálni.

A tonert is tudod utántölteni tonerporral fillérekért, a festékszint a tintapatronokban meg nem feltétlenül látszik. A HP nyomtatóiban csak egy színes (CMY) patron volt, ami kívülről fekete volt. Ráadásul a színek sorrendje talán nem is így volt (vagy nem így volt rárajzolva?), úgyhogy egyszer össze is kevertem a sárgát a ciánnal. Nem örültem neki... Canonnál (is) persze más, ott színenként vannak a patronok, és még átlátszó is a tartály, de végtelenszer utántölteni azokat se lehet.

[ Szerkesztve ]


himpike
(aktív tag)

Az Epson tintatartályosaiba te nyomod/folyatod át a tintát egy nagyobb palackból. Látod hogy meddig van a tartálya mert átlátszó, túlfolyni sem tud. A lézernyomtatók felbontása jellemzően kisebb, ergo rosszabb minőségű a nyomat. Ez nem jelenti azt hogy nincs nagy felbontású lézernyomtató csak nem azt fogják megvenni az ára miatt.
Pl vonalkód nyomtatásra nem is nagyon használnak lézert mert nem lesz egyenes a sok pici vonalka és nem olvassa be a scanner, vagy a keletkező melegtől enged a ragasztó a címke alatt.
Megfolyás... sose áztattam el semmit csak a kedvetekért pár hozzászólással visszább. Előkotortam a címkét, a fekete egyáltalán nem folyt meg a csap alatt. A színek valóban elmosódtak, de gondolom kevesen tesznek csap alá bármilyen iratot ha fontos.
Eredeti, nem eredeti.... az Epson festékje pl a C13T03V64A 4 színnel közte a fekete.
A fekete 7500 oldalra elég, a színesek 6000 oldalra. Mindez 14ezer forintba kerül.
Tonert az utángyártott dolgok korában már nem nagyon tölt senki, nem éri meg vesződni vele.
A nyomtatás sebessége függ attól hogy színes vagy fekete a nyomat. Feketénél az Epson EcoTank L3210 ( 70ezer körül és 8100fekete/6500színes oldalnyi festékkel veszed ) ami egy átlagos wifi nélküli nyomtató 33 oldat dob ki egy perc alatt.
Emellett most még vissza is kapsz a vásárlás utáni promócióban 15ezer forintot ha nem cégre veszed).
Érdemes számolgatni hogy ugyan milyen csodával sikerülne ezt beérnie egy lézernek bárhogyan. Már csak azoknak való tényleg akik nagyon ritkán nyomtatnak és csak feketét.
Akkor nem számít hogy kb 6-8x annyiba kerül egy oldal.


Booksi1
(csendes tag)

Megfolyás mint a régi időkben, már nincs. Minimális elmosódás előfordul. Képet áztattam lavórba, hogy kipróbáljam. Gyantás pigment festéket használ, ezért kevésbé is szárad be. Persze helyesen kell leállítani, hogy a masina kitudja vákumozni a fejből a tintát.
Lézer nyomatok élesebbek persze, de jóval drágább egy oldal nyomtatási költsége.
Bőven 1,- Ft alatt van egy fekete-fehér oldal festékköltsége a külső tartályos Epsonnal.
Persze ha full fekete lapokat nyomtatsz akkor lehet, hogy több azért. :)


togvau
(senior tag)

Ez a 7000 körüli oldal viszont elméleti, mert 2000 oldal környékén tilt le a "tintafelitató" telítődöttségét számláló tiltás. Aztán sok szerencsét a nullázáshoz...

Bár valószínűleg a lézernyomtatókon is van ilyen számláló

[ Szerkesztve ]

üzenetek