Medence topik - Technika, hobbi, otthon fórum

üzenetek

hozzászólások


batman.
(senior tag)
Blog

Nekem ez algának tűnik.
Mekkora a hőmérséklete napközben?
Ha sokat süti a nap, lehet árnyékolnod kéne!
A víz egyébként csapvíz vagy kút?


szabifotos
(senior tag)
Blog

28-30 fok körül lehet, ha pontos a lézeres mérő. Ha alacsonyabb lenne, bele sem mennék :D
Csapvíz.


batman.
(senior tag)
Blog

Egy picit abban reménykedtem, hogy kútvíz, mert 1 hét alatt ennyire nem nagyon megy el a csapvíz, főleg amennyit foglalkoztál vele. Az esetben azt ajánlottam volna, vigyél vízmintát a Dinaxnak nem túl drágán megmondják mi a baj. Pár utcára van egy ismerős aki kút vízzel tölti a medencéjét, és minden tavasszal elkezd barnásan elszíneződni, illetve már nem, mert bevizsgáltatta, és kapott személyre szabott utasítást.
Így nincs más ötletem mint a sokkolás, és ha tiszta a víz akkor az eddigieken túl az árnyékolás. Én az árnyékolást a takarással oldom meg, amire egyszerű fekete mezőgazdasági fóliát használok. Nincs fény - nincs alga. Lövök majd egy képet reggeli után.


batman.
(senior tag)
Blog

Este letakarom, addig nincs levéve amíg nem használjuk, ha rossz idő van akkor napokig.



szabifotos
(senior tag)
Blog

Majd ha esetleg felengedjük újra, kipróbálom takargatással.

Ti mivel oldjátok meg a pH mínusz kérdést? Olvastam, hogy sósav is teljesen megfelel és nem kell drága vegyszer. Viszont a neten pl. induláskor több litert írtak sósavból, én csak pár dl-t tettem, amíg beállt a mérő szerint a megfelelő érték. Lehet, hogy ezt (is) elcsesztem? :D


batman.
(senior tag)
Blog

A csökkentéshez jó a sósav, a növeléshez a szódabikarbóna. De ha nagyobb kiszerelésben veszed akkor az uszodavegyszerekből is van ami gazdaságos.
Elküldöm priviben melyik granulátumot használom, mert nem akarom, hogy reklámba forduljon át a történet.


hakydakillah
(senior tag)

Sziasztok,
egy kis tanácsra lenne szükségem. Elegem lett a papírszűrő nulla teljesítményéből és vettem egy homok medenceszűrőt + medence porszívót. A szűrő leírásában vesztem el picit, mely azt írja - a szűrő nincs ellátva előszűrővel, ezért a medence aljának porszívózásakor a szivattyú könnyen eltömődhet a felszívott nagyobb szennyeződések miatt. Ezért porszívózáskor skimmert kell használni, ami előszűri a vizet, vagy minimum a porszívó és filter közé valamilyen szűrőt kell elhelyezni. Se skimmerem, se ilyen köztes szűrőm.

Szerintem ez valami google translator fordítás, mert nem értem. Azt akarják ezzel mondani, hogy nincs a homokszűrőben előszűrő, és ha porszívózáskor felszippantok egy nagyobb szennyeződést, például falevelet, akkor az homokszűrés előtt a szivattyúba kerülhet, és tönkreteheti az egész motort? Máskülönben nem értem miért kellene előszűrnöm a vizet egy gép elől, amit pont erre a célra vettem.


batman.
(senior tag)
Blog

Szia!
Szükséges előtétszűrő, vagy a skimmerbe szűrőkosár. Alternatíva lehet amíg nem szerzed be a szúnyogháló a cső végére. A lényeg, a szivattyúba nem kerülhet falevél és nagyobb szennyeződés! A porszívózáskor van olyan opció hogy a cső végére egy toldalékot teszel ez olyan mint egy tányér, és azt felülről teszed a skimmerbe, így azon keresztül a bennlévő szűrőkosár ellátja az előszűrést.
Nekem így néz ki, a szivattyún van egy T idom ami egyik oldalán előtétszűrő van, a másik oldalán a skimmer amiben a kosár. a szelepekkel tudom változtatni, honnan menjen a befolyó víz.


hakydakillah
(senior tag)

Szia,

köszi a gyors választ. Időközben kutattam, és látom több ilyen berendezésnek van a szivattyúnál előszűrő, csak enyémnek pont nincs. Most két opción gondolkodom:

A
tegnap vettem, visszaviszem, és veszek helyette egy Marimex Prostar 4et, ami kevéssel drágább (5000ft), de van rajta ez az előszűrés. Hátrány - utazás, intézkedés, türelem :)

B
meghagyom ezt, a medencében van ilyen szűrő akármi (nem tudom mi a neve, alul képként mellékelném), ez meggátolja a falevelek stb bejutását, porszívózáskor meg a cső végén ott lenne a szúnyogháló. Hátrány - kérdés itt ha medence aljáról sűrű algásodást szippantok fel, nem-e tömődik el a cső a hálónál hamar. Mondjuk abban a marimexben egész szép kis szűr van - második fotó.

Lehet kicsit túlgondolom, te például hasonló helyzetben mit csinálnál?

[ Szerkesztve ]


batman.
(senior tag)
Blog

A
Nem ismerem ezt a fajta szűrőt. Ha a szivattyúba van integrálva az előtétszűrő, akkor annak kell hogy legyen egy plexi nyílása/fedele amin lehet látni, hogy televan „szmötyivel”. A plexi az sérülékeny , ha eltörik, megreped, lehet hogy drága az alkatrész, vagy nincs is hozzá, ez esetben amíg meg nem oldod, szivattyú sincs. Persze lehet rá vigyázni, de ott van Murphy.
B
Ideiglenesen teljesen jó. Ha eltömődik, felemeled a cső végét, hogy még víz alatt legyen és kézzel leszeded a nagyobb szennyeződéseket. Én megpróbálnám. Ha nem megy a porszívó, akkor a képen látható műanyagrácsok simán ellátják a feladatot.


batman.
(senior tag)
Blog

Ilyen szivattyú van hozzá. Én magamnak nem vennék. :N


hakydakillah
(senior tag)

A
eltaláltad, az a plexi fedele van, itt én is attól tartok, hogy sérülékeny, amire napfény is rátesz, sok helyen is árulják 4ezreket kérnek érte, szóval állandó plusz költség lehetőség

B
Lehet megtartom. A műanyagrácsok tényleg ellátják azt a feladatot, amit az integrált előtétszűrő, porszívózásra lehet elég lesz a haló a cső végén. De mivel jobb szűrő berendezésem lesz, azért remélhetőleg a víz is sokkal tisztább lesz, így az alja nem lesz olyan, mint az előző szűrőmmel.

Amúgy nekem gumis falú a medence, skimmerhez meg vagdosnom kellene az oldalát. Ott azért tartok attól, nem-e rontom el, és okozok szivárgást. Inkább hagynák mindent úgy, ahogy B megoldásban írtam, remélem úgy jó lesz. A medence fedett + minden csobbanás előtt kézi hálóval szokom gyors összeszedni a víz felszínén úszkáló nagyobb szennyeződéseket - ha vannak.

Most nézem a linket, miért, mi baj vele?

[ Szerkesztve ]


batman.
(senior tag)
Blog

A víz biztos tisztább lesz a homokszűrővel, ez 100%, a B megoldásod pedig véleményem szerint működőképes!
Jobb ötletnek tartom ez esetben a belelógatott skimmert (ha kell, de nem biztos, hogy szükség van rá). Semmi baj nincs a puhafalú medencékkel, nekem is volt, szerettem. Minden változatnak vannak előnyei, hátrányai. :K
A linkelt szivattyúval nincs semmi baj a plexi tetőn kívül, csak amíg nem találtam meg, addig nem voltam biztos benne.


hakydakillah
(senior tag)

Szivattyút mikor linkelted azt írtad ilyet nem vennél, aztán meg azt, hogy rendben van, kicsit bezavart :)

Puhafalú medence jelenleg kisgyerekek miatt egyetlen opcióm, kicsivel kevésbé-veszélyes, mint most a süllyesztett lenne.

Találtam egy skimmert fillérekért [link], de egyetlen dolgot nem értek, hogy hogyan érem el, hogy a porszívó és szűrő közé kerüljön a skimmer szűrése. Szerintem ennél a tipusnál ez nem kivitelezhető.


batman.
(senior tag)
Blog

"Szivattyút mikor linkelted azt írtad ilyet nem vennél, aztán meg azt, hogy rendben van, kicsit bezavart."
A szivattyúra nem írtam, hogy rendben van. :N
Skimmernél szerintem a linkeltnél nincs ilyen opció, az épített vagy merevfalú medencéhez való skimmernél benne van a csomagban egy ilyen vagy hasonló. A puhafalú nálunk is akkor volt a legnépszerűbb, amikor kisgyerek volt, nem is szabad másban gondolkodni. (És arra is állandóan figyelni kell.) :K


hakydakillah
(senior tag)

Na megtörtént az üzembe helyezés. Már az átszűrt víz sugarának az erejéből látni, hogy itt aztán legalább 5x erősebb teljesítményről van szó :)
Porszívózás is jól ment, úgy 10perc után láttam, hogy gyengül a szívóerő, mert a home-made háló-szűrő megtelt kosszal. Gyors tisztítás és ment tovább. Szóval egyenlőre maximális elégedettség.
Egyedül az nem világos, hogy azt írja a szűrő helyes működése érdekében, legalább 2méterre legyen a medencétől. Biztonsági okokból, hogy nehogy víz fröccsenjen rá még megérteném, de más értelmét nem látom.


batman.
(senior tag)
Blog

Szuper, örülök! :C Biztonsági okokból van ráírva, az tuti. Víz és elektromos áram egymás mellett, csak nagy elővigyázattal használható.


hakydakillah
(senior tag)

Van még egy idegesítő problémám, amivel nem tudok mit kezdeni. Vizecském időnként bebarnul, de semmi logika mögötte. Kúti vízből engedem fel, arra azt mondják, ha magas vastartalmú + algás, bebarnul klórral érintkezve.
Szezon elején felengedtem a medencét, 1,5hónapig tiszta volt a víz, aztán volt hideg hullám, és cseréltem. A csere óta volt egy alkalom hogy azonnal, és egy amikor hozzá engedtem vizet és barnult, és van amikor semmi se történik, marad tiszta. Már vettem olyan szert is, ami direkt kúti vízre van, kiöl a vízből mindent, hogy ne barnuljon.

Most hogy meglett az új szűrő, gondoltam megtisztelem azzal, hogy leengedem a vizet, átsikáltam a medencét, felengedtem vasárnap friss vízzel. Megcsináltam a szokásos lépéseket - kúti víz, bele a folyadék, annak 24órára van szüksége, addig nem szabad semmi mást bele rakni. Tegnap este ph rendben, shock klór, szűrő órákra bekapcs, de már 1óra után láttam, hogy színeződik, reggel nézem, szépséges barna.

Nem értem mi a baj, főleg úgy, hogy egyszer barnul, egyszer nem. Itt a meleg, gyerekek pancsolhatnának, én meg elvesztegetem az időt. Mert most megint leengedni, és nem tudom mit csináljak:
- felengedem csapvízzel, az csak rendben lesz
- vagy megint kúti vízzel, belerakom azt a folyadékot + algásodásra és hagyom több napra hatni, és csak aztán klórozok. Itt megint elvesztegethetek újabb napokat, ha bebarnul
- vagy hagyom a francba és fürdünk barna vízben


batman.
(senior tag)
Blog

Van egy ismerős, akinek hasonló problémája volt. Itt írtam róla már. Bevizsgáltatta a vízét, és az alapján ajánlottak neki vegyszert amit minden tavasszal beleönt a medibe. Ha jól emlékszem vas van a kútvizében. Mikor utoljára láttam tisztább volt a vize mint az én csapvizem. Egyébként nem káros a barna víz. :N


hakydakillah
(senior tag)

Több vidit is találtam most youtube-on, hogy a homokszűrő 1hét alatt kristálytisztává varázsolja a bebarnult vizet. Létezhet ez? Egy próbát mondjuk megér, bár hogy ekkora változást hozna, azt kicsit kétlem - [link]

üzenetek