Milyen pendrive-ot vegyek? - Adattárolás fórum

üzenetek

hozzászólások


Yahhher
(aktív tag)

Ez kb ennyit tud. Az hogy 60 van ráírva, az kb 30at jelent. Tehát mondjuk minden rendben, ez az amit tud. Akkor lett ez gond, mikor elkezdtek a nagyobb kapacitású pendrive-ok terjedni.

Üdv B.


gergo5991
(őstag)

rendben köszi a választ, ha 100mb/s kellene, akkor 200mb/s est keressek kb?


King Unique
(titán)
Blog

Nagyon egyszerű, nyilván olyan pendrive-ot kell venni és használni, ami kellően gyors és magas írási sebességet tud, linkelve lett már itt a topikban ez ügyben többször egy korábbi hozzászólás + egy másik, amelyekben össze lett gyűjtve több ilyen pendrive. Ellenben a különféle Kingston Exodia sorozatok siralmasan lassúak, amiről már ugyancsak volt szó itt, lásd más esetét.
Ennyi! :)

(#12979) BitRider:
Az 5 Gb/s alapú USB 3.0 illetve újabb nevén USB 3.2 Gen 1 szabványnál eleve 8b/10b kódolás van, ami miatt soha nem lesz az 625 MB/s, mivel nemcsak szimplán 8-cal kell leosztani, hanem 0,8-cal szorozni is, ami max. 500 MB/s. De az 500 MB/s is csak az elmeléti maximum, ami a gyakorlatban max. 450-460 MB/s szokott lenni.
A 10 Gb/s alapú USB 3.2 Gen 2 szabvány már más tészta, mivel annál 128b/132b kódolás van, ott 1212 MB/s az elméleti maximum, ami a gyakorlatban max. kb. 1000 / 10XX MB/s (~ 1 GB/s) szokott lenni.

[ Szerkesztve ]


margithid
(veterán)

Na a gigaplaza-tól rendelt pendrive se biztos, hogy eredeti.64 GB-ost rendeltem és most kiderült, hogy 32-es :W


CsabaSteel
(aktív tag)

Sziasztok!

Tettem a pendriveomra windows 10 telepítőt és valamiért nem bootol be. Néztem más fórumokat is és megcsináltam a beállítást de semmi, van 1 másik gép arra meg csak simán berakom a pendrive-ot és bootol egyből. Mi lehet a gond?
Ha valaki tudna segíteni megköszönném.


BitRider
(aktív tag)

Nagyon eltévesztetted a topikot.

Ilyenkor kérdés, hogy milyen alaplapokról van szó, ezek hogyan vannak beállítva, illetve hogy mit és mivel raktad pendrive-ra, de ezt nem tudtuk meg. Az MBR, GPT, UEFI és a CSM/Legacy dolgoknak kellene utánaolvasnod. Ide tudod a pontosított kérdésedet felrakni, vagy a Windows 10 topikba.

[ Szerkesztve ]


katona.jozsi
(aktív tag)

[Silicon Power Marvel Xtreme M80 250GB USB 3.2]

Csatlakozó: USB-C (USB 3.2 Gen 2) 10 Gbit/s:

Csatlakozó: USB-A (USB 3.2 Gen 1) 5 Gbit/s:


matex
(tag)

Ennek milyen hátránya lehet, amit nem veszek észre? Mert 2TB-os pendrive 1294.-ért, ingyenes szállítással nem tűnik rossz vételnek. Az írási/olvasási sebesség számomra elegendő, többféle eszközön is használható, de nem értem, miért ilyen olcsó.

[ Szerkesztve ]


BitRider
(aktív tag)

Te ilyenkor hallod saját magad? Na, vajon, miért ilyen olcsó? :) Erre egyetlen szó a válasz...

Az ilyenekbe beleraknak valami kallódó 128 MB-os SD-kártyát és átírják a hardware infót 1-2 TB-osra. Alin adattárolót, processzort, videokártyát és társait nem véletlenül nem veszünk.

[ Szerkesztve ]


jas39
(tag)

Sziasztok!
Imádott Adata UE700Pro / 32GB os pendrive om már sajnos kicsi, viszont sehol sem kapni már ahogy látom [link]
van ötlet hasonló, legalább 30-40 MB/s os írási sebességet tudó utódra, USB 3 természetesen.
Köszi ha van ötlet, Üdv


Takuun
(aktív tag)

Sziasztok,

nem vagyok otthon a témában.

2018-ban vettem egy KingstonDataTraveler 100 G3 128Gb-t, munkára. Az utóbbi napokban kezdett el problémázni a laptop, hogy probléma adódott az eszközzel és rendszeresen eldobja. Tudom olvasni, írni, de van hogy random egy mentés során teljesen bezár minden vele kapcsolatos ablakot. A hibajavítást nem tudom lefuttatni, mert alig pár percenként dobálja fel a laptop, hogy gond van a meghajtóval.

Két dologban kérném segítségeteket!
Ez most akkor ennyi volt? Ennyi bírt? Meg lehet javítani? Az adatokat valahogy le tudom róla szedni? kb 105gb-nyi dolgom van rajta, ezek mindenképpen kellenének.

Másik, hogy ha ez ennyi volt, akkor mit ajánlanátok helyette. Megbízhatóság, gyorsaság lenne fontos. Min 256gb kéne, de nem költenék rá 20 eHUF-nál többet és nem szeretnék kintről rendelni.

:R


Takuun
(aktív tag)

Sikerült leszednem róla, szinte mindent, azonban sajnos 1-2 mappát nem tudtam megnyitni, mert azt írja sérült :(
Ha most formázom akkor rendbe jöhet és használható még a pendrive?
Formázásnál mit kell kiválasztani? NTFS vagy exFAT?


Takuun
(aktív tag)

Silicon Power Marvel Xtreme M80 jó választás lenne?


katona.jozsi
(aktív tag)

Ha egy pendrive-ot kellene ajánlanom, akkor az M80 lenne az. :)


Takuun
(aktív tag)

Köszönöm a gyors választ, gyors rendeltem is egyet, Alza-n volt egy bontott 500 gb-os 21k-ért :R


Takuun
(aktív tag)

Szóval rendbe hozható a régi pendrive egy formázással?
Lehet, csak az a gondja, hogy pár fájl vagy mappa sérült?
Sajnos vagy nem sajnos nem tudom, de nem szoktam foglalkozni a biztonságos leválasztással, egyszerűen csak lehúzom. Ez amúgy árt neki vagy sem?


Takuun
(aktív tag)

Este sikerült valahogy életet lehelnem bele, és le tudtam szedni minden adatot.
BitRider féle megoldás lesz, valami épített külső tár, majd ismerős segít benne, meg egy gyorsabb pendrive.


eight
(senior tag)

Jó napot kívánok!

Nincs benne az összefoglalóban, ezért kérdezném, hogy a Silicon Power Marvel M02 (16GB) is ajánlott alap "megbízható" pendrivenak (mint az M01), vagy nem?

Előre is köszönöm szépen,


nggabi
(nagyúr)
Blog

a semminél jobb de nem egy M80 :U


eight
(senior tag)

Köszönöm szépen a választ.
Igen ezt a képet láttam a zöldmanós portálon, és a sebesség megfelelő lenne a célra (csak router logok mennének rá), viszont feltételezem van egy átfogóbb metodika ami alapján itt meghatározzák a szakértők, hogy valamelyik típus ajánlott vagy nem ajánlott és nem tudtam, hogy az M02 konkrétan melyik halmazba esik.


csibe1
(addikt)

Ez szép, csak nem sokáig tartja egy alzás vélemény szerint.
"Olyan pendrive-ot kerestem, amely nagyobb kapacitású, van aktivitás jelző led, strapabíró burkolata és a mai elvárások alapján elfogadható sebességet ígér. Sajnos csalódnom kellett. Adatok írása során kihívásokkal küzködik. Kb. 100-200 MB szekvenciális írást követően már gyorsan belassul 10 MB/s-re. 1-2 perc "pihentető" után azonban ismét képes ennyit (és legfeljebb csakis ennyit) kb 40-50 MB/s-el írni, majd ismét "kézifék". Érthetetlen, mert érezhetően nem igazán melegszik. Mindebből kifolyólag a nagyobb adatmennyiség törlése is kívánnivalót hagy maga után."

Így már nem tűnik olyan jó vételnek.
Router logoknak ettől még jobb lehet.
Nem írtad, hogy mekkora helyet foglalnak a logok, de a 32GB-os nem sokkal drágább; lehet, hogy sebességben is jobb valamivel.


eight
(senior tag)

Halihó

Pár száz MB logról lenne szó, esetleg 1 GB, de nem valószínű. Inkább azt szeretném, hogy ne hasaljon el, ha lehet (persze minden elhasalhat bármikor, szóval csak legalább az esélye legyen kisebb).

Eddig egy Samsung USB 3.2 64GB Fit Plus volt benne, ami másfél év után elhalálozott.

Esetleg van valami a manós boltban (készleten) 5-6-7 ezerért, ami a tapasztalatok szerint megbízható (sebesség nem lényeg).

Kôszönöm!


nggabi
(nagyúr)
Blog

egy 2,5-es hdd nem lenne jobb? örök élet :D


eight
(senior tag)

Igazából lehet, de a router a padláson van, nyáron 50C, nagyon sok por, évente kétszer járok arra, stb... szóval nem bírná szerintem szegénykém :) Lehet beruházok egy M80-ra, csak nagyon nem akartam annyi pénzt rááldozni, ezért kértem segítséget.


csibe1
(addikt)

Akkor vegyél egy vagy két 16GB-ost, hogy legyen egy tartalék is; aztán mennek ameddig mennek.


BitRider
(aktív tag)

A megbízhatóság miatt nem érdemes pendrive-ot venni, hiába SSD-alapú. Vagy ha mégis, akkor ahogy csibe1 is mondja, 2 darab olcsóbbat.

Egyébként pont akartam írni, hogy mostanában nem szeretem már annyira az M80-at, ugyanis elkezdett fogazni. :DDD Ez közel egybevág az idézett Alzás véleménnyel is.

Ennyit a stabilitásról, úgy tűnik. Majd megpróbálom újraformázva, illetve komolyabb USB porton.

Ha a megbízhatóság a lényeg, akkor ezek után már biztosan állíthatom, hogy nem a pendrive-ok terén kell keresgélni, hanem az M.2 / 2,5 USB meghajtóknál. Az Axagon EEM2-SG2-m röccenés nélkül megy a Samsung SSD-vel a belében azóta is. Na, annak tényleg nem számít ez a minimális hordozós feladat és ez az, ami pendrive-ként fullosan használható (bootolásra és minden egyébre).

[ Szerkesztve ]


BitRider
(aktív tag)

Ok, false alarm. ImageUSB-vel kizéróztam a drive-ot – szépen, egyenletesen ment:

Aztán újraformáztam (exFAT, mivel azt használja a Ventoy), majd újramásoltam a fájlt, és még további 100 GB-ot hiba nélkül:

Ez Gen 1-es USB. Gen 2-vel tudna gyorsabb lenni, de a lényeg, hogy ismét jól működik. Úgy tűnik, túl sok beteg gépben járt és valami megcseszte. Ezt mondjuk az M.2 is eljátszotta, azt is újra kellett már egyszer húznom emiatt.

[ Szerkesztve ]


phrenetiX
(junior tag)

Sziasztok! Pendriveból létezik high endurance verzió, mint a memóriakártyákból? Raspberry Pi 5-höz vennék egy 32 vagy 64 GB-os pendriveot a rendszernek és szeretnék valami olyat venni, ami jobban bírja a sok írást-olvasást, mint az átlag.

Előre is köszi az ajánlásokat. :R


BitRider
(aktív tag)

Olvass vissza!


Takuun
(aktív tag)

Megvan a Silicon Power Marvel Xtreme M80 500GB. Nem csatolok képet, de erősen fogaz és az írás 60-260 mb/s között ingadozik. Rengeteg mappát, fényképet videót minden lóf*szt másoltam, és erősen melegedett, a végére forró volt.

Indexelést kikapcsoltam és formáztam NTFS-re. Mi lehet a gond? A csatlakozót nem tudom milyen céges laptopban ami van.


nggabi
(nagyúr)
Blog

céges laptopon lehet titkosítás vagy vírusírtó, bármi. nézd meg egy nem cégesen is.


BitRider
(aktív tag)

A minden lófaszba beletarthozhatnak a több ezer fájlos weblap lementések és mindenféle apró fájl, amiket nyilván nem tud semmi párszáz MB/s sebességgel megbízhatóan áttépni. Az USB-kapcsolat sem mindegy. Érdemes lenne Gen 2-es USB-vel és ismert fájl adaggal tesztelni.


King Unique
(titán)
Blog

Az említett pendrive-nál is az ilyen és ehhez hasonló szekvenciális maximum értelemszerűen akkor érhető el, ha nagy méretű fájlok vannak másolva, meg 10 Gb/s USB 3.2 Gen 2 porton.
Ha a "Rengeteg mappát, fényképet videót minden lóf*szt másoltam" alatt vegyes méretű fájlok értendők, sok kis méretű fájl is, meg 5 Gb/s USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) porton, akkor viszont nem meglepő, ha nem jön össze az előbbi és "az írás 60-260 mb/s között ingadozik".
A fájlkezelős fájlmásolás egy dolog, de a pendrive adatátviteli sebességénél a szintetikus tesztek eredményét is érdemes megnézni, azaz hogy Windowson mit mutat pl. az ATTO / CDM / WinSAT.
Az indexelést a Windowsban egyébként felesleges volt kikapcsolni, nem annak függvénye a pendrive adatátviteli sebessége, hanem az előbb leírtaknak.

A pendrive probléma témának egyébként van külön topikja pendrive probléma címmel, legközelebb eleve ott kellene feltenni az ilyen kérdéseket.

[ Szerkesztve ]

üzenetek