Napelem - 100%-os támogatású pályázat - Technika, hobbi, otthon fórum

üzenetek

hozzászólások


LOTR
(addikt)

valami gond lehetett a nettel és nem küldte el amit korábban írtam, így most kicsit lehet összeszedetlenebb lesz

az energetikába a fűtött területekhez nem kötelező bevenni mindent, így megoldható, hogy az "alagsori" rész kimarad
másik lehetőség, ablakoknál ha nincs rá szükség, akkor lehet nem nyithatót is betenni (pl "tejüveggel" vagy "homályosított" üveggel, garázshoz még ideális is lehet), vagy az egyik szárny nem nyitható, másik meg nyitható - ezekkel lehet egy kicsit csökkenteni a költségeken

ahogy nézem a sima alap, 2 rétegű üvegezett, műanyag ablakok 40-50k/m2-ből bőven megvannak, ha kell hozzá esetleg kombi redőny is, akkor nincs egészen duplája az ár, szerintem így jött ki a pályázatos ~87k/m2 (feltételezem csak, hogy nem kötelező 3 rétegűre cserélni a nyílászárókat), bejárati ajtó is kb 2m2 ~100k-tól

én ezt konkrétan kimásoltam:
levegő – levegő hőszivattyú szett (1 kültéri és 4 beltéri egység, beszereléssel): 1.148.067 forint;
itt az van, hogy szereléssel 1,148m
tehát az igényelhető maximális 2,296m-hoz való maradék 1,1m talán az egyéb szerelvények és hasonlók lehetnek, de mivel nem tudom pontosan, hogy ehhez a több beltéri egységes levegő-levegő hőszivattyúhoz mik kellenek, így lehet csak ezért tűnik soknak
mert egy levegő víz hőszivattyús rendszerhez plusz hőleadónak pl 1db fancoil 100k ft-tól indul (nyilván nagyon sok mindentől függ), az egész rendszer összeszerelése/munkadíja is több 100k-ban mérhető, ahogy az egyéb, a vízrendszerhez való csatlakozás szerelvényei is, vagy még inkább milliós tételek, úgyhogy erre meg 2,247m meg elég szűkösnek tűnik

olyanra tudok még gondolni, hogy kisebb teljesítményű hőszivattyú kell (ami ugye olcsóbb) és akkor több pénz marad összerakni a teljes rendszert, amikor meg már hideg van és a hőszivattyú már nem képes eléggé felmelegíteni a házat, akkor jöhet a régi fűtés

#59 S-eye
tippre azt mondanám, hogy nincs jól méretezve a klíma, ráadásul a fűtési teljesítménye magasabb, mint a hűtési, persze ha lehűlt a ház, akkor már egy egység teljesítménye önmagában a jelek szerint kevés lesz

[ Szerkesztve ]


Atomgeszi
(veterán)

A multi split rendszer egyetlen előnye, hogy 1 kültéri látszik csak. Amúgy idéznék egy klímástól a multi rendszerekkel kapcsolatban:

A multi megoldásnak gyakorlatilag csak hátránya van a mono megoldásokkal szemben. Azaz nem, hiszen az esztétikum mindenképpen mellette szól. Sokkal elegánsabb megoldás, ha csak egy kültéri egység van, ez tény. Persze vannak ingatlanok, ahol mondjuk ez egyáltalán nem szempont, például egy kertes ház hátsó tűzfalán, ami nem látszik igazából sehonnan, szinte mindegy, hogy egy kültéri van fönn, vagy szépen sorban mondjuk négy. Van, ahol nem opció a multi megoldás, pl. egy már kész, lakott ingatlanban, ahol lehet, hogy 10-15 métereket kellene csövezni ahhoz, hogy a három-négy beltéri egységet egy közös kültérivel tudjuk meghajtani.
Szóval, ami a mono megoldás mellett szól ( a teljesség igénye nélkül) :
Lényegesen nagyobb választék ( gyártón belül is általában a multi kültérire rakható beltéri egységek tipusa korlátozott)
Ár. A nagymennyiségű gyártás-értékesítés miatt a X darab mono gép ára általában jóval alacsonyabb, mint a X számú beltéri egységes multié.
Meghibásodás. A multi rendszerek bonyolultabbak, és minden, ami bonyolultabb, meghibásodásra hajlamosabb is. Az elektronika, a hűtőköri vezérlések, alkatrészek több hibára való eshetőséget rejtenek egy multi esetében, mint egy mono-nál. Ehhez kapcsolódik a javítás kötsége is magasabb sokkal általában, meg kevesebben is értenek hozzá.
A telepítés költsége. Erről volt szó, hogy egy multi kültérihez oda kell csövezni egy helyre az összes beltérit, ezáltal alőfordulhat, hogy összességében lénygesen nagyobb csőhossz jön össze, mint ha mono gépeket rakunk, viszonylag közel egymáshoz a kültérit és a beltérit.
Energiafelhasználás. Egy multi esetében ugye egy kompresszor hajt meg hárm-négy-vagy akár öt beltérit is. Nagyon ritka az, hogy egy lakásban minden helyiségben megy a klíma. Ha mondjuk csak a nappalit hűtjük napközben és a három hálószobát nem, akkor a nagy 7-8 kW-os kompresszorra jut mondjukegy darab 3,5 kW-os beltéri egység. Ez gondolom, mindenki számára tiszta, hogy energiahatékonyságban semmi esetre sem előnyös megoldás. Sokkal többet fogyaszt, mintha egy kis 3,5 kW-os kültéri üzemelne csak.


Igen, már keresek puffertartályokat, nem mellesleg kényelmi szempontból se lenne rossz, mert valamennyivel kevesebb fát kéne hasogatnunk. :U Vagyis hát kevesebb fogyna gondolom én.


Atomgeszi
(veterán)

3 rétegű üveget egyáltalán nem szeretnének. Eleve nincs szigetelve a ház, és nem is lesz. A régi ablakok mindenképp cserések. Bár abból jó lenne valami más színűt a fehéren kívül, mert az rettenetesen virítana a házon. Ahogy látom a pályázat a redőnyt és szúnyoghálót sem támogatja, ezt is jó lenne tudni, hogy önköltségen kiegészíthető-e? Meg eleve , hogy a fehéren kívül más szín legyen.

Na mindegy, amíg nincs meg az ablakosok listája, hogy egyáltalán ki jogosult beépíteni, addig kár is. Gondolom majd azok kitalálnak valami okosságot ezekre a dolgokra.

Bocs igen, látom már, hogy szereléssel együtt van.
Hát én se tudom, hogy ezt hogy gondolták akkor pontosan, hogy vagy 1.148 vagy 2.296

Én is abban látom a megoldást, hogy az egyik fürdőbe, amit ők használnak megy az infrapanel, a 4 helyiségbe klíma, és meg kell építeni a puffer tartályt.


Atomgeszi
(veterán)

Arra jobbak a parapetes klímák.. de ahhoz meg megint kevésnek tűnik a pénz.


nesa
(veterán)

Részben szigetelt, 7,5x17méter.
Nekem kezdetek óta van H tarifa.
Vagy cirka 8 évig egy 3,5kw gree volt fent, ez most új funkciót kapott eddig gyakorlatilag mióta beszerelték ment
évi max 2-3 hét pihenővel a többi időben vagy hűtött vagy fűtött, most már nyugdíjba ment, áttelt szerelve olyan helyre ahol csak ritkán van rá szűkség, az új gép egy szintén Gree 5,2Kw os, erről még nincs komoly tapasztalat, de az érződik hogy röhögve hűtötte a házat nyáron, fűtésről még nem tudok mondani semmit, kb 2,5- 3 hete lett klímáról fűtésre kapcsolva.


tzimash
(őstag)

Nem lep meg, hogy van ilyen topik is :)
Egy kérdésem lenne. Ha a hőszivattyús megoldásra pályázunk, meg kell szüntetni a jelenlegi gázcirkó fűtést vagy maradhat? A pályázati feltételekben a "kiváltás" szó szerepel, számomra ez azt jelenti, hogy le kell kötnöm a gázkazánt, de a rendszer többi részére ráköthető a víz-levegő hőszivattyú.
No, de mi a helyzet, ha én levegő-levegő rendszert szeretnék?


helgi
(aktív tag)

Az 50%-os állami támogatással mi a helyzet? Nem kéne itt kezelni azt is? Ha már állami..


Atomgeszi
(veterán)

Számomra a kiváltás azt jelenti, hogy legalább olyan hatékonysággal működik, mint a régi.

Az, hogy lekötni.. hát én ilyet nem gondolnék. Egy biztosíték mindneképp kell fűtés esetén.. fagyjon meg az ember, ha beszarik a klímaa?


LOTR
(addikt)

szerintem az energetikai tanúsítás a mérvadó (meg hát mi más lenne), ha abban hivatalosan az szerepel, hogy hőszivattyús fűtésed van, akkor meg is vagy, nem kell megszüntetni a régit, az energetikus azt a rendszert fogja feltüntetni, amit a feltételek megkövetelnek (meg persze, ami valóban ott is van)


vtechun
(veterán)
Blog

egy szett ára van maximalizálva, és összesen 2 szett lehet.

- levegő – levegő hőszivattyú szett (1 kültéri és 4 beltéri egység, beszereléssel): 1.148.067
forint;
- levegő – levegő hőszivattyú maximális elszámolható költsége 1 ingatlanban (anyag és
munkadíj): 2.296.134 forint;


tzimash
(őstag)

És LOTR

Oké, lehet én értelmezem rosszul. Az csak jó ha így van, hogy maradhat mellette.
Köszi.

Legtöbb háztartás azért jelenleg "egy lábon áll" fűtés tekintetében, ha nincs gáz/áram, gáz van :)


#39851264
(kezdő)

Az 1 kültéri + 4 beltéri multi klíma rendszer

az eléggé más dolog szerintem árban és melóban is, mint

A 4 kültéri + 4 beltéri split klíma remdszer


Atomgeszi
(veterán)

Hiába, ha a keringtető szivattyú is árammal megy. :D


#39851264
(kezdő)

DE!!! 3 rétegú üveget szeretnének...
Ráadásul meleg peremmel, 6-7 kamrás profillal.

Legalábbis ésszerűen gondolkozva.

-----

Azt az elterjed marhaságot elkéne már felejteni,
hogy
a szigeteletlen falak esetén baj van a 3 rétegű üveggel.

EZ EGY HATALMAS NAGY HÜLYSÉG!!!!! ugyanis.
(amit valami agyatlan elböffentett egyszer és azóta terjed a nem gondolkodók körében)

Nagy butaság lenne a jobb ablakok helyett berakni a gyengébbeket.
Ezzel a téves indoklással.


LOTR
(addikt)

köszi, az feltűnt, hogy pont a duplája, így akkor már nagyobb ráció van benne

#72 dandika
persze
de közben kiigazítottak minket, így már egyértelmű a dolog

#74 dandika
nyilván az elérhető forrásokból a lehető legjobbat kell beépíteni

[ Szerkesztve ]


Atomgeszi
(veterán)

Csak szerintem ennyi ablaknál nem fog kiférni az összegből a 3 rétegű üveg.


Atomgeszi
(veterán)

Tehát 2 szettet lehet elszámolni.. de ezek szerint csak multi berendezést?
4 beltéri 1 kültéri 1,148 millióért.. hát nem tudom, hogy milyen normális fér ki abból.


Attila2011
(aktív tag)

Ez szerintem hülyeség. Legfeljebb neki egyszerűbb a monosplit kiépítése, ráadásul 4 kültérit is el tud adni, illetve szerelni, akkor miért érné be eggyel.
Abban azért igaza van, hogy több rézcső kell.


vtechun
(veterán)
Blog

lehet mono is, de akkor is csak max 2 kültéri, kisebb házba elég lehet


bobace
(őstag)
Blog

Van már topikja -> [link]

üzenetek