Nintendo Wii - Konzol játékok fórum

üzenetek

hozzászólások


piqla
(őstag)

Történet

A Wii a Nintendo által gyártott videojáték-konzol. A konzol eredeti tervezett neve Revolution (Forradalom) volt. A konzolt a Nintendo GameCube utódja.
Különleges tulajdonsága, hogy vezetéknélküli távirányítókkal irányíthatók a játékok, melyeket Wii Remote-nak neveznek. Az Wii Remoteot kézben tartva, képes a mozgás 3D-s lekövetésére.
A Nintendo 2004-ben jelentette be a konzol tervezését, majd 2005-ben hozták nyilvánosságra a rendszert. 2005 szeptemberében mutatta be a konzolt Satoru Iwata a cég vezérigazgatója. Végül 2006 december 8.-án került a boltokba.

Az eszköz:

A konzol a piacon a legkisebb méretű, a versenytársaival szemben.
A konzol használható állítva, illetve fektetve is. Állított használatát megkönnyíti egy dokkoló egység. A készülék elején található egy DVD olvasó, mely képes olvasni a normál méretű, 12cm átmérőjű lemezeket. Ilyenen jelennek meg a Wii játékok. Képes befogadni a 8cm-es lemezeket is. Jellemzően a GameCube játékok jelentek meg a mini lemezeken. (a konzol teljesen kompatibilis a GameCube játékokkal és annak kontrollereivel) elöl kap még helyet egy SD kártya olvasó mely használható a rámentett fotók szerkesztésére (Photo Channel segítségével), játék mentések tárolásával. A készülék hátulján található két USB port is, melyre akár billentyűzet is csatlakoztatható, így könnyedén lehet internetezni a géppel(az USB portokon keresztül akár tölthetjük is pl. telefonjainkat.) A tetején négy GameCube vezérlő csatlakozó várja a retrózni vágyókat.


fehér gép

Milyen csomagok vannak? Melyik csomagban mik vannak?

Kezdjük a legolcsóbbal, ez egy kezdő csomag, melyben megtalálható:
-maga a fehér gép
-egy Wii remote (a mostani csomagokhoz jár egy szilikon tok, és egy erősebb csuklópánt is)
-egy Nunchuk
-AV kábel, Euro Scart adapter
-Sensor Bar
-Tápegység
-Függőleges tartó
-Wii Sport játék

Van ennél egy bővebb csomag is:
-ugyanazok vannak benne mint az előző csomagban, de kapunk még egy Wii Motion Plus-t, és egy Wii Sport Resort játékot is.

Van még egy csomag ami teljesen megegyezik a második csomaggal, csak nem fehér a gép, nem fehérek a kontrollerek, hanem ezek mind feketében pompáznak. ;)


fekete csomag

Technikai paraméterek:
Processzorok:
• Processzor: PowerPC alapú Broadway mikroprocesszor, órajel 729 MHz
• Grafikus vezérlő: ATI Hollywood (grafikus chip) órajel 243 MHz
Memória:
• 88 MB elsődleges memóriatár (24 MB "belső" 1T-SRAM integrált, 64 MB "külső" GDDR3 SDRAM)
• 3 MB GPU struktúrált memória
Háttértár:
• 512 MB beépített NAND flash memória
• SD és SDHC kártya bővítés elérhető, maximum 32 GB kapacitásig
• GameCube memóriakártya
• 8 cm GameCube optikai lemez és 12 cm Wii optikai lemez kompatibilitás
• Macronix Mask ROM
Kép:
• Maximum 480p (PAL/NTSC) vagy 576i (PAL/SECAM), 4:3 és 16:9 szabványok
• RGB SCART (csak PAL), S-Video (csak NTSC), kompozit videó kimenet, vagy D4 videó kapcsoló
Hang:
• Sztereó: Dolby Pro Logic II
Portok és külső csatlakozási lehetőségek:
• Maximum négy Wii távirányító (Bluetooth kapcsolattal) – öt játékos négy Wii távirányítót és egy GameCube vezérlőt használhat
• Egy SD memória kártya hely
• Kettő USB 2.0 port
• Egy szenzor port
• Egy kiegészítő port a Wii távirányító alján
• Négy Nintendo GameCube vezérlő port
• Kettő Nintendo GameCube memória kártya port
• Mitsumi DWM-W004 Wi-Fi 802.11b/g vezetéknélküli modul
• USB 2.0 / Ethernet LAN kompatibilis adapter
Fogyasztás:
• 18 watt működés közben
• 9.6 watt készenlétben, WiiConnect24 készenléti kapcsolattal
• 1.3 watt készenlétben
Méretek:
• 44mm x 157mm x 215,4mm (szélesség, magasság, mélység)
• Súly: 1,2 kg

Rakjuk össze!

Először is találjunk egy helyet ahol maga a gép lesz, állítva (függőleges tartó), vagy fektetve.
Azt ajánlom, hogy állítva helyezkedjen el a gép mert így sokkal jobban szellőzik.
Ha elhelyeztük a masinát, akkor kössük a TV-re, monitorra.Ehhez a művelethez használhatjuk a dobozban megtalálható AV kábelt (egyszerűen "színt a színbe" csatlakoztatjuk) Így 480p felbontást érhetünk el, vagy használhatjuk a komponens kábelt is. (ezt külön kell megvásárolni) mely élesebb, szebb képet ad, és a felbontás is nagyobb, 576i lesz.
Ha ezzel is meg vagyunk csatlakoztassuk a tápegységet.
Ezután csatlakoztassuk a Sensor Bar-t. Ezt a kis egységet rakhatjuk a TV, montior, alá, vagy felé, csak ezt ne felejtsük el beállítani majd a menüben.Fontos hogy a TV / monitor közepéhez igazítva helyezzük el. Fontos még, hogy ne legyen a közelben tükröződő (az ablak is ide tartozik) tárgy mert bezavarhat a működésben.

Kontrollerek:

Hogyan is párosítsuk őket a Wii-vel?

Ha a Wiimote-ról leszedjük az akkumulátor (elem) takaró fedelet akkor láthatunk egy piros gombot. A Wii elején lévő ajtót kinyitva szintén láthatunk egy piros (SYNC) feliratú gombot. Ezt a kettőt kell egyszerre nyomva tartani ~20 másodpercig, és már kész is. Ily módon kell a Balance Board-ot is csatlakoztatni.

Wii Remote (Wiimote):

Tulajdonképpen ez a fő irányító, mely 3D-s gyorsulásmérővel (giroszkóppal) és infravörös érzékelővel van ellátva. A konzollal Bluetooth kapcsolaton keresztül kommunikál. Található rajta egy Power gomb, egy d-pad, A, B gomb, Home gomb, +, - gomb, 1-es, 2-es gomb. A Wiimote-ba be van építve még egy kis hangszóró is. Különösen ajánlott a csuklópánt használata is, nehogy "hadonászás" közben kiejtsük, eldobjuk a Wiimote-ot. Az alján pedig egy csatlakozó van ahova a Nunchuk-ot, a Classic Conroller-t illetve a Motion Plus-t lehet csatlakoztatni.

Nunchuk:

A másik fontos irányító, melyen megtalálható az analóg joystick, a C, és a Z gomb. Természetesen ezzel is lehet "hadonászni", de önállóan nem használható, a Wiimote-hoz kell csatlakoztatni. Nem mindegyik játék használja.


wiimote+nunchuk

Classic Conroller/Classic Conroller Pro:

Ez egy hagyományos kontroller melyet szintén a Wiimote aljához lehet csatlakoztatni. A Virtual Console játékokhoz szükséges, de néhány CD-n megjelent játék is támogatja. A Pro változat több gombbal van ellátva, és robosztusabb a kinézete.

A kontrollerekhez lehet még sorolni a Balance Board-ot, és még a Motion Plus-t is. A Balance Board egy egyensúlyozó pad, amit kevés játék használ ki. A Motion Plus feljavítja a Wiimote érzékelését egy giroszkóppal. Mivel a Wiimote aljához csatlakozik, ezért található rajta egy bemenet a Nunchuk-nak. Vannak olyan játékok, a GameCube játékokon kívül, melyeket GameCube konntrollerrel is irányíthatunk.
Még egy dolog: nem eredeti, Nintendo kontrollert nem érdemes "főkontrollernek" venni, mert gyakran pontatlanok.

Egyéb hivatalos kiegészítők:

Wii Zapper: Puska adapter a Wii Remote és a Nunchuk számára. Az előbb említett két kontrollert az adapterhez kapcsolva játszhatunk, ez kényelmesebbé teszi a játékot.

Wii Wheel: Kormány formájú kiegészítő a Wii Remote-hoz. A szilikon tok nélkül kell belerakni.

Wii Speak: Egy mikrofon kiegészítő, ami USB-n keresztül kapcsolódik a Wii-hez.

Wii LAN Adapter: A Wii USB portjához csatlakozik, míg a másik felén LAN kábel számára található csatlakozó.

Wii Lens Cleaning Kit: A Wii olvasófejét tisztító lemez.

Nintendo Points Card:A hátulján lévő kódszámot kell a Wii Shop Channel-ben beütni, így a kártya értéke ezután pontokban lesz megtalálható a konzolon. Ezekkel a pontokkal lehet Virtual Console, WiiWare játékokat letölteni.

SoftMod, és ModChip:

Ezt a témát csak felszínesen érintenénk, mert az alapelveknek ellent mondana. De mégis muszáj megemlíteni, mert nagyon sok kérdés van ezzel kapcsolatban. Nem ötleteket akarok adni, inkább a veszélyekre hívnám fel a figyelmet!
Tehát kétféle módon lehet másolt játékokkal játszani a Wii-n.
ModChip: Kevésbé elterjedt. Ennek több oka is van. Az egyik az ára, hiszen 10.000 forint körüli ár nem éppen baráti, főleg, hogy mennyi kompromisszummal jár. Az első ilyen ModChip-es gépek képtelenek voltak az egyik legnépszerűbb kiegészítővel a BalanceBoard-al együtt működni. Egy nagyon sok mindenkit elrettentett. Mára már megjelentek a frissíthető software-el rendelkező ModChip-ek, és képesek követni a rendszer software frissítéseket, de mégis a legnagyobb hátrányát nem lehet kiküszöbölni, hogy szét kell hozzá szedni a gépet a beépítéshez.
SoftMod: Ez egy lényegesen kényelmesebb megoldás a ModChip-hez képest. Néhány feltelepített software-vel le el lehet indítani a letöltött játékokat. A régebbi hardware-es gépek képesek voltak írott lemezről is elindítani a játékokat ezen software-k segítségével, de mára már csak az USB adattárolóról (Pendrive, külső HDD) lehet lenginkább a játékokat futtatni. Ám ennek használata sem probléma mentes. Az első, hogyha valaki felelőtlenül végzi a programok telepítését garancia vesztéssel járhat. A következő probléma, hogy a géppel nem ajánlott internetre (WiiConnect24) csatlakozni, mert a rendszer frissítések szintén tönkre tehetik a gépet.


szoftver verziók

Kezelő felület:

A menü elég könnyen kezelhető, 4 oldal van és minden oldalon 12 hely van az un. Channel-öknek. Ezeket szabadon pakolászgathatjuk oda ahova szeretnénk. Alapvetően 6 ilyen "csatornánk" van, ezek a következőek:

Disc Channel: Innen indíthatjuk a játékokat.

Mii Channel: Itt kreálhatunk Mii-ket. Ezek tulajdonképpen a karakterek, melyeket (általában)
saját magunk képére formálunk. Őket irányíthatjuk néhány játékban, illetve megoszthatjuk őket, szépségversenybe küldhetjük őket.

Photo Channel: Az SD kártyán tárolt képeinket, videóinkat tudjuk itt nézegetni, rajzolgatni árjuk.

Wii Shop Channel: Innen tölthetjük le a Virtual Console, WiiWare játékokat.

Forecast Channel: Időjárás "csatorna".

News Channel: Hírcsatorna, inkább Amerikában használják. (De leginkább sehol.)

Persze lehet letölteni egyéb csatornákat is:

Virtual Console Channel (játékonként külön); WiiWare Channel (játékonként); Internet Channel; Everybody Vote Channel; Mii Contest Channel; Nintendo Channel; Today and Tomorrow Channel; BBC iPlayer Channel

És vannak olyan csatornák is melyeket játékok telepíthetnek:
Wii Fit Channel; Mario Kart Channel; Rabbids Channel


"gazdag" menü

Online szolgáltatások:

Fontos: amikor az internet beállításokat végezzük semmiféleképpen se Magyarországot válasszuk, hanem pl. Angliát.

Csatlakozhatunk az internetre a beépített Wi-Fi modul segítségével (ha van Wi-Fi-s routerünk), vagy használhatjuk a LAN adaptert is.

Mire is lehet használni online a Wii-t?

1. Tudunk böngészni a masinával, de ehhez le kell töltetünk az Internet Chanel-t a Wii Shop Channel-ről. A böngésző megbirkózik a YouTube videókkal is, de egyéb Flash tartalmakkal meggyűlik a baja.

2. Használhatjuk a Wii Shop Channel-t is, ahonnan játékokat tölthetünk le pontokért cserébe.

3. Talán a legfontosabb, hogy lehet online multizni, de ezt játéka válogatja, mint ahogy azt is, hogy jó a multi rész, vagy sem. (Ide tartoznak az un. Friend Code-ok melyeket a játékok generálnak, és ezek segítségével tudunk játszani az ismerőseinkkel.)

4. Vannak még egyéb lehetőségek is, például a Nintendo Channel ahol NIntendo-s híreket. videókat tekinthetünk meg.

Játékok:

A játékokról oldalakat lehetne írni, de ezt nem tenném meg, inkább csak egy kisebb ismertetőt írnék.

Irányítás:

A legtöbb játék kihasználja a mozgásérzékelést, (jól, vagy kevésbé jól), de vannak olyanok is melyek nem, sőt vannak olyanok is ahol választani is lehet.

Linkek:

Nintendo
IGN Wii oldala
Wii Hungary
Gamemag

Wii would like to play!

Készítette:
Zsom! és Pulsar

Az eredeti hozzászólás:
Megláttam megszerettem.
Aztán itt körülnéztem, nem találtam.
Úgyhogy ezennel megnyitnám ennek a kis csodamasinának a topikját; remélem, hamarosan sokunknak lesz az otthonában belőle egy. Tapasztalatok, élmények...
Hisz tudjátok: Wii would like to play :)

Mivel első hozzászólás, íme egy kis olvasnivaló, ha valaki valami eldugott kis faluból származna a dél-amerikai esőerdők mélyéről, és nem tudja mi ez:
[link] - A hivatalos weboldala a Nintendonak
[link] - A hivatalos weboldala a Wii-nek
[link] - Kimerítő olvasmány az Index jóvoltából

[ Módosította: Ndruu ]

üzenetek