Pályaválasztás, továbbtanulás, diploma - Tudomány, oktatás fórum

üzenetek

hozzászólások


AMD Power
(titán)

Azon gondolkoztam ,hogy nekem nincs semmi szakmunkás végzettségem,szakmám.

Vannak olyan sulik ahol munka mellett le lehetne rakni valamit. Ilyesmire gondolok,hogy autószerelő, festő, burkoló stb....


dany27
(őstag)

Hi!

Idén felvételizek felső oktatásba, most érettségiztem!
Egy olyan kérdésem lenne hogy ugye amikor regisztráltam magam a felvin akkor csak a 3. év végi eredményeket adtam meg.(Mivel más nem állt rendelkezésre még akkor) És most kellene pótolnom a 4. év végit illetve az érettségi eredményeket is. De ez tulajdonképpen miből áll? Mert ha belépek akkor csak annyi van h dokumentumok feltöltése és sehol nem kell megadni h miből hanyas illetve hány %...
Vagy ezt majd ők végzik el a feltöltött dokumentumok alapján?

Azt hidtem h úgy megy hogy beviszem az eredményeket kiad egy pontszámot meg kéri h töltsem a biziket amivel igazolom h télleg annyi amennyit beírtam!

Előre is köszi!


btf
(aktív tag)

Sziasztok!

Szeretnék javítani az érettségimen. (nem emeltszintű - 2004-es)

Mi ennek a menete?

Elsőnek Angolra gondoltam, mivel abból nekem még nem kellett érettségiznem.

Hány tantárgyból lehet 1 évben javítani? (pl.: félévente egy stb.)

Ahova jelentkeztem 400 pont kellett volna, nekem meg csak 233 volt. (135 tanulmányi és 98 érettségi pont)

Egy 4-es Angol mennyi pontot ér?

[ Szerkesztve ]


Poultier
(tag)

Szia! Én tavaly érettségiztem, így a tapasztalataim lehet már elavultak.
Kérdésedre válaszolva, lehet javítani a régi érettségin. Ha fizetsz, akkor újrateheted az egész érettségit, de ingyen csak szintemelő érettségit tehetsz. Írtad, hogy nincs angol érettségid, ha jól tudom, azt ingyen leteheted közép, illetve emelt szinten is.
Az újra érettségi menete, hogy bemész a suliba ahol érettségiztél (ha megszűnt akkor egy tetszőlegesbe), és a titkárságon mondod, hogy szeretnél újraérettezni ebből meg ebből, kitöltitek a papírt, befizeted a csekket (ha szükséges), és elmész érettségizni, ja és a legfontosabb, ha továbbtanulsz, akkor februárban jelentkezel.
A te 2004-es 4-es érettségid 79%-ot ér a mostani érettségi rendszerben.
Remélem tudtam segíteni.


btf
(aktív tag)

Kösz a gyors választ

Nem 4-es, csak az Angolt számoltam 4-esre.

A választott tantárgyak jók (4 és 5)

De a kötelezőeken (Matek és Történelem 2 Magyar 3) lenne mit javítani.


mufi
(senior tag)

GDF-ről ment e valaki pl SZTE-re továbbtanulni? Hogyan értékelik ott a GDF-s diplomát?


#82471168
(senior tag)
Blog

Sziasztok.A fiam most 8-dik osztályos.Az lenne a kérdésem,hogy a szállítmányozási ügyintéző vagy a logisztikai ügyintéző a jobb? :U
Válaszokat előre is köszönöm. :R


Beni97
(őstag)

Sziasztok. Remélem valaki tud erre válaszolni.
Lehet jelentkezni 12. osztályba?
Tavaly megbuktam és most különbözetit kell raknom. Esélyes hogy nem sikerül és gondolom akkor kirúgnak a suliból vagy egy félévet ki kell hagynom, nem tudom. Van arra esély hogy jelentkezzek 12. osztályba ugyan abba a suliba és ha lehet osztályba és mondjuk egy különbözetit rakok le augusztusban? Sajnos nagyon elcsesztem az egészet amiért szarul is érzem magam.
Vagy esetleg átmehetek még idén egy másik suliba, esetleg egy gimibe?
Most gazdasági szakközépbe járok.


MilkyWay97
(csendes tag)

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyen kérdezem, de a cím alapján talán megfér itt a kérdésem. Kiírtam már máshová is, de itt hátha gyorsabb, esetleg kompetensebb választ tudtok írni.
Szóval:
Jelenleg Miskolcon tanulok gimiben, idén fogok érettségizni, és Debrecenben tervezem a továbbtanulást. Okj-s képzésekben gondolkozom. Néhány dologgal nem igazán vagyok tisztában, és itt hátha van valaki, aki jártasabb a témában. :) Szóval ha például egy debreceni középsuli által tartott okj-s tanfolyamra szeretnék jelentkezni, akkor azt megtehetem-e úgy, hogy nem az adott iskolában tanultam, és érettségiztem, vagy úgymond "kívülállóknak" ez nem lehetséges? A másik kérdés pedig az, hogy a különböző ilyen tanfolyamok, amiket nem középsulik indítanak, hanem például egy cég, azoknál hogyan működik az államilag finanszírozott rész? Csak felnőtteknek támogatott államilag, vagy így én is, mint frissen érettségizett jelentkezhetek-e?
Köszönöm a válaszokat! :)


Beni97
(őstag)

Ehhez annyit tudok hozzászólni, hogy tesóm egy sima gimiben érettségizett le és most egy szakiskolában fogja csinálni az okj-t


Gabesz87
(veterán)
Blog

BME-n szerzett gépészmérnök BSc diplomám van, dolgozom is, de gondolkodom, hogy MSc-n, vagy valami szakirányú továbbképzésen, levelezőn, önköltségesen szereznék még valami képesítést. Leginkább a minőségirányítás izgatja a fantáziámat, kb. 2 hónapot dolgoztam diákmelóban a Knorr-Bremsenel, és tetszett. Nézegettem felvin a szakirányú képzéseket, és láttam olyat, hogy minőségirányítási szakmérnök ill. minőségirányítási szakember. Tudja valaki, mi a kettő közt a különbség?

[ Szerkesztve ]


itouchfan
(senior tag)

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy van-e itt valaki aki az egri EKF hallgatója, vagy netán esetleg sporttudomány területen tanul? De jó az EKF is, hátha van vki... :)


mepet
(addikt)

Szakmérnök leszel, ha van mérnöki alapdiplomád, szakember, ha nincs. Semmi különbség, csak más szerepel a papíron.


dkaro
(őstag)

Sziasztok!
Üzemeltetésben dolgozom jelenleg egy multinál de idővel a menedzsment irányba mennék el és ehhez nem ártana egy Msc.
Mérnökinfo Bsc-m van, illetve most gyúrom a Műszaki menedzser Bsct. Ez után szeretném elkezdeni az Msc-t, pláne ha a cég támogat.:)
Viszont azt vettem észre, hogy túl sok lehetőség nincs. Mert leginkább a robotika és a szoftverfejlesztés van hangsúlyban.
Ami érdekelne:
Pannon Egyetemen: Mérnökinfo Msc:Számítógép-hálózatok tervezése és üzemeltetése specializáció
BME:Internet architektúra és szolgáltatások főspecializáció / IT biztonság mellékspecializáció
Illetve nem tudom mennyire van létjogosultsága az ilyen képzéseknek:
MBA for IT:
vagy
Szintén Pannon Egyetem: Nagyvállalati informatikai rendszerüzemeltető szakirányú továbbképzés
Valakinek van tapasztalata bármelyik szakkal vagy továbbképzéssel?
Üdv:
dkaro


joelzimmer
(újonc)

Üdv!

A következő a helyzet:szakot és egyetemet váltok,mérnök informatikára szeretnék jelentkezni,viszont nem tudok dönteni a két alábbi intézmény közül:SZTE-TTIK mérnök informatikus szak vagy OE-NIK mérnök informatikus szak.Mi a véleményetek ezekről?Mennyire nehéz elvégezni őket?Melyik ad jobban használható tudást?


Bagan
(aktív tag)

Sziasztok!
Engedjetek meg nekem, hogy baratnom kerdeset bemasoljam nektek! koszonom!

Sziasztok!
Jelenleg egy szakközépiskolában tanulok, még 2 évem lenne hátra, de ennek az évnek a végén, vagyis június első felében abba hagyom a tanulmányaimat itt Magyarországon, mert a partneremmel jövő Februárban kiköltözünk Angliába.
Olyan kérdéssel fordulok Hozzátok, hogy én Magyar állampolgár vagyok ugye, és ha Angliàban szeretném folytatni a tanulmányaimat, pontosabban az érettségit szeretném megszerezni, ami ha jól tudom 2 éves kurzussal is megoldható, akkor nekem az valamennyi kiadással járna? Ha államilag támagott az iskola, abban az esetben? Vagy ha éppen nem támogatott, akkor?
Olvastam már az interneten ezekről a dolgokról, néhol találtam megegyező, de néhol eltérő információkat, de arra jutottam, hogy megkérdezlek Benneteket, hogy Ti mit tudtok vagy akár fondoltok erről, remélem itt választ kapok a kérdeseimre.
Előre is köszönöm válaszotokat! smile hangulatjel


Imilenni
(addikt)

Sziasztok!
Most fogok érettségizni, nem vizsgatárgyam az Info (iskola miatt)
Az a kérdésem, hogy elmehetek olyan szakra ahol informatikai dolgok vannak?
Pl.: Cad-Cam technikus :)


Egon
(nagyúr)
Blog

Nem túl aktív topic, de hátha.
Lányom idén érettségizik, és keresi a továbbtanulási lehetőségeket, de nem túl sok elképzelése van arról, hogy merre is nézelődjön. Egy közepes Bp-i gimiben tanul, elég jó jegyei vannak (3-4 négyes, a többi ötös), mondjuk felvételikor eléggé izgulós típus volt, szóval az érettségije még lehet ennél rosszabb. Középfokú angolja megvan, spanyolul is tanul (eredetileg kéttannyelvűbe ment volna, de sajnos oda nem vették fel). Infó egyáltalán nem érdekli, és sajnos pár egyéb ígéretes szakmát is kihúzott (közgáz, jog). Orvosi se neki való.
Elkezdett eléggé kamu szakokat nézegetni (nemzetközi tanulmányok, média- és kommunikáció stb.). Szeretném kicsit képbe helyezni azzal kapcsolatban, hogy mit lenne érdemes elvégeznie, amivel el tud majd helyezkedni, és nem éhbérért (dönteni ő fog, én max. javasolni fogok neki, ha lesz mit). Vidéki suliba nem akar menni, nagyon extrém pontigényű szakokra nem fog bejutni (olyan 425-430 pont környéke lehet reális, persze lehet hogy többet szerez, de arra nem vennék mérget).
Kérem, hogy a fentiek figyelembe vételével ajánljatok olyan szakokat, amik keresettek a munkaerő-piacon. Előre is köszönöm!


dkaro
(őstag)

Milyen dolgok érdeklik? Csak, hogy valamilyen irányba el tudjunk indulni.


Egon
(nagyúr)
Blog

A töri és a nyelvek (ezekből fog emeltet tenni). De nyilván nem fogom neki az ELTE bölcsész szakát ajánlani... ;] Az is túlzás talán, hogy érdekli: ezek jobban mennek neki, szívesebben foglalkozik velük.
Annyira nem komoly az érdeklődése, hogy egész életében ezzel foglalkozzon (a spanyolról is elég gyorsan "lejött" anno), szerintem legalábbis.
Fogalma sincs, hogy mi szeretne lenne, ez az igazság. Kábé féltucat foglalkozást említett már, pl. idegenvezető, de ezek a fellángolások nem tartanak nála sokáig.

Szerk: én pl. el tudnám képzelni őt nemzetközi gazdálkodás szakon: hajlik a nemzetközi szakok felé, és ezzel talán könnyebb lenne majd az elhelyezkedés.

[ Szerkesztve ]


Egon
(nagyúr)
Blog

Ennyire nincs ötlet? :)


dkaro
(őstag)

Őszintén szerintem tök mindegy. Amíg ő nem tudja, hogy mit akar, addig felesleges ennyire rágörcsölni.
18 évesen vagy már nagyon pontosan tudja mi akar lenni az ember vagy gőze sincs.
Ami fontos, hogy amikor kitalálja, hogy mégsem azzal akar foglalkozni amit tanul és ott akarja hagyni az egyetemet, akkor ne nyomasszátok hanem támogassátok.
Ha nincs ellene kifogása, akkor jó lehet a nemzetközi gazdálkodás.


Sliderxy
(senior tag)

Hát ha 18 évesen fogalma sincs valakinek, hogy mit akar kezdeni az életével, akkor nem gondolom, hogy a nemzetközi gazdálkodás érdekelné.


dkaro
(őstag)

Miért? Írta lentebb a kolléga, hogy hajlik rá a lánya.


dkaro
(őstag)

Jut eszembe, menjetek el pályaválasztási tanácsadóhoz. Hátha kap a lányod használható ötleteket.


Alcsi69
(senior tag)
Blog

Sziasztok!

Jelenleg Villamosmérnök BSc-n vagyok egy vidéki egyetemen és sajnos egyelőre úgy néz ki a dolog hogy a már alapból csúszásból még hosszabb csúszás lesz. (Úgy tűnik hogy valamiért egy tanár nagyon pikkel rám, pedig abszolút semmiféle hülyeséget sem csináltam) Egyébként levelezőn vagyok már előző év januárjától, mivel elég jó munkát sikerült szereznem.

Mivel nagy valószínűséggel ha csúszás lesz akkor egy darab tárgyon és a záróvizsgán kívül nem lesz vissza semmi, ezért arra gondoltam hogy lehet pótfelvételivel elmennék még egy BSc-re (nagy valószínűséggel pénzügy és számvitel).

Később tervezek egy MSc-t is végezni, azt is valószínűleg valamilyen közgazdaságtani területen.

Véleményetek szerint van értelme még egy BSc-nek? :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]


dkaro
(őstag)

Amikor végre befejeztem az első BSc-met, akkor nagy volt a lendület és rögtön mentem egy másikra. De mivel én is levelezőn toltam és rendes munkám volt mellette, ez a lelkesedés fél évig tartott. :D
Nem mondom, hogy neked is ez lesz, csak hogy gondold át. Párom mondjuk 3-at csinált.


Alcsi69
(senior tag)
Blog

Simán lehetséges hogy nekem is ez lenne, bár nekem elég laza a munkahelyem szerencsére. :D

Az is egy kérdés hogy mennyire ér sokat mondjuk egy magyar pénzügy és számvitel BSc később mondjuk külföldön?


#96974848
(junior tag)

Nem sokat sajnos és nem azért, mert teljesen reménytelen lenne. Egyszerűen a magyar felsőoktatást nem igazán ismerik.


Dr. Akula
(félisten)

Ami speciálisan magyar (ilyen-olyan jogszabályok magolása), az kb. semmit nem ér, mehet a kukába az államhatárnál. Ezért kell olyat végezni, ami mindenhol ugyanaz. Pl. az áram ugyanúgy folyik itt is, ott is, de orvoskodni is ugyanúgy kell, vagy gyümölcsöt termeszteni. Ezekkel mindenhol jó vagy. Persze mit sem ér, ha nem tudsz külföldiül megszólalni se.

#169lazyfakk5: BME, SOTE azért (el)ismert külföldön is. Meg Karikó Katalin óta a SZOTE is.

[ Szerkesztve ]


Dr. Akula
(félisten)

Légiforgalmi irányító?

Amíg nem tudja mit akar, legalább az angolra feküdjön rá, az se baj, ha a felsőfokig meg se áll.


Alcsi69
(senior tag)
Blog

Persze, a nyelv nagyon fontos. :)

Angol, német megy napi szinten a jelenlegi munkahelyemen, egy kevés franciát is tudok nyomatni. :K

Viszont akkor véleményed szerint a villany BSc mellé nincs értelme a közgazdaságtaninak?


Dizson
(tag)

Üdv!

Szakmát váltok mérnökinfóra, érettségizni nem akartam, így azonban a BME, ELTE után a Gábor Dénes Egyetemre vettek csak fel, erről a suliról mit lehet tudni, jó vagy rossz?

[ Szerkesztve ]


dkaro
(őstag)

Én ott végeztem OKJ-t, majd Mérnökinfo BSc. Ugyan olyan BSc mint a többi. A rémhírek a 90-es évek elejéről nem igazak. Tanultam ELTE-n is van összehasonlítási alapom. Gyakorlat orientáltabb, mint az ELTE, ami szerintem jó.
Szerk: ELTE-n Proginfo-n voltam

[ Szerkesztve ]


Villa7
(tag)

Sziasztok!

Ha van köztetek, aki Műszaki menedzser Msc-t végzett, tudna róla véleményt formálni, hogy mennyivel nehezebb, mint az alapképzés, vagy ha előtte más szakot végzett, akkor ahhoz képest mennyivel nehezebb?

üzenetek