Particionálás - Adattárolás fórum

üzenetek

hozzászólások


King Unique
(titán)
Blog

Eleve a MiniTool szoftvere lett linkelve, ahol a leírás világosan szemlélteti hogyan lehet meglévő partíciót kiterjeszteni a nem lefoglalt területtel.
Az AOMEI esetén szintén megoldható, mint a leírás ugyancsak szemlélteti.
Nem derült ki a leírtakból, hogy pontosan milyen hibaüzenetet dob a program, a legújabb programverzió van-e használva, SSD SATA-n / USB-n van-e csatlakoztatva, utóbbi esetén stabil-e az adatkapcsolat, stb.
Ha 1 lépésben nem engedi a program a kiterjesztést / összeillesztést, akkor egyesével kell a partíciók között mozgatni / mozgatni a nem lefoglalt területet balra, illetve egyesével az I, H, G partíciókat jobbra, míg a nem lefoglalt terület elér az F partíció mellé.

[ Szerkesztve ]


draco31
(veterán)
Blog

A MiniTool is telepítve, próbáltam vele.
USB kapcsolat, stabil.
Minden a legújabb ingyenes változat.
A hibaüzenet annyi, hogy ismeretlen hibát észlelt, ezért nem sikerül az egyesítés. Log mappába csinál egy fájlt, amit elküldhetek nekik elemzésre. Ezt ha leokézom, kilép a program. A fájl pedig nem készül el.
Nekem csak átméretezést enged, illetve az átméretezett részt a szomszédoshoz csatolni, ha pro változatra váltok. Mozgatni nem ad opciót a meglévők elé.
Akkor ez így marad.


King Unique
(titán)
Blog

Hát akkor lehet mégsem olyan stabil az az USB-s adatkapcsolat vagy egyéb (pl. Xbox specifikus beállítás / írásvédettség) probléma van, mert normál esetben nyilván nem áll le már az elején hibaüzenettel egy ilyen kiterjesztési / összevonási művelet és megoldható simán a partíciók átmozgatásával. Vagyis ez innentől egyéni probléma.
A MiniTool esetében is világosan szemlélteti a leírás, hogy mi értendő mozgatás alatt, ahol az I partíciót eleve át kellene tudni mozgatni a nem lefoglalt terület mögé, majd utána a többi ugyanígy egyesével. Valamint a kiadások összehasonlításánál a partíciók mozgatását és átméretezését az ingyenes kiadás is támogatja a termék weboldalán leírtak alapján, vagyis elvileg az sem lehet akadály. Az ingyenes kiadás rendszerlemezeknél korlátoz bizonyos műveleteket, adatlemezeknél viszont nem.

[ Szerkesztve ]


draco31
(veterán)
Blog

Akkor lehetséges, hogy a kapcsolat nem tetszett neki. Pedig mentettem már ezzel a csatlakozóval 500Gb-os HDD-t, ami 80%-ban volt tele.
Illetve a HDD Sentinel is jól működik vele, mert az ha jól tudom, ha nem jó a vezérlő, akkor nem mutat adatokat.
Köszönöm a segítséget azért!


november
(tag)

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Lenovo Legion 7 notebookom és Windows telepítés közben a partíció kiválasztó résznél töröltem a recovery meghajtót. Akkor valamiért azt gondoltam hogy akkor hozzáadódik az elsődleges partícióhoz. Hát nem. :D
A mellékelt képen látszik hogy a 664 megás partícióról van szó.
Ezt Windows 11 pro lemezkezelőjével vissza tudom állítani? Vagy valamilyen más program kell?

[ Szerkesztve ]


draco31
(veterán)
Blog

Ott a C meghajtón ha nyomsz jobb klikket, van olyan, hogy kötet kiterjesztése?


King Unique
(titán)
Blog

A C rendszerpartícióhoz hozzá lehet adni a lemez végén lévő 664 MB-os nem lefoglalt területet kiterjesztéssel.
Vannak olyan 3rd party programok, amikkel visszaállítható a törölt partíció (példa). Viszont egy rendszermeghajtónál nem feltétlen jó minden esetben ilyet utólag elvégezni, mert akár rendszerindítási problémához is vezethet.
Működhet a Windows 10/11 akár a helyreállítási partíció (WinRE) nélkül is, viszont akkor lehet nem lesz elérhető a helyreállítási környezet, meg az ideális UEFI/GPT szerinti telepítésnél is nyilván a WinRE partíció megléte.
Ha friss telepítés és még nincsen belakva a Windows 11, akkor lehet célszerűbb lenne megismételni a telepítést a szükséges partíciók törlése nélkül. Illetve újratelepítésnél célszerű törölni az előző Windows meglévő partícióit, majd a szabad területet megadni telepítési célként, ahol majd a telepítő létrehozza újból a szükséges partíciókat a célmeghajtón.

[ Szerkesztve ]


november
(tag)

Szia!

Először is köszi a segítséget.
Igen. Van olyan opció.


november
(tag)

Szia!

Köszönöm a segítséget.
Közben megnéztem a MiniTool Partition Wizard-al is hogy mi a helyzet. És ahogy a képen is látható szerepel ott egy 16 mb-os úgynevezett GPT (Reserved Partition) amit a Windows lemezkezelője egyébként nem mutatott. Vajon ez lehet a helyreállítási partíció amit az oprendszer magától létrehozott?
Ha nem annyira életbevágó (a rendszer stabil működése szempontjából) akkor most nem szeretném újra rakni, mert 1 hónapja sikerült belaknom.


Edorn
(aktív tag)

C meghajtót szeretném bővíteni SSD-n. A gond, hogy C meghajtó után van egy D meghajtó sok adattal, illetve rá telepített programokkal. Így azt nem szeretném törölni ideiglenesen sem.
diskmgmt.msc-el lecsíptem belőle 15 gigát,de persze a végére rakja és így nem tudom vele bővíteni a c meghajtót.

Meg lehet ezt a problémát oldani program telepítése nélkül, reinstall és d megható törlése (róla adatók áthelyezése) nélkül?

Ha csak plusz programmal lehet, akkor melyik program ajánlott rá?

[ Szerkesztve ]


King Unique
(titán)
Blog

Meg lehet oldani 3rd party particionáló programmal, lásd más esetét.


Edorn
(aktív tag)

Köszönöm.

A linkelt hozzászólásban található három programból az AOMEI és a MiniTool ingyenes verziói nem tudnak ilyet.

Viszont az EaseUS-al sikerült megcsinálni.


King Unique
(titán)
Blog

Eleve adott a lehetőség az AOMEI és MiniTool esetében is a partíciók összeillesztésére, kiterjesztésére. Max. olyan van, hogy egyes műveleteket nem támogatnak az ingyenes verziók rendszermeghajtók / rendszerpartíciók esetén, ellenben a kiterjesztés / összefűzés elvileg pont nem ilyen a hivatalos weboldalon lévő összehasonlítás / összehasonlítás alapján.

Tehát az EaseUS egy újabb verziója már meg tudta oldani ilyen felállásnál a kiterjesztést, oké, a korábbinak még nem ment a linkelt példa alapján és ott pont az AOMEI particionáló programjával oldotta meg a fórumtag.

Szívesen!


embe
(nagyúr)
Blog

Sziasztok!
Van egy 500-as nvme ssd, már 4 éves, és particionálva van. Egy XPG SX8200 Pro. Anno volt aki azt mondta erre hülyeség, mert lehet visszavesz a sebességből, vagy nem fog rendesen működni.
Lehet újra telepítem a gépet, és gondolkodok, hogy egy particiót kellene létrehozni. Csak kimásolni, majd vissza ami rajta van .... Nincs hozzá kedvem ezzel bajlódni.
Vagy hogy lenne érdemes particionálni? Telepítés során létrehozni egy D meghajtót, vagy majd telepítés után zsugorítani a C-t, és utána létrehozni a D meghajtót.

Most nekem így néz ki:

Csak ha teszem át másik gépbe, nem akarom hogy elszálljanak a cuccok róla, azért van egy D meghajtó. Meg másolgatni sincs kedvem. De ha gyorsabb lenne a gép egy particióval, akkor egye fene - elehet bevállalom az egy particiót.


King Unique
(titán)
Blog

"particionálva van"
"volt aki azt mondta erre hülyeség, mert lehet visszavesz a sebességből, vagy nem fog rendesen működni.
"

Akkor az az illető nagyon nem értett az SSD-khez, fogalma sem volt azok működéséről, meg hogy az SSD vezérlőjét pont nem érdekli hány db partíció van az SSD-n... :U

Egyébként nem világos mégis honnan jön az az orbitális baromság és mire fel terjesztik egyesek, hogy az SSD-ket nem lehet particionálni, meg csökkenti a sebességét és egyéb "okosságok", amikor nyilván szó nincs semmi ilyenről. Na meg ha nem szabadna particionálni, akkor nyilván használni sem lehetne érdemlegesen, de persze ilyenekbe már nem gondolnak bele... :DD

Szóval teljesen jó a mellékelt screenshoton lévő állapot és nem kell semmit piszkálni, meg egy windowsos rendszermeghajtón amúgy is több partíció lesz BIOS/MBR és UEFI/GPT séma függvényében.

[ Szerkesztve ]


embe
(nagyúr)
Blog

Köszi a gyors választ!
Többször cserélt már gépet ez a meghajtó, most is erre készülök.
Olyankor a telepítés során törlök minden partíciót, csak az említett D-t hagyom meg.
És elindítom a telepítést. És ennek során a Windovs létrehozza a neki szükséges partíciókat. Amit most látsz, az is így történt, így jöttek létre.
Maradhat ez a metódus továbbra is?


King Unique
(titán)
Blog

Igen!


embe
(nagyúr)
Blog

Rendben. Köszi még egyszer!


ssarosi
(tag)

Üdv.
Van egy windows 2022 ST server, ami 2x1TB SSD RAID1 tömbre lett telepítve (lemez 0, a lemez 1 az iSCSI Synology HDD).
Kezd elfogyni a hely, ezért csináltam egy lemezképet, és tettem bele még 2x1TB SSD-t, RAID10 tömböt alakítottam ki.
Ekkor jött a pofára esés, mert a lemezképből való visszaállítás ugyanakkora méretű partíciókat hozott létre, a végén 1TB szabad hellyel.

Úgy gondoltam, hogy a beépített lemezkezelés funkcióval kibővítem a C: partíciót, de nem, mert a helyreállítási partícióval nem tudok mit kezdeni. Még törölni sem, nemhogy átmozgatni a végére.
Valakinek valami ötlete? Mit nem tudok? Hogy kellett volna megoldanom?

[ Szerkesztve ]


King Unique
(titán)
Blog

A Windowsok beépített particionáló eszközeinél csak akkor használható a kötet kiterjesztése, ha a kiterjeszteni kívánt partíciónál közvetlenül mellette és utána helyezkedik el a hozzáadni kívánt nem lefoglalt terület. Ami feltétel jelen esetben eleve nem teljesül, mivel ott van a kettő között a helyreállítási (WinRE) partíció.
Külső particionáló programmal viszont megoldható akár ilyenkor is a C rendszerpartíció kiterjesztése (példa).

[ Szerkesztve ]


millk
(csendes tag)

sziasztok! van értelme újonnan vásárolt 1TB SSD-ről leválasztani valamennyit rendszernek, a többi meg mondjuk játékra? Adatra/torrentre van HDD. Ha igen mennyi a javallott minimum rendszernek alap progiknak?


Kátai
(senior tag)

Eladóvá vált a laptopom, és eladás előtt szeretném rendbe tenni rajta a partíciókat. A Windows 10-et (C meghajtó) alaphelyzetbe állítom (tiszta telepítés) a D meghajtót formázzam, vagy csak egyszerűen töröljem? Valamint hogyan lehetne egy partíciót létrehozni?
Jelenleg ilyen [kép] az SSD felosztása. Egyéb tanácsot szívesen fogadok.


Viktor0610
(MODERÁTOR)
Blog

Próbáltam keresni, de kissé vakon vagyok a témában. :B

Van egy SSD-m, amiről korábban a Windows rendszerem futott, de laptopot cseréltem, és már csak tartaléknak, backupnak tartanám meg a meghajtót.
Ránéztem a Windows Lemezkezelés alkalmazásával, három partíciót látok rajta. Próbáltam a rendszert letörölni róla a Windows Intézővel (vagy hogy hívják) , de nem engedi jogosultság-gondok miatt, ezért gondoltam, leformázom.
Szóval a kérdés. A lenti 3 partíció mindegyike kell? Nem szeretnék rá semmilyen rendszert tenni, csak backup lenne.

[ Szerkesztve ]


King Unique
(titán)
Blog

A rendszer számára létrehozott védett rendszerpartíciókat nem engedi biztonsági okokból törölni a Windowsok grafikus lemezkezelője, ellenben parancssorban és 3rd party particionáló programmal már megoldható, volt szó erről többször ebben a topikban is (példák).


Viktor0610
(MODERÁTOR)
Blog

Köszi a választ! :R
Végül engedte törölni, formázni a két kötetet, így egyeltem azokat.


mogyoro42
(csendes tag)

Sziasztok!

Nekem azonos problémám volt, találtam egy szájbarágós videót,
Ez egy segédprogram nélküli megoldás, és tényleg belefér 5 percbe!
Az átutazók sem fogják elrontani:

https://www.youtube.com/watch?v=-F5DSQOAgZg


komi77
(senior tag)

Kedves Fórumtársak!
Van egy idős, céges (Asrock H81M-DGS) alaplapom. Az operációs rendszer egy Silicon Power 256 Gb Sata III ssd-n van és van egy sima HDD is adat tárolásra. Kicsit gyorsítani akartam a rendszeren ezért vettem egy (ugyanilyen laphoz használt) Axagon PCIE NVME M.2 SSD adapter-t, amibe tettem egy 256GB WD M.2 SSD meghajtó OEM meghajtót. Erre szerettem volna Aomei-vel, aztán Macrium Reflect-el klónozni a Sata III ssd-t. A klónozás megtörténik de a gép a M.2 SSD-ről nem indul, folyamatosan a bios-ba küld boot beállítások miatt. A Macrium szerint a sima HDD-n is van valami ami a Windows-hoz kapcsolódik. Sőt a klón "F" meghajtó ránézésre sincs Windows partícióként jelölve. A Windows lemezkezelője szerint az "F" Rendszer (klón) kifogástalan, stb. csak a rendszerindítás, lapozófájl, stb. hiányzik róla. Készítettem már ISO-t is az eredeti ssd-ről. Ha ezt kiírnám pendrive-ra akkor a Rufus szerint a betöltött ISO olyan rendszerbetöltőt tartalmaz amit visszavontak, stb.
Szerintetek mi lehet a megoldás, hogy a klónozást meg tudjam oldani? Új rendszert simán tudnék telepíteni viszont a pc-hez annyi hivatalos hozzáférés, felhatalmazás van rendelve (ezek céges programok, hatóságok által kiadott aláírási és egyéb felhatalmazások, stb.), hogy tovább tartana azok újbóli engedélyeztetése, ügyintézése mint a klónozás - ez miatt tartok egy teljesen ugyanilyen alaplapot dugiban a szekrényben, mert egyszer ha meghibásodik a mostani akkor jó ideig nem tudok majd bizonyos dolgokat elvégezni.
Válaszaitokat előre is megköszönve, üdv: komi77

[ Szerkesztve ]

üzenetek