Python programozás - Szoftverfejlesztés fórum

üzenetek

hozzászólások


beleszólok
(senior tag)
Blog

Én ott, hogy miért kell .txt-ből adatbázist csinálni. ;)
(tényleg nem értem: tanfolyamokon rendszeres, hogy adatbázis jellegű műveletekhez text fájlokat kérnek - OK, értem, hogy egyszerűbb egy szekvenciális fájl, mint egy sqlite, de ilyeneknél mindig leblokkoltam... :) )


sztanozs
(veterán)
Blog

Álatlában az van mögötte, hogy egy alkalmazás text fájl (kimeneti) interfésszel rendelkezik, ami egy másik alkalmazás bemenetét alkotja (és azt a saját adatbázisába kell betúrnia)...


beleszólok
(senior tag)
Blog

Lehet, hogy kicsit elbeszélünk egymás mellett: nekem fizikai fájdalmat okoz, mikor iskolai/tanfolyami feladatban azt látom, hogy készíts X katalógust (pl. telefonkönyvet) egy text fájlba és ezt olvasd, listázd, tartsd karban! Miközben anno belém verték, hogy a text erre nem való...
(tudom, megoldható, működik is, csak a szépérzékemet "báncsa" ;) )

Egyébként szerintem inkább az van mögötte, hogy textet olvasni/írni egy-két művelet, míg adatbázist kezelni picivel bonyolultabb.

[ Szerkesztve ]


sztanozs
(veterán)
Blog

Nekem leginkább az a fájdalmam, hogy a biztonságos fejlesztés (pl. input validálás, paraméterezett query, buffer overflow elkerülési technikák) helyett ilyen alap hülyeségekkel szivatják a népet. Persze emögött leginkább az van, hogy még ezek az alapfeladatok is sokszor megoldhatatlan problémát jelentenek a jövőnk programozóinak...


beleszólok
(senior tag)
Blog

Azért remélem, hogy ez csak egy szimpla, középiskolai feladvány, nem szakirányú suli házi feladata. ;)
Biztonságról a suliban én sem tanultam, de akkor még hálózat sem volt igazán. (munkahelyemen akkoriban vezették be a C.I.C.S.-t, meg két kolléga egy LSP nevű dobozzal összekötött két számítógépet, egy ICL-t és egy Elliot-t - ebben merült ki a hálózat :) )


sonar
(addikt)
Blog

Ismerősek voltak a feladatok.
Gérard Swinnen: Tanuljunk meg programozni Python nyelven (4. fejezet, 42.old)


Noddy
(senior tag)

Sziasztok!

Én még csak néhány hete ismerkedek autodidakta módon a python-nal és érdekelne a véleményetek, hogy melyik grafikus felületre érdemes megtanulni inkább fejleszteni GTK-ra vagy Qt-re? Majd szeretnék amatör szinten komolyabb saját alkalmazásokat készíteni, de mivel az időm és energiám korlátozott nem biztos, hogy mindkét rendszert érdemes elsajátítanom és inkább azt tanulnám meg jobban amelyik az elterjedtebb (bár ha sokkal bonyolultabb mint a másik, akkor maradok a könnyebben elsajátíthatónál :) )


beleszólok
(senior tag)
Blog

Ha nem gond, hogy legálisan csak opensource fejlesztésre használható az ingyenes, akkor PyQt.
Ha ez gond (szerintem nem ;) ), akkor esetleg PySide, ami szintén Qt, csak mások készítik - én nem szeretem, több hibája volt, mint a PyQt-nek.
Esetleg, ha csak apróbb feladatokhoz kell, akkor tkInter, ez primitív, de nem kell külön telepíteni. Ha van python, akkor ez is van.
A wxWidgets (ha jól emlékszem a nevére) elég nagy csalódás volt. Windowson voltak vele gondjaim. Névleg multiplatform, gyakorlatilag... szóval nekem nem jött be.
Gtk-t nem ismerem. Bennem a Gtk és a gnome összekapcsolódtak, Windowson valahogy... szóval eszembe sem jutott.

Windows-t csak azért emlegetem, mert a Python egyik nagy előnyének tartom, hogy bizonyos szabályok betartásával valóban csak egy programot kell írni a különböző op.rendszerekre.


sonar
(addikt)
Blog

Nem vagyok nagy guru, de az sem mindegy, hogy Python 3.x vagy 2.x-et tanulgatsz.
Sajnos a legtöbb netes tutorialnal sem emlitik meg, hogy éppen melyiket használják és nagyon nagy szivás amikor az egyik tutorial megy a másik meg nem.


Noddy
(senior tag)

Egyelőre 2.7-es tutoriálokat nézek, a full circle magazin pythonos leckéket és az itt is említett G. Swinnen könyvet néztem ki (előbb legyek túl az elsőn :) ). Bár ahogy fórumokat is nézek valószínűleg a 3.x python lesz a jövőben a befutó, legalábbis úgy tünik hogy a fejlesztők nem akarják nagyon a 2.x-es vonalat tovább vinni. De ahogy most eljutottam a gui-ig itt nem akarok mindent össze vissza, hanem az alap feladatokat is csak egy rendszerben szeretném megtanulni. (pl. akciók lekezelése, méretezések, osztályok felépítése).

Most megnéztem a tkinter-t és elég egyszerűnek tűnik még az én laikus szememnek is, de kérdés mennyi lehetőség rejlik bele és nem-e futok bele valamibe amit nem lehet alatta megcsinálni (adatbázis kezelést szeretnék csinálni, ha eljutok odáig)

[ Szerkesztve ]


sonar
(addikt)
Blog

FullCircle-s tutorialok szerintem inkább csak hasznos érdekességek és kitágítják a horizontot.
Én legalábbis nagyon tanulni nem tudtam belőle.


Noddy
(senior tag)

Nekem az is új, hogy hogyan kérünk be inputot, for ciklus, if... ilyesmi. Persze ha az ember ezt már mindet tudja, akkor nem sok újat mondanak.

Néztem a tkinter dolgot és a ttk csomaggal már elég barátságos. Egyelőre próbálok ebbe a vonalba elmenni, meglátom meddig jutok. Nagyon jó, hogy beépített és nem kell külön egyéb csomagokat telepíteni mint Qt és GTK esetében.


Siriusb
(veterán)

A Python 3-at kezdtem el én is tanulgatni, s ttk-t használni gui-nak. Nekem alapvetően linuxra kell, de windows-os kliens sem ártana. Alaposan szétnéztem, ki is próbáltam a Qt-t, de nekem nem jön be, igaz a KDE-t is utálom. Most már a gtk 3 telepíthető windowsra is, szóval ebbe az irányba mozdultam el, majd abba is maradt a project. Mostanában fogom felvenni újra a fonalat.


Noddy
(senior tag)

Köszi! Úgy néz ki egyelőre maradok a ttk.tkinter-nél. Ha valami problémám lesz akkor még jövök :)


gyurkikrisz
(őstag)

Hogyan tudnék olyan függvényt definiálni tkinter-ben, ami ellenőrzi hogy a kattintás a megadott sarokpontok között volt? A jelenlegi kódom úgy néz ki, hogy:
def klikk(event,x,y,x1,y1):
És nem tudom hogy kéne hívni, mit írjak az event helyébe. Ha nem lenne tiszta, az event egy can.bind("Button-1", klikk) sorból eredeztetik.


axioma
(veterán)

Nullarol minimalista igenyekre (prog.verseny viszonylag rovidke kodjai, jellemzoen txt file-bol file-ba szamolgatos-kombinalos feladatok) - milyen kornyezet(helyettesitot) erdemes hasznalni? Nem erogep amim van, es lehet linuxos is, ket igenyem van igazabol, a syntax highlight es a soronkent leptetos debug (es akar kacifantos modon de kod modositas nelkul kozben a valtozok ertekenek megtekintese). Nem kell grafikus, nem kell hibat keressen, nem baj ha masik ablakban kell parancssoros forditast rakuldenem, a futtatasra lesz csak idokorlat, de az az algoritmus nagyordojatol fog ugyis fuggni.
Normal melo soran netbeanst hasznalok, meg java-t, csak ki kene probalni 8-aig, hogy boldogulnek-e a ket kis tanfolyam alapjan mar pythonban, mert ezerszer jobban fekszik ezekre a feladatokra. Legfeljebb visszaallok java-ra, csak korulmenyesebb, es tobb gepeles, amikor mar szorosabb idore megy, akkor nagyon szamit.

[ Szerkesztve ]


sonar
(addikt)
Blog

Soronként debuggolást én Visual Studio + IronPython, értelemszerűen csak win alatt láttam.
Illetve akad még a pdb (python debugger) amivel lehet step by step debuggolni és platform független, de ez nem az az igazi ide-s.
syntax highlight-osat nem igazán tudok mondani linux alá. talán az eclipse megfelelő pluginnel tud ilyet is


axioma
(veterán)

A linuxot csak ugy mondtam hogy aka'r az is, alapbol win-en vagyok.
Hm, azt hittem hogy minimalis szukseget mondok azzal hogy debug:) De vegulis kivalthato sout-tal (ize, itt nem ugy hivjak). Arra akartam csak utalni, hogy ezek nem sokobjektumos, nem parhuzamos, nem felhaszn.feluletes, nem webes programok, hanem egyszeru, akarmilyen altalanos celu nyelvben megoldhato feladatok, csak a kompaktsag es az osszetett adattipusok egyszeru letrehozasa es hasznalata miatt (azok surun kellenek, pont a lista es a map) lenne python.
Kozben rajottem, hogy guglizhattam is volna, talaltam me'g portable csomagokat is, elinditok vagy akar telepitek parat, aztan kitalalom. Azert koszi az infot.


cousin333
(addikt)
Blog

Elvileg egy alap Python és a Spyder nevezetű IDE képes ilyesmikre.

Amit én használok, az a Winpython. Van benne minden, mint a búcsúban (neked nyilván sok is lesz), választható 2.7.x vagy akár 3.4.x (esetleg korábbiak), 32 és 64 bit egyaránt. Ja és nem kell telepíteni sem, csak kicsomagolni. Igaz úgy már >1GB... :). Van benne Python + hadseregnyi modul (numpy, matplotlib, pandas, sympy...) + Spyder + IPython + Qt konzol + Qt Designer is. És ingyenes.

[ Szerkesztve ]


axioma
(veterán)

Koszi! Tegnap ugyse volt mar este erkezesem ra, ma meg elment a nap varosban rohangalassal, megnezem ezeket, hely az me'g nem gond csak hasznalat kozben a memoria.

üzenetek