üzenetek

hozzászólások


fednick
(csendes tag)

Nagy UP a cikknek, nagyon tetszett. A képek eszméletlen jók.


kerekfej
(addikt)

muszáj


KillHates
(nagyúr)
Blog

direkt az ly


UnA
(Korrektor)
Blog

Akkor miért is pampognak a szénerőművek miatt, ami szintén jelentős mennyiségű radioaktív cuccot küld ki a levegőbe?

Ezt azert gondold at meg egyszer.


buherton
(őstag)
Blog

Az a baj, hogy nem fogja tudni. A szél és napenergiával az a baj, hogy a rendelkezésre állósága nem valami jó. Értsd ez alatt, hogy ha holnapra 200 MW/h-val több energiát kérnek, és pont tél van, és pont akkor még ráadásul szélcsend is van, akkor a szélerőművet, és a naperőművet kiteheted a kukába, mert szénhidrogénnel fogják helyettesíteni. Oké ez egy szélsőséges eset, de csak egyszer forduljon elő ehhez, hasonló és úgy cakkumpakk az EU-ban elmegy az áram. Ennek valószínűsége pedig egyre jobban nő.

Emiatt nem releváns, hogy a szélerőművek 23 GW teljesítményt adnak le, amit ráadásul soha nem fog bekövetkezni, mert éppen egy időben egyszerre nem mindegyik csúcson menni. Valóságban ennek csak egy töredékét képesek viszonylag állandó szinten teljesíteni, míg a 16 GW-nyi atomenergia, az 16 GW-t ad le, mert teljesen jól felügyelhető, kivéve ha éppen a blokkot leállítják karbantartás végett.

Már csak azért sem fogja, mert tényleg szénerőműveket építenek.
[link], [link] sajna egyik sem ír számokról :( , de nem kettő darabról van szó.

Kiegészítettem a sort! Köszi! :R

(#44) UnA: Olvasgass utána, hogy a föld alól felhozott cuccoknak, mennyi a sugárzásuk, és ezt vedd össze azzal, hogy egy erőműnek hány tonna cuccra van szüksége.

[ Szerkesztve ]


KillHates
(nagyúr)
Blog

Teljesen igazad van :R Igen a készreállás ami instabillá teszi a megújuló energiát.

Csak azt nem értem, hogy miért nem kezdenek el Tórium alapú erőműveket építeni? Eredetileg ezt is találták ki anno a fizikusok, csak a mocskos politika és a hadiipar nyomására készültek az Urán felhasználású erőművek (hogy lehessen atombombát csinálni)

Fú, de lebaxnak minket ha nem rakjuk OFF-ba a hozzászólásainkat :D

szerk: OFF

szerk2:

"Olvasgass utána, hogy a föld alól felhozott cuccoknak, mennyi a sugárzásuk, és ezt vedd össze azzal, hogy egy erőműnek hány tonna cuccra van szüksége."

Igen ezt nagyon kevesen tudják. A barátom apja bányamérnök, kérdeztem is, hogy miért hordanak dozimétert a bányászok. Mondta hogy nem kicsit sugárzó a szén amit fejtenek.
Néztem is rendesen -> :Y

[ Szerkesztve ]


UnA
(Korrektor)
Blog

Olvasgass utána, hogy a föld alól felhozott cuccoknak, mennyi a sugárzásuk, és ezt vedd össze azzal, hogy egy erőműnek hány tonna cuccra van szüksége.

A "sugarzas" igy, onmagaban semmit sem jelent. A foldfelszinen is folyamatosan jelen van nagyon sokfele sugarzas, megis ezek tobbsege nem artalmas. Egy C14 izotop sugarzasat osszekeverni valamilyen kemeny sugarzassal pedig teljesen ertelmetlen.


domperke
(HARDVERAPRÓD)

Köszi érdekes cikk volt jó volt olvasni. :R


beldeczki
(aktív tag)

Jó írás lett, ma is okosabb lettem. :)


zoo8800
(veterán)
Blog

44 tonnás 747-es? :U


capulet75
(addikt)
Blog

Én is a nukleáris energi mellett vagyok. Nem értem miért kellett fosszilis tüzelőanyagú erőművekre cserélni a jó kis fritz reaktorokat. Baromira nem fenyegette őket semmilyen földrengés, ráadásul német alapossággal készült. Szó szerint atombiztos. Ebben az esetben baromira mellényúlt a GP.

[ Szerkesztve ]


capulet75
(addikt)
Blog

Gondolom az 144 akart lenni. :)


zoo8800
(veterán)
Blog

Még az is kevésnek tűnik, üresen is nehezebb. [link]

szerk. OFF

Thunderzolee

van még anyagod erről a sodronyról?

[ Szerkesztve ]


capulet75
(addikt)
Blog

Nem tudom, tippeltem. Gondoltam akörül lehet. :)


buherton
(őstag)
Blog

Dehogyis nem ártalmas, csak túl kicsi az intenzitása, hogy ártson. Am pedig tessék: [link]

"Az eddig tárgyaltak mellett meg kell említeni a nehéz atomok csoportját, amelyek kiinduló izotópjai már a Föld képződésének stádiumában is léteztek. Az ebbe a kategóriába tartozó izotópok a természetben viszonylag jelentős mennyiségben (gránitban, agyagpalában, szénben) előforduló 232Th, 238U és 235U valamelyikéből származnak, mint azok radioaktív bomlásának termékei." :)

(#46) KillHates: Ez olyan mint a legtöbb mérnöki probléma. Nincs helyes megoldás! De lehet optimalizálni. Azzal nincs gond, hogy sok energiát a szélből vagy a napból nyerik ki, de ez az arány nem lehet túlzottan nagy a többihez képest. Ami nagyon jó lenne (itt Mo-n is, de a sötét zöldek megfúrták, így e helyére is szénerőművet építettek...) az a víztározós erőmű. Éjjel amikor energia többlet van, akkor egy lenti tározóból egy sokkal magasabban lévő tározóba szivattyúzzák a vizet. Míg nappal amikor energia hiány van, akkor pedig leengedik és vízerőműként viselkedik. Így növelni lehetne az atomerőművek számát, és csökkenteni a fosszilis erőműveket, mert amolyan pufferként viselkedik.

(#51) capulet75: Az a probléma hogy az atomenergia sem megoldás mindenre. Mind energetikai szempontból, mint kockázati szempontból. Mindezekről itt olvashatsz bővebben: [link]. A szerzők a magyar nukleáris fizika terén nagy szaktekintélyeknek számítanak, így nem hiszem hogy marketing célokból írtak azt amit írtak. Összességében elmondható, hogy minden következtetésüket a valószínűségekre vezetik vissza. Lényeg, hogy a túl sok atomerőmű sem megoldás, mert jelentősen megnő a baleseteknek az esélye.

[ Szerkesztve ]


mustang28
(tag)

Nagyon komoly a cikk. Profin összeszedted! Én nem is emlékszem erre az esetre. Jók a képek. Szerintem is durva, hogy csak úgy elhagyják a fedélzetet. Így halt meg az a két fiatal magyar is Denverben, a kacsahajón! A felelőtlen uszájos miatt!


zoo8800
(veterán)
Blog

Az Philadelphiában volt.


capulet75
(addikt)
Blog

Egy szóval sem mondtam hogy mindenre megoldás az atomenergia. De mivel kb a legnagyobb energiahordozó, ezért majdnem mindenre megoldás. Persze maximális biztonsággal és körültekintéssel kezelve.A jövő a nukleáris energiahordozóké, főleg ha kimegyünk a világűrbe. Ott nem nagyon lesz hidegfúzió. Egyszerűen nem a felszínre, hanem a föld alá kell őket telepÍteni.

[ Szerkesztve ]


Thunderzolee
(addikt)
Blog

Az első animációs videon van egy kis ismertető a kábelről:

Azt mondja, h: (szabad fordításban)
Ugyanaz a kábel, mint amit a Kurszknál használtak... bla-bla.. Acél izékből gyűrűkből áll, amik fel vannak fűzve, mint egy nyakláncra a gyöngyszemek egy acél sodronyra. A "gyöngyszemek" be vannak vonva karbid izével, vidia bevonatú.
Kialakításának köszönhetően körbe tudnak akár fordulni is, miközben fel-le húzzák az acélhuzalt.

Ennyi.

Az utolsó képen meg:
Abrasive coating........................csiszoló bevonat (ez volna a vidia)
Steel bush ................................cél "bokor" ezt nem értettem a fenti szövegben sem, ezek szerint arrafelé az ilyesmi acéltuskót (acélgyűrűt) bokornak mondják
Multi-stranded steel wire.............sodrott acélhuzal

Szerintem érthető.
Nem nagyon ad Google semmit rá, legalábbis nem tudom, mit írjak a keresőbe. :F


UnA
(Korrektor)
Blog

A steel bush az acelperselyt jelent, a bush meg a szotarban is szerepel ilyen jelentessel :)

De mit kerestel, amire nem volt talalat?

A kepek helyen meg broken link van...

üzenetek