üzenetek

hozzászólások


wikings2
(őstag)
Blog

Westendben szoktam venni az első emeleti teaboltban, 10dkg kiszerelésen 1500-2000 ért. Elég húzósnak tűnik, de ha azt nézzük hogy egyedül 1 hónapig tart nekem egy ilyen tasak, összemérve mondjuk egy dohányzó/pornócsomag előfizető emberrel szemben ezt az összeget, lehet én jövök ki a legolcsóbban. :P
Pont tegnap vettem 2200 ért egy sárkányszív nevű csodát aminek már az illatától is libabőrös leszek.


Renato1993
(tag)

Üdv!

Én itt szoktam teát venni, kedvesek, le ültetnek, meg is kóstoltatják veled szinte bármelyiket, az árakat úgy nézd hogy ezeket a teákat tényleg többször is fel lehet önteni, 3-10x teától függően, így leszámolva a költségeket olcsóbban kijön mint egy közepes árkategóriájú filteres tea.
Ha sokallod még így is 50g árát, kérhetsz kevesebbet is, így több fajtát is tudsz venni megkóstolni.
Sőt, amúgy szoktak adni kóstolónak valót is egy két adagra, főleg ha kezdő vagy az ilyenfajta teázásban :)

(Amúgy van digitális hőmérőjük is, azt ajánlom, a nem megfelelő vízhőmérséklettel pl egy zöld teát eléggé el lehet cseszni, ahogy a túl hosszú áztatási idővel is, van olyan tea aminek tényleg csak 15-20 sec kell )


RBJ
(addikt)

Én szálas fekete teát szoktam venni. Általában egy fajta van a multiknál. twinings earl grey tea / fekete szálas/ imádom. Régi jó gyerekkori emlék jön fel mikor anno nem volt filteres tea.
Nekem az igényeimnek megfelel, szerintem még mindig jobb mint a filteres, ízesített lomok. :DDD


Dexar007
(veterán)

Pont "teaztam" mikor meglattam a cikket. Persze bogrebol,filterest. :DDD


kenwood
(veterán)
Blog

orulok a cikknek,evek ota iszom a teat napi szinten.
altalaban lipton yellow,vagy green label,a vizet egy fellityos muanyag poharban berakom 1.5 percre a mikroba 2 filterrel es 2-6 percig random benne hagyom,majd 50%os olympos citromle es kristalycukor melle.
nyilvan ez az altalad leirtak masik veglete,ennel mar csak a sir morton es a hiper sajatmarkas van lejjebb :D

asszem,veszek valami normalisat es kiprobalom az itt (illetve utana olvaosok es mashol) leirtakat is.

arra viszont komolyabb osszeget mernek tenni,hogyha eled raknek 5 cseszet,amiben ugyanolyan modon elkeszitett teak vannak,csak az nemyleikben csapviz,a tobbiben forrasviz van,nem tudnad megmondani,hogy az otbol melyik ketto ilyen,illetve olyan.

[ Szerkesztve ]


cinkoxid
(senior tag)

Jó cikk lett, én az aliexpresszről szoktam kínai teákat rendelni, nagyon jó áron vannak.


Xaels
(félisten)
Blog

Nem vagyok nagy teázós, de a jó kimért teák aromája elsőre is megmutatkozik. Nem kell cukor se semmilyen ízesítő.

A víz meg sokat számít. Hiszed vagy nem, de a természetes forrásvizeknek van az ásványi összetételük miatt egyedi ízük, hatásuk ami megfelelő kezelésnél is megmarad.


kisninja
(őstag)

Nagyon jó cikk én is épp teázom :D szálasat. Sajnos szeikn nem tudok már teaboltot, így tescos Twings fekete tea bergamot-al van csak imádom de a citrom nagyon fontos nekem de cukrot se nagyon tudnám elhanyagolni.

Én azt vettem észre, hogy a forralt és a mikrózott víz között nagyon nagy a különbség a mikrós javára.

[ Szerkesztve ]


Hieronymus
(addikt)
Blog

Némi gondolat ébresztő.

"A desztillált víz nem használható, mert egyáltalán nincs benne ásványi anyag."

Ez önmagában még nem lenne akadály.
Csak tea ás kávé fogyasztásához felhasználva nem okoz gondot az emberi test számára. Viszont kellemesen lágy és mégis telített ízt biztosít. Amibe a halak nem halnak bele, abba mi sem fogunk. :)

Ha valakiben az ásványi anyag tartalom hiánya ellenérzést okoz, akkor keverje a csapvízzel. A megfelelő arányra keverve, a kemény vízből is ideális teavíz készíthető.
Felénk lehet kapni kifejezetten tea- és kávézáshoz használatos vizet. De aranyárban adják. Inkább a desztillált vizet favorizálom.

A papírfilteres teákkal nem csak a te minősége a gond. A papírnak íze van. Ráadásul a papír lassú oxidációjának hatására egyre intenzívebb és rosszabb az íze.


Kurutomi
(csendes tag)

Jó írás :)

Kell megint kísérletezzek új teákkal! Koca teásként addig maradok a filteres beváltaknál.

Zöld

Fekete

Víz a fentiek esetén mindig ásványvíz 400-600 között, mikor milyen van.Ízesítés
Citrom és amióta Bajtárs méhészkedik azóta csak méz.

Még egyszer köszi az írást. :R


turbuczn
(tag)
Blog

Én nem vagyok ilyen nagy tea-szakértő, de 1-2 éve már én is átszoktam a filteres teákról a szálas teákra, mivel kávét nem iszok, így ez annak a pótlása lenne. De mindentől függetlenül, én a szálas teákat egészségmegőrzés céljából iszom, és tényleg jó hatással van. Imádom a zöld teákat, de inkább az indiai zöld teákat, mivel azoknak lágyabb az íze. Ezenkívül iszok fehér teákat is, ami nagyon hasonló, lágy ízű, ill. különböző gyógyteákat, gyümölcsteákat is szeretek. Ezek közül a kedvencem a hibiszkusz tea, aminek erős vörös színe van, savanyú íze, és rengeteg benne a C-vitamin. Természetes minden teát mézzel ízesítek, a cukrot bűn belerakni. A különböző gyógyteákról nem írsz egy összefoglalót?! Az is megérdemelne egy hasonló cikket. Hibiszkusz, citromfű, a hidegen órákig áztatott csipkebogyó...rengeteg lehetőség van, és mindnek van gyógyszertkiváltó hatása.

[ Szerkesztve ]


UnA
(Korrektor)
Blog

Nálunk is szereti az egész család a szálas valódi teákat. Gyerekkoromban csak a filteres teákat lehetett kapni, és csak sokkal később ittam szálas teát, de nem lehet összehasonlítani, annyival jobb. Sőt most már nagyon érzem a filter papírízét, ahogy már korábban említettétek. Ez nem lenne kötelező, de sajnos sok a silány minőségű filter.

A szűrők között nem említette a cikk a bambuszból készült szűrőket, érdemes azt is kipróbálni.


Szab02
(aktív tag)
Blog

Gratula a cikkhez! :C
Várom a folytatást a fekete teákról! :K


Capricornus
(aktív tag)

Tök jó írás!
Egy jó ideje én is fogyasztok szálas teát, mondjuk filtereset is, mikor mihez van kedvem vagy időm.
A szálasat a Mammutban szoktam venni, az elsőn van egy Darlington boltocska, onnan.

A pu-erh leírását én is hiányoltam.


freelanced
(addikt)
Blog

Üdv!

Köszönöm, hogy elolvastátok, örülök ha tetszett! Holnap minden kérdésre ami felmerült megpróbálok választ adni. :K

Addig is további szép napot mindenkinek!

Freelnaced


Sunabouzu
(csendes tag)

Nem rossz cikk, és a kezdeményezés is nagyon jó, mert tényleg nincs túl nagy kultúrája a teafogyasztásnak minálunk. Én annyi kis kritikát szeretnék hozzáfűzni, hogy egy kicsit felületesen írsz, de talán csak még nem ástad bele magad eléggé a témába. Elég hosszú írás, és elég késő is van már, de így kapásból a japán matcha konkrétan egy a zöld teák közül, ha nem "A" zöld tea, én nem a futottak még kategóriában szerepeltetném. A sencha és a bancha közt annyi a különbség, hogy a sencha az első két szüretből származik, míg a bancha ugyanazokról a fákról, csak későbbi szüretelés. Érdemes lett volna még megemlíteni, hogy a teáknál, akárcsak a boroknál, érvényesül a terroir jelleg, szóval termőterülettől, időjárástól függően egyediek és fel is ismerhetőek. A puerhtől eltekintve minél frissebb a tea, annál élvezetesebb, nem nagyon ajánlatos sokáig tárolni. A felöntési idők szerintem nagyon gálánsak, ha többször öntöm fel, egy percnél többet az első pár felöntésnél egészen biztosan nem ázhat, különben elég keserű tud lenni.

Ha már zöld teáknál tartunk, fermentáltsági szint szerint a sorrend a zöldnél kezdődik, ez egyáltalán nem fermentált, hiszen valamilyen módon hőkezelik, hogy a fermentációnak elejét vegyék. Mivel a fehér teát valóban csak szárítják, ezért az enyhén fermentált, ráadásul tudtommal csak a tearügyek, és a legzsengébb hajtások kerülnek bele.

Sorrendben tehát zöld, fehér, sárga és vörös (fekete), a főzet színe alapján, és az oolongra szokták mondani, hogy kilóg. Én nem mondanám, hogy félúton a fekete és a zöld között, mert elég egyedi ízvilága van :)

Még amit megemlítenék, hogy óvatosan ezekkel az ezós természetgyógyászos felhangokkal. Valahogy ráragadt a teára, hogy tücsköt-békát megelőz és gyógyít, plusz még tele van antioxidánssal (ami megint egy messzire vezető történet), ami manapság nagyon divatos, de élő szervezetben egyelőre nem sikerült eget rengető gyógyhatást bizonyítani. Annyi 100% biztos, hogy gyorsítja az anyagcserét és élénkít. Így én azt javaslom, hogy egyszerűen az élvezeti értékért fogyasszátok a teát, meg jól jön az a kis minőségi idő, amit az ember rászán, egyedül, barátokkal, kollégákkal :)

Most mennem kell, de holnap igyekszem visszatérni jó teabeszerzési forrásokkal!


Degeczi
(nagyúr)

A szálas Twinings Earl Grey nálam is az egyik kedvenc lazítós délutánokon (bár egy angol kolléga szerint "earl grey is not tea, something else" :), zöldből pedig szintén a Twiningstól a Gunpowder.


TheSaint
(aktív tag)

Egy hátrányt kiemelnék a teázással kapcsolatban, a tea tannint tartalmaz, ami gátolja a vas felszívódását, a főétkezések után legalább egy órát várjunk a teázással! Sajnos tapasztalat.


GhanBuri Ghan
(őstag)
Blog

Mi a tajvani Oolongot "sültkenyér" teának hívjuk, mert nagyon hasonlít rá az illata (és valamennyire az íze,
Kínai fekete te a Lapsang Souchong, amit párom csak "lábszag" teának hív, az tényleg nem női tea :) (valójában füstölt. Emiatt volt, aki kolbászos teának hívta)
A Pu Erh-et elvileg zsíroldó-fogyasztó teaként reklámozzák, ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom, de kellemesen nyers, földes aromája van. Szintén nem női ízvilág.
Ennyit a kínaiakról, bár nekem az indiaiak a kedvenceim, az Assam és a Darjeeling, mindegy, hogy zölden vagy feketén.
Természetesen mindet magában, cukor-méz-citromlé nélkül - illetve annyi engedménnyel, hogy az édeskés ízesített teákat, amikhez illik, azokba teszek tejet (a marcipánosokba például)

Szerintem a legegyszerűbb eszköz a tea elkészítésére a műanyagkupakos üvegedény, ahol a csőrnél szűrőként viselkedik a kupak (sajnos nem találtam képet, pedig onnan derülne ki a legegyszerűbben, hogy mire gondolok) ebben rendesen tud keveredni a víz és a teafű, nincs egy szűk tartományba beszorítva.
A hátránya persze az, hogy az efféle szűrő elég ritka, ezért az apróbb darabok könnyen átcsúsznak rajta.


Domb!
(tag)

Jó cikk, meg is jött a kedvem egy teához :)

üzenetek