üzenetek

hozzászólások


tha_answer
(őstag)

negative. azaz negative * negative az positive.

a bankok kvazi monopoljaredakabol szed el az allam. az osszes fintech ceg a szabalyozasok nem betartasaval, es a monopoliumra torekvessel akar ervenyesulni. mindeketto jaradekvadaszat. csak tudod mig az allamnal az eselye megven h orvos, tanar kapja meg vagy infrastruktura, addig a revolutnal semmi.


dabadab
(titán)
Blog

"az osszes fintech ceg a szabalyozasok nem betartasaval, es a monopoliumra torekvessel akar ervenyesulni"

Asszem itt egy kicsit megszaladtak a dolgok.


erahurka
(félisten)
Blog

Mondjuk a magyar államnál pont nincs esélye hogy orvos, tanár vagy infrastruktúra kapja :DDD


LittleShark
(tag)

A magyarországi bankok nyeresége 2017-ben 623,25 milliárd forint, 2018-ban pedig 648 milliárd forint volt.

Egy évig nem ment pénz az OTP számlámra. 30000 forintot kellet fizetnem.

Az a tény, hogy egy banknak egyetlen forint nyeresége is keletkezhet az vérlázító! :W


Diabolis
(tag)
Blog

Jaj, szegény bankok. Majd elmorzsolok értük egy könnycseppet....

Az ismerőseim közül sokan a kedves végrehajtók miatt tartanak kp-t, és minimalizálják a fizetés számlára utalását. Az ugyanis elég gusztustalan, hogy a végrehajtó már kifizetés előtt lenyúlja a fizetésed 50%-át (nem 33-at, van rá kiskapu), aztán még a számládra is odavág egy inkasszót.
De mondhatom a saját példámat is: abszolút jogtalan végrehajtás (bíróság mondta ki, hogy semmi közöm a pénzhez, okirathamisítás, rendőrség, egyebek), a rafis számlámra rávágta az inkasszót. Majd a rafi kezdett el NAPI HÁROMSZOR hívni (éjszakás után élvezet volt), hogy ÖTEZER forint tartozásom van, büdös bűnöző, csaló vagyok. Jah, a számlavezetési díj. De ha be akarom fizetni, az is a végrehajtónak megy, a számlavezetési díj pedig folyamatosan gyűlik.
Ezer és ezer hasonló történetet tudok. Ha számlán van a pénzem az nem kamatozik, akkor inkább kifizetem az utalós dolgokat, a maradékot pedig leveszem és beteszem a párna alá.


Jofi81
(őstag)

Nem csak az ilyen "késdobálók" nem fogadnak el kártyát. Kapásból három hely jut eszembe Budapesten (Bors, Pizzica, Rapaz), ahová gyakrabban járnék, ha lenne kártyás fizetési lehetőség. A Kazinczy utcai Kis Parázzsal is jártam úgy, hogy fizetéskor derült ki, hogy nem fogadnak el kártyát, el kellett mennem pénzt felvenni.


RoyBatty
(aktív tag)

Pedig van igazság abban, amit mond. Sok fintech cégnél abban merül ki az innováció, hogy kikerül egy csomó bankokra vagy más pénzügyi szereplőkre szabott szabályozást és helyi adót (amik betartása mind-mind pénzbe kerülne) és így bír olcsó lenni.

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog

A járadékszedés azt jelenti, hogy valaki úgy szed be pénzt, hogy azért semmi ellenszolgáltatást nem nyújt (lásd: tranzakciós adó). A fintech cégeknél ez nyilván nem működik, mert ha nem adnak semmit, akkor miért fizetne nekik bárki?


dabadab
(titán)
Blog

"Az a tény, hogy egy banknak egyetlen forint nyeresége is keletkezhet az vérlázító!"

Mondjuk ki elvtárs: felháborító, hogy bárki pénzt akar kérni a munkájáért.


RoyBatty
(aktív tag)

Nem mondom, hogy magyar állam minden fillér adót hasznos célra költ, de ennek legalább nem 0% az esélye. A Revolut (vagy más fintech cég) esetében viszont garantált, hogy az általuk valahol a világban fizetett adót nem a magyar állampolgároknak hasznos dolgokra fogják elkölteni.


julius666
(addikt)

A Revolut (vagy más fintech cég) esetében viszont garantált, hogy az általuk valahol a világban fizetett adót nem a magyar állampolgároknak hasznos dolgokra fogják elkölteni.

Nem tudom, nekem eléggé hasznosnak tűnik a szolgáltatásuk, márpedig megkockáztatom hogy a bevételük nagy része arra megy. Hogy középárfolyamon váltják a deviza ügyleteimet. Hogy azonnal kapom az ingyenes push notit minden pénzügyi műveletemről, sőt, van rendes, értelmes validáció online fizetéshez (MC 3D secure), appon push notival, ujjlenyomat olvasással.

Szembe lehet velük állítani a bankrendszer szolgáltatás/díj értékét, vagy hogy milyen frankó dolgokra költi a Magyar állam a tranzakciós adóból nemzetgazdasági szinten befolyó gombokat.


snorbi82
(senior tag)

Én zsákfaluban élek. 4 bolt van, ebből csak egynél nem tudok kártyával fizetni (oda nem is járok).
De! Szeged, Árkád. Bemegyek az asszonnyal ruhát venni. Fizetésnél közli az eladó, hogy nem tudok, csak kp, és kb még 3 másik üzletben ez fogadott. Csak gratulálni tudtam.


julius666
(addikt)

Én értem amit írsz, el is fogadom. Egyszerűen nem ugyan arról beszélünk.

Én a magyar lakosság ~50%-áról beszéltem. Nyugdíjasokról, alacsony iskolázottságú dolgozókról, begyöpösödött hétköznapi emberekről. Ezek körében a számladíj persze egy valid érv, de nem ez a döntő.

Az átlag magyar retteg a bankoktól, az elektronikus pénztől. Csak az a pénz "az övék" számukra, amit a kezükben fognak. Sok helyen persze nem lehet fizetni kártyával, de én határozottan azt látom, hogy ahol igen, a többség ott is KP-zik.

De lásd még: nyomdai MÁP+, amit a postákon fognak árulni. Hiába ott a magyar államkincstár, ami minden szempontból ingyenes, kiváló szolgáltatást nyújt, piacinál jobb hozamokat ad, a kisemberek nem sok pénzt tettek be oda, a parádés MÁP+ eladási számok nagy részét a trükköző nagybefektetők adták. Nem, mert a nagyinak valami fizikai papír kell, amit meg tud venni a postán, hogy ne a matracba dugdossa a nyugdíját.

Ez a kemény magyar valóság. Ezzel nem tudsz kezdeni semmit, ezek az emberek csak akkor fognak ezen változtatni, ha érezhetően megdrágítaná az állam nekik ezt az életmódot. Ez nyilván durva közfelháborodással járna, úgyhogy soha nem fogja meglépni senki. Majd 20-30 év múlva kikopnak ezek a generációk, addig marad a készpénzben úszás.

(Most ezzel nem Magyarországot szidom, sok helyen nyugaton is imádják a kp-t, lásd pl. Németország. Sőt, a kártyás fizethetőség terén Mo. kifejezetten jól áll.)

[ Szerkesztve ]


RoyBatty
(aktív tag)

Az a baj, hogy a tranzakciós adóból nem gombok folynak be éves szinten több, mint 200 milliárd forintról beszélünk. Én nem vitatom, hogy a fintech cégeknek vannak értelmes és előremutató szolgáltatásai, amik nincsenek jelen a hagyományos bankoknál, de egy kicsit fals két szolgáltatást úgy összehasonlítani, hogy az egyiket brutális adók terhelik, a másikat meg nem (lásd taxisok kontra Über vita a világ nagyjából összes országában).


tonyrulez
(őstag)

Trófea vicces hogy SZÉP kártya, Erzsébet kártya elfogadóhely, tehát termináljuk van, de bankkártyával már nem lehet fizetni :))


julius666
(addikt)

Az a baj, hogy a tranzakciós adóból nem gombok folynak be éves szinten több, mint 200 milliárd forintról beszélünk

A semminél persze több, de nemzetgazdasági szinten ez apró. Csak az új Puskás Feri stadionra elgurult ennyi.

Ha az emiatt keletkezett bürokratikus overheadet számoljuk (beleértve az extra készpénzezésre elvesztegetett, hasznosabban is tölthető idejét a kisembereknek, cégeknek), illetve a készpénz egyéb negatív hatásait (feketegazdaság erősítése), simán lehet összességében nullás, vagy bukó ez az egész buli költségvetési szempontból is.


Jofi81
(őstag)

Frici papa ugyenez.


arnyekxxx
(veterán)

át kéne gondolni az ismerettségi körödet szerintem


tha_answer
(őstag)

Define jaradek: 77ik oldal jaradek a globalis egyenlotlensegek forrasa
[link]
"Összefoglalásként elmondható, hogy egy globálisan és nemzetállami szinten is felelősséget vállaló gazdaságpolitikának támogatnia szükséges minden olyan kezdeményezést, amely a tőke- és a munkajövedelem arányos megoszlásának és méltányos adózásának irányába hat. Ha az alfejezetben felsorolt tételeket össze-gezzük, az adóparadicsomok felszámolása, a tőkejövedelmek után fizetendő adók méltányos emelése, a pénzügyi tranzakciók megadóztatása, valamint a sza badalmi és szerzői jogok észszerű rövidítése lehetőséget biztosít egy, a világ GDP-jének 7 százalékát kitevő jövedelemátcsoportosításra a tőkemonopóliumok járadékaiból a költségvetések és a munkájukból élő társadalmi csoportok felé (1. táblázat).Fontos hangsúlyozni, hogy nem cél a sikeres és gazdag vállalkozóktól méltány-talanul forrásokat elvonni és odaadni a szegényeknek. A munka tiszteletének és az emberi tőke fejlődésre való képességének, az emberhez méltó életnek a biztosítása a cél, amely éppen a tőke és a munka közti egyensúly felborulása miatt került veszélybe. Ebben pedig a járadékok felhalmozódása kulcsszerepet játszott, ami a gazdasági növekedést hosszú távon gyengítheti, sőt a „tartós stagnálás” (secular stagnation) okaként is értelmezhető. A kockázatitőke-befektető, aki mindannyiunk számára értékes szolgáltatások létrejöttébe fektet, nem összetéveszthető a jövedel-meket a gazdaságból termelés nélkül, passzív módon kivonó járadékvadászokkal. "

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog

"Define jaradek"

Biztos lenne magyarul is valami hasonló, de az angol Wikipedia elég jól defíniciót ad:

"Rent-seeking is a concept in public choice theory, as well as in economics, that involves seeking to increase one's share of existing wealth without creating new wealth."

(Igen, ez nem a járadék, hanem a járadékvadászat, mert arról volt szó.)

üzenetek