üzenetek

hozzászólások


blueMerle
(veterán)

Egy kis kiegészítés: egy rendszerépítői OEM kulcsot is lehet többször, teljesen eltérő gépeken is aktiválni, pontosan 14 alkalommal, azaz 14 gépre tehető fel. Mindenféle trükközés és csalás nélkül, mindössze a megkötés annyi, hogy 1 hónapnak kell eltelnie az egyes aktiválások közt.

[ Szerkesztve ]


Bling95
(őstag)
Blog

az lenne a kérdésem, hogyha én veszek egy ilyen OEM win7-et és pl fél év mulva alaplapot kell cserélnem valamilyen oknál fogva akkor vehetek uj win-t is ? mert ha igen akkor inkább a dobozosat veszem


emzeperix
(tag)

Mennyiségi licences XP Prof.-ról lehet frissíteni Windows 7-re?

Egy képzavar: "Az OEM-eknek legtöbb esetben nincs Downgrade joga"
"OEM: Összeforr a vassal, van Downgrade joga"


mobal
(MODERÁTOR)

hi! jó lett az írás. számomra megismertette a témát ,mostmár érthető. viszont lenne egy kérdésem. az msdn licensz az hova tartozik?


AtHoS
(nagyúr)

Jó lett az írás :C , sok sötét foltot tisztáz, de néhol sajnos ki is alakít.
Légyszíves fusd át a cikket aprólékosan és javítsd az értelmi hibákat benne :R


Rico33
(aktív tag)

Remek irás, egy apró hibával...amit már más is kiszúrt. :)

[ Szerkesztve ]


LBandi
(aktív tag)

"Figyelem! Ez a Windows 7 Professional operációs rendszer OEM változata! Az OEM változatok sajátossága, hogy az aktiválás után már nem lehet másik számítógépre telepíteni, mivel az operációs rendszer az alaplap részévé válik. A számítógép bármely hardver eszköze szabadon cserélhető az alaplapot kivéve, mert az már új számítógépnek számít, és arra új OEM terméket kell megvásárolni. Ezért kérjük, nagy körültekintéssel telepítse a szoftvert, és csak azután aktiválja (akár pár nap után), hogy az operációs rendszer megfelelően működik..."

Remélem így már egyértelműbb.


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Jó kis összefoglaló írás, hogy mindenki képben legyen :C

Amúgy az OEM nem csak egy alaplaphoz lehet aktiválni. Nekem is van Vistám Home Premium OEM, amit még a régi P35-ös alaplapommal aktiváltam ellőszőr. Most az új rendszerrel is simán tudtam aktiválni ennek ellenére.
Úgyhogy nem kell félni az OEM-től, a dobozost meg vegye az akinek van rá pénze és szeretné nézegetni a szép dobozát a polcon:D
Ha meg valami gixer van akkor lehet hívni a Microsoft itthoni képviseletét.


toldy
(őstag)
Blog

Nagyon jo kis cikk, és ép aktuális ( itthon is). Egy dologra azért rákérdeznék a dobozos verzióknál mi az a VUP és miért olcsóbb?


Fooler89
(őstag)
Blog

Kérdés, én okj képzésben tanulok. Kicsit beleolvastam ebbe a tisztaszoftver programba.
Ezt én is megigényelhetem. Hol tudok ilyen téren tájékozódni?


blueMerle
(veterán)

Ezt találtam neked. [link] de lehet nem erre van szukséged


gorlin
(őstag)
Blog

:) Bárcsak így lenne.Elmondom én hogy tudom.
Bemegyek a boltba veszek egy külön megvásárolható OEM Windows 7-et.
Feltelepítem A alaplapra , eltelik 20 hónap fel akarom telepíteni B alaplapra és nem fogja engedni.Ez biztos ,ezért mondják hogy összeforr a géppel.

Amúgy ez kifejezetten felháborító ha igaz:
FQC-00222 Win Pro 7 Hungarian DVD 77 518 Ft
FQC-00223 Win Pro 7 Hungarian VUP DVD 72 075 Ft
kemény 5 ezer forintot spórolok ha van egy eredeti Vistám???Ez aztán a nagy upgrade:(

[ Szerkesztve ]


blueMerle
(veterán)

Halkan nagyon halkan mondom:
2 éve vettem egyetlen OEM Vistát, azóta 4 notebookom volt, sot a páromnak is vettem, tehát az 5 gép. Mindenféle hack, crack nélkul gond nélkul lehetett aktiválni mindegyiken betartva az 1 hónapos intervallumot. Bumm, biztos rosszul tudod ;) , itt vagyok élö példának de ha kipróbálod, magad is meggyözödhetsz róla ;)

[ Szerkesztve ]


gorlin
(őstag)
Blog

Akkor kedves ügyfélszolgálatossal beszéltél.Mivel az biztos hogy ha alaplapot cserélsz ki fogja irni a windows hogy ezt a terméket már aktiválták egy másik gépen(a dobozosnál is kiirja) namost ilyenkor kell telefonálni a microsofthoz.Ha OEM akkor elviekben nem engedik ha dobozos akkor megadják az aktiválló kódot


blueMerle
(veterán)

De nem telefonáltam, normálisan ráklikkeltem hogy aktiváció, és neten aktiválta. Semmilyen büvésztrükköt nem vetettem be, semmiféle illegális programot nem használtam. Abban igazad van hogy 5 netes aktiválás után kell telefonálni ;) de még így is enged 9x az automata rendszer. Így jön össze a 14.

Mindig azt írod, biztos, meg így úgy tudod, de ha egyszer én ezt már 5x megcsináltam akkor hiába írod nekem hogy biztos nem megy, legjobb tudomásom szerint ennyire hülye nem vagyok hogy ne látnám hogy a Windows aktiválva van-e. :D

És most kijelentem: senkit sem buzdítok erre, ugyanis ez a licenszfeltételek be nem tartása és súlyos megsértése, szigorúan elméleti szinten írtam a dologról!!!

[ Szerkesztve ]


Motion_Blur
(félisten)

OEM: Összeforr a vassal, van Downgrade joga
FPP : Nem forr össze a vassal, nincs Downgrade joga, 32 és 64bit is használható a Win7-ből

A cikkben azt írtad (helyesen), hogy az OEM-nek nincsen downgrade joga, itt szerintem összekeverted :U

Amúgy köszi a hasznos írást :C


nvyktor
(aktív tag)

Köszi az írást, szerintem sok fejben tisztázza a dolgokat...

Csak egy apró bökkenőre térnék ki, ami nem szerepel a cikkben az OLP, vagyis mennyiségi licenc kapcsán.

A lépések úgy következnek, hogy:
1. megveszed a gépedet, és veszel hozzá valamilyen OEM Windowst = gép ára + ~40-50000 Ft.
2. megveszed az OLP konstrukciót = ~35000 Ft,
3. ha SA-t is veszel, akkor az további 10-15000 Ft.

Tehát OLP+SA konstrukcióban csak az op rdszed fog 85e-100e Ft-ba kerülni, de legalább upgradeelhetsz 3 éven belül...

szvsz nem lesz Win8 3 éven belül...

Na csak azt akartam érzékeltetni, hogy az OLP az tényleg a cégek játéka... :N

:R
V.


Peter Kiss
(senior tag)
Blog

@blueMerle
Szimultán nem lehetnek gépek sima OEM licencszel aktiválva, egymás után megtörténhet, hogy aktiválódnak, de az sem biztos.
---
A cikkben az van írva, hogy OEM esetén nincs nyelvi- és bitátjárás, nos, tudtommal van, max. másik lemezt nem kapsz hozzá.
---
Az OEM alaplaphoz kötődik, nem máshoz. (Teljesen mindegy, milyen hardverhez vetted anno a zikszpét.) Ugyanolyan alaplap esetén (meghalt az eredeti) jó eséllyel aktiválva marad. Az is megtörténhet, hogy később teljesen más alaplappal tudod aktiválni, ha nem, akkor telefonálhatsz.
---
Dobozost meg főleg úgy telepíted, ahogy akarod, de abból is csak egy gépen lehet egyszerre aktiválva.
---
MSDNAA-s licenc OEM vagy dobozos? Mert ha OEM, akkor garantáltan van nyelvi átjárás.


beteg
(őstag)
Blog

Köszönöm a pozitív visszajelzéseket! És nagyon köszönöm az építő jellegű kritikákat!

Tudom, hogy nem ez a legjobban sikerült írásom a témában. A megjelenése előtt volt időm százszor elolvasni, hogy találjak benne egyszerűsíthető, könnyebben értelmezhetővé tehető részeket. Elmondanám, hogy végül miért maradt ez, ami fent van.

Ha egy kereskedő el akar adni egy szoftvert, vagy bármi mást, nem célra vezető, ha a vevőt túl sok lehetőséget felajánlva összezavarja. A cél inkább elvinni a végleges döntés irányába. Hogy mi alapján dönti el a kereskedő, hogy milyen irányba vigye el a vevőt, gyakorlatilag, hogy mire beszéli rá az több mindenen múlhat. Rosszabb esetben azt ajánlja, ami neki a legtöbb hasznot hoz, amit ő érdeke. Jobb esetben felméri, hogy az Ügyfélnek mi a legjobb megoldás és anélkül, hogy a többi alternatívával megzavarná, rábeszéli arra. Egy hosszú távú elégedett kapcsolat reményében. Persze ehhez érteni is kell ahhoz, amit értékesítünk.

A Microsoft licencelése bonyolult. Rengeteg a kivétel, a variációs lehetőség. (Igen, kiskapuk is vannak szép számmal.) Ezt maga a Microsoft is elismeri és próbál segíteni a kereskedőknek olyan kiadványokkal, amikben minősítő kérdésekkel próbál kivezetni a labirintusból a kapott válaszok alapján. Microsoft termékmenedzser, technológiai szakértő és kereskedőként ismerem ezeket. Azt is tudom, hogy nincs királyi út, az sem járható, hogy kérdezek az Ügyféltől négyet, aztán rávágom, hogy: Önnek OEM-kell! Valamilyen szinten el kell magyarázni, hogy Miért! Hogy lássa, szakértelem is van az ajánlás mögött. Szóval tudom, értem, hogy sokaknál miért hiányos a tudás: Mit is vesz valójában, mik annak a terméknek, licenckonstrukciónak az előnye, hátránya!

A cikkemmel azonban nem eladni akartam. Információt adni, segíteni. Emiatt egyszerűen nem lehetet ezt a bonyolult témát sokkal jobban leegyszerűsítve ilyen mélyen tálalni, mint ahogy a „boltban” teszik. Érthetőbben lehetett volna, példákat felsorolva, jobban kifejtve, de akkor meg baromi hosszú lett volna, senki nem olvassa végig.

Így viszont van benne félre érthetőség. OK. Látom. De inkább itt szeretném feloldani:
[(#3) emzeperix]
[(#16) Motion_Blur](#16) Motion_Blur
Képzavar.

Egy képzavar: "Az OEM-eknek legtöbb esetben nincs Downgrade joga"
"OEM: Összeforr a vassal, van Downgrade joga"

Feloldás:

Az OEM -ek résznél azt írom, hogy a legtöbb esetben nincs downgrade joga. Két termékcsoportnak van, az asztali operációs rendszereknek és a szerver termékeknek. A két termék csoportban sem minden terméknek! Az asztali oprendszereknél a Vista Business és Wista Ultimate-eknek van, ahogy a Vindows 7 Professional-nek és Ultimate-nek. A többinek nincs. A szerverekről meg ne is beszéljünk, mert azoknak úgy van, hogy nincs. Nagyon macerás élni a joggal, én is inkább mindenkinek azt mondom, hogy nincs.

Azt pedig, hogy van „Downgrade joga” az alatt írom, hogy „az OEM és Dobozos Windows 7 között:”

Vagyis itt kifejezetten a Windows 7-ről állapítom meg.

Igen-igen, ki kellene egészítenem azzal, hogy a Win 7 Prof és Ultimate…

A másik nagy kérdéskör, amiről sejtettem, hogy sok szó lesz, még szakmai berkekben is hihetetlen mennyiségű városi legenda él, óriási vitákat vált ki, az az: aktiválás.

Az aktiválással kapcsolatban mit ír a licencszerződés!!??

„A szoftver licence véglegesen hozzá van rendelve ahhoz a készülékhez, amellyel a szoftvert beszerezte. Az ilyen készülék a „licencelt készülék”.”
„Az aktiválás összerendeli a szoftver használatát egy adott készülékkel. Az aktiválás során a
szoftver adatokat küld a szoftverről és a készülékről a Microsoftnak. Ilyen adat a szoftver
verziószáma, nyelve és termékkulcsa, a készülék IP-címe, valamint a készülék
hardverkonfigurációjából származó adatok.”

Egy szót sem írnak alaplapról,fő komponensről, garanciális cseréről és még amik közszájon keringenek.

Mi a gyakorlat?

Van, aki többször is tud aktiválni, sokak viszont meg nem. Senki nem tudja, legalábbis mi halandók, hogy mi alapján dönti el az aktiválás során a rendszer, hogy engedélyezi-e vagy sem.

Telefonon is lehet aktiválni. Ott is emberek ülnek. Aki a garanciális cseréjére hivatkozik, annak be szokták újra aktiválni.

Persze az biztos, hogy csak a halál biztos. Nincs sok esély rá, hogy egy kulcsot hetente többször, több gépen is sikerülni fog aktiválni. Sőt. Én is jártam már úgy, hogy az OEM Vista Premiumomat, amit vettem, ugyan arra a gépre, hardverváltoztatás nélkül, nem tudtam két héten belüli többszöri újra telepítés után aktiválni. Telefonon sem! kuka.

Szóval én is látom, hogy ez a kalózkodás elleni technika pont a legális felhasználók életét keseríti meg a legjobban. Aki warezkodik, azt hol érdekli az aktivál? És ez így rossz. Az is látszik, hogy tegnap sokan voltak hajlandóak éjjel 1 kor is várni a legális Win 7-ükre!! Mivel fél áron adták. Én azt a következtetést vonom le ebből, hogy sokan otthonra is megvennék, ha jó a termék és megfizethető az ára! És persze érthető, egyértelmű a licencelése. Ha lehet tudni, milyen jogokat ad a licenc szerződése. Én ebben próbáltam meg segíteni.

köszi


Bici
(félisten)

Sziasztok!

Mi a különbség a Windows Standard UI és a Windows Basic UI között?

Köszi!!

üzenetek