üzenetek

hozzászólások


ceia
(őstag)

Én azért nem kedvelem az aktív hangdobozokat, mert az a doboz, amelyikbe az erősítő van beépítve, másképpen szól. Kisebb az űrtartalma, de talán még lényegesebb, hogy a benne lévő elektronikai panelek, rosszabb esetben tarfó.. stb. miatt más az akusztikája. Ezt egyszerű módon, egy kis külső dobozkában elhelyezett erősítővel el lehetne kerülni!
Csodálkozom, hogy a cikkíró visszatért 3 utas álló hangdobozok + erősítőtől a Genius 1250X-hez !? :Y Nekem is volt, szerintem csapnivalóan szól. Nálam Creative T20 vátotta. Már csak ez is egy minőségibb kategória. Vannak Heco hangdobozaim is Sony hifi erősítővel, de csak ritkán használom, annyira bevált a kis Creative szett. :B


b.
(félisten)
Blog

Creativ számomra is meglepően jó szolgálatot teljesít egy T3 van nálam :)


AMDFan
(addikt)
Blog

"Csodálkozom, hogy a cikkíró visszatért 3 utas álló hangdobozok + erősítőtől a Genius 1250X-hez !? :Y Nekem is volt, szerintem csapnivalóan szól. Nálam Creative T20 vátotta"

Az a 3 utas hangfal egy újan 17 ezer forintos JVC cucc volt. Borzalmas hangja volt. Az 1250X szebben-jobban szólt. A T20-al az a baj, hogy 100Hz alatt halott.


Szatyor95
(aktív tag)
Blog

Tanulságos írás, remélem ezzel már meg tudom győzni kedves ismerősöm, hogy nem, a kékfogas 2.1 maximum 5.000Ft-ért nem jó vétel, és nem szól jól. :DDD

Egy ponton tudnék vitába szállni csak az írással, az árazással. Tény, hogy mindenkinek más a rossz, és a jó, de ~70 kiló egy hangfalpárért... Alig jönne ki egy havi fizumból. :B Egyelőre marad a jó kis Genius SW-HF 5000, anno 25k-ért ajándék volt a hangjához képest.


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Az én "adam klón" behringeremnél kívül van az erősítő, konkrétan a hangfal hátuljára van csavarozva. De nem hiszem, hogy annyira beleszólna, hiszen az Adam csodákban is belül van, mégis etalonok.

Szerintem a T20-nak csapnivalóan gally hangzása van, ahhoz képest, hogy két utas. :( Akkora a "magasmély" kiemelése van, hogy csontra letekert basszussal is búg, a magas tartomány nem igazán részletes, a közép talán valamivel jobb az átlagnál.


AMDFan
(addikt)
Blog

Ő azokra az "aktívokra" gondolt amelyiknél csak az egyik oldali hangfalban van az erősítő. Annál tényleg másképpen szólhat az egyik oldal mint a másik. De ott szerintem ez a legkisebb probléma. A komolyabb aktívok pedig oldalanként vannak erősítve, tehát mindkét dobozt be kell dugni a kettőhúszba :)


freeapro
(senior tag)

Ha jó nektek a számítógépről az mp3, akkor soha meg ne hallgassátok mit tud egy csöves erősítő minőségi lejátszóval, különben a gatyátok is rá fog menni :))


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Ja, azok tényleg csak a nevükben aktívok, más közük nincs a valódi aktív hangfalakhoz. :R


Vansboy
(csendes tag)

Jó cikk, de engem kicsit 'sokkolt', hogy szerinted a 60 - 200 EZRES hangszórók belépő szintűek. Értem, hogy mindenkinek más az ízlése/pénztárcájának vastagsága,de én nem vennék 200 ezerért hangfalat/szettet.


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

A hangfalaknál nem igazán lehet mérni, így marketingelni sem a minőséget, csak a design meg a számok játszanak, így az olcsó szarokhoz vannak szokva az emberek. Pedig itt is van feljebb van árban a normálisabb kategória. Ahogy a TV-nél is a rendes belépőszint 80-100 környékén kezdődik, a hangfalaknál is így van. Csak itt sokkal nagyobbak a különbségek, ami gyakorlatilag leírhatatlan. Ha meg is próbálom, kb azt kell elképzelni, hogy egy alap bögreszett az egy agyontömörített 320x240 videónak, egy normálisabb genius 2.0 már DVD minőségnek, a valódi belépő kategória pedig egy fullHD Bluray filmnek felel meg. S efelett még van 4k (közel millás), 8k (sokmillás), 3D (5.1, 7.1), IMAX (egyedi csodák), stb. :D

[ Szerkesztve ]


darthdenes
(tag)

Jó az írásod, de nem értek egyet az árképzéseddel. Újonnan kis túlzással is a csillagos ég a határ még belépő szintnél is. Belépő szintű monitor hangfal tesztet olvastam 150 ezer körüli összegért. Hát ez nem gyenge.
Használt piacon, hogyha az ember tudja mit kell keresni és a saját igényeivel valamelyst tisztában van sok kincset lehet találni nem nagy pénzekért.
Nem kell messzire menni, kezdő stereo rendszer hangfalának tökéletes Videoton Preludium (figyelni a membránszélt!!!!!)hangfalak 20-30e körül. Ha szétment a membránszél annál jobb, mert akkor te intézed a javíttatást és megfelelő emberhez kerülvén (Shalafi v. H2000)jobb lesz mint újkorában és tartósabb is. Minimális váltó tuning hozzá és kiváló dobozaid vannak. A doboz hangszórói azok a Vifák amelyek a 80 években több hifi tesztet is megnyertek a Heybrok HB1ben.
Erősítőnek meg Sony, Technics stb vonalon érdemes elindulni. Nagybátyám pér éve fillérekért vett egy Sony erölködőt ami kb 30éves, "A" osztályos és megdöbbentő dinamikája de a súlya is. Felső kategóriás cd lejátszók 10-20 ezer között bőven található a vaterán, mert a stereózást ne 128kb/s mp3 kezdjük. Még nem próbáltam, de média lejátszón vagy pcén keresztül esetleg valamilyen veszteségmentes tömörítésű audio anyaggal is lehetne próbálkozni,és akkor nem kell cd player. Tehát 50 ezer körüli bekerülési költséggel kis időráfordítással már egy jó szeteró rendszert össze lehet hozni kezdőnek.


Xero
(nagyúr)

Számítógépről, azért digitális kimeneten ki lehet zavarni komolyabb minőséget is. ;)


bkercso
(nagyúr)
Blog

"A mélyek minőségéről pedig ne is beszéljünk, még ennek a mélynyomója is borzasztóan pontatlan, búgós, brummogós méllyel "örvendezteti" meg a használóját. Ennek az oka az, hogy közel sem lineáris a frekvenciaátvitele, a mély tartományban igen durva kiemelései vannak."
Nem csak a frekvenciamenet a gond, hanem az impulzusátvitel is. A gagyik azért is brummognak és kenik a mélyeket, mert nincsenek megfelelően csillapítva. Hosszan csengenek le a mélyek, mikor már rég nem kellene szólniuk; nincs megfogva a hangszóró. Ha fellazított 100%-os pamut háztartási vattával félig-teljesen megtöltjük a mélynyomót (ehhez ki kell venni a hangszórót, nem a csövön át begyűrni), az csodákra képes!

Amúgy én is 2.1-en hallgatok zenét, de minden komponens saját készítésű, és a fejhallgatós lánc mellett is meg vagyok vele elégedve. Tehát nem a technika a rossz, hanem a kivitelezése; elvből nem kell elvetni a 2.1-et.
De tény, hogy se PC-s, se házimozi cucc nem szokott igazán alkalmas lenni zenehallgatásra. Akkor már inkább a 30-40 éves készülékek használtan.

Az átviteli görbéken látható mélyemelés tényleg mellbe vágott! Ezeken a gyári izéken nem lehet beállítani a mélynyomó relatív hangerejét? Hiszen ez az elhelyezéstől is függ; nyilván lejjebb kellene venni, ha a mélyládát a sarokba teszem az asztal alá, mintha a szoba közepén áll, mert előbbi esetben sokkal jobb a hatásfok a tölcsérhatás miatt (és hullámosabb a frekimenet).

Másik megj., hogy a hangszórók átmérőjét itthon inkább cm-ben szokás megadni. 1" = 2,54 cm. :)

[ Szerkesztve ]


bkercso
(nagyúr)
Blog

"aktív rendszer esetében a hangszórókhoz méretezett megfelelő erősítő van a dobozban."
Erre nem vennék mérget, hogy ez általános gyakorlat. Részt vettem ilyen fejlesztésekben (igaz, nem stúdió-, hanem színpadi hangfalakéban). Inkább attól jobb az aktív, hogy jobb a damping, nincs hangváltó a hangszóró és az erősítő között. Meg az intermodulációs torzítás is kisebb az erősítőkben, mivel kisebb sávszélességű jellel dolgoznak.
A fázismeneten tényleg sok múlik! (Ezért is szeretem a szélessávú Visaton FRS8-aimat :D )!

A kegyenlítettséghez még annyit, hogy ez közeltérben tud igazán érvényesülni (kb. 1 m-en belül ülva a hangfalhoz), a diffúz hangtérben a lakótérakusztika ebbe komolyan beleszól.

2.1-es műanyagdobozos borzalmakhooz meg egy jó tuning lehet, ha asztalossal készíttetünk vagy készítünk 2-3-szor nagyobb fa dobozokat és azokba tesszük a hangszórókat. A mélynyomónak zárt doboz is mehet, ha nem tudunk méretezni.
Az elektronikák tuningjáról is lehet olvasni, elsősorban a gagyi elkókat kell minőségiekre cserélni (pl. Yageo).

[ Szerkesztve ]


ronson
(őstag)

"Nagyon nagy sajnálatomra azt látom, hogy a körülöttem lévők döntő hányada nagyon silány minőségű eszközökön hallgat zenét. Kezdve a gyári telefonhoz csomagolt fülhallgatótól a tescós fejhallgatón át, a media marktos 2.1-es hangszórókig. Mindezek közül az olcsó 2.1-es rendszerek azok, amik igazán alkalmatlanok a zenehallgatásra."

Ezzel az a baj, míg a hifista, vagy audiofil szopik a technikával, sokszor elégedetlen, addig lehet, hogy aki a teszkós szaron hallgatja a zenét, az pedig folyamatosan élvezi és szórakoztatja.

A zenének ez a célja, hogy szórakoztasson, érzelmeket váltson ki az emberből és nem az, hogy minél szebben szóljon. Ezt ne felejtsük el.

Szóval biztos, hogy van olyan lenézett ismerősöd, akit a szaron hallgatva is, sokkal jobban szórakoztat a zene mint téged.

Szóval a tökéletes hangzás hajhászása, inkább technikai hobbi, mint sem a zene tökéletes megértése.

[ Szerkesztve ]


Pete55555
(addikt)

Tetszik a cikk, személyes véleményem nekem is, hogy zenehallgatásra sokkal jobb egy 2.0, mint 2.1-es rendszer. Nekem is genius 1250- esem van, én meg vagyok vele elégedve nyilván nem lehet összehasonlítani egy komolyabb cuccal, de jobb, mint egy hasonló árú 2.1.


Novai
(tag)
Blog

nem vagy te agyilag elszállva? szerinted komolyan 100 ezer forintot ér az ha mondjuk 0,0023 érték helyet 0,0011-et lehet kimérni egy műszerél valamelyik tulajdonságra?

[ Szerkesztve ]


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Az lehet, hogy nagyon megy a techbuziság is, erre a cikk is kitér, de azért csak jobb egy apró repedt, torz és homályos ablak helyett egy nagyobb, kristálytiszta üvegen át szemlélni a zenét. Persze lehet az előbbin is látni valamit, de a részletekben lakozik a lényeg, amit egyébként nem látsz.

(#37) Novai: Pont ezt írtam, hogy nem igazán lehet mérni. Pár jobb számérték miatt a franc vesz drága dobozt. :F Nem nézni, hallgatni kell, utána dönteni, ezt már millióan leírták.

[ Szerkesztve ]


bkercso
(nagyúr)
Blog

Viszont nem véletlen, hogy hangszeres zenét kevesen hallgatnak, popot meg sokan. Ez a technikán is múlik, vagyis a hangminőségen.


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Szerintem popot azért hallgatnak, mert a csapból is ez folyik, a többit stílus meg olyan nekik mint bölcsésznek a Laplace-transzformáció.

üzenetek