üzenetek

hozzászólások


Vandit.
(addikt)
Blog

A Patex-es idők voltak a szépek. :DDD Még jó kis rímet is kitalátunk rá. ;]


nyunyu
(félisten)

Emlekszem, altalanosban ment a klikkesedes, aszerint hogy ki mit hallgatott (rockerek G n'R-t, MTV altal diktalt divatot majmolok meg Depeche Mode-ot), aztan ment az oda-vissza anyazas, melyik a jobb. :)

Techno akkoriban meg igencsak gyerekcipoben jart, altalanos vegefele kezdtek szallingozni ilyenek, mint 2 Unlimited, Scooter. (emlekszik meg valaki rajuk? En nem :p )
Trance, house, meg a tobbi kabszeres tucatzene ertelemszeruen meg nem letezett.

Aztan altalanos utan fater kamionsoforje kivitt az utolso Pink Floyd koncertek egyikere Wiener Neustadtba, az egy komoly, meghatarozo elmeny volt. (szabadteri koncert, 100k folotti nezovel...)

Gimi alatt foleg a Pink Floyd ment, nemi Mike Oldfield (2000 ota hallgathatatlanul kommersz :( ), meg par haver hatasara kezdtem kemenyebb mufajokat is hallgatni: Metallica, Iron Maiden, AC/DC.

Egyetem alatt (helyett...) is hasonlo stilusok mentek: Megadeth, Motorhead, Black Sabbath.

Mostanaban, 30 fele kozeledve kezdem felfedezni a tobbi klasszikus 60-as, 70-es evekbeli rocklegendat (Hendrix, Led Zep, Deep Purple, Rolling Stones, The Who...)

Most pl. Dire Straits Brothers in Arms albuma szol... (asszem visszatekerem meg parszor a Money For Nothing-et :R )

Ezzel parhuzamosan kacerkodom a dallamosabb modern metalokkal is. (got, power, black...)
Ide is tudnek irni vagy 10 bandat a teljesseg igenye nelkul: Ayreon, Apocalyptica, Haggard, Lunatica, Nightwish, Sonata Arctica, Dream Theater, Kamelot, Luca Turilli, Evanescense, Xandria...

Tenyleg, lassan ideje lenne berakni Haggard-ot, ugysem hallgattam mar oket vagy 1 honapja.

Satriani-t, Malmsteen-t viszont nagyon nem birom. Oke, hogy iszonyat technikasan birnak szolozni, de egyszeruen kinzas hallgatni :))

Elektronikus zenebol max Jarre, Vangelis, Kraftwerk van itthon.


nyunyu
(félisten)

Punkot egyebkent tenyleg nem kellett volna osszemosni a rockkal, elvegre az egyre technikasabba, virtuozabba valo rock ellenpontjakent indult a 70-es evek elejen, vegletekig lecsupaszitva a zenet: tanulj meg 3 minimal riffet, random kombinald oket, szolozni nem kell tudni, karomkodj ezerrel, hogy szar a vilag, mindenki kapja be. Ennyi a lenyege, semmi tobb.
Munkasosztaly aljanak a zeneje :DDD

Persze hangulatfuggoen befigyel neha Sex Pistols vagy The Clash is a lejatszomba.
Jokat lehet rohogni a vegtelenul primitiv zenejukon. :D


SP!T
(addikt)
Blog

Egy minimálisan értem amit a szerző írt, de nem értek egyet. Igen, szerintem is lehet következtetni a zenei ízlésből az ember jellemére, de csak minimálisan. Drogozni punkot, technost és bármilyen stílusnál látni lehet. Lövöldözni? Kérdem én, látott valaki lövöldözni valakit az utcán? Mert én se rappert, se technost nem láttam! :D Ez nem amerika! Ha nem így gondolod, nem nagyon jártál még bulizni! :)

Nos még egyet szeretnék leszögezni. Általában a 18 éven aluliak gyakran cserélgetik a zenei stílusukat. Úgymond divatot követnek. Ezért rájuk ez végképp nem mondható. Közösség, vagy divat hatására "torzulnak".

Akik viszont már nem tinédzserek:

Metál vagy kemény rockot hallgatóak zöme (szerintem) magukba fojtják az agressziót, amit az élet során kapnak negatív dolgokat. Ezt a zenében vezetik le. Én imádom a metált, kicsit magamból indulok ki. Szeretem a hörgős mély zenéket, de mégis iszonyat nyugodt ember vagyok, nem török, nem zúzok. A zenében kiadom a dühöt, amit a való életben nem tudok.

Másik zenei stílus amit imádok a drum and bass! Általában elvont emberek hallgatják, sokszor fura ötletekkel van teli a fejük. Én nagyon szeretem az ilyen embereket és a zenét is. Amolyan zenei orgazmus sokszor! :DDD

[ Szerkesztve ]


Dubmaster
(aktív tag)

Elég keveset tudsz erről a korszakról, legalábbis az írásodból ez derül ki.

Először is válasszuk ketté a zenei részt és az ideológiát.

Zene: Voltak nagyon jó punk zenekarok: Dead Kennedys, Ramones, Bad Religion...csak példaként. Ötletes, jó zenével. Nem értem a minimal zenével mi a gondod? A reggae-ben sokszor két akkordra épül fel egy egész téma, mégis a legzseniálisabb zene...ez csak zárójelben.

Mielőtt átúszunk a mögöttes ideológiára, nem árt megemlíteni, miért is alakult ki a punk... Amikor munkásosztályról beszélsz - meglehetősen degradáló módon - eszedbe jut -e, hogy a punk Angliából indult és NEM a Sex Pistols,-mint a műfaj azon résztvevője, akiket mesterségesen hoztak létre kizárólag üzleti megfontolásból - játszott vezető szerepet? A 70-es években kettészakadó szigetországi társadalom "szülöttje" a punk, célja a mindenkori politikai hatalom elé tükröt állítani! Azt, hogy meglehetősen szabad szájú? És? MA is rengetegen élnek ebből ( Enimen, illetve a rap zene egésze...jelzem, velük sincs semmi bajom addig, amíg nem üzlet!)

Közben a punk kialakulásának lényegi elemét érintettem is. Teljesen alaptalan megközelítés:
"rock ellenpontjakent indult a 70-es evek elejen".
A punk mozgalom leginkább ideológiai alapon indult, mely lényege a "letaszított" társadalom érzéseinek kifejezése. Elég érdekes lenne, ha ezt mondjuk lant kísérettel nyomták volna.
Ráadásul a punk alapokra épül (épült) nagyon sok sikeres zene, zenekar ( dark wave, acid, dance floor, )

Szal, nem értek Veled egyet, de ez csak annyit jelent, hogy van miről írogatnun, ami viszont jó!

:R


Crystalheart
(senior tag)
Blog

"A reggae-ben sokszor két akkordra épül fel egy egész téma, mégis a legzseniálisabb zene...ez csak zárójelben."

Zárójelben, azt hiszem nem képezheti vita tárgyát, hogy a legzseniálisabb zene a nagyzenekari szimfonikus világklasszikusok és kortárs megfelelőik, függetlenül attól, ki hallgatja őket és ki nem. :)


nyunyu
(félisten)

Ezen nem veszunk ossze.

Nyilvan elobb volt a kizsakmanyolt brit munkasosztaly hocipoje tele, es kezdtek ideologiat gyartani, viszont ennek a zenei kifejezesere szandekosan hasznaltak minimal kobaltat az akkori rock hangzas helyett, mondvan nem lehet mindenki gitarvirtuoz, viszont az ideologiat terjeszteni kell.

Temarol tenyleg nem tudok sokat, csak annyit, amennyit az MTV Hungary rocktorteneti dokumusorabol elcsiptem, meg a punk rock szocikket olvastam el par honapja.

Mindegy, kedvedert beraktam a Blitzkrieg Bop-ot.


Dubmaster
(aktív tag)

Szia!

Már kezd is kibontakozni egy egészen jó kis eszmecsere...

Nagyon sok zenei stílust hallgatok, a népzenéktől (magyar, szerb-horvát, zsidó, cigány...) a keményebb stílusokig. Amikor a reggae-ről írok, mint zseniális zenéről, az elsősorban arról szól, hogy ez érinti meg a lelkem leginkább. Bár természetesen a zenei világa is közel áll hozzám (Dub Syndicate, Lee Perry, Midnite...) Csodálom a fekete zene "lazaságát" a hangszeres tudásukat... Mivel magam is játszom hangszereken, számomra fontos a kimunkált, "levegős" hangzás és a szöveg harmóniája. Nem vitatom, hogy a szinfónikus zene magasan kvalifikált tudást igényel, azt sem, hogy a sok-sok szólam harmóniája, a hangszerek sokaságának egybeolvadása ne lenne gyönyörű. Egyszerűen engem nem érint meg - pedig 6 évig tanultam fúvós hangszereken.

Szal, van még miről írnunk egymásnak, főleg, hogy alapvetően más zenét hallgatunk...

Üdv: Dub


Dubmaster
(aktív tag)

Hááát, ez a wikipédiás cikkecske nagyon messze áll a valóságtól....az MTV-re pedig eddig sem adtam sokat, ezután sem fogok...azt gondolom, hogy a legtöbbet a tapasztalat adhat, nem pedig néhány önmagát zeneértőnek gondoló kritikus tollábólkicsúszott iromány....

Egyébként nem hallgatok sűrűn punk-ot, főleg nem a mai álpunkot..ha már előveszek egy-egy régi kazit, vagy videot, akkor az említett csapatokat nézem, hallgatom...esetleg egy kis Exploiteddel kibővítve.


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Én azért írtam, amit, mert talán a zseniálist a lehető legnehezebben megalkotható dolgokra értettem, holott maga a zsenialitás elvileg eredendő. Csak hát... fenét érdekel, hogy valaki zseni, ha nem képzi magát? Csodálatos, amit egy fejszámolóművész tud művelni, de amíg nem alkot maradandót, addig hiába tudja, amit tud. Szóval, függetlenül attól, hogy én szeretem-e a klasszikus zenét vagy sem, mondtam ezt, és ha sosem hallgatnék, akkor is így tennék. Egyszerűen (jó) klasszikus zenét tud a legkevesebb ember produkálni, alkotni, úgyhogy a logika alapján ezt nevezem - az én szótáram szerint - zseniálisnak. Persze, lazábban is értelmezhetjük a szót, holmi jelentéseken nem itatkoznék - most is csak leírtam, én miért mondtam, amit. :) Mindig megpróbálok a lehető legobjektívabban hozzáállni a dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]


FoxiestFox
(félisten)
Blog

A szimfonikusokkal megtamogatott motaaaal a legjobb^^ Ami jo a zeneben, fogjak, es osszerakjak.. ^^


nyunyu
(félisten)

S&M?
Ugyan mar.
Szimfonikusokkal semmi baj nincs, egyszeruen Metal Ica volt a gyenge lancszem...

Eleg gyenge probalkozas a 69-es Deep Purple haknihoz kepest.

Esetleg ott van meg az egy szal villanygitar kontra nagyzenekar temaban 74-bol Mike Oldfield Orchestral Tubular Bells-e.

Vagy ilyen Haggard jellegu zenekre gondolsz?
Tavalyi koncertjukon akkora zuzas volt, hogy ihaj...


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Ilyen létezik, Wikipedián is van szimfonikus metál szócikk. Felsorolja a legtöbb ilyen együttest is, bár a legtöbb persze valamiféle power vagy goth metal együttes, akik szimfonikus elemeket visznek a zenéikbe, azt sem mindig. Leginkább power metal. Mondok egy példát is, az olasz Rhapsody of Fire nevű zenekar 2000-ben legyártott egy rendes szimfonikus intrót is a Dawn of Victory nevű albumhoz, a Lux Triumphans-t. :D (Hogy van az, hogy a magyarokon kívül szinte minden ország nyom ilyen minőségi zenéket? :DDD)


Dubmaster
(aktív tag)

:R :R :R

Nagyon jó kis "roots", remek fúvos szekció, a basszus , ahogy kell ott nyomul a gyomorban...nem is kell többet írni erről.... :C


bwoay
(nagyúr)
Blog

nem tudom, hogy ismered-e a bandát, de meg lehet nézni, hogy mennyire feketék ;)
jóvan, nem akarom elterelni a topicot, pedig az eredeti téma megérdemelné :D
csak ti már megtettétek, egy másik, de szintén érdemleges irányba


Dubmaster
(aktív tag)

Nem állítottam, hogy kizárólag feketék tudnak jó reggae-t játszani...bár autentikus reggae-t nehéz nyomni a mögötte lévő hitbeli lét, politikai ideológia és a fekák több évezredes hányadtatásának átélése nélkül...és itt rögtön kapcsolódunk is a topichoz:

"zenei stílusban a lelked?"

Én azt gondolom, hogy a zene az a több évezredes kifejező eszköz, amit mindenki megért. Előbb zenéltünk, mint beszéltünk.


FoxiestFox
(félisten)
Blog

Hm, elértetted mert szarul írtam.. ötletem sincs miért szimfonikust írtam..
Olyan zenék állnak legközelebb hozzám, melyekben minél több hagyományos hangszer kap szerepet.. Na és a kórus.. azért is oda vagyok meg vissza. :)
Nyilván így már érted mire gondolok.
Pl.: Globus, Epica, Aesma Daeva, stbstb.. szerencsére van sok, és szinte mindben női vokál van, ami megint csak gyengém.. :)
No, így értettem.

Haggard is nagyon jó. :)


bwoay
(nagyúr)
Blog

hát azt nem tudom, hogy a Groundation mennyire nevezhető autentikusnak.
nekem fura ez a "new school" roots is, nem szoktam meg,
mert jamaikából mára szinte csak ordítozós dancehall jön, és bár abból is van jó,
de közel nem hordoz akkora értéket, mint a roots reggae.
meg minél több Groundation albumot hallgatok,
annál jobban hallatszik, hogy nekik is a korábbi albumaik az igazán jók.
aztán kezd hígulni a dolog. viszont még így is jó. nem olyan autentikus,
mint mondjuk az Israel Vibration, de nagyon kellemes,
és képes mélyen megérinteni az embert. Ezért linkeltem neked.


Dubmaster
(aktív tag)

Jah, értelek!
A reggae is divat "bizonyos körökben"

Az Israel Vibration nagyon jó!!!! Amit én még mellé tennék Neked ez alapján:

I Jah Man
Augustus Pablo
Midnite
Bim Sherman
Linton Kwesi Johnson

és a nagy öreg: Le Scratch Perry!!!!

Ők a mai napig őrzik hitelességüket, (Bim kivételével, ő sajnos távozott Jah-hoz)

Az én nagy kedvencem a Dub Syndicate és Adrian Sherwood (On U Sound)

Többször voltam koncertjükön Bécsben! Zseniális!!!!

Üdv: Dub


Klemens
(őstag)
Blog

A RAP-ről vagy HIP-HOP-ról van szó, ne csak a trágárkodás, lövöldözés, gengelés vagy az ilyen dolgok jussanak az ember eszébe, szerintem.
Itt van néhány példa honfitársainktól:
Anonim MC - Névtelenül
Riddler - Vers
Hősök - Forgatom a Világot
Mentha - Bennünk él
Sub Bass Monster - Sebességmámor
A legutóbbi egy személyes kedvenc, egy Himnusz, mert az autó az életem. :)

Persze lehetne még sorolni Fankadelivel vagy az a Animals Cannibals-el meg még vannak még jó páran. Persze van ahol megesik 1-2 trágár szó vagy ilyen, de nem ez a jellemző. Amiket itt felsoroltam, szerintem nagyon jó szövegeik vannak. Trágár szó ezekben alig van és nem arról szólnak a szövegek, hogy gengeljünk és löcöldözzünk meg drogozzuk szénné az anyunkat, stb...
Persze lehet, hogy a nagytöbbség ebben a műfajban pont az itt felsoroltak ellenkezője és ezért ragadt erre a műfajra ez az elgondolás.
Amúgy jó írás, és én azért emeltem ki kimondottan ezt a műfajt, mert én inkább ennek a híve vagyok, de öltözködésben nem követem (a gyatyám ülepe nem a térdemnél van, a pólóm ujjának a vége pedig a csuklómnál), nem drogozom és nincs lőfegyverem sem és nem trágárkodok állandóan (kivéve, ha nagyon ideges vagyok, mert akkor nagyon).

[ Szerkesztve ]


Jester95
(csendes tag)

Én meghallgatok minden fajta zenét, de leragadtam a techno-nál és ennek alfajainál. Van egy haverom, kis cigó srác :D ő mindig hip-hop-ot hallgat és ha rájön az "5 perc" le se lehet lőni úgy bepörög. :) Én meg általában tök nyugodt vagyok és minimal techno-t hallgatok. Sokan nem is értik mért vagyunk ilyen jóban, mikor teljesen különbözőek vagyunk. Bár én az a típus vagyok aki mindenkivel talál valami közös témát.


niyabinghi
(tag)
Blog

A Groundation jó, neked köszönhetem, hogy ismerem őket. (Na jó, pár héttel később egyik unokatesóm is megjelent vele, így nem tudom, mit gondoljak.) Először mondtam, hogy á, ez nekem lassú, aztán mégis teccc. :D
A dancehall jó, annyi a baja, hogy a legtöbb előadó nem tud túllépni az egymás fikázása (lásd pl. Bounty Killer vs Ninjaman, Kartel vs Movado), fegyvermánia, valamint a b…ás szentháromságán. Amelyik meg igen, azt vagy kevesen ismerik, vagy tényleg rettenetes. o.O Capleton egyre szenilisebb, szó szerint ugyanazt darálja minden interjúban, meg persze fyah haffi bun és fyah pon babylon, Sizzla is régen mutatott újat, Buju még mindig sitten, amiket meg mostanában kaptam kintről legújabb címszóval, hááát... Inkább hagyjuk, na. Van pár régi album, amik jók, aztán csá. Mostanában kezdek megint egyre több Marley-t meg Tosht hallgatni. Ja meg hát az öreg Skelly-ék is császárok, ez nem kérdés. :)

üzenetek