üzenetek

hozzászólások


icemad
(nagyúr)
Blog

Köszönöm, hasznos olvasnivaló. Én sosem fogok programozni, sem tudásom, sem időm nincs hozzá, de jó egy kicsit belátni a dolgok mögé. Remélem lesz folytatás, engem érdekelne.


Jeanne d'Arc
(addikt)

Volt egy idő amikor programoztam (Linux karakteres uzemmód) de végül kiderült hogy nem az én világom. Grat a cikkhez, jó lett.


Oldman2
(veterán)
Blog

Köszi, hasznos kezdeményezés!

Bízok benne lesz folytatása is..
:R


BatchMan
(senior tag)

Vén csataló vagyok a programozás világában, igaz nem a win/linux vonalon. Ettől a cikktől nem lett egyszerűbb az életem. Nekem nem elég szájba rágós.
Kicsit sok a szerzői kikacsintás, kevés a magyarázat.


Divinity
(őstag)
Blog

Szia!
Ebből úgy érzem, hogy inkább a mikro controlleres programozásban vagy otthon, az pedig, no offense, nem igazán egyenrangú egy OOP-vel.
Nem volt célom a szájba rágás mivel nem nulla Java tudás mellé szántam a cikket ahogy ez le is van írva benne. Viszont köszönöm a kritikát és szeretnélek megkérni, hogy kifejtsd kicsit. Mi volt ami nem világos, jobban ki kellett volna fejteni? Mit értesz kikacsintás alatt?
:R


dlaj
(őstag)
Blog

És még italozott is közben! :)

Hmm, az első sör után már egész jól is néz ki a dolog.


Divinity
(őstag)
Blog

Oh, fck. :D biztos reflexből sört írok sor helyett :DDD
Köszi, javítva! :)


#81733120
(senior tag)
Blog

Érdekes, hasznos cikk.
:R


Laslow
(senior tag)

Köszönöm a cikket!
Mobil fejlesztésben új vagyok, a cikked hatására azonban ma este elindultam az úton (igaz, már egy éve tervezgettem). Küzdöttem is az Android Studio beállításával és pár nem szájba rágott aprósággal, de nekem kifejezetten tetszett, hogy küzdenem is kellett, sokat tanultam belőle!
Bevezető Android alkalmazásnak ez kiváló volt, viszont annyi mindent nem tudok még, hogy azt felsorolni sem tudnám. Ugye nem hetek, hanem legfeljebb napok kérdése a cikksorozat 2. részének publikálása? ;)
Ha esetleg mégsem: szerinted hol érdemes elindulni a tanulásban? Kismillió Android tutorial van a neten, melyiket érdemes választani?


bteebi
(veterán)

Köszi, tényleg hasznos írás. Egy ideje már akarok írni programokat Droidra, de egyelőre még nem jutottam el addig, hogy rászánjam az időt. Talán majd most :). Várjuk a folytatásOKat is! :K :R


Divinity
(őstag)
Blog

Szia!

Nem (csak) tőlem függ a folytatás publikálása. :)
Mondjuk annyiban biztosan, hogy még nem kezdtem el. :D Mindenképp megakartam várni, hogy erre milyen visszajelzések lesznek mert több irányba is lehetne elindulni. Egyértelműen jók a visszajelzések így folytatás lesz az biztos. Az irányban viszont még nem vagyok biztos. Egy szájba rágósabb inkább mutogatós mint teljes alkalamzás bemutatásán vagy pedig ezt a vonalat tovább víve egy másik irányból megközelített appon gondolkodom. Mind a két vonallal hamar kész tudok lenni tehát úgy tervezem, hogy a héten leadom a követekző cikket (majd elkezdem a 3.-részt) és utána már a korrektorokon múlik a megjelenés ideje. :R

Ha van fejlesztési ismereted és nem félsz az angol nyelvtől akkor magát a /developer.android.com-ot tudom ajánlánai. Minden jól és érhetően van dokumentálva. Na meg persze kel legy ötlet, valami apróság, és neki kell ülni megvalósítani. Nem kell félni a kudarctól és használni kell a Google-t. Elég nagy közösség van akrár stackoverflow-n is ha elakad az ember de nagyon sok bemutató, tutorial érhető elmás oldalakon is! :)


atike
(nagyúr)

Jó cikk. Jöhet a folytatás... :)


Somatom
(veterán)
Blog

Előre bocsátom, hogy én nem tanultam programozást, totál laikus vagyok. Azt gondolom, hogy nem csak Java, hanem Android szempontból is messziről indítottad ezt a kurzust. Ahhoz, hogy valaki alkalmazást fejlesszen, előbb a rendszer működését kell megismerje. Valami ilyesmire gondolok.

Egy kérdés. Te, aki ismered az Android Stúdiót, egy kezdő számára mennyire tartod hasznos előszobának az App Inventor -t (illetve, ahogy látom, már App Inventor2 is van)?

[ Szerkesztve ]


hati
(addikt)
Blog

Gondolom nem ebből a cikkből fog vki megtanulni programozni, de azért érdemes lenne a végére az apk fordítást belerakni, mert nem mindenkinek lesz egyértelmű. Esetleg az apk aláírása is beleférhetne, mert úgy az igazi. Illetve, az apk telepítéshez pár szó, mondjuk az usb debug bekapcsolása. ;)


hati
(addikt)
Blog

Ebből nem lehet megtanulni programozni, nyilvánvaló. Inkább csak érdekesség a laikusok számára. Pl. az activity/fragment életciklusa kötelező tudás egy droid fejlesztőnek, de sorolhatnám még (pl. listenerek nélkül nem élet az élet).


Laslow
(senior tag)

Köszönöm a tippet, ezen fogok végigmenni. Plusz persze azon is amit írsz. :)


Divinity
(őstag)
Blog

Úgy vélem ha valaki rendelkezik némi alapismeretekkel annak kevés szüksége van a rendszer működés ismertetésére hiszen lényegébenm egy Linux-ról beszélünk. :)
Viszont megfogadom a tanácsodat és a következő részben inkább belemgyünk az alapokba nem pedig valós használható appot kezdünk hanem inkább részekre bontva, felépítve a dolgot. :K

Az appinvetor pedig jó dolog annak aki nulla tudással rendelkezik és egyből a mélyvízbe akar ugrani. Ellenben szerintem ha valaki nulal tudással rendelkezik az először inkább a Java-val és a Linux-al ismerkedjen, utána pedig az Android Studio elég sokat nyújt, hogy megértse a dolgokat.

hati: Erre nem gondoltam, ha benne van az ember vannak olyan dolgok amik kézen fekvőek de másoknak idegen, következő részben erről is lesz szó! :))

Köszönöm mindenkinek a kritikát és bárkinek van még kérdése, meglátása az ne kíméljen így lesznek jobbak a cikkek! :R

[ Szerkesztve ]


Divinity
(őstag)
Blog

Így van, főleg egy cikk alatt amit kb 5 perc végigolvasni értelmezni meg 15 :D
Ezért is szeretném inkább több részre nyújtani és mindig valami mást, valamivel többet bemutatni. Természetesen nem programozni tanítani a célom hanem inkább a látásmódot segíteni vagy a kedvet meghozni hozzá, hogy belelássanak az emberek a motorháztető alá is. EZért se mentem bele az alapokba vannak részek amikkel napokat ellehetne pepecselni. :D


hati
(addikt)
Blog

Az activity-t mindenképpen mutasd be. Úgy értem, hogy az életciklusát (nem csak az oncreate-et) és egy másik activity elindítását, illetve bezárását.
Nem árt kitérni a droid sajátosságára, azaz, hogy mi történik a telefon/tablet elforgatásakor, az alkalmazás háttérbe/előtérbe kerülésekor.

[ Szerkesztve ]


Laslow
(senior tag)

Nekem pont megadta a cikk a lökést ahhoz, hogy elkezdjem felfedezni az Android fejlesztés világát, így én nagyon örülök neki. Persze, az Android fejlesztés nyilván egy komplex dolog, aminek a megismerése nem kis feladat, és nyilván kismillió elhagyhatatlan tudásszelet még csak említésre sem került (ami pedig igen, azok is csak nagyon felületesen), de fura is lett volna egy 1000 oldalas könyv ismeretanyagát összefoglalni itt pár oldalon. A cikkíró adott egy látványos kezdéshez útmutatót, Somatom egy régi, de alapjaiban gondolom még megfelelő áttekintésre linket, illetve megkaptam, hogy az android.com-on pl. érdemes végigmenni.
Dolgoztam pár évet Java fejlesztőként, nyilván elboldogulok az Androiddal is, csak rá kell szánnom minden este pár órát. Persze, ha valaki még nem írt programkódot, nem látott még XML fájlt, szóval tényleg távolról indít, annak ez biztosan kevés lenne, de a cikkíró eleve elvárt bizonyos előismereteket. Szerintem nem kell feltétlenül egy első részben helyet kapjon az apk készítés, a Play áruházban publikálás, meg ilyenek. Egyelőre örüljön az ember, hogy van valami értelmes, működő produktuma.

üzenetek