[Re:] [bacsis:] Neked milyen beidegződésed van, az informatika hajnalából - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Diabolis
(tag)
Blog

V2C47-MK7JD-3R89F-D2KXW-VPK3J
XP SP1 cd kulcs, telepíteni lehet vele :D Annyit ütöttem anno, hogy 10 feles után is hibátlanul el tudtam mondani, manapság a "számolj tízig" megfelelője :D


Jofi81
(őstag)

Ez a frissítés gomb nyomkodása honnan jön egyébként? Amíg még az iskolában voltam, nagyon sok gyereknél láttam, hogy bejön az asztal és már nyomkodja is, hogy jobb gomb-> frissítés. Ha bezártak egy ablakot, ugyanígy. Egyik sem tudta megmondani, miért csinálja, nekem pedig elképzelésem sincs, honnan eredhet ez a szokás.


Lenry
(félisten)
Blog

020736-428526-011875-6507
Red Alert 2


cappa72
(nagyúr)
Blog

Neked milyen beidegződésed van, az informatika hajnalából?

ZX spektrum
ZX81
Primo
HT 1080Z + Galaxy
Commodore 64 - Raid over Moscow,
Commodore 16

XT, tubo gombbal (16 -> 25MHz talán)

IDKFA
IDDQD

IMPULSE9

4x Mitsumi CD ROM
Cyrix 5x86 processzor
Opendos

Na és örök emlékem a w95 telepítése 8 ugyanolyan gépre, amiből az egyiken a telepítés 9 órán keresztül tartott sikertelnül, majd másnap reggel újrapróbálva és semmin sem változtatva azonnal, csont nélkül.

[ Szerkesztve ]


looser
(addikt)

"majd másnap reggel újrapróbálva és semmin sem változtatva azonnal, csont nélkül."

Nem lehet, hogy diszk vagy memória hiba volt? Nálam régen egy P166MMX-be vásárolt 64MB-os modul okozott ilyesmit. Amikor végre felment a rendszer, abban sem volt öröm, álltak le a szolgáltatások. Aztán visszavittem a Ready-be, a bészbólsapkás srác fel sem nézett, amikor visszavette. Bár ő lehet, hogy csak kiadta, 1x év távlatából nem emlékszem :-)


Lord Myn
(senior tag)

XT tudtommal nem nagyon volt 25 MHz-es, az a 286 AT-nek volt a maximuma, 8086-os (tehát már 16 bites) procin 16 MHz volt a max., de a nálunk elterjedt 8088 XT-ken inkább a 4.77/8 (turbo) volt a jellemző.

Közben eszembe jutott még:

- Norton Commander és leszármazottjai (Win10-en TC)
- Böngészésnél kizárólag Private/Incognito/stb. mód
- Játékok kizárólag a D: meghajtón
- minimalista windows desktop (max. 5-10 ikon)


mephi666
(nagyúr)
Blog

hq6k2-qpc42-3hwdm-bf4kj-w4xwj

win98se :) lanparty-kat általában úgy kezdtünk, hogy minden gépre új windows :DDD (elsőre menjen után a háló felkonfigolása, különben tudtunk szívni nagyokat...)


Diabolis
(tag)
Blog

Hát kérem, a szombati pálinkázás izé, memóriacsere egész jól sikerült. Botrányosan hosszú is volt, mert átmentem szombaton, egyszer csak hétfő :D

[ Szerkesztve ]


cappa72
(nagyúr)
Blog

Nem emlékszem pontosan, de még fent van a padláson az XT, szóval talán esetleg majd ha eszembe jut, téli szünidőben megpróbálom újra bekapcsolni. ;) Talán van még monitorom is hozzá (monochrome vagy cga...)

@(#85) looser
Nem lehet, hogy diszk vagy memória hiba volt?
Nem hinném. Hardvert nem piszkáltam, csak reggel lett. Utána rendesen működött...

Amúgy volt olyan eset is, amikor azonos szállítmányból raktam össze gépeket, és kettő rakoncátlankodott. Aztán kicseréltem a memóriákat, és mindkettő megjavult... Szóval ez az eset is megvan :DD

Ja, és még Dune1, szerepjáték --> 36 óra folyamatos játék... :W (én barom...)


JetiRulez
(őstag)
Blog

Serdülő koromtól kb. 4 évvel ezelőttig mindig ócska tákolmány gépeim voltak, amin épp eldöcögött, aminek el kellett. Szóval én is hasonlóképpen minden trükköt elkövettem, hogy gyorsabb legyen a gép. A mai napig azzal kezdek, miután frissen feltelepítettem a gépemre a Windows 10-et, hogy minden csicsát kiírtok belőle; árnyékolások, élsimítások, animációk, áttetszőség, stb.. Illetve kb. a vírusirtón kívül más extra progi nem nagyon indul el a rendszerrel együtt; például a torrentet is utólag indítom el manuálisan. Pedig ezek a mostani gépemet nem húzzák vissza érezhetően, csak berögzült, rutinná vált. :)

Én is nVidiás voltam majdnem mindig. Az első olyan gépben - aminek már ismertem a belsejét is - egy 64MB-os nVidia MX440 volt (a Vice City jól futott vele ;) ). 1-2 alkalommal megfordult a gépemben Radeon kártya, de az XP-s időkben nagyon labilisak voltak, és nagyon haragudtam rájuk. Az már csak apróság, hogy az nVidiát azért is szeretem, mert a márkajelzésnek zöld az alapszíne és a neve is szimpatikusabb. Most épp Intel integrált van használatban, de csak azért, mert mostanában nincs időm játszani és csak feleslegesen fogyasztana a gép több áramot.

[ Szerkesztve ]


JetiRulez
(őstag)
Blog

Adatmentést képekről, doksikról, stb. is lehetőleg CD-re, vagy DVD-re írok, illetve egy második merevlemezre. Ezen kívül van, amit felrakok Drive-ra is de nem volna meg a biztonságérzetem, ha csak Drive-on és a gépemen lenne meg az adat és lemezen nem. :D


Frawly
(veterán)

Nem is a Notepad-et írják, hanem a Notepad++ progit, az egy egész másik szoftver, semmi köze a Windows beépített Notepadjához. De ezt az ún. blokk-kijelölést tudja minden komolyabb szövegszerkesztő (értsd: plain text editor), UltraEdit, ConTeXT, Sublime, stb..

Ami nálam a régi időkből szokás maradt: kétpaneles fájlkezelők használata, még a DOS-os időkből, Norton Commander (néha floppyról Volkov), majd DOS Navitgator. Windows alatt Windows Commander, amit átneveztek Total Commanderre, majd Double Commander. Aztán ahogy váltottam Linuxra, ott Double Commander, terminálban Midnight Commander, de most már csak terminálban használok Vifm-et. Ilyenek nélkül nem tudom normálisan használni a gépet, nem is értem, hogy egyesek hogy vannak el Windows Intézővel meg hasonló, egypaneles fájlböngészőkkel. Illetve mikor fájlokat másolok, mozgatok, mindig a bal panelből másolom a jobb panelre. Így rögződött be.

Sok évig szokásom volt, hogy Windowsban is kiirtottam minden csicsát, és Win9x klasszik kinézetet állítottam be, de ezt a szokásom a Win7-tel feladtam. Vista nekem kimaradt. Ami talán még a régi időkből beidegződés, hogy az Asztalra csak a legszükségesebb ikonokat teszem ki Windows alatt, dokumentumot pedig soha. Erre még régen volt szükség az erőforrások kímélése miatt, de az áttekinthetőségnek is jót tesz.

Illetve a mai napig gyártok a háttértárakon ilyen random betűs ideiglenes mappákat, aa, bb, stb., ha valamit ügyködni kell, hogy tudjam, ha később elfelejteném letörölni, akkor a nevéből is lássam, hogy semmi értelmes, fontos nincs benne, törölhető.


Frawly
(veterán)

Az igaz, hogy a 286-osnak a maximuma a 25 MHz, turbó nélkül 16, de ez ritkán fordult elő, szerintem a legtipikusabb értékek ezek egy 386-oshoz (vagy 386SX-hez) tartoznak. XT semmiképp nem lehetett, rosszul emlékszik. XT-ből pedig volt 286-os (IBM 5162), de az csak 6 MHz-et tudott.

Egyébként nemrég néztem videókat a YouTube-on a Turbo gombról, és fordítva működött, mint gondoltam. Ha be volt nyomva, akkor kellett lassítania, ha kinyomva, akkor gyorsítania. De nálam ez mindig fordítva volt bekötve, benyomva volt gyorsabb, kinyomva lassabb, erre minden gépemnél ügyeltem. Illetve a PC-ken az ősidők óta letiltom a PC speaker csippantást induláskor, meg amíg használtunk olyat, a floppy-meghajtók végigfingatását is. Ha lehet, a memóriatesztet is. Persze ezek mai gépen már nem játszanak.

Illetve még régi szokásom, hogy a HDD-ken, SSD-ken a partíciók egész GB-osak, tehát MB-ban kifejezve 1024-nek többszörösei. Ez azt a célt szolgálja, hogy esetleges partíciós tábla sérülésekor, elveszésekor könnyebb rekonstruálni azt.

Azoknak írnám még, akik a böngészőben csak privát, inkognitós lapokat használnak, hogy helyette inkább állítsák be, hogy kilépéskor a böngésző töröljön minden adatot, előzmények, sütik, jelszavak, stb..


looser
(addikt)

"Illetve a PC-ken az ősidők óta letiltom a PC speaker csippantást induláskor"

Pedig probléma esetén azért elég hasznos tud lenni. Reggel, amikor felkelek és benyomom a gépet vécére menet, a POST csippantás ugyanolyan megnyugtató, mint a karima hűvöse... :D


Frawly
(veterán)

Korábban nem az egész speakert tiltottam le, csak azt a csippanást, amit a BIOS akkor ad, amikor mindent rendben talál. De aztán pár évre rá, mikor ezt nem lehetett, onnantól az egész PC speakert lehúztam. Ha nem indulna egy gép, diagnosztikai okból rá lehet dugni újra.

Mostani modern lapokon nincs PC speaker, házakhoz sem nagyon adnak, külön lehet venni. Helyette a modern lapokon van POST kódos LCD, ami kijelzi mi baja van a gépnek.

De a PC speaker lehet hasznos, pl. én szoktam DOS emulátorban régi DOS-os játékokkal ökörködni (Vette, Q*Bert, Test Drive 2, stb.), azoknál jól jön nosztalgiából a csipogós hang.


cappa72
(nagyúr)
Blog

Test Drive 2
Te jó ég! Az sem ma volt...
:C


Frawly
(veterán)

30 éve jelent meg. Mielőtt a 2000 után született fiatalok értetlenkednének, nem a Test Drive Unlimited 2-ről (2011) van szó, hanem a a Test Drive 2: The Duel-ről (1989). Valahogy iszonyat nagy feelingje van ezeknek a régi retró játékoknak, a béna CGA-EGA grafikával és PC csipogóval. Van bennük egyfajta jópofa absztraktság :D


looser
(addikt)

Tudod mi volt, ami engem ledöbbentett? Amikor a 386 SX/20 (koproci nélkül, 256 Kbyte vga, vagyis nem ment a 640x480 16 biten, csak később egy Tseng ET4000-el) speakerén megszólalt a Pinball Fntasises zenéje, úgy, ahogy annak szólnia kellett. Igaz, halk volt, de maga a zene volt, romlatlanul, nem prüntyögés. Máig sem tudom, hogyan oldották meg. Később lett egy Soundblaster Pro 2-m, azzal egyszerűen berobbant minden :-)


Frawly
(veterán)

A PC speakerre ki lehet küldeni digitális hangot is, egyfajta fázismodulációval. Elég kevés játék csinálta ezt. Elég torz is, az emlékek szépítették meg, azért emlékszel rá úgy, hogy torzításmentes volt.

Esetleg volt a gépben Adlib-kártya, és úgy tudott zenélni.


looser
(addikt)

Egy baromira zúgó, de nem csipogás volt, hanem zene. Adlib sajnos nem volt, annak kimenete is lett volna, ennek nem volt, szóval tuti speaker volt. Compaq Deskpro 386s/20 (4MB ram, 120MB Conner hdd). Adlib viszont volt anyám céges gépében, egy 486 DX33-ban; a Compaq elég furán oldotta meg, valahogy a billentyűzetbe volt vezetve a hang egy spéci kábellel (két oldalán félköríves téglalap), na annál már lehetett választani a játékokban Adlib-et. De ahogy most keresgélek, mintha itt is hasonlóról írna.

Más. Amikor kijött a CHIP magazik a W95 teszt verzióval, ami a 3.1-re épült, szinte mindent le kellett darálni róla, hogy elférjen. Órákig települt és horror volt használni, de tálcás-start menüs cucc volt a javából :-D


cinemazealot
(addikt)
Blog

Olvasgatok és vigyorogva morzsolom a könnyeimet, annyira szép emlékeket idéznek fel ezek a beszámolók. Több hozzászólásban magamra ismerek:
- ékezet- és szóköz mentes fájlnevek,
- egyszínű háttérkép, üres asztal,
- kikapcsolt vizuális effektek (pl. árnyék, átlátszóság), kikapcsolt OS hangok,
- két partíció használata (egy a rendszernek, egy másik pedig a tartalomnak), gyökérkönyvtárak üresen tartása,
- CD/DVD-re mentegetés (pl. régi játékokat, játék mentéseket), nyilvántartás a Where Is It? egy korábbi verziójával (egy ideje ezt abbahagytam, mert NAS-ra archiválok),
- lehetőség szerint rövid (max. 8 karakter) fájl- és könyvtárnevek használata,
- "gyári" mappák (pl. Dokumentumok) mellőzése, helyette saját mappa mindenre,
- saját tmp mappa tele ideiglenesen letöltött cuccal (szeméttel),
- munka közben mentés mindig új iterációba Mentés másként...-tel (soha nem egy fájlt hizlalok), fájlnév konvenció pedig *_01a.* ... *_01b.*, komolyabb módosításkor pedig *_02a.* stb.,
- kuka rendszeres törlése, egyébként pedig törlés általában SHIFT-tel,
- a csengőhangom jó ideje a More Bells and Whistles (akinek ez mond valamit, annak talán ezek a videoklipek is ismerősek lesznek),
- Korábban nc, wc/tc, fc szisztematikus telepítése és használata, de mióta Linuxra költöztem mc. Sajnos a dn-t, vc-t, fm-t soha nem használtam. :B

Ami pedig a hangokat illeti:
- PC speaker-en .MOD, .S3M, .XM zenék gyűjtése, játszása, néha komponálása,
- első AdLib kompatibilis hangkártyámmal olyan játszhatatlan játékok futtatása, aminek nálam nem volt még képe (mono Hercules monitorom volt), csak hogy halljam a zenéjét...

Akiket érdekel a csipogón való hangkeltés mikéntje, ajánlom ezt a videót. Aki pedig nosztalgiázna, nézze meg ezt a videót. :)

Bacsis, nagyon jó témaindítóid vannak. :R


Lord Myn
(senior tag)

Pont azért írtam, hogy 25 MHz az AT maximuma volt (nálunk fehér holló), de XT-ből meg nem is létezett...

Illetve még régi szokásom, hogy a HDD-ken, SSD-ken a partíciók egész GB-osak, tehát MB-ban kifejezve 1024-nek többszörösei.

Tényleg! Én is ezt csinálom! Mindig calc.exe-vel particionálok... :) (Szerintem még van egy rakás beidegződésem, ami annyira automatikus a 30+ év PC-zés után, hogy kapásból nem is jut eszembe)

(#99) Frawly: A PC speaker-től már a legelső XT-men kivert a víz, úgyhogy amint lehetett Sound Blaster került a gépbe (bár az már 286-os gép volt), de az OPL2 FM szintivel sem voltam kibékülve, úgyhogy '93-tól már GUS-t használtam és onnan nem volt megállás (Yamaha XG, Roland hangmodulok, stb.stb.) Jelenleg a DOSBox-om úgy néz ki, hogy SB Pro 2, GUS, Roland MPU-401 van beállítva szimultán emulációba, az MPU-401 meg belülről (emulátorból) variálható Roland MT-32, Roland SCC-1 vagy Yamaha XG-re, így minden klasszik játék úgy szól, ahogy megálmodták.

[ Szerkesztve ]


cappa72
(nagyúr)
Blog

de XT-ből meg nem is létezett...
Mondom, majd megnézem mi is van a padláson.

Nosztalgikusan gondolok vissza én is a számítógépes múltamra... 1984-ben kaptam az elsőt (35 éve... jesszus...). C=16. Mindezt azért met már az az előtti évben is erőteljes hajlandóságot mutattam a nyári szüneti számítástechnika tanfolyam iránt.

Sajna perifériák nélkül, csak magát a gépet. De ettől még elindult a lavina a kockulódás irányába :DDD


Lord Myn
(senior tag)

Én is a '80-as évek közepén kezdtem a "kockulást" (bár akkor még nem is létezett ez a fogalom), de én nem csak arra gondolok vissza nosztalgikusan, hanem az egész offline számítógépes világra (ami kb. a '90-es évek közepe-végéig tartott). Ha tehetném, bármikor visszacsinálnám azt a világot... :K


looser
(addikt)

Tényleg, a Turbo gombnak volt jelentősége? Talán az első pentiumokkal kopott ki, de az AT-s házakon állandó helye volt...


cinemazealot
(addikt)
Blog

"...a Turbo gombnak volt jelentősége?"

Volt hát! :K Állította a processzor órajel frekvenciáját egy normál (alacsonyabb) és a turbó (magasabb) érték között. Mielőtt arra gondolnánk, hogy "egyszerűbb mindig benyomva tartani és akkor a gép folyamatosan gyorsabb", a dolog nem volt ilyen egyszerű. Az OS egyszálú végrehajtást támogatott csak, sok programban pedig nem létezett olyan mechanizmus, ami gépsebességtől függetlenné teszi a végrehajtás sebességét. Így bizonyos esetekben ezzel a gombbal kellett visszább venni a gép sebességét, hogy pl. egy játék játszható maradjon. :)


WillChi
(senior tag)

"Szerettem a DOS -os Total Commandert is (Volkov Commander volt a neve annak asszem)" - Volt akkoriban több is, az egyik valóban a Volkov Commander volt. Talán a legelterjedtebb a Norton Commander volt abban az időben. Én DOS Navigatort használtam, mert sokkal több funkciója volt, és assembly programozáshoz számomra a leginkább használható.


snecy20
(veterán)

Nem tudom szerepelt-e már, de az infó tanár ~'95 környékén mindig rám/ránkszólt, hogy hajtsuk le a képernyővédőt az ósdi 14''-s CRT-k elé. :) Így aztán gyönyörű sárga színben pompázott minden.


cinemazealot
(addikt)
Blog

Én szürkét vettem magamnak, volt rajta egy drót egy műszerész csipesszel a végén, amit földelt gépházra kellett csíptetni. Persze kompenzálandó az így elszenvedett fényerő veszteséget, a monitort fel kellett csavarni, így szerintem az egész gép fogyasztása érezhetőbb lett. A sugárzásról nem is beszélve... nesze neked, monitorszűrő... :D


looser
(addikt)

A Polaroidnak remek füstszínű üveg monitorfilterei voltak, mindig arra vágytam, de helyette valami szövet Compaq izém volt csak. Egyik kolléganőm meg valami kristályokat tett a monitor tetejére, mert azok elszívják a sugárzást. Lehet, hogy neki volt igaza, nem kérdeztem meg a szakértőt, hogy ez megfelelő-e :-)


Diabolis
(tag)
Blog

Hú bakker, most ugrott be egy régi sztori, muszáj megosztanom :D

Drága jó anyám, akinek a távirányító is a Battlestar Galactica fegyverkezelő pultja volt, kapott egy laptopot a cégtől. Igen jó kis vas volt, valamelyik IBM Thnikpad ,de most meg nem mondom melyik. De jobban futottak rajta a játékok mint az én akkori gépemen.
Mivel én akkor már bő 300km-re laktam tőlük, az IT-support telefonon keresztül ment. Igazi élvezet volt, műszakvezetőként egy műanyag-fröccsentő üzemben, de megoldottam a "kontrolcékontrolvé" jellegű problémáit.
Hív ám egyszer a jóanyaám, hogy "megint nem működik ez a szar!! Lefagyott!!" Én egy fröccsentő gép alatt, nyakig úszva a hidraulikaolajban, kezemben a 32-es villáskulcs...
Kérdem tőle, mi a hibajelenség? "Mondom lefagyott, és hiába húztam ki a kettőhúszból!!!"
A laptopot b+.... "Mindjárt visszahívlak" közöltem, majd 10 percig sírtam a röhögéstől... :))
Friss sztori, alig pár hónapos: Kolléga másik telephelyen anyázik ám, hogy a switchek folyamatosan lerohadnak, össze-vissza osztogatják az IP-ket, van-e valami ötletem az újraindításon kívül, az már hatszor megvolt. Azt tudni kell, hogy mi a dobozba már nem mászhatunk bele, a seniorok pedig ritkán elérhetők. Mondtam neki pár tippet, de hát túl sokat nem tudsz ezekkel hardveresen kezdeni.
Hív két nap múlva, miután a hétvégén mind a majd' 200 UTP-kábelt átkötögették, hogy megvan ám a hiba, talán öngyilkos is lesz. Irodafestés után a takarítónéni talált egy kábelt, amit visszadugott, mert azt hitte, hogy Ő húzta ki a porszívóval, és nem akart bajt. Azt nem már nem nézte meg a taksinéni, hogy a kábel másik vége hová megy.... Olyan fizikai hurkot csinált, hogy öröm volt nézni :D

[ Szerkesztve ]


tm5
(tag)

'84-ben kaptam egy ZX81-et. +TV, semmi egyéb, na az nem sok mindenre volt jó. A suliban voltak egyéb gépek (Apple IIe, HTC 1080Z, ZX Sepectrum) azokon pötyögtem inkább.
'88-ban vettem egy Enterprise 128-at, az már sokkal jobb volt, de mindig szívtam a programok tárolásával.
'90 októberében vettem/kaptam az első PC-t egy floppyval +fehér Hercules monitorral . Azon már lehetett jól dolgozni, csak cserélgetni kellett a floppykat. Karácsonyra meglett a 40 MB-os ATA vinyó. Onnantól blue hawaii. Valamikor lett VGA-m is, de azzal lett teljes a konfig, hogy '92-ben vettem egy SoundBlaster 16-os kártyát. Na ekkor minden korábbi játékot újrajátszottam.
A 90-es évekből még ilyen dolgok rémlenek, hogy S3 Trio, S3 Verge, TSENG ET6000, Woodoo Banshee videókártyák, VESA busz stb. Jah vettem egy 387-es koprocesszort a CompFair-en, mert a 386 még integert meg emulált floatot tudott lassan én meg gyorsan szerettem volna FractInt-el rajzolgatni. :)
Kicsit hiányoznak a CompFair/Ifabo vásárok, mert azokon sok csodát lehetett akkoriban látni.
Ezután már homályosabb, hogy mikor milyen gépem volt, mert ritkábban cserélgettem. Egy jóideje, veszek egy közepesen erős konfigot és addig használom amíg meg nem döglik.
Szerintem kevés beidegződésem van:
Total Commandert azt mindenképp elsőnek rakom fel telepítés után.
Van Temp folderem, Irfanview, mostanság Notepad++, régebben KMPlayer, mostmár csak VLC. Kb. ennyi.


cinemazealot
(addikt)
Blog

A jó öreg CompFair. :)) Középiskolás fejjel talán 2 alkalommal volt alkalmam meglátogatni, de mindkétszer csak ámultam és bámultam.


mephi666
(nagyúr)
Blog

mi is ott potyogtattuk az állunkat középiskolás fejjel a matrox g400-ra :DDD ...meg hát az sem volt utolsó, hogy ilyenkor legálisan 1 napra megléphettünk a tanórákról :DDD ...mennyi kinccsel tértünk onnan mindig haza: csomó reklámanyag, alig győztük utána otthon válogatni (meg hát suttyó fejjel azért csorgott a nyálunk is a széplányokra, mert annyira azért nem voltunk kockák, hogy csak a hw érdekeljen :D )

[ Szerkesztve ]


Goose-T
(veterán)
Blog

Én ott láttam először internetet meg CD-ROM-ot élőben. :D


zolikaDB
(veterán)
Blog

Olyan beidegződések vannak, hogy nem is tudom, azok beidegződések :DDD
Annak számít, hogy Win 7 hosszú évek óta, és eszemben sincs 10-re váltani, és legszívesebben XP-t hajtanék?
Ja! Ctrl + J a hosszú i. Angol Microsoft Reclusa-n szoktam meg, amit valami 3 ezerért vettünk dobozosan, vmi electro outletben :D


looser
(addikt)

Bakker, pont nekem is ez jutott eszembe elsőnek :-) Akkor jelent meg valamelyik Madonion demó, amiben egy tündér repkedett a fák között és látszott a fa kérgének érdessége, ez volt az Environment Bump Mapping; totál leesett az én állam is :-D
Illetve irc a kiállított Matávos mobilokról, persze az első oldal, amit behívott az ember, a yahoo volt. Bár akkoriban még/már volt Internet Galaxis, az egyik első ilyenen Apple gépek voltak, akkor regiztem egy freemail címet, még megvan :-))


akaido
(addikt)
Blog

Ha már retro hullám: Szintén Enterprise (Wizard Lair rulez!) was the first blood.
Commodore +4 (Xargon Wars)
Majd több évnyi kihagyás után 2000-ben egy 333 Mhz-es Cerka 4 GB -vinyóval volt a PC "antré", ezen írtam az infó szakdolikat.
Az Asztalra nem rakok fölösleges ikonokat, és ezt szoktam javasolni másoknak is. :)

üzenetek