üzenetek

hozzászólások


BatchMan
(senior tag)

Minden nyelv elmebeteg, amit nem naponta használsz. Amit meg naponta használsz, az szintén kretén, csak megszoktad. Ez már a magad korlátja, nem a gépé - a lehetőség adva van.
Sokszor van idő a netet túrni megoldásért, de a gépre nem telepíthetsz semmit. Azzal főzünk, ami van.


ddekany
(veterán)

"Minden nyelv elmebeteg, amit nem naponta használsz."

Na azért... ég és föld a különbség egy gányolt és egy rendesen megtervezett nyelv közt olyan szempontból (többek közt), hogy mennyire könnyű visszaemlékezni arra, hogy valamit hogyan kellett leírni benne, meg milyen csapdák lestek rád.


dragon1993
(őstag)

C# után az Assembly is elmebeteg lehet.
Nekem C után is annak tűnik.

De szerintem ez minden nyelvre igaz ha nem használod nem ismered nehéznek tűnik.
Mondjuk számomra is furcsa a Batch szintaktikája.


VIC20
(őstag)

Akkor mi a jelen? :U


lapa
(veterán)

"sőt van olyan progi is, ami fagyott win mellett is életképes marad."

miért nem abból építik az egész repülőt?


ddekany
(veterán)

"C# után az Assembly is elmebeteg lehet."

Az nem annak tűnik, az tényleg szopás... Persze azért az, mert az a lényege, hogy gép közeli. A tipikus shell scriptek viszont azért, mert szét vannak cseszve tervezésileg, nem arra találták ki őket mint amire végül használják, stb.


hcl
(félisten)
Blog

Szerintem sem elmebeteg, sőt, hiszen az a leghatákonyabb programozási nyelv, amivel aztán tényleg azt teszel a géppel, amit akarsz - csak ugye meg is kell fizetni az árát, hogy baromi bonyolult :)
Mindent arra kell használni, amire való :)

[ Szerkesztve ]


nyunyu
(félisten)

Nem mellesleg ha megharagszik az ember, akkor bash-ben is lehet olyan kódot írni, ami felér egy batch-el.

Bash szintaxis is megerne par miset...

${string%%#*} es tsai.

(Lenyirja a stringbol a # utani kommentet. ;] )


tocsa
(senior tag)
Blog

+1. Manapsag en is PowerShell-hez nyulok, ha valamit scriptelni kell.
Az mondjuk tenyleg furcsanak tunhet egy kivulallo szamara, hogy powershellhez letezik GUI designer is.
Szoval a GUI-bol a shell-be mesz, de GUUI-t hasznalsz a script megtervezesehez.

De megkoszonom a cikk irojanak, "star"-oltam a github repo-t!


tocsa
(senior tag)
Blog

+1, hasznos iras.


tocsa
(senior tag)
Blog

Lattam mar olyan sed (stream editor = az standard mezitlabas 'ed' editornak a stream verzioja, szinten mezitlabas) scriptet, ami sokoban jatekot implementalt! Termeszetesen ASCII grafiakaval. Lehet, hogy irok majd egy blog posztot erdekes scriptekrol.
Gyrisan rakerestem: http://sed.sourceforge.net/local/games/sokoban.sed.html

[ Szerkesztve ]


BatchMan
(senior tag)

Minden nézőpont kérdése. Én BASIC után Z80 gépi kódban nyomultam (fejben konvertálva a papíron megírt assembly-t), ami után egy valódi assembly felüdülés volt. Aztán a PASCAL-t még bevette a gyomrom, de a Win-es C++ végleg elvette a kedvemet. Kilobájtok helyett megabájtok, sőt érthetetlen méretű gigabájtok keletkeznek, amit esélyem sincs disassemblálni.
Igaz a processzorok felépítése, működése is "kicsit" átalakult. Hogy nem túl jó az (inteles) irány azt régóta érzem. Igaz az i7 lenyomja bármelyik ARM megoldást, de ha fajlagosan teljesítmény/tranzisztor vagy teljesítmény/pénz nézzük, már fordul a kocka. Teljesítmény alatt nem az eldiszcipált hőt értem, mert abban az i7 megint verhetetlen.


hcl
(félisten)
Blog

Én is ezért kezdtem el Arduino-t programozni. Azt még programozni kell, nem mismásolni :) Utána majd az AVR assembly lesz a cél, ha eljutok addig :)


ddekany
(veterán)

Mit akartál Win-es C++-ban csinálni, ahol érdekes a kód mérete? Minek akarnád disassemblálni? Mert ha Win, akkor PC-ről van szó, nem valami mikrokontrollertől.


ddekany
(veterán)

"Azt még programozni kell, nem mismásolni :)"

Tetszőleges nagyságú mérnöki kihívást találhatsz magadnak magas szintű nyelvekkel is... nagyon könnyen. Általában az történik, hogy van egy szint, amivel még az emberi agy felér, és ez assembly-nél egy X komplexitású probléma leprogramozása, Java-ban/C#-ban meg egy - csak hasra - 100*X komplexitásúé. Mind két esetben vért fogsz izzadni, csak a második végeredménye esetleg hasznosabb. Már ha nem valami extrém beágyazott dologról van szó, vagy valami OS alsó rétegeiben lakozó nagyon mag algoritmusról, nyilván.

[ Szerkesztve ]


hcl
(félisten)
Blog

Persze, amire elég a magas szintű nelyv, minek assemblyzni? Mindegyik másra való.


VIC20
(őstag)

Azt hiszem, nem értitek a mondanivalója lényegét:

Szerintem az a gond, hogy hol vannak már azok az idők, amikor az ember valóban a kezében tarthatta a gépe vezérlését? (Annak minden nyűgével és felelősségével, de annak minden előnyével és szépségével is egyben!)

Manapság azt hisszük, hogy programozunk: fordítók előállítanak valamilyen gépi kódot, amit igazából nem tudunk átlátni, pláne nem ellenőrizni. Aztán egy rendszer meg nagy kegyesen futtatja - az általa jónak látott feltételekkel és paraméterekkel.

Nem erről van szó, BatchMan?

[ Szerkesztve ]


ddekany
(veterán)

Ez én érzelmi oldalról értem, de ez szükségszerű. Nem akarod kézben tartani amit egy mostani rendszer csinál, mert leszakadnak a kezed...


BatchMan
(senior tag)

Köszi a fordítást, nyilván erről van szó.
Az azért még mindig szúrja a szemem, hogy ha veszek egy 64 gigás SSD-t, felrakok egy Win7 op.rendszert, akkor marad 40% szabad területem. Vagy ez nem normális, vagy én.


hcl
(félisten)
Blog

Nem csak neked szúrja, de biztos maradiak vagyunk :D


ddekany
(veterán)

Ha épp csak feltetted, akkor 10G körül van a Win7 Home, plusz a swap és hiberfile.sys, amelyek mérete függ a RAM mérettől is. Ennek valószínűleg töredéke tényleges program kód, a többi az "adat", szóval ez nyelvfüggetlen dolog. Aztán persze idővel gyűlik a system restore, temp, meg a többi, amit fene tudja már milyen stratégiával töröl a Win, de kis háttértáras gépen néha kénytelen az ember kézileg "lemezkarbantartó"-t nyomni (ill. ha már nagy a gáz, felkínálja a Win, csak a system restore gyalulást pl. nem pipálja ki benne). Meg persze felraksz rakás alkalmazást, stb... 160G alatt elég kínos ma már az élet. Aztán persze elkezdtek nyomulni az SSD-k, és hát nem evvel számoltak MS-nél, hogy összemennek a háttértárak némely új gépben.

[ Szerkesztve ]


buherton
(őstag)
Blog

Azok az idők nem múltak el sőt, aranykorát éli az MCU programozásban. Ott oda-vissza kell tudnod, hogy mi hol van, mit csinál, miért csinálja, stb... és bár a C magas szintű nyelv mégis elengedhetetlen, hogy ismerd a memória felépítését/írását/olvasását, illetve hogy mikor mit tehetsz meg. Például MPU nélkül öngyilkosság dinamikus memória foglalást használni, stb...

Többieknek a C# meg a Java pont az egyik leginkább memória igényesebb nyelvek közé tartoznak, de főleg a Java. Emiatt tolja mindenki a C++ szekerét PC fronton, mert objektum orientált, és mindent kézben tudsz tartani.

üzenetek