üzenetek

hozzászólások


Bad Pritt
(félisten)
Blog

Az eredeti elképzelés a kompenzációra az volt, hogy akik Steamen vagy viszonteladóknál szerezték be a játékot, azok megkapják a Season Pass minden tartalmát. Ez engem nem érintett volna, mert nVidia kupon formájában szereztem be a játékot. Végül az lett, hogy mindenki, akinek a Steam könyvtárában ott volt a játék, megkapta a három korábbi rész GOTY verzióját, plusz az Arkham Origins - Blackgate című spinoffot is.
A játék jelenlegi formájában egy belépőszintű PC-n is elfogadhatóan fut már, nyilván megkötésekkel, de minimális problémákkal. A látvány szerintem továbbra is pazar, a fizikával ugyanúgy vannak gondok, mint szinte minden Unreal játéknál, úgyhogy ezzel együtt lehet élni.
Előző generációra nem jelent meg, ahogy tavaly a húzócímek legtöbbje sem, amelyik meg igen, az is elég durva butításokkal. Az Arkham Knightban nincsenek töltések, vagy amikor van, az átvezető animáció alá lett bújtatva, ezt képtelenség lett volna ekkora területen ilyen látvánnyal és ennyi NPC-vel megoldani.

Azóta már teljes lett a Season Pass, nem akarom beleírni a tesztbe, de ide írok pár sort róla: alapvetően háromféle plusz tartalmat csináltak a játékhoz, az első a játék open world részében kapott helyet (ez a Season of Infamy), a második a különálló plusz tartalmak (Gotham's Most Wanted és a challenge-ek) a harmadik pedig a kozmetikumok (skinek a Bat-család és a kocsi számára).
A Season of Infamy a mellékküldetésekbe lett integrálva és egy külön körmenüből érhető el, négy darab küldetés, amik Killer Croc, Mr. Freeze, Ra's al Ghul és Mad Hatter sztoriszálait zárják le. Az igazság az, hogy az alapjáték mellékküldetései sok esetben repetitívek lettek, viszont ez a négy, vagy legalábbis a négyből kettő hatalmas élményt nyújtott, tényleg élmény volt őket végigtolni. Mad Hatteré volt szerintem a legeredetibb a cel-shaded mesedélutánnal, de mégis Mr- Freeze-é vitte a pálmát, gyönyörű lezárást adva a kis minisztorijának.
A Gotham's Most Wanted már a Season Pass bejelentése óta kettős érzelmeket váltott ki a játékosokból: míg az Arkham City kapott egy felemás sztori DLC-t, addig az Arkham Origins Cold, Cold Heart története sokkal jobb és tartalmasabb lett, ezért furcsa volt, hogy itt 5 darab különálló epizódot kapunk. A megjelenésük után még több vitát szültek, mert az ötből három (Nightwing, Robin és Red Hood) valójában csak egymás után fűzött challenge mapokat jelent, Harley Quinné az eltérő irányítás és képességek miatt lett volna érdekes, de szintén baromi rövid lett, Batgirl kapott ugyan egy saját kis szabad játszóteret, de alig volt 1 órás az egész története. Összességében az öt küldetés 100%-ra teljesítéséhez nagyjából 2,5-3 óra elég képességektől függően, ezeknél csak a folyamatos kommentárok és beszélgetések (Nightwing mindent visz szvsz) és a különböző karakterek más-más játékstílusa ad egy kis pluszt.
A challenge-eknél viszont vannak kreatív megoldások: itt is megjelent a dual play, ami színesíti a verekedős kihívásokat, valamint a batmobile is kapott saját challenge-eket, ráadásul témák szerint: minden batmobile skinhez (az ingame járgány mellett az 1966-os sorozat, az 1989-es Burton-film, a 2008-as Tumbler és az idei film kocsija keürlt be) két pálya tartozik, majd ezeknek a pályáknak a háromkörös, körönként változó fajtája. Ebből a szempontból hasonló, mint a Riddler mellékküldetések trial versenyei, azok is ilyen sémát követnek, csak itt a dizájn teljesen eltérő minden esetben, az 1966-os pálya mókás, a zenét is átvették a sorozatból, a '89--es és a '08-as is megidézi a filmeket mind a pályadizájn, mind a zene terén, a '13-as pedig egy high-tech tesztpálya lett. Persze nem kötelező a pályához tartozó autóval menni mindig, én például a Tumblerrel csináltam meg az összeset. Ami jó a challenge-ekben, hogy az itt megszerzett csillagok is felhasználhatóak a sztori során a fejlesztések megszerzéséhez.
A batmobile skinekről az imént írtam, pazar lett mindegyik, ráadásul a fő szál teljesítése utána használhatóak a nagytérképen, de az eredeti tank harci képességei nélkül sajnos. Amiről viszont csak szuperlatívuszokban lehet beszélni, az a skinek hatalmas kínálata és fantasztikus minősége. A kocsik mellé jár a hozzájuk tartozó Batman is (kivéve a '66-os, az csak PS4-en van) és emellett még rengeteg másik is bekerült. Van, ami a Season Pass része, van, ami a WB account csatolása után érhető el, de iszonyat minőségi az összes, Személyes kedvencem a 2016-os Batfleck ruha, de tényleg rengetegféle van, mindenki megtalálhatja a neki tetszőt, ha az ingame robotruha nem jött be. Emellett persze a teljes Bat-család is kapott plusz ruhákat.
Összességében tartalmas, de számomra kissé széttöredezett lett a Season Pass tartalma, egy nagyobb sztori DLC-t jobbnak éreztem volna a sok kicsi helyett. Viszont a négy Season of Infamy küldetés kellett ahhoz, hogy bátran ki merjem jelenteni, hogy ez lett szerintem a legjobb az egész sorozatban.

[ Szerkesztve ]

üzenetek