üzenetek

hozzászólások


F4ther
(tag)

Ha már felmerült az egyetemi oktatás téma, én speciel irigylem a múlt évezredieket ... :) 2011-ben kezdtem Mechatronikát - de sajnos csalódás volt.. Emélet elmélet hátán - felolvasós módban, szinte semmi magyarázat, a gyakorlat meg = "másoljátok le ezt a tábláról. A jegyzőkönyvet innen letölthetitek. Az adatokat írjátok át".

Szóval aki valamit el akart érni, az önfejlesztő üzemmódban műnködött, a suli csak papír, semmi több, sajnos. - Hozzá tenném, hogy ez azóta még csak nem is fejlődött. Szerencsére már nem kell iskolapadban ülnöm, amint sikerült külföldön a szakmámban állást kapni, ott elkezdek egy MSC-t levelezőn :)

[ Szerkesztve ]


kisfurko
(senior tag)

Nem volt az semmivel sem jobb, ugyanez volt. Vagon elmélet, kevéske labor, némi "gyakorlat". "A többit oldjad meg, mert felnőtt ember vagy..." Ja, meg papíron programozás.
Én nem véletlenül nem fejeztem be időben. Inkább tartottam magamnak otthon gyakorlatot, meg labort, tanulás helyett :) Ami segített az elhelyezkedésben, azt mind magam gyakoroltam. Nem mondom, hogy az egyetemen tanultaknak nem vettem hasznát, de a töredéke kellett annak, amit leadtak (kevés oktató tanított, a legtöbb csak leadta az anyagot, szart rá, hogy a hallgatókkal mi van, az csak felesleges nyűg). Nem hiszem, hogy olyan sokan élvezetből fejezték be az egyetemet, a legtöbben csak a papír miatt.
Meg régen nem volt otthon internet, rendszerezett tudást csak iskolában szerezhettél. Google se volt, a keresők igen nyomik voltak.


Reggie0
(félisten)

Ne tudd meg mi megy levelezon. En par eve meg unatkoztam szabadidomben, elkezdtem egy uj mernoki szakot. Szerintem ott felevente kb 10 max 12 orat kell ahhoz tanulni, hogy meglegyen az osszes targy. Siralmas. Csak ertektelenitik el a diplomat. Egyedul a laborok voltak jok, csak ott meg a sok diakra keves munkaasztal/vegyfulke jutott, amiatt mindig kapkodni kellett.


F4ther
(tag)

Megértem. Ez leginkább az oka, hogy itthon nem is tanultam tovább. Pedig nagy igényem van minőségi oktatásra, jó mentorálásra. Bár, jelenleg autóiparban dolgozok, és a mérnökök nagy része csak "Excel mérnök"-ként dolgozik kb. Ha már összedobok egy egyszerűbb áramkört, vagy CAD-al tervez kollega egy egyszerűbb 3d modellt nyomtatásra, az már nagy dolognak számít... jelenleg ez a színvonal. Persze nem az embereket szeretném minősíteni, mert sokan vágynak többre, de nálunk ez a felhozatal. Tervező mérnöki körökbe meg nagyon nagy a verseny, komoly dolgokat kell tudni letenni az asztalra.

[ Szerkesztve ]


Dr. Akula
(félisten)

A BME már 95-ben is így működött. "Jó napot kívánok, az általam írt könyvből fogunk tanulni, akkor kezdjük is, tétel, bizonyítás, tétel, bizonyítás, tétel, bizonyítás, kicsöngettek". A Műegyetem sose a tanításról szólt, hanem a magas követelményekről. Aki tud magától tanulni, és gyorsan sokat, annak való, mert a papírja sokat ér. De tanítani ott nem fognak, régen se csinálták.


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Ú de gáz. Én a sokkal kevésbé neves Pollackon végeztem, de ott a gyakorlatokon azért tanították is a szakmát. Mondjuk így is a villamos tudás nagyját az első munkahelyen szedtem össze, mikor szembesültem vele, hogy mennyi mindent nem tanítottak mert vagy nem volt rá elég egy félév, vagy nem is volt része a tantervnek.
Bezzeg a parciális diffegyenleteket matekon na azokat alaposan lenyomták...

[ Szerkesztve ]


haxiboy
(veterán)
Blog

Diploma annyit jelent mint bizonyíték arra hogy be tudtad seggelni a tananyagot...


Reggie0
(félisten)

Marmint, legalabb a felet :)


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Azt hívták nálunk Pollack ötösnek. :D


Dr. Akula
(félisten)

Azért még úgy is többet ér mint egy "kisdobos becsszóra esküszöm hogy tudom, tessék már elhinni" ígéret a nagy semmire. :) Minden papír arról szól hogy meg tudtál felleni az adott követelményeknek. Pl. egy jogsitól se leszel Schumacher. De legalább van rá esély hogy nem rükvercben indulsz el. Papír nélkül meg annyi se. Ettől még papír nélkül is lehet valaki Schumacher, csak épp reálisan nézve elég kicsi rá az esély.

[ Szerkesztve ]


haxiboy
(veterán)
Blog

"kisdobos becsszóra esküszöm hogy tudom, tessék már elhinni" - Próbaidőnek hívják :K


Dr. Akula
(félisten)

Az arra van, hogy a papírok közötti szórást letesztelje, ha még papír sincs, mégtöbb próbaidőkellene. Ami ugyan a cégnek mindegy, de egy álláskeresőnek nem, mert addig általában csökkentett fizetés jár, így aki tényleg tud, az gyorsan tovább is áll egy rendes ajánlatért. Na ez meg már a cégnek se érdeke, ezért mindenkinek jobb ha házi tesztelés helyett egy 3. fél (egyetem) már elvégezte a teztet és erről adott papírt is.


haxiboy
(veterán)
Blog

Nekem sincs papírom arról amit csinálok, ráadásul hiába van valakinek szoftverfejlesztő diplomája, ez annyit tesz hogy esetleg a programozás alapjaival tisztában van valaki. A mai világban a munkaerő kiképzését a cégek csinálják. De ugyanez a helyzet a gépészek között is vagy szinte bármilyen szakmában, elég csak a gépekre gondolni amin tanul az illető, illetve amit használni fog.
Ráadásul én még azért szívok az egyetemmel, mert olyan tantárgyaim maradtak amiknek egyébként a való életben, a szakmámban semmilyen hasznát nem veszem, ezek közül az egyik ráadásul 15-20 éve elavult technológiát tanít...


Reggie0
(félisten)

A papir csak a jogosultsagok miatt kell. Programozni 8 altalanossal is lehet, azert nem koveteli meg egy munkaltato se, ott csak a tudas szamit.

[ Szerkesztve ]


Dr. Akula
(félisten)

Olyan mint egy következő heti nyertes lottószelvény. Bárki mondhatja hogy tudja a nyerő számokat, de ez meg bizonyítja is. :)

Felesleges dolgok mindenhol vannak, melóhelyen pl. meetingnek hívják.


F4ther
(tag)

Azért a meetingeknek is meg van a saját helye, módja!

Persze az lehet valahol valami párhuzamos világban létezik ... :)) :DD

üzenetek