üzenetek

hozzászólások


Muton
(addikt)
Blog

zsír :C
várjuk a folytatást


malwy
(senior tag)

Mivel még nincs sok ismeretem a programozás területén, mindössze egy kisebb Phytonos kitérőm volt, ezért tanácsot szeretnék kérni: Melyik nyelvvel folytassam a következők közül:C++, C#.
Mindkettőre indult egy-egy cikksorozat. Előbbi ismertebb nyelv, sok esetben gyorsabb, utóbbi modernebb, több architektúrát kezel és persze drámaian jobb megközelítésű a cikk.

Azt hiszem C#-nál maradok, mivel ahhoz két szakkönyv, illetve egy remek cikk áll rendelkezésemre.


stevve
(nagyúr)
Blog

Köszi a cikket (és hogy megemlítettél benne, nem kellett volna :) )! :R

Jó írás, érthető és - remélejük, mindenki igénye szerint - elég elmélet van benne.

malwy:
Nem jársz rosszul, ha ezt választos. A C# sok előnnyel bír és gyorsabban lehet látványos eredményeket elérni benne, nem is beszélve a Windows alkalmazások készítését. C++ alatt ez elég körülményes. :DDD


Umbar
(csendes tag)

Szerintem a C# és a .Net a jövő technológiája. Sokkal rövidebb fejlesztési időt lehet elérni a segítségükkel. Az egyik kedvenc dolgom, hogy a kód amit írtam, más programnyelvekből is egyszerűen használható. Szvsz sokkal jobban megfelel egy kezdő programozónak mint a C++, bár nem vitatom, hogy egy profinak a C++ sem hiányozhat az eszköztárából. Egyébként nagyon jó kis cikk, csak így tovább! :DD


divrapier
(tag)
Blog

A C# kezdőknek szerintem barátságosabb, bár a C/C++ és C# rokonnyelvek. Akár mindkettőt érdemes egyszerre nézni összehasonlításképp, mert bőven találni közös dolgokat. Meg eltérő részeket is


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

Érdemes még megemlíteni a SharpDevelop open source fejlesztőkörnyezetet, mint Visual Studio alternatívát.


Ricsi85
(csendes tag)

Szerintem folytassátok mind a C++-t mind a C#-ot lesz rá igény.

Én is nemrég kezdtem el ismét foglalkozni a programozással (annó pascaloztam, meg belekezdtem a C++-ba), de én barátom tanácsára a C++-al kezdek és csak utána tanulom majd meg a C#-ot szerinte jobban járok ha így csinálom. (Ő mindkettőt használja munkája során) A C# cikk szerintem is jobban sikerült részletessége miatt, ha együtt csináljátok tovább akkor meg még jobb lesz.

Várjuk a többi cikket is hajrá.


tobal
(tag)
Blog

Azzal azért vitatkoznék, hogy a .NET a jövő technológiája. Ez legfeljebb a windows-os környezetben igaz. C++-ban nem csak win-re lehet programozni, ellentétben a C#-al. A Java pedig kifejezetten platformfüggetlen, és legalább olyan könnyű benne programozni, mint C#-ban.
Kezdő nyelvnek amúgy csak annak ajánlom a C++-t, akit mélyebben érdekel a programozás, és az informatika. C++-nál előjönnek a pointerek, memóriakezelés, stb, amiket a Java és a C# előzékenyen elfed a programozó elől. Magyarul ha C++-ban programozol, tudni fogod, hogy mit csinál ténylegesen a program, "belelátsz a lelkébe", de abban sokkal könnyebb hibát véteni, több odafigyelés kell, ezért lassabb is a programozás. Java-ban vagy C#-ban könnyebb dolgod lesz, viszont nem fogod igazán megérteni, hogy ténylegesen hogyan működik a program.

Ja, és a cikk tetszett, várom a folytatást.

[ Szerkesztve ]


Killing
(addikt)
Blog

Köszi! Majd ha hazaérek átolvasom. :R


divrapier
(tag)
Blog

C++-ban nem csak win-re lehet programozni, ellentétben a C#-al.
cikkben irtam, van mono projekt, ami pl nem csak win platformos sőt, meg egyéb oldalról is próbálnak hódítani, pl ha a Silverlight plugint sikerül neten keményen elterjeszteni, akkor az mégegy erős bázis lehet. A jövőre tippelni lehet, múlt alapján meg... még fortran és cobol programozókat is keresnek.

C++-ban programozol, tudni fogod, hogy mit csinál ténylegesen a program, "belelátsz a lelkébe"
Én ezzel vitatkoznék :) Ahhoz, hogy valaki tényleg csúcs c++ progit írjon, ne csak sikerüljön összehozni, hogy működjön sok figyelem kell. Az OS-t és a gép architektúráját is figyelembe kell venni. Én nem gondolom, hogy a C++ programozók többsége ennyire a mélyére megy - már csak a produktivitás miatt sem biztos, hogy érdemes.


Ricsi85
(csendes tag)

Könyveket is lehetne ajánlani esetleg ami segíthet a tanulásban minden kezdő és haladó programozót. pl. kezdőknek ajánlom ..., haladóknak .... persze csak javaslat.


Zwiebel
(tag)
Blog

Először is köszönöm, hogy megemlítetted a nevem , és a cikkem a cikked elején! :R

Másodszor: Ezt a cikket nem érdemes folytatni... ezt folytatni kell!!! :R :C Nagyon jó , még több ilyent, hadd kockuljon a nép ;)


tobal
(tag)
Blog

Lehet, hogy nem minden C++ programozó megy ilyen mélyen bele, mindenesetre C++-ban van rá lehetőség, hogy aprólékosan vezéreld a gépet, mert több mindent hagy a programozóra. Ezért lehet gyorsabb programokat írni C++-ban (ezért írják pl a komolyabb játékokat is a mai napig C++-ban).
Egyébként a Mono-t se az MS-nek köszönhetjük... de nem flamelni akarok. A Java-hoz rengeteg platformra adnak ki JVM-et, a forráskód nagy része is nyitott már. Az MS érdekes módon sosem adott ki linuxra .NET framework-öt. És ugyanúgy Silverlight-ot sem. A Moonlight, Mono, és egyéb projectek a nyílt forrású közösség próbálkozásai arra, hogy a monopol helyzetben lévő MS zárt "kvázi-szabványai" elérhetőek legyenek szélesebb körben. Ezzel persze nem a C#-ot akarom ócsárolni, véleményem szerint ez egy nagyon jól összerakott nyelv.


Umbar
(csendes tag)

Felvilágosítalak hogy C#-ban Linux-ra, MacOSX-re, Solaris-ra és BSD-re is lehet akár programozni. Sőt akár PS3-ra, iPhoneOS-re és Nintendo Wii-re is. Lásd MonoProject. Újrafordítás nélkül megy a legtöbb dolog.

[ Szerkesztve ]


infectedmann
(őstag)
Blog

Megint egy C nyelv :D
Mindkét sorozatot nyomon fogom követni :)

[ Szerkesztve ]


Snowy_owl
(őstag)
Blog

Nekem ilyen könyvem van. Már kb. a felét átnyálaztam és most a cikk is nagyon jól jött. Bár eddig még nem igazán fogott meg ez az egész. Na de majd.


Suker10
(aktív tag)

Én azt mondom, hogy a C++ jóval többre képes, mint a C#, annak ellenére, hogy rengeteget dolgozok vele. Pont a környezetben vannak a korlátai, viszont kevesebb a hibalehetőség és gyorsabb a fejlesztés. Sebességben sem fogja elérni azt a szintet, akárcsak a Java. Ez nem a nyelv hibája, hanem a .NET miatt van. A natív kód gyorsabb.
Az nem igaz, hogy C# csak Windows alatt létezik, de messze nem "platformfüggetlen", a Java sokkal jobban megvalósítja ezt. A keretrendszer is folyamatosan változik, ami a futtatáshoz szükséges, ezért előfordulhat, hogy az újabb verziók alatt íródott programok nem működnek a régi alatt. Az alap legyen inkább a C nyelv. Abban nincs OOP sem, ami tovább bonyolítja és más szemléletet kíván. Erre épül a C++, Java, C#, D, Objective-C, JavaScript, Perl, PHP, stb.


TheMareek
(csendes tag)

Jó cikk lett. Gratulálok!

[ Szerkesztve ]


taylor200
(csendes tag)

Köszi az első leckét, várom a folytatást, nekem nagyon tetszik :R


smkb
(őstag)

Hát az olyan vén rókáknak mint én, akik assemblyben tolták kezdésnek annó, és írtak grafikus programokat, rutinokat, meg fejtettek vissza disassemblerrel (na ott aztán tudod melyik regiszterben épp mit pakol cpu és mit raksz te, ott aztán lehet optimalizálni. és látod a lelkivilágot... és van ám nulla debug lehetőség :) ) ... jobbán jár mindenki, ha C++-t tanulja, sokkal jobban látja, hogy épül fel egy program (jobban rá van kényszerítve), univerzálisabb és időtállóbb (nem ma indult és nem is fog egyhamar eltűnni), mint a C# és egyéb véleményem szerint túl magas szintű fejlesztői nyelv.

üzenetek