üzenetek

hozzászólások


schwartz
(addikt)

Az AMD nem a DDR5-on kellene szarozzon, hanem felfuttatni a gyartast a TSMC-nel,
20%-os(?) piaci reszesedes nem fogja nagyban befolyasolni a ram arat... (nem az intel malmara hajtja a vizet, csak sajat magat szopatja)

[ Szerkesztve ]


BiP
(nagyúr)

Nvidia annyira be akarta előzni a piacot, hogy az új konzolok előtt jelenjen meg, hogy visszájára fordult az egész, sokan inkább konzolt vesznek majd. (bár aki alapból 3080/3090-ben gondolkodott, azt talán kevésbé befolyásolja a döntésben)


Oliverda
(félisten)
Blog

"Sajnos itt direkt arra játszik a cég, hogy az Intelt a DDR5 bevezetése minél kellemetlenebbül érintse, mivel eleinte az új szabványú memóriák drágák."

Ez "kissé" optimistán hangzik az Intel piaci részesedései mellett:

Desktop PC: ~80%
Notebook: ~80%
Szerver: ~96%

Persze ettől még lehet arra játszani, csak elég kevés az esélye, hogy összejön.


andy19770128
(aktív tag)

attól függ hogy nézed ... sokszálas felhasználás mellett a 3600 derekasan elhúz. egy szálas tesztnél 2-5% az előny az intelnél. Ja és persz nem mindegy hogy milyen memóriákkal teszteled


BiP
(nagyúr)

Én már totál meg vagyok zavarodva, annyi variálás volt már az útitervben, meg annyi Lake van.
De elvileg a desktop 10.gen Comet Lake-ig bezárólag Skylake alapú, és a Tiger Lake (10nm, 11.gen 4/8) már az új willow cove alapú, és a Rocket Lake is az lesz (csak backportolják 14nm-re).

De én sem tudom, mi ez a Lake-őrület.

[ Szerkesztve ]


Cifu
(nagyúr)
Blog

Mert az eddigi RTX 3000 szériás kártyàk (3080 és 3090) nélkül már nem is élet az PC-s élet? :F

Jah, végül is eddig is a csúcs VGA kártyák határozták meg a piacot, nemde? :DDD


carl18
(addikt)

Van esze ezeknek a tyúkeszü lényeknek! :D Szóval 2022-ben is marad a 14 nanométer és jön a update. Egy 5000 ft-ba mernék fogadni csuszik a LGA 1700 rajtja 2022-re :D

Sajnos az intel és roadmap már teljesen megszokott hogy mindig csuszik. Más felől a Rocket Lake-S a régi ice lake újra portolása.
Komolyan az évek alatt annyit igértek, végül 2020 vége van és semmit se tartottak be.
Az intel 2015-ös roadmap szerint a Cannon Lake 2016-ban jött volna 10 nanométerrel. De a 7 nanométeres Sapphire Rapids is kijött volna 2020 előtt, erre fel 2020-ban is ott tartunk hogy 14 nm++++++++.

Kiváncsian várom a nagyon intel fejlesztéseket, de egy biztos egyre többen veszik a Ryzent. Most az 5000 széria át is veszi a vezetést, a Rocket Lake-s Rajtáig elég sok procit el tud adni megint az AMD:


Cifu
(nagyúr)
Blog

A Skylake alapok a Comet Lake-ig tartottak, és igen, odáig alapvetően a 14nm való ragadás (illetve a 10nm-re való portolásáig) tartott volna. Csak nem így sikerült, ezért nekiálltak továbbreszelni, ráadásul a mobil és a desktop ágat széválasztották (az Amber Lake és a Whiskey Lake már csak mobilra irányult).

A Rocket Lake már a "Cove" alapokra épül (a Rocket Lake esetében Willow Cove), innen kvázi új éra következik, még ha a gyártástechnológia nem is lép akkora szintet.


Cifu
(nagyúr)
Blog

Ebben az alternatív világban az AMD átveszi a vezető szerepet, és az általad említett részesedéseket az AMD mellé lehet már felírni... :DDD


Petykemano
(veterán)

Egyébként nem értem az AMD reluktanciáját.
Ha valahová el lehetne adni, az talán épp a 16+ magos AM4 és a 32+ magos Threadripper.
"El lehetne adni" - úgy értve, hogy tényleg hasznosul az alacsony egy magra eső sávszélesség miatt.

Én arra számítok, hogy következő zen körben (2021Q4-2022Q1) lesz már AM5 a bátraknak.


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

"a 10nm-et eleve DDR5-tel tervezték."
Nem igazán. Már az Ice Lake-et is tervezték kihozni desktopra, csak 1 év késéssel a mobilhoz képest. Kicsit később az eredeti útitervekben a Rocket Lake is 10 nm-es fejlesztésként szerepelt.
Inkább azt lehet mondani, hogy az Intel jelenleg nem tervez DDR4-es platformot desktopra 10 nm-en a folyamatos csúszások miatt.

(#43) morgy
A szó összes értelmében lékre (Lake-re)futottak! ;]
Én is nehezen tudom követni már a neveket, főleg, hogy van egy csomó "C"-vel kezdődő, hogy még egyszerűbb legyen: Cannon, Coffee, Comet, Cascade, Cooper. Lassan azt sem lehet tudni, hogy melyik tényleges proci és melyik, amit bejelentettek, aztán töröltek.

(#48) carl18
A Sapphire Rapids-al kapcsolatban még az a szép, hogy, hogy eredetileg egy teljesen új architektura lett volna, de mára csak egy terméknév lett belőle.


GodGamer5
(addikt)

Épeszű ember ezek után még képes Intel procit venni? :C
Úgy látom, hogy az AMD-nél minden percet kiélveznek, hogy az Intelt szop@thatják. :)


M@cika
(őstag)

Kérdés kiket sorolsz az épeszűek közé. Az emberek többsége pedig idióta birka. Ezért lehet pl. a mostani covid balhéval riogatni és tönkretenni világszerte.
Sajnos a világ PC "fogyasztása" nem a DIY piacból áll. Ha abból állna, akkor a kékek igencsak nagy kulimászban lennének. De mint Oliverda írta a valós részesedés valahol azon számok körül van. Még kéne pár év masszív bénázás az Inteltől és hasonló jó és innovatív fejlesztés az AMD-től, hogy az eladási adatok tükrözzék az akkor fennálló különbséget.


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Az a baj, hogy korábban a magnak volt egy kódneve, a procinak egy száma. Most a magnak van egy kódneve, a proci generációnak is van egy kódneve és a procinak egy száma. Ennek nyilván az az oka, hogy a Skylake magokat használták 5 generáción keresztül. Az viszont kétségtelen, hogy a Cove generációnál ezt már elhagyhatták volna.


Cifu
(nagyúr)
Blog

Lehet, hogy ezzel a befektetőket, a vásárlókat és a piacot úgy anblokk akarták megtéveszteni. :)

Mindenki egy Skylake folyományt vár, aztán nagyon nem azt kapják. :D

Egyébként semmi akadálya, hogy az arch. neve alapján hivatkozzunk rá.

Sunny Cove -> Ice Lake (mobil)
Willow Cove -> Rocket Lake / Tiger Lake
Palm Cove -> Cannon Lake (mobil)
Golden Cove -> Alder Lake


andy19770128
(aktív tag)

huh igen naiv vagy. Egy tach válalatnál nem feltétlenül jelent "mindent" a piaci részesedés. A fejlődés és modernizálódás még egy nokiát is kicsinálhat. Pedig hát ugye......

üzenetek