üzenetek

hozzászólások


Dhampir
(félisten)

Visszavonom. :-(


zseko
(veterán)
Blog

Na, leszedtem a live változatot és kipróbáltam - volna, ha működne. Úgy látszik, hogy az olyan ~7 éves hardver amin egy win10 röhögve megy problémák nélkül, már nem elég a a linuxnak.


cigam
(félisten)
Blog

Ez nem így van. Nálam egy Dell D630-on fut, ami 2007-ben debütált.
Milyen gép? Mi nem működik? Az ISO-t leellenőrizted, mivel/hogyan írtad ki?

[ Szerkesztve ]


zseko
(veterán)
Blog

A konfig az adatlapomon van. Persze, tudom, hogy nem teljesen így van azért. Egy időben én is csak linuxot használtam, két évig, egész pontosan a 9.04-es Ubuntut. Az volt a legjobb rendszer erre a gépre. Az integrált alaplapi vga-val nagyon pöpecül ment, egészen addig, amíg nem vettem külön vga-t... :) Azóta mindegy melyik linuxot nézem, a win mindig jobb, sőt, a linuxok inkább lassultak is. Mindig van egy külön 750-es hdd-m amin csak linux van, most is van, de a vga-t nem fogom ki-be rakosgatni azért, hogy mikor-melyiket indítanám.
Egyáltalán nem vagyok a linux ellen, imádtam használni, ha nem játszanák akkor nem vettem volna vga-t sem, és valószínűleg azóta is azt használnék. De, ezen a gépen, ezzel a konfiggal, az én hozzá(nem)értésemmel :), jobban, és kevesebb macerával megy a win10, mint a mostani linuxok.
Egyébként annyi, hogy beakad, nem tölt, percekig kell várakozni mire egy-egy ikonra rákattintva megnyit valamit. Az unetbootin-al írtam ki pendrive-ra.


Tamás88
(őstag)
Blog

Ki mondta, hogy rakosgatni kell? Elég ha biosban beállítod, hogy melyik kártyával működjön. (meg esetleg máshova kell dugni a kábelt)


zseko
(veterán)
Blog

Szóval akkor nem csak a boot sorrendet kell minden linux/windows váltásnál kiválasztani*, hanem még a bios-ban is kapcsolgassam át mindig, hogy éppen az alaplapit vagy a pcie-t használja**, és még ezen kívül minden egyes esetben még másszak is be az asztal alá, hogy a kábelt is átdugjam***. Teljesen ésszerű :DDD Vagy én értem félre mire gondolsz.

*persze boot menüben, nem belépve a biosba
**úgy tudom, csak a vga boot sorrendjét tudom megváltoztatni, melyikkel kezdje, legalábbis nem találtam konkrét utalást a másik tiltására.
***ha átdugom a kábelt, később win alatt mindig visszadugjam? vagy az integrálton keresztül 'átjön' az erősebb kártya ereje mikor játszanék? vagy hogy?

Most turkáltam kicsit a biosban, a monitoromon meg van mindkét fajta csatlakozó, majd ha időm lesz bemászok az asztal alá bedugni a másik monitor kábelt, meg visszadugni a linuxos hdd-t, és kipróbálom. Örülnék ha megoldható lenne, bár nem tudom még hogy lesz rávehető a linux, hogy csak az integráltat használja, a másikat meg hagyja figyelmen kívül.


cigam
(félisten)
Blog

Teljesen félreértetted. Ahogy a boot sorrendet sem kell a BIOS-ban piszkáni (ahogy írtad, arra ott a grub menü), csak a telepítés erejéig használd csak az egyik (alaplapi) VGA-t. Aztán ha fent a rendszer felteszed a másikhoz való ATI/NVIDIA driver-t.

Nem automatizmus egy nvidia driver telepítes.


zseko
(veterán)
Blog

Nem vagyok benne egészen biztos, hogy jól értem. Tehát amíg a linuxot telepítem, addig vegyem ki a vga-t? Mivel olyan lehetőséget nem láttam a biosban, hogy teljesen le tudnám tiltani. Aztán miért kell feltenni a másik vga driverét, ha azt nem is akarom használni linux alatt?


Tamás88
(őstag)
Blog

Egy ehhez hasonlót kell keresned.


cigam
(félisten)
Blog

Kicsit vonatkoztass el. Csak példának írtam. Ha nem nvidia kártyád van, értelemszerűen ne tedd fel.

Csak kíváncsiságképpen, ha terminálban kiadod a glxinfo -B parancsot, mit válaszol?


zseko
(veterán)
Blog

Megvan, átraktam onboard-ra, egyelőre annyit értem el, hogy úgy el se indul a Linux. A telepített, természetesen, live megy. Majd még próbálkozom vele.


zseko
(veterán)
Blog

Persze, az tiszta :) Mindkét VGA amd. Alapvetően csak azt nem értem, ha nem akarom használni a 'nagy' kártyát, akkor annak minek kell feltenni a driverét.
Megnéztem mit ír ki, de nem fotóztam le :/ Majd újra megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

üzenetek