[Re:] [Fire/SOUL/CD:] Windows 7 költöztetése HDD-ről SSD-re - Klónozó alkalmazások tesztje - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


-=RelakS=-
(veterán)

Minek ez a sok vesződés?

EaseUS Partition Manager Home Edition, jobb gomb, Set Active, Apply, kész.
És igen, egy 1GB-os pendrive-on próbáltam :DDD

[ Szerkesztve ]


KISDUCK
(addikt)
Blog

Sajnos a sikeres klónozás ellenére rendszerindítás után olyan üzenet fogadott, hogy a rendszer nem eredeti. A microsoft fórumán feltettem ezzel kapcsolatban egy kérdést, hogy hogyan tovább. :(


KISDUCK
(addikt)
Blog

Ma kaptam választ a HP-tól, a rendszer amivel a gépet adták és a hozzá tartozó recovery készlet telepítése másik háttértárra esélytelen. Azt mondták, hogy csak arra a HDD-re tudom telepíteni amit a géppel kaptam. SSD így kilőve.
Mást nem tudok tenni, mint hogy kivárom a windows 8 akciót. Elvileg ott iso-t lehet majd letölteni és 15 euro lesz.

Hsz. után néztem Microsoft fórumot.

[ Szerkesztve ]


Sk8erPeter
(nagyúr)

Érdekes, ez a Microsoftos fórumon írt válasz sztem ellent mond ennek: [link]. :F


KISDUCK
(addikt)
Blog

Ne haragudj, de nem értem mire akarsz kilyukadni.

[ Szerkesztve ]


Sk8erPeter
(nagyúr)

A srác a Lenovo-gépére előtelepített OEM Windows-át recovery partícióval együtt át akarta költöztetni SSD-re, úgy, ahogy van, és sikerült is neki a OneKey Recovery saját szoftverével. Utóbbival DVD-s mentést készített a rendszeréről, majd költöztette az SSD-re, amin automatikusan létrehozta a szoftver a rejtett recovery partíciót is.

Amit belinkeltél, ott úgy értelmeztem, hogy SSD-re azért nem költöztethető az előtelepített Windows, mert HDD-hez kötődik. De lehet, hogy félreértettem.


KISDUCK
(addikt)
Blog

Igen köti a HDD-hez is. Ezzel a HP szép kis karót dug... a se....be. Még azt is kipróbáltam, hogy klónozás után a recovery és a hp_tools partíciót is átmásoltam egy partíció kezelő programmal és úgy sem sikerült. Telefonba a HP munkatárs azt mondta, hogy ha egy nagyobb merevlemezt tennék a gépbe, akkor se sikerülne a klónozás vagy a telepítés recovery lemezekről.


Sk8erPeter
(nagyúr)

Hát ez tényleg elég hülye megoldás... :(


qwertly
(addikt)

Sziasztok!
Adott egy régi gép azon egy mobilrackban vagy ide 250GB HD mullt kor már nem futott le a töredezés mentesítés meg állt egy szintnél és onnan nem akart tovább menni.Ezután a Paragon Backup & Recovery Free 2012 verziójával készíteni akartam egy mentést sajnos ez sem futott le.Ekkor feltettem a Hard Disk Sentinel és a rövid tesztnél már kiírta,hogy hibás az olvasó fej.
Na ekkor találtam meg ezt leírást felraktam a programot dolgozatot 90percet és elkészítette a mentést.De amikor kicseréltem a nem volt az új hdd meg a 4 partícióból 2 a rendszer és egy másik.Érdemes újra próbálkoznom de most már a cikkíró által elkészített boot cd-röl indítva a rendszert és úgy próbálkozni a winyó átmásolásra?Egyéb kérdésem,hogy mi van akkor ha nagyobb az új hdd mint a régi,ha újra próbálkozom le kell a cél hdd törölnöm.És evvel a programmal lehet csak partíciót is lementeni?


qwertly
(addikt)

Nagy csalódás ez a program :( mert próbáltam az itt leírtak szerint a merevlemezt klónozni de 90 perc után a rendszer partíciót nem csinálta meg.És csak gyötörte az eredetileg is sérült merevlemez.Így rá küldtem az acronis true image 2011 programot az szépen megcsinálta.


Fire/SOUL/CD
(félisten)
Blog

A bad sectoros meg vérző torkú HDD-k azért más kategória... Vannak olyan alkalmazások, amelyekben alapbeállítás, hogy a bad sectorokat kihagyja, míg megint más alkalmazásokban meg nem. Nyilván amelyik kihagyja a bad sectrorokat az hamar végez, ugyanakkor az nem jelenti azt, hogy minden rendeben is, mert lehet, hogy bizonyos állományok nem lesznek meg vagy hibásak lesznek, nem lehet őket megnyitni stb stb.

A teszt sem azt vizsgálta, hogy melyik alkalmazás hogyan tud menteni döglődő meghajtóról... :DDD
Az ilyen hdd-ről le kell menteni a még menthető fontos adatokat, letörölni minden partíciót, lassú formázással lehúzni, ha utána is lesznek még bad sectorok(amik nem lettek lefoglalva), akkor meg kuka(vagy legalábbis semmilyen értékes/pótolhatatlan adatot ne tárolj rajta)

Én heti szinten többször használom a Macrium-ot (is), egészséges meghajtókon semmi gond sincs vele(meg persze nem szétbarmolt partíciórendszer esetén sem)


Mercutio_
(félisten)

Tudom, hogy csak olyan választ adsz amit magad is ellenőriztél, de ezúton is megerősítem: Tudja a macrium az SSD ---> HDD irányú klónozás is :K :C

[ Szerkesztve ]


kutyuska
(aktív tag)

Esetleg tudja az SSD -SSD klónozást is?
Nagyobbra cserélném a notimban az SSD-t.
Bonyolítja a helyzetet, hogy a Win7 mellett van egy Linux is és a grub a bootmenedzser.
Megoldható úgy a klónozás, hogy átmenetileg egy USB-s HDD-re mentek vmilyen formátumba és SSD csere után onnan vissza. ( microsata az SSD, nincs ilyen házam)


Fire/SOUL/CD
(félisten)
Blog

"Esetleg tudja az SSD -SSD klónozást is?"
persze, a klónozással felvértezett progiknak (legalábbis általában) mindegy, hogy miről-mire klónoznak. Az AOMEI Partition Assistant Free-ben lévő Migrate OS to SSD opció neve is csalóka, mert mindegy, hogy mit és mire kell migrálni, ugyanakkor pl a Paragon szoftvere csak SSD-re migrál(legalábbis a tesztben szereplő változat)

Sajnos arról nincs gyakorlati tapasztalatom, hogy ha a Linux is bekerül a képbe, akkor mi fog történni. Ha elolvastad volna a tesztet figyelmesebben, akkor egyértelmű lenne, hogy van lehetőség lementeni backup-ot majd azt visszaállítani, nem egyből klónozni. ;)


Sk8erPeter
(nagyúr)

Szia Fire/Soul/CD!

Így néz ki jelenleg a partícióstruktúrám:

diskmgmt.msc

Most vettem ezt:
Samsung MZ-7PC128B/WW SSD 830 Series 128GB

Nos, a terv: költöztetni a rejtett, itt 200 MiB-os (most nem tudom, miért ennyi, pedig asszem 100 MiB szokott lenni; emlékeim szerint "gyári" beállítás volt - ahogy még ott látszik az OEM-partition is a recovery-hez) rejtett (boot)partíciót, plusz a rendszerpartíciót (C:), valamint az adatpartíció (D:) egy részét.
Addig OK, hogy fogom, és az első két partíciót kijelölöm, klónozom, aztán annyi.
Viszont az adatpartíció (D:) klónozása értelemszerűen nem fog menni (többszáz GiB, az SSD 128 GiB), annak csak egy részét szeretném átpakolni: pl. az oda irányított lokális webszerver (IIS) oldalai (mármint ott van számukra a tárhely), meg még egy-két ilyen jellegű dolog, aminek pontosan tudom az elérési útját.
Van ilyenre mód, hogy egy adott partíciónak csak egy "szeletét" klónozom, hogy megmaradjon a partíció betűjele (itt D:)? Azért érdekes, mert ha esetleg a betűjel az első bootoláskor esetleg megváltozik, akkor a hivatkozások is "elromlanak". Meg tudom utólag változtatni a partíció betűjelét, de egy-két dolog elérési útja már a boot során is érdekes lehet, nem akarom, hogy önkorrekcióba kezdjen. :)
Bár úgy fogom kipróbálni, hogy lehúzom a többi eszközt, és akkor az egy rejtett partíció, a rendszerpartíció (C:), meg a plusz egy adatpartíció miatt elvileg a D: betűjelet kellene, hogy kapja a pluszban, esetleg manuálisan létrehozott partíció, de azért kíváncsi vagyok, van-e ilyennel tapasztalatod.

Köszi!

[ Szerkesztve ]


kutyuska
(aktív tag)

A Macrium Reflect Free-vel csináltam egy klónozást.

A gép Dell E4200 64GB microsata SSD-vel
Az ok: tervezett SSD csere nagyobbra, ami végül kútba esett, de a klónozási tapasztalatok megmaradtak.
60 GB SSD az alábbi 4 partícióval: Win7 rejtett, Win7, Linux, Linuxswap. Bootmanager a Grub, a lemez MBR-be telepítve.
Céllemez 100GB-os 2,5" USB 2.0 külső HDD.
Kísérletképpen mind a 4 partíció klónozását beállítottam. Mintegy 65 perc alatt sikeresen le is futott.
A partíciók meg voltak, de a boot az USB HDD-ről nem sikerült.

Mivel az SSD csere kútba esett, a régi SSD-n megejtettem egy firmware frissítést a TRIM támogatás miatt. Ez a folyamat mindent törölt az SSD-ről a gyári leírással ellentétben. :((
Ekkor újra klónoztam, de most az USB HDD-ről az SSD-re.
Az első meglepetés akkor ért, amikor nem tudta ugyanarra a lemezre visszaírni mert kb. 100 MB-tal kevesebb helyet talált. Először a Macriumra gyanakodtam, de inkább az új fw lopott el ennyit. ( sajnos nem írtam fel a pontos adatokat fw frissítés előtt, így nincs összehasonlítási alapom.
A Linuxswap partíciót kihagyva vissza klónoztam a többi partíciót.
Az eredmény: a partíciók megvannak, de nem boot-ol. Mivel egyszerűbb volt a Win7 indító rekordját rendbe rakni, ezt megcsináltam egy Win7 boot lemezzel. A Grub-bal majd megküzdök.

Ahogyan az aláírásomban szerepel: :)

[ Szerkesztve ]


Fire/SOUL/CD
(félisten)
Blog

Elsőre az első 2 partíciót jelölöd ki és sector by sectorral rányomod a Samsungra, majd ezt követően az OEM partíciót (D-vel nem csinálunk semmit)
Egy alkalmas partíciókezelővel a (Samsung SSD-n már) mozgatod az OEM partíciót, egyben a Samu végére, majd a megmaradt nem particionált területen létrehozod a logikai partíciót.

kutyuska
Igen, így utólag már tisztán kiderült, hogy egy tiszta telepítéssel jobban jártál volna, de tapasztalat szempontjából nem volt haszontalan a mutatvány. :DDD

[ Szerkesztve ]


Sk8erPeter
(nagyúr)

Na várj, engem most az OEM-partíció őszintén szólva a legkevésbé sem érdekel, az sem baj, ha az elvész. Legalábbis tudtommal ez csak a recovery miatt érdekes, és azt beszéltük itt korábban, hogy ez a partíció áthelyezésekor valószínűleg úgysem fog menni, mert szektorszinten rögzített a pozíciója. Most akkor mégsem így van?
A D partíciónál meg az lett volna a lényeg, hogy az OS bootolásakor ne legyen probléma az áthelyezés miatt, tehát pl. a webszerver D-n elhelyezkedő site-jainak az elérési útja ne legyen rossz, meg egy-két proginak, aminek a telepítéskor a D-re adtam meg a célkönyvtárát.
Most az a része nem világos, hogy miért nem jó, ha mondjuk a Macriummal vagy valami Live Linux-szal (PartedMagic) létrehozok egy plusz adatpartíciót az első kettő partíció szektorszintű átmásolása után, és simán rámásolom a fentebb már említett fontos könyvtárakat? Csak mert arra tippelnék, hogy mivel úgysincs másik eszköz, meg látható partíció a gépben, a Windows ennek a plusz, manuálisan létrehozott partíciónak úgyis a D betűjelet adná. Így pedig a Windows eleve úgy indulna az SSD-ről (! amennyiben sikeres volt a szektorszintű másolás), hogy már megvan a D-partíció is, és a D-re rakott programok és site-ok elérési útjai is jók.
Milyen hiba van a gondolatmenetben? Ki tudnád fejteni, mire gondoltál? Köszi!

[ Szerkesztve ]


Fire/SOUL/CD
(félisten)
Blog

"Most az a része nem világos, hogy miért nem jó, ha mondjuk a Macriummal vagy valami Live Linux-szal (PartedMagic) létrehozok egy plusz adatpartíciót az első kettő partíció szektorszintű átmásolása után, és simán rámásolom a fentebb már említett fontos könyvtárakat?"
de jó, csak valamiért úgy gondoltam (ne kérdezd miért), hogy az OEM partíció is kell... :DDD
Aminek nincs betűjele(ebben az esetben), annak azért nincs, mert az OS elrejti, nem azért mert volume-ként nem rendelhető hozzá(ugye partíció != volume)

[ Szerkesztve ]


Sk8erPeter
(nagyúr)

Ja, okés.

1.) De akkor már érdekel :D - az OEM-partícióról való visszaállítás (OKR) amúgy úgyse működne a hozzá tartozó kis recovery-gombjával a partíció elmozdítása miatt, nem? Mármint egyáltalán mi értelme lenne megtartani, ha így van? Vagy nem így van? :DDD
Már amúgy nem annyira izgat maga az OKR-lehetőség, mint régen (kinőttem belőle :DDD), de azért még foglalkoztat a dolog, hogy hogyan működik, neked sanszos, hogy volt már ilyennel tapasztalatod.

2.) Tehát azt mondod, a fentebbi gondolatmenet (első két partíció klónozása, a D partíció manuális létrehozása, és még boot előtt a szükséges fájlok átmásolása) egy járható út?

[ Szerkesztve ]

üzenetek