üzenetek

hozzászólások


bambano
(titán)
Blog

ostobácska hozzászólónk kedvéért jelzem, hogy nem csak akkor van értelme kémkedni, amikor technológiai titkokat lehet ellopni, hanem akkor is, amikor gazdaságit.

például nagyon nem mindegy, hogy az 5g hálózat kiépítésére szolgáló tender tartalmát ki tudja meg először, illetve meddig marad titokban a többi ajánlattevő vállalási ára és feltételei.

egyébként pedig javaslom, számold meg, hány mondatod végén van pont, kérdőjel és felkiáltójel. ha több felkiáltójel van, mint pont, inkább töröld.


Bluesummers
(őstag)

Miért "elvtársak"? Nem kommunizmus van Lengyelországban, Magyarországon viszont ... Éltél itt, vagy csak tetszik a kommunizmus?

Bambano: Számból vetted ki a szót.

[ Szerkesztve ]


Reggie0
(félisten)

Az azert okozhat gondot, hogy egy bizonyitek eseten mar rajonnek, hogy melyik backdoort kell ujra cserelni.

[ Szerkesztve ]


BlackPriest
(őstag)
Blog

mekkora gcik a kínaiak, hogy a telefon kémkedik és lassítja az amcsi tulajdonú appok kémkedését, amit az eu jópénzért megvesz tőlük :D


Reggie0
(félisten)

Sot az autoradio tolvaj is mekkora gci, mert amig dolgozik nem hagyja, hogy ellopjak az egesz kocsit.


Ringman
(nagyúr)
Blog

Ez kb olyan mintha Timbuktu törzseitől akarnának világmegváltó dolgokat megtudni

fyi:
China “gifted” the African Union a headquarters building and then allegedly bugged it for state secrets


qqzs
(őstag)

A mercis kepet miert kellett torolni?


svgyula
(addikt)

Hát én nem hiszem azt, hogy ez jó példa! Mert itthon sem kezelik ezt "államtitokként" Nem egy szolgáltató van és nem egy hálózat lesz kiépítve. Amúgy meg a lengyel termékek nagy része ha nem mindegyik, kínai alapokra épül egy példa a tablet/telefon "Overmax" ami egy gyenge noname kínai tablet/telefon átcímkézve. Nekik sincs saját technológiájuk csak a nyugat europai nagy cégeknek dolgoznak- Egyedül a hajógyártás van még meg és a mezőgazdaság. Az pedig nem nagy titok, hogy ha a helyi adottságok engedték volna akkor nem az EU-hoz hanem az USA-hoz csatlakozik.
De ez semmi másról nem szól mint a politika rejtelmeiről. Kifele dobnak egy gumicsontot amin jól elcsámcsog a jónép amíg nagyobb események aktualitásukat vesztik.
Most komolyan elhiszi valaki, hogy egy kínai odamegy egy kínai céggel és államtitkokat fog lopni? Nincs erre
kiképzett emberük a kínaiaknak aki nem sárga és nem kínai állampolgár valamint nem olyan cégnél alkalmazott
mint pl a Huawei Lengyelországban. Ugyan már, vicc az egész sztori.............. :N


Vigilante
(őstag)

Gyorsan kapcsolnak ezek az országok. Én már vagy 5 éve erről beszéltem haverral erről, hogy nálunk pl a Telenor (ZTE), Vodafone (Huawei) hálózatait úgy hallgatják le a Kínaiak, ahogy kell. :DDD Jó, hogy ez nekem, mint közembernek (Mérnök-Informatikus) előbb feltűnik, mint ezeknek az államoknak. :DDD (Mielőtt jön a hülye válasz: Igen, ha igazán feltűnt volna nekik, már léptek volna a mostanihoz hasonlóan.) De szerintem most is inkább azért léptek (pl a jenkik), mint anno a VW dízelbotrányánál, baszta a csőrüket, hogy valakik jobb minőséget tesznek le az asztalra. És lehet itt hápogni, a huawei, mint pl mobilgyártó épp tönkreveri a piacot, míg az a rakás szar iPhone-nál már momentán vissza kellett venni a termelésből, mert annyira nem fogy a vackuk. ;] (forrás: [link])

bambano: Jókat mondasz, csak azért leostobázni a másik fórumtársat és mással is ilyen lekezelően beszélni rólad állít ki szegénységi bizonyítványt. Csak egy észrevétel. ;)

svgyula: Azt meg vegyük hozzá a történethez, hogy a lengyeleg a meleg sz@rig benyalnak már jó pár éve a jenkiknek. (Pala gáz és a többi finomság, ahogy teszik ezt a románok is előszeretettel.)

[ Szerkesztve ]


t72killer
(titán)
Blog

Képzeld találkoztam pár spéci területen gépekkel, amik az utolsó csavarig USA-ban vagy EU-ban készültek és a kb 60%-ukba kerülő "minőségi" kínai darabokkal:
A "minőségi kínai" annak ellenére, hogy már az x+1-edik iteráció volt, egy komplett nagyszervizeléssel kellett indítani a beüzemelést, kenőzsírcsere, fémforgácsok kitakarítása, horribile dictu egyes finommechanikai elemek komplett cseréje deformálódó műanyagszarról fémre. Így már hozta nagyjából a nyugati termék szórását.

Ami nem a kezedben széthullós biliműanyag javíthatatlan szar, az nem fog harmadába kerülni Kínából sem, hanem mondjuk a fejlett világban gyártott termék ~50-60%-ába.

[ Szerkesztve ]


Gargouille
(őstag)

Morális oldalát nem számítva a dolognak az egyik fő különbség, hogy az USA katonai szövetséges, míg kína nem. Ha az állambiztonság oldaláról nézed akkor ez elég jelentős különbség.


arty
(veterán)
Blog

mert nyilván kockázatmentesebb lett volna beszervezni egy lengyelt? :)
nekem, laikusnak, abszolut nem gyanus, hogy a huawei/kinai cégnél dolgoznak lengyelben kínaiai... valszeg nem a kém volt az egyetlen ott melózó kínai

anno itthon is lehetett látni huawei kamionokat, talán akkoriban a 4g-vel roadshow-ztak - a gyanu elkerülése végett lehet jobb lett volna szerbekkel megtölteni? ;)


robekraptor
(tag)

Itt az van, hogy a samsung meg az apple összevissza szarta magát, hogy egy kis semmi cég, kimagaslóan jobb telefonokat gyárt náluk, és ezáltal az ő bevételük visszaesett. Csak így tovább Huawei. Mi a családban mind lecseréltük még a tabletjeinket is Huaweire!


Polllen
(nagyúr)
Blog

Nem, itt az van, hogy a lengyel hatóságok letartóztattak egy kínai és egy lengyel állampolgárt és kémkedéssel megvádolták őket. A lefoglalt dokumentumok szerint összejátszottak a kínai titkosszolgálattal.
A lengyel dolgozott a belbiztonságnál, a kínai meg a Huawei lengyel államnak történő értékesítéseiért felelt.
Az hogy lebuktatták őket, biztos jó pont az USA-nál, de amúgy a kapcsolatuk nem igényli azt, hogy ilyen vádakat koholjanak és a sajátjuk is beáldozzák.

[ Szerkesztve ]


t72killer
(titán)
Blog

Az a kis semmi cég gyakorlatilag a kínai állam, becsomagolva. Te dolgod, hogy mit veszel és miért - nekem is felmerült egy Mediapad nemrég, de inkább egy olcsóbb samsung tab A-t vettem, és nagyon nem bántam meg.


Béééla
(őstag)
Blog

>A kínai telekommunikációs cégek (Huawei, ZTE) a kínai állam jelentős támogatásával (pénzügyi támogatás, állami segítséggel megvalósult szerződések, stb) tettek szert versenyelőnyre, szóval épp itt az ideje, hogy "élvezzék" ennek a hátrányait is.
Annyira köszönöm, hogy ezt leírtad!
Amíg az Uráltól nyugatra fekvő világ openszószba rakta fele munkáját, a másikat kretén módon odavitte Kínába hogy helybe másolhassák le, otthon kőkemény versenytilalmi szabályokat hozott és a kicsiket gyakorlatilag bedarálta (gondoljunk bele mi lett a hazai gazdasággal, vagy kinyírták 89 után a nyugatiak a kegyetlen nagy versenyelőnyükkel vagy eladták a privatizált cégeket és nekünk nem adtak talpra állási időt meg lóvét)
addig Kínában minden nyugati sikersztori mögé odarakott a Párt egy zsák aranyat és egy titkárt, aki a másolatot elvenezte.
Na most ennek csak ne tapsoljunk feltétel nélkül, főleg itt ahol talnyosra sz...édítettek minket az utóbbi jónéhány évtizedben!


adlersson
(aktív tag)
Blog

"Nincsenek korlátok.Sem a mozgásban..." - :D :D :D Gondolom a "hukou" szót itt látod először leírva. Mint az egyik legfőbb, szabad mozgást korlátozó tényező, ajánlom tanulmányozását a Xinhua és a Vörös Könyvecske mellett.


bambano
(titán)
Blog

a vevők elsöprő többsége gyakorlatilag csak az árat nézi.
az egyik fő ok, hogy kínába vitték a termelést az az, hogy tudják olyan olcsón adni, mint amennyit a vevő akar érte fizetni.

ha visszaviszik a termelést a saját országukba, akkor annyival meg fog nőni a munkaerő költsége, amit a vevők zöme már nem akar/tud majd megfizetni.

tehát amikor ilyen meggondolatlan nyilatkozatokat tesztek, arra is gondoljatok, hogy annak össztársadalmi kihatása is lesz. oké, vigyék vissza a termelést az anyaországba. kifizeted a 3x akkora vételárat ezentúl? vagy csak addig nagy a szád, amíg nem a te pénztárcád bánja? (ide most általános alanyt értsen mindenki, nem konkrétan t72killert).


mepet
(addikt)

Egy iphone XS Max az Applenek $453-ba kerül. Több, mint kétszer ennyiért adják.
Ha az USA-ban (vagy méginkább az EU-ban!) gyártanák, akkor kihozhatnák pl. kétszer ennyiből, és még mindig adhatnák ugyanennyiért. De mondjuk ha másfélszer annyiért adnák a Made in US iphonet, akkor a profitjuk 100%-ban megmaradna a jelenlegihez képest.
Márpedig szerintem végül (nyilván a kezdeti nehézségk után, sok év múlva) nem kerülne kétszer annyiba a gyártás "otthon", max másfélszer annyiba, tehát adhatnák ugyanolyan áron, és megmaradna a profitjuk fele...
Nyilván nem egyszerű, de azért nem lehetetlen a kérdés. Nyilvánvalóan ez csak politikai nyomásra törtnéhet, hiszen a vállalatok érdekei 100%-ban csak gazdasági érdekek. A vállalatoknak minden szuper úgy ahogy van, dől a lé.
Lásd pl: LCD gyártás hazahozatala az usába.
No meg, ha pl. hazavinnék az Apple cuccok gyártását, akkor annyival több munkahely lenne, ami munkeerőhiányhoz, majd béremeléshez vezetne, tehát a melós lehet a másfélszeres fizujából kinyögné a Made in US iphone másfélszeres árát is.

Én nem mondom, hogy ez a hazahozós, protekcionista, bezárkózási politika lenne a helyes út. Sőt. De azért érdemes átgondolni, mi miért történik a világban.

Ja és jöhet az ostor, amiért iphoneos példát hoztam a huaweies topicba! :)


adlersson
(aktív tag)
Blog

De mér' kell feltétlenül a saját országukba visszavinni? Van egy valag másik ország is, ahol nem hajtják bele a külföldi befektetőt számukra hátrányos konzorciumokba, technológiai transzferekbe azért, hogy nyithassanak egy gyárat.

Persze, ha úgy vannak vele, hogy jobb Kínába vinni a gyártást, mint Indiába, Indonéziába, mert ott jobb az infrastruktúra, kevésbé igénytelen meg lusta, megbízhatatlan a melós, akkor hajrá, csak aztán akkor se menjen a sírás meg az utólagos ökölrázás, ha pár év múlva a kínaiak varázsütésre beszállnak ellenük a "saját, egyedi", jogilag számonkérhetetlen termékeikkel.

üzenetek