üzenetek

hozzászólások


bambano
(titán)
Blog

a szifon nem jó példa, mert nem versenypiacon árulják. 12 év óta, mióta bemutatták, először 18 karácsonyán fordult elő, hogy a szifon kereslete egy kis rugalmasságot mutatott.

ilyenekre (is) gondolj, hogy farmer, pufidzseki, póló, autóalkatrész, iskolatáska, füzet, stb. ezek ára mind felmenne, ha kínából hazahoznák a gyártást, és mivel erős versenypiacon mennek, nem lehetne árat emelni.

(#60) adlersson: szerintem azért kínába vitték, mert ők voltak legjobban lerobbanva a kulturális forradalom után, így ott volt a legolcsóbb a munkaerő. de tökmindegy, hova vitték volna, mindenhol ugyanígy szivatóra vették volna őket. ha indiába vitték volna, akkor most indiában lenne ugyanez a helyzet.

szerk: és ha most átvinnék máshova, akkor ott ugyanez megismétlődne, csak pár évvel később.

[ Szerkesztve ]


himpike
(aktív tag)

Mindegy hová viszik a szaraikat gyártatni ha a kínai feleannyiért megoldja utána is saját néven. Ha máshol gyártanak akkor nem tudja lemásolni mi? :U
Édes istenem....


buherton
(őstag)
Blog

A dél-koreaiak és a japánok is a nyugati technika másolásával kezdték és azzal érték utol a fejlett országokat. Csak erre nem emlékszik senki, mert már régen volt és nem volt ennyire jelentős (lakosság). Kínának is eljön az idő, amikor saját dolgokat fog fejleszteni és gyártani.


Carlytoo
(aktív tag)
Blog

Kicsit elterelődött a téma egy érdekes irányba. Viszont azt engedjétek már meg néhány embernek, hogy legalább a véleményét kifejtse. Látszik, hogy egyesek hogy be tudnak durranni, ha nem az azonos nótát fújja a másik. A témához meg annyit: lövésünk sincs, hogy kínának mik a céljai. Az világos, hogy egy elég kemény digitális diktatúrát szándékozik bevezetni és megvalósítás terén is. elégge előrehaladott állapotban van. A nyugat nyilván pesztrálja, de elsősorban a Huawei sikerei piszkálják az amcsik csőrét és fogást akarnak rajtuk találni, hogy a kereskedelmi háború mérlege az ő javukra billenjen.


#16820480
(titán)

Felmennének az árak, cserébe viszont munkalehetőség nyílna, fejlődhetne a gazdaság, és ennek folyományaként nőhetne a fizetőképes kereslet. Helyette most az van, hogy a nyugaton megtermelt pénzeket fék nélkül öntik Kínába, nem csak a befektetők, de a vásárlók is.

adlersson: Mondjuk a hukou nem tiltja az emberek mozgását, csak megnehezíti, főleg a másik városban letelepedést (ha nincs lehetőséged átvinni oda azt is). Illetve nem új keletű, az 50-es évek vége óta létezik.

buherton: Mondjuk sem Japán, sem Korea nem volt az utóbbi évtizedekben politikai és katonai rivális/ellenség. Illetve ők egy jóval szűkebb szektorban érvényesültek csak igazából.

[ Szerkesztve ]


himpike
(aktív tag)

Felmennének az árak, -igen
cserébe viszont munkalehetőség nyílna, -nem mert ugyanúgy legyártják máshol az olcsót
fejlődhetne a gazdaság, -nem, mert eladni se lehetne semmit ami drága
és ennek folyományaként nőhetne a fizetőképes kereslet. -nem, mert az összes ilyen gyár tönkre is menne és bezárna


Dévacsen
(senior tag)

Alcatel ügy..ici picit kapcsolódik a témához.[link]


Top cat
(őstag)

Nekem is Huawei okostelefonom van. Egyszer csak észrevettem, miközben Wifiről ment a net, hogy az értesítési sávban baloldalt fent megjelent egy pötty. Már több helyen kérdeztem mi lehet ez de senki nem tudta.

Úgy néz ki mint az előlapi kamera, ha jobban megnézzük. Lehet, hogy az elvtársak leskelődnek ;]

Figyeld te is hátha nálatok is előfordul :D


mepet
(addikt)

De ilyet nem szeretne senki. Ha valaminek haza akarnám hozni a gyártását, akkor a prémium termékekkel kezdeném. A levis farmeren is van akkora árrés, hogy simán haza lehetne vinni a gyártását, úgy, hogy változatlan áron adom. A kínai piacos gagyi farmert meg a fene sem akarja otthon gyártani éhbérért.


bambano
(titán)
Blog

"cserébe viszont munkalehetőség nyílna": az alacsony hozzáadott értékű munkákat nem jó otthon végezni, főleg, ha a munkaerőd fejlettebb. példa: eu-s munkaerő vándorlás.

akkor érné meg hazahozni a gagyi melót, ha magasabb technológiai szinten (nem emberi munkával) lehetne megoldani ugyanazt. csak akkor nem lesz új munkahely, viszont a tőkés még több zsetont harácsol.


Komplikato
(veterán)

Nem az volt a kérdés milyen élni Kínában vagy az USA-ban. Itt az a kérdés, hogy ha az USA többször megbukott azon, hogy terror ellenes cselekedetnek álcázva gyakorlatilag gazdasági és ipari kémkedést folytatott az EU polgárai, cégei és politikusai ellen Britt és Ausztrál segédlettel, akkor nekik miért szabad vagy miért megbocsátható? Nem feledve, hogy az EU létrejöttének egyik lényege volt, hogy a három nagy világhatalom ellenében érvényesíteni tudja érdekeit és ebből a szempontból pont annyira baráti az USA, mint Kína vagy az Orosz Federáció.
Technikailag teszem azt egy CISCO mi mindent meg tud csinálni, amire talán még a Huawei sem képes, de az ő temékükben meg kell bízni?


bambano
(titán)
Blog

te miből vontad le a következtetést, hogy bárki is fel akarná menteni az usát a bűnei alól csak amiatt, hogy itt és most kína a téma?


Reggie0
(félisten)

Azert enyhito korulmeny, hogy nem kommancsok.


Gargouille
(őstag)

Katonai szempontból az EU országai is NATO tagok, míg Kína és Oroszország (a másik két főkémkedő az USA-n kívül) meg nem. Vagyis az USA katonai szövetségesünk, tőlük kell a legkevésbé félnünk, hogy bármit is terveznének ellenünk. Ezért nem mindegy, hogy ki kémkedik.


#16820480
(titán)

Az automatákat is fel kell építeni, karban kell tartani. De amúgy igazad van, belegondolva nem vagyok benne biztos, hogy ilyen minőségű munkát el tudnának végezni, akik még itthon maradtak. Még a betanított gyári munkát sem biztos, hogy a kínaiakkal azonos szinten sikerülne abszolválni az öten támaszkodunk, amíg egyvalaki kelletlenül lapátol hazájában.


bambano
(titán)
Blog

katonai szövetséges nem kémkedik maga ellen...


Reggie0
(félisten)

Ez a katonai szovetsegek kezikonyveben van?


Gargouille
(őstag)

Szerintem amióta világ a világ azóta kémkedik mindenki mindenki ellen. Önmagában nem is ez a baj, nyilván mindenki szeretne képben lenni a többiekkel, inkább a szándékok a fontosak. Ha jól tudom a NATO tagok egymást védik meg ha helyzet van, tehát nem jelent különösebb kockázatot ha szövetséges kémked.


bambano
(titán)
Blog

"tehát nem jelent különösebb kockázatot ha szövetséges kémked.": ezt az álnaiv marhaságot hagyni kellene végre a fenébe.

szerinted például merkel csak katonai dolgokról beszélt a telefonján, amit lehallgattak a jenkik, vagy olyan dolgokról is, ahol versenytársak és nem szövetségesek?


Alchemist
(addikt)

Ezzel együtt gazdasági ellenérdekeltség lehet a NATO országok cégei között, amely indokolja az ipari kémkedést.

üzenetek