üzenetek

hozzászólások


zitrone88
(aktív tag)

Érdemei elismerése mellett, miszerint hiánypótló ez a cikk, és jól felépített, azért szúrja a szemem pár dolog:
- nagyon olcsónak találom a ddr4 memóriát, én 20 alatt nem nagyon találtam 8 gb-ot, vagy akkor nem boltiról beszélünk gondolom, mindenesetre elég jó áron szerezted, ki kell fogni
- míg az i5 meg drága volt, 19 körül van a 2500, annak picivel jobb a magonkénti teljesítménye, jobban be tudná fogni az új pentiumot, hiszen már majdnem ott van magonkéntiban, és, ahol függetleníteni kell a szálakat minimum 3 felé, az i5 lehagyja. (Ugye a HT addig jó, míg hasonló számítást kell végeznie a két szálnak, teljesen nem tud függetlenedni, ahhoz kell a fizikailag másik mag)
Szóval szoros a mezőny, szerintem egyértelműen nem jelenthetjük ki a győztest, pl akinek van otthon 8 gb ddr3-ja, nem biztos, hogy kap érte ddr4-et.. DE! Ha most beáldozunk egy komolyabb alaplapra, ami nem csak a garanciaidő alatt lesz működőképes, akkor a későbbiekben, mikor az új i5-ök lesznek 20ezer körül, ez meg, mivel népprocesszor lesz, elkelhet 7-8ezer körül, áldás lesz, hogy egy megbízható, modernebb lap gépünk alapja :) (Csak ki mennyire akar most komolyabbat, hiszen amennyit pluszban az alaplapra fordítanánk, azt megtehetjük sandy bridge-nél a procira is) :) Én is így vívódom egyébként az i3 2120-ammal :D

üzenetek