üzenetek

hozzászólások


Dr. Romano
(veterán)
Blog

Végre egy legális shitsztorm topic, hol a popcorn!!!?44 ;]


Kasya
(nagyúr)
Blog

Igen, komoly. Mint feljebb irtak is, rengeteg ellendpaldat lehet felhozni.
Az a baj, hogy ha "en hatralepve tekintek" a dologra, akkor azt latom, hogy drasztikus reformokra lenne szukseg az elektronikai eszkozoket illetoen...minden teren. Erre pedig nincs igeny. Tehat ebbe a korbe a banyaszat sem kirivo.

Mo energiafelhasznalasa (szamokat nem neztem) szvsz csekely globalis viszonylatban. De Hany olyan dolog van meg, ami összessegeben nagyobb energiaigenyu, mint kicsiny orszagunke?

Gondolom Paks2-t sem a banyaszok miatt akarjak felhuzni ;]

A piac ugyis reagalni fog, ha az aramfogyasztas irrealisan magasra novekedne. Egyelore nem latom, hogy ne tudnank kiszolgalni az energiaigenyt.


Komplikato
(veterán)

Még jó régen néztem Amerikában lakó magyar bányászt, az alapján a majdnem fele áron lévő jenki árammal neki is 6 hónap volt a megtérülés, szóval reális amit írsz. Ezért van sok bányász "társaság" Kínában, mert ott a legolcsóbb az áram. :D


J.C.G.
(aktív tag)

Erre senki nem tudja a választ? Miből lesz a haszon és ki fizet és miért? Mit dolgozik pontosan a gép, mire használják fel a teljesítményt amiért coinnal fizetnek?


htc07
(addikt)

J.C.G.
(aktív tag)

Ennyire mélyen nem érdekel, túl hosszú.
Gondoltam van egy rövid válasz: pl. emberi genom feltérképezésére használják a hálózatba kötött gépeket és ezért virtuális valutával fizetnek.
Esetleg fogalmam sincs mire használják a gépem.
Bűnszervezetek is használhatják esetlegesen?


TommyGun
(őstag)

http://www.bitcoinbazis.hu/utmutato/bitcoin-banyaszat-mukodese/


Jhonny06
(veterán)
Blog

"Ez a befektetes nekem nem tunik "kornyezetszennyezonek"."

Az nem tűnik környezetszennyezőnek, hogy világszerte százmillió számra futtatnak a gépek brutális energiát fogyasztva egy olyan algoritmust, aminek semmi értelme?

Amúgy az a baj ezzel a befektetéssel, hogy 1 év múlva jó eséllyel már az áramszámlát se fogod tudni fizetni abból, amit termelsz, annyival nő a bonyolultság. Ha kijön egy ígéretesnek tűnő cryptocurrency, akkor nagyon az elején érdemes beszállni egy ilyen értékű géppel, amúgy már annyira kis halnak számít, hogy semmi esélye a piacon.


shteer
(titán)
Blog

Bűnszervezetek nyilván :K és van egy "titkos" weboldal is ahova be lehet írni különböző célpontokat és azokat is feltörik akkor - bankszámlaszám, email, kártya pin kódok ilyesmi
én kipróbáltam, működik!!!4!!négy!
és ha nincs kedved elolvasni akkor nézd meg a die hard 4-et, ott láthatod életszerűen mi minden felett át lehet venni az irányítást

[ Szerkesztve ]


AAntii
(őstag)
Blog

"Bűnszervezetek is használhatják esetlegesen?"
Naná. Ugyanúgy, ahogy a készpénzt is. Sőt, tovább megyek. A kenyér szeleteléséhez használt kést is bele lehet állítani az ember hátába. Akkor a konyhakés rossz?

@Jhonny06: a gpus bányászat nem ma kezdődött, az első aranykornak is már 4 éve. De boldogok vagyunk, hogy megszakértetted a bányászat jövőjét! :R

@shteer: kimentem a kertbe füvet nyírni, de a migráncsok még a füvet is kilopták a hó alól! :D

[ Szerkesztve ]


TommyGun
(őstag)

Jézusom, a föld nem fog elpusztulni a crypto pénztől sőt ha ledobnak 50 atomot attól sem, MAXIMUM az EMBERISÉG....nagy különbség, mindenesetre próbálj már meg az arányokon meg a miérteken kicsit objektívebben gondolkodni, Kölkök sőt felnőttel 100 milliói ülnek naponta több órát gép telefon tablet előtt és értelmetlen fasságokkal cseszik el az idejüket, az áramról nem is beszélve, meg arról a mérhetetlenül mögöttes ipar és tudás ami azért megy pocsékba hogy kiszipolyozzuk a föld ásványait, kincseit erőforrásait hogy ez a pár százmillió ember egy üveglapot nyomkodjon, lassan semmilyen földfémünk nem lesz mert ájfón 20 kell a népnek. Hamár problémázól had sarkítsak, és akkor még az autó iparról nem is beszélek, milliárd tonnányi cuccot tákolunk össze autóvá hogy aztán elrohadjon, a műanyag meg a tengerben ússzon....Az ipar értelmetlenül marhaságokat gyárt KB 90%-ban. A probléma az hogy a demokrácia velejárója a kapitalizmus, még nem jött el STAR TREK modell, addig sajnos ez van..
mellesleg ha végre el tudnánk tárolni az energiát amit éjjel az erőművek termelnek fölöslegesen már nagy előre lépés lenne...

[ Szerkesztve ]


UnA
(Korrektor)
Blog

"Ennyire mélyen nem érdekel, túl hosszú."

Fiú: Szex?"
Lány: Nálam vagy nálad?
Fiú: Á hagyjuk, túl sok a duma...


Dr. Romano
(veterán)
Blog

És ami poén hogy az ezer éves R9 290X-em is kb ugyanannyit hessel mint a mai 570/580-ak, magasabb fogyasztása ellenére még ma is profitális ennyi idő után...

[ Szerkesztve ]


AAntii
(őstag)
Blog

És ha az oroszok holnaptól nem küldenek gázt akkor sem kell fagyoskodni, meg sorban állni a madaras teszkóban olajradiátorért.


ncc1701
(veterán)

Nem veszek ásványvizet, és színezett cukros szartokat sem iszok. Fail. Amúgy ja, ezek ugyanolyan ostoba baromságok, én pontosan ugyanarra a kategória polcra teszem, mint ezt a kripto izé-bigyót. Szomorú.

[ Szerkesztve ]


J.C.G.
(aktív tag)

Ebből nekem csak az elv jön le. Az viszont nem, hogy ha én telepítem az egyik szoftvert és munkába állítom a gépem, akkor az a bizonyos szoftver kinek, melyik szervezetnek dolgozik és milyen hasznot húznak belőle amiért megkapom a coint.


Dr. Romano
(veterán)
Blog

Az meg a másik, bár 1db még azért nem fűti fel a házat :D


-KP-
(addikt)

Megpróbálom nagyvonalakban leírni, ha hülyeséget írok, majd kijavítanak. Nem használják bűnszervezetek.

A bányász egyrészt a coinokat állítja elő, másrészt a rendszer üzemeltetője. a decentralizált rendszer egyik lényege, hogy minden bányász "tud" a tranzakciókról.. A coinok előállítását pedig egy algoritmus szabályozza. Előre le van fektetve a mérföldkövek, hogy mikorra mennyi coin állítódik elő illetve, hogy max hány coint lehet kibányászni. Ez általában úgy van, hogy induláskor relatíve sok, később egyre kevesebb coin állítódik elő egységnyi idő alatt. Ugye mivel le vannak előre fektetve a mérföldkövek, illetve hogy mennyi coin bányászódhat ki, az algoritmus szabályozza az egészet. Itt jön képbe a difficulty, azaz a bányászási nehézség. Szerintem nem nehéz megérteni, ha x idő alatt x coint lehet kibányászni, akkor ha a bányászok száma mondjuk triplája lesz akkor az algoritmus mondjuk növeli a nehézséget úgy, hogy egy coint 3x annyi idő lesz kibányászni. Elég bonyolult matematika van az egész mögött, soha nem is érdekelt, hogy fullosan megértsem.

Hogy ebből hogy lesz profit, ha egyre csökken a kibányászható coinok száma? Ha megfelelően nő az árfolyam, akkor lesz profit, ha meg nem, akkor megy a levesbe az egész, és nem lesz profit.

Amit te írsz, az más. Pl. folding@home, vagy Seti és ehhez hasonló projektek. de ott önként bocsájtod a géped kapacitását rákkutatásra, vagy földönkívüli élet kutatására és nem kapsz érte juttatást.


Seirei
(tag)

Nagyon off, de a matyar vízhálózatban már korántsem bíznék annyira mint egykoron.


Eugene Roe
(őstag)
Blog

Milyen kimaradt a buliból? Senki sem maradt ki semmiből, de jobban fel vagy háborodva minden topikban, mint azok, akik direkt háborogni járnak ide, vagy te vagy a királyuk? Ott a három bányásztopik, üldögélj bennük, és számolgasd a pénzed. Nem értem miért keresed a feszkót, ha közben nehezen viseled.

Más: Magyarországon, ha egy üzletemberhez odamennek és felajánlják, hogy éves szinten 10+ %-os megtérülést tudnak neki garantálni, akkor nem kérdez semmit, csak azt, hogy mennyi a befektetés felső limite. Itt decemberben egy hónapig éves szinten 300%-os volt a megtérülés. Most 80-120%, most is megéri, ha hiszel a technológiában. Ha nem hiszel, akkor már kockázatosabb, de csak egy évig kell kibírni :)

[ Szerkesztve ]

üzenetek